Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικο μου εχει μια μικρη γρατζουνια αλλα δεν του βαζω καμια θηκη ουτε protector γιατι εχει απιστευτη αισθηση το γυαλι!

Με τρελανες ομως τωρα με το 22500 στο antutu!Εχεις βαλει την καινουρια εκδοση 4.0 η με την παλια εκανες αυτο το σκορ (3.4);;;

Με την καινουρια πιανω οριακα τις 21000.Με την παλια ειχα δει και 22000

και εγω ακριβως τα ιδια σκορ εβλεπα με παλια και καινουργια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικο μου εχει μια μικρη γρατζουνια αλλα δεν του βαζω καμια θηκη ουτε protector γιατι εχει απιστευτη αισθηση το γυαλι!

Με τρελανες ομως τωρα με το 22500 στο antutu!Εχεις βαλει την καινουρια εκδοση 4.0 η με την παλια εκανες αυτο το σκορ (3.4);;;

Με την καινουρια πιανω οριακα τις 21000.Με την παλια ειχα δει και 22000

 

Με την καινούργια 4.1.2 όπως σου λέω 22500 έπιασα στο Antutu, ίσως παίζει ρόλο ότι είναι root και έχω κλείσει όλες τις χαζοεφαρμογές του κινητού ή τις έχω αντικαταστήσει με άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλ το Alfa mobiles να κανω παραγγελια στα 340 και αφου τους ανεφερα οτι το galaxy store το οποιο οπως εγραψε ενα παιδι πιο πριν ειπε πως ειναι ενα κι αυτο(βλακεια μου που το ανεφερα μιας και στo galaxy store το εχουν στα 399) μου κανει μισο λεπτο να ρωτησω και αμεσως μετα μου λεει οχι οχι δεν ειμαστε alfa mobiles ειμαστε το galaxy store και οτι εχει γινει καποιο λαθος στης γραμμες και η τιμη ειναι 399 οπως στο site του galaxy store,ενω το νουμερο που τους πηρα ειναι το Τηλ: 210 3210581 alfa mobiles.Τωρα τι να πεις και τι να πιστεψεις!

Δεν αξίζει τον κόπο να μπλέξεις με κατάστημα με τέτοια συμπεριφορά, μακρυά!

 

Κι εγώ ψήνομαι για το G και με έχουν εκνευρίσει τα σκαμπανευάσματα της τιμής, αλλά, τι να κάνω, θα περιμένω να ξαναπέσει. Αν δεν πέσει θα πάω σε S3, το οποίο πέφτει συνέχεια τελευταία.

Edited by my_highness
.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κάποιος τολμηρός;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2225317&page=3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ και το μπρικαρα...Χαχα.έκανα ακριβώς ότι έλεγε και το κινητό άνοιγε και μου έβγαζε error στο launcher.ευτυχώς είχα κρατήσει back up και πέρασα άλλον launcher από το store και επανέφερα τα αρχεία.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε πως δουλεύει αυτό; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249500 δεν μου βγάζει το dll για το κινητό και έκανα όσα λέει...

 

Μετά από unlock με freegee όταν το ανοίγω θέλει 2 - 3 reboot μια και βγάζει μαύρη οθόνη...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=55492 εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτη τη θηκη?

 

Την έχω παραγγείλει και την περιμένω. Όταν έρθει θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ερωτηση...οταν παω απο την λειτουργια της καμερας στο βιντεο γιατι σκοτεινιαζει τοσο πολυ?
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ερωτηση...οταν παω απο την λειτουργια της καμερας στο βιντεο γιατι σκοτεινιαζει τοσο πολυ?

 

Ελα ντε.και μενα γινεται.και δεν πειραζω φωτεινοτητες και τετοια για να το διορθωσω.βαζω φλας :lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.και μενα γινεται.και δεν πειραζω φωτεινοτητες και τετοια για να το διορθωσω.βαζω φλας :lol:

γινεται σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου παρατηρησα μονο...υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

γινεται σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου παρατηρησα μονο...υπαρχει καποια λυση?

 

Αυξησε τη φωτεινοτητα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατι που δεν το βρισκω με τιποτα... Υπαρχει τροπος οι νεες επαφες να αποθηκευονται αυτοματα στο gmail λογαριασμο χωρις να πρεπει να το επιλεξω και οχι στο τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι άλλο, στην αναμονη το βραδυ, συνδεδεμενο με wifi χωρις ομως κανεναν ενεργο συγχρονισμο, χανει τουλαχιστον 10%. Ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι άλλο, στην αναμονη το βραδυ, συνδεδεμενο με wifi χωρις ομως κανεναν ενεργο συγχρονισμο, χανει τουλαχιστον 10%. Ειναι φυσιολογικο?

 

νομιζω πολυ ειναι.. τσεκαρε μηπως κατι δεν το αφηνει να μπει σε deep sleep

 

βαλε cpy spy plus κανε ενα reset στους μετρητες του οταν το αφησεις στην ακρη για βραδυ και το πρωι τσεκαρεις τι σου δειχνει

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι άλλο, στην αναμονη το βραδυ, συνδεδεμενο με wifi χωρις ομως κανεναν ενεργο συγχρονισμο, χανει τουλαχιστον 10%. Ειναι φυσιολογικο?

 

Υπερβολικά πολύ είναι.

Βαλε Wakelock detector αν είσαι root για να δεις τι φταίει.

 

Εγώ χάνω συνήθως 2% overnight με whatsapp/viber πάντα ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι άλλο, στην αναμονη το βραδυ, συνδεδεμενο με wifi χωρις ομως κανεναν ενεργο συγχρονισμο, χανει τουλαχιστον 10%. Ειναι φυσιολογικο?

απο σημα πως τα πας;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γ τις απαντησεις αλλα δυστυχως δεν.ειμαι ρουτ. Το αφηνω μονο με wifi-viber ανοιχτο και χανει περιπου τοσο.. Το σημα στην περιοχη ειναι πολυ καλο. Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γ τις απαντησεις αλλα δυστυχως δεν.ειμαι ρουτ. Το αφηνω μονο με wifi-viber ανοιχτο και χανει περιπου τοσο.. Το σημα στην περιοχη ειναι πολυ καλο.

 

rootαρε το.. με ενα κλικ με το framaroot γινεται root, με ενα κλικ "ξεrootαρεται".. τοσο απλα και ακινδυνα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γ τις απαντησεις αλλα δυστυχως δεν.ειμαι ρουτ. Το αφηνω μονο με wifi-viber ανοιχτο και χανει περιπου τοσο.. Το σημα στην περιοχη ειναι πολυ καλο.

 

http://goo.gl/dYKSd2 για ενα κλικ root. πραγματικα στο αψε σβησε ρουταριστηκες με το προγραμματακι! (και unroot εαν θελησεις)

Δοκιμασμενο! Μεχρι 5% εχω χασει με WiFi και Viber κατα τη διαρκεια της νυχτας,εννοειται με το Eco Mode ανοιχτο. Greenify ειναι η εφαρμογη που χρειαζεσαι για να διακοπτει ο,τι τρεχει απο πισω. Εχω κερδισει αρκετα σε μπαταρια και χρησιμοποιω και "βαρυ" launcher. Οποτε ναι, το >10% μοιαζει να ειναι πολυ! Δες και το Wakelock Detector και το Cpu Spy Plus οπως ειπανε τα παιδια παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, μολις το ρουταρω ποιες εφαρμογες παγωνω; Υπαρχει καπου καμια λιστα;

 

Το Greenify στην ουσια κανει "αναγκαστικη διακοπη" των εφαρμογων. Σε συνδυασμο με το System Tuner ειναι τρομερα εργαλεια. Να προσεχεις να μην παγωνεις εφαρμογες συστηματος, ιδιαιτερα εαν ΔΕΝ ξερεις τι παγωνεις! Εγω ας πουμε εχω παγωσει μονο το Gmail (χρησιμοποιω μονο την native εφαρμογη) εχω διαγραψει τον chrome (τον σιχαινομαι) και εχω "πρασινοποιησει" με το greenify ολα τα games και καποια apps που δεν περιεχουν ενεργα widget. Για να παγωσεις καποια εφαρμογη συστηματος,ή να την βαλεις να μη τρεχει στην εκκινηση , πρεπει να ξερεις καλα τι κανεις. Ισως σε βοηθησει κατι απο εδω http://goo.gl/iy9YXF , αν και δε δοκιμασα καποια απο αυτα να freezαρω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το κινητο που μου ειχε "πεθανει",η διαγνωση ηταν πλακετα και μπαταρια αλλαγη,μου αλλαξαν και την πλατη που ειχα "καψει" με τσιγαρο.....:D τους ειπα οτι εγινε απο υπερθερμανση.και αλλαχτηκε.....κοστος για ολα μηδεν και μεσα σε 3 μερες.....

 

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το σερβις...μπραβο στην εταιρια,και το πηγαινε ελα με κουριερ και χωρις χρεωση καμια.....ΕΥΓΕ !!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...