Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ να μην το ανοίξω λέω ρε φίλε..ποιος ξέρει τι θέμα μπορεί να χει και να μείνω χωρίς εγγύηση.παίζει να χει και διαφορετικό software?να δούμε τι θα παιχτεί με την αλλαγή τέτοιες μέρες που ναι..από mobile14 το πήρα ενημερωτικα για ένα παιδί που ρώταγε παλιότερα.στην αρχική μας επικοινωνία ήταν ευγενικοί εύχομαι να μην προκύψει κανένα θέμα με την αλλαγή..

 

για να ολοκληρωσω την εμπειρια μου με το mobile14..τελικα δεν μου βρηκανε νεο ευρωπαικο μοντελο οποτε μου επεστρεψαν τα χρηματα μου.γενικα δεν μπορω να πω οτι ειμαι δυσαρεστημενος ως προς την εξυπηρετηση τους αφου εμφανιστηκε το προβλημα καθως ηταν ευγενικοι και συνεργασιμοι δεν παυει ομως να μου πουλησαν κατι διαφορετικο απο αυτο που παρηγγειλα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσσει κανείς σας κάποιο sreen protector που οι διαστάσεις του να μην φτάνουν οριακά στα άκρα ?

Χρησιμοποιώ της XtremeGuard αλλά το σηκώνει στις γωνίες μια Diztronic θήκη που πήρα ενώ η otter που έχω δεν το κάνει.

 

Κοίτα τις sgp. Συνήθως είναι κομμένες πιο μικρές γι' αυτό ακριβώς τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί στο πλάι είναι πιο εύκολο, όπως καταλαβαίνεις.

Ράδιο fm πώς κατεβάζεις από το μάρκετ? δεν νομίζω να ισχύει.

 

Eγώ με αυτό ακούω ράδιο (αν ακούσω ποτέ, μόνο σε περίπτωση αγώνα...)

 

Θήκη που βρίσκουμε για αυτό άραγε;;;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υποστηριζει ραδιοφωνο αυτη η version της συσκευης πας σε ιντερνετικες λυσεις αλλιως υπαρχει το spiritfm

 

οσο για θηκες, ακομα ψαχνω τι να παρω και ακρη δεν εχω βγαλει.. προτεινετε τιποτα ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Eγώ με αυτό ακούω ράδιο (αν ακούσω ποτέ, μόνο σε περίπτωση αγώνα...)

 

Θήκη που βρίσκουμε για αυτό άραγε;;;

 

Εψαξες στο ebay και δεν βρηκες;

 

Εχει κατι ελαστικες και μετα εχει κατι universal.

 

αν δεν υποστηριζει ραδιοφωνο αυτη η version της συσκευης πας σε ιντερνετικες λυσεις αλλιως υπαρχει το spiritfm

 

οσο για θηκες, ακομα ψαχνω τι να παρω και ακρη δεν εχω βγαλει.. προτεινετε τιποτα ρε παιδια

 

Εγω εχω παρει αυτην

http://www.ebay.com/itm/130969788462?var=430182831558&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

και την περιμενω, σιγουρα υπαρχει ιδιου τυπου και φθηνοτερη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

οσο για θηκες, ακομα ψαχνω τι να παρω και ακρη δεν εχω βγαλει.. προτεινετε τιποτα ρε παιδια

 

Απο ζελατινες εγω πηρα αυτες που μου προτεινε ο φιλος frastgr (πολυ καλες φιλε, ευχαριστω :))

Ειναι σετ μπρος/πισω και εχει 2 σετ το πακετο.

 

Για θηκη φυσικα πηρα το bumper της lg και το περιμενω.

(εγω το πηρα σε μαυρο και απο αλλο πωλητη που του τελειωσαν)

 

Αν δεν δω χαρακιες παντως στην πισω ζελατινα σε λιγες μερες, θα την βγαλω :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα...και ακομα 4g σηματακι δεν εχω δει...τι αλλο μπορει να φταιει?

 

Το χεις τεσταρει σε διαφορες περιοχες?

 

Στο μενου εχεις βαλει την επιλογη LTE?

Στην cosmote σιγουρα στο ενεργοποιησαν το 4g?

Ξαναβαλε τις ρυθμισεις data μηπως κατι εχει κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

Το χεις τεσταρει σε διαφορες περιοχες?

 

Στο μενου εχεις βαλει την επιλογη LTE?

Στην cosmote σιγουρα στο ενεργοποιησαν το 4g?

Ξαναβαλε τις ρυθμισεις data μηπως κατι εχει κολλησει.

λοιπον το προβλημα λυθηκε...χρειαστηκε να αντικαταστησω την τροποποιημενη sim με μια καινουργια micro sim με 5 ευρω ...και επιτελους πιανω και εγω 4g :) να πω παντως οτι η τεχνικη υποστηριξη της cosmote ειναι απαραδεκτη γιατι το ρωτησα αν παιζει ρολο που εχω τροποποιημενη sim και μου ειπαν δεν παιζει κανεναν ρολο...για επιβεβαιωση πηγα στον οτε στην πατησιων ο ιδιος και ενω η πρωτη κοπελα μου ειπε και αυτη δεν παιζει ρολο ηρθε ενα παλικαρι και ειπε οτι αυτο φταει 100% (επιτελους ενας γνωστης) ..τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το προβλημα λυθηκε...χρειαστηκε να αντικαταστησω την τροποποιημενη sim με μια καινουργια micro sim με 5 ευρω ...και επιτελους πιανω και εγω 4g :) να πω παντως οτι η τεχνικη υποστηριξη της cosmote ειναι απαραδεκτη γιατι το ρωτησα αν παιζει ρολο που εχω τροποποιημενη sim και μου ειπαν δεν παιζει κανεναν ρολο...για επιβεβαιωση πηγα στον οτε στην πατησιων ο ιδιος και ενω η πρωτη κοπελα μου ειπε και αυτη δεν παιζει ρολο ηρθε ενα παλικαρι και ειπε οτι αυτο φταει 100% (επιτελους ενας γνωστης) ..τελος καλο ολα καλα!

 

Σαν γνώστης σου λέω ότι μάλλον δεν καθόταν καλά η κομμένη SIM, δεν υπάρχει SIM 3G και 4G διαχωρισμός. Απλά το γράφουν για λόγους μάρκετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Σαν γνώστης σου λέω ότι μάλλον δεν καθόταν καλά η κομμένη SIM, δεν υπάρχει SIM 3G και 4G διαχωρισμός. Απλά το γράφουν για λόγους μάρκετινγκ.

 

Και φυσικα για τα 5€...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα πράγματα που δεν ξέρεις που έτυχε το κόλλημα.

Το σίγουρο είναι ότι η κάρτα SIM είναι ακριβώς ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιζει να φταιει η σιμ.

Αν ηταν πολυ παλια που την ειχε κοψει, παιζουν θεματα ασυμβατοτητας. Οχι με το δικτυο αλλα με το τηλεφωνο. Οποτε ετσι δεν μπορει το τηλεφωνο να ενεργοποιησει τον 4g carrier και απλα ...... δεν βλεπεις 4g.

Εχει δικιο το παλικαρι που του το ειπε και δεν το σκεφτηκε και κανενας μας. Ισως γιατι οι περισσοτεροι εχουμε πια αλλαξει καρτες με καινουργιες.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιζει να φταιει η σιμ.

Αν ηταν πολυ παλια που την ειχε κοψει, παιζουν θεματα ασυμβατοτητας. Οχι με το δικτυο αλλα με το τηλεφωνο. Οποτε ετσι δεν μπορει το τηλεφωνο να ενεργοποιησει τον 4g carrier και απλα ...... δεν βλεπεις 4g.

Εχει δικιο το παλικαρι που του το ειπε και δεν το σκεφτηκε και κανενας μας. Ισως γιατι οι περισσοτεροι εχουμε πια αλλαξει καρτες με καινουργιες.

 

4 χρονια την ειχα την καρτα και την τροποποιησα για να την βαλω στο κινητο..αφου λυθηκε το προβλημα ολα καλα...παντως σας ευχαριστω για την βοηθεια...;)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει κάποιος από το Samsung galaxy S3 να έρθει στο LG optimus G;

 

Σίγουρα παίρνεις καλύτερη οθόνη, επεξεργαστή, μενού χωρίς κολλήματα, 4G. Αλλά χάνεις στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει κάποιος από το Samsung galaxy S3 να έρθει στο LG optimus G;

 

Σίγουρα παίρνεις καλύτερη οθόνη, επεξεργαστή, μενού χωρίς κολλήματα, 4G. Αλλά χάνεις στην κάμερα.

 

Χάνεις και σε μπαταρία (εφόσον δεν αλλάζει), microsd.

Εγω προσωπικά το προτίμησα σε σχέση με το νοτη 2 (γιατί το πηρα αρκετές φορές :p) και φυσικά δεν το μετάνιωσα καθόλου. Μόνο η μπαταρία μου έλειψε.

Καλά για το σ3 ουτε λόγος. Το ξέχασα από την στιγμή που το πούλησα 1χρονο πριν.

 

Φυσικά δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Εγω αυτή την περίοδο ήθελα συσκευή γρήγορη, με όμορφο ντιζάιν και γυαλί. Η κάμερα δεν με καίει, ούτε τα updates τώρα με την jb.

Οπότε πηρα το g και το απολαμβάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Χάνει σε μπαταρία; Κακό αυτό γιατί θεωρώ την μπαταρία του s3 απλά τραγική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χάνει σε μπαταρία; Κακό αυτό γιατί θεωρώ την μπαταρία του s3 απλά τραγική.

 

6 ώρες προβολή βγάζω εγω περίπου. Τόσο και με το σ3.

Χάνει όπως γράφω, γιατί δεν αλλάζει όπως στο σ3.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες προβολή βγάζω εγω περίπου. Τόσο και με το σ3.

Χάνει όπως γράφω, γιατί δεν αλλάζει όπως στο σ3.

 

Μια χαρα βγαινει η μπαταρια οπως εχει ξανα αναφερθει στο θεμα απλως θελει ξεβίδωμα το κινητο

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aκομα περιμενω απο το birdphone λογικα Δευτερα με Τριτη θα μου πουν αν θα το αντικαταστησουν ή οχι...

(το εχουν στειλει στην lg οπως μου λενε)

Μεγαλη ταλαιπωρια να μην εχεις κινητο...(Δεν μου ετοιχε με τα huawei να εχουν καποιο προβλημα (εργοστασιακο) μου ετυχε με το lg :shifty: )

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγαινει η μπαταρια οπως εχει ξανα αναφερθει στο θεμα απλως θελει ξεβίδωμα το κινητο

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aκομα περιμενω απο το birdphone λογικα Δευτερα με Τριτη θα μου πουν αν θα το αντικαταστησουν ή οχι...

(το εχουν στειλει στην lg οπως μου λενε)

Μεγαλη ταλαιπωρια να μην εχεις κινητο...(Δεν μου ετοιχε με τα huawei να εχουν καποιο προβλημα (εργοστασιακο) μου ετυχε με το lg :shifty: )

 

Ενταξει, οποιος το κανει αυτο χωρις να γρατζουνισει το κινητο, ειναι πολυ respect.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγαινει η μπαταρια οπως εχει ξανα αναφερθει στο θεμα απλως θελει ξεβίδωμα το κινητο

 

Φίλε μου είπαμε να μιλήσουμε.. Τι συζητάμε τώρα;

Και τον επεξεργαστή σου βγάζω αν ειναι να το κάνω κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγαινει η μπαταρια οπως εχει ξανα αναφερθει στο θεμα απλως θελει ξεβίδωμα το κινητο

 

:blink::blink::cry:

 

ηλπιζα να ειναι σε στυλ Ν8, ξεβιδωμα, τραβηγμα, τελος! τι ειναι αυτο το πραμα??????? :ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελικη οταν η μπαταρια θα ειναι για πεταμα το πας στο service της LG και στο κανουν αυτοι (κοστος δεν ξερω),αν δεν θες να το κανεις εσυ ή καποιος αλλος τεχνικος...

Αν το εχουμε το κινητο ως τοτε..

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...