Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο εκανα :p ετρεχα ολη μερα να το δοκιμασω :p τελικα συνδεθηκε κανονικα οταν το δοκιμασα σε ενα ανοιχτο wifi...αρα δεν φταιει το κινητο ετσι?

 

 

 

να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν ειναι δικο μου το ρουτερ...ειναι κοινο και εχει κωδικο...

 

τουλαχιστον να μην εχει κανενα προβλημα το κινητο γιατι θα αρχισουν να μου φταινε ολα τωρα...

απο σημα πως τα πατε εσεις?ας πουμε σημερα που ημουν εξω για να δοκιμασω το wifi και το ειχα διπλα με ενα galaxy y το y ειχε -87dbm και 13 αρχ. και το g ειχε -105dbm και 4 asu.οχι πως ξερω τι ειναι αυτα αλλα φανηκε οτι το y επιανε καλυτερα...ελπιζω να μην εχει κανενα θεμα η κεραια του κινητου...

 

Τι εννοεις "κοινο"?

 

Για το σημα αν και ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα, ασφαλη συμπερασματα μπορεις να βγαλεις μονον αν βαλεις διπλα-διπλα δυο OG και φυσικα να ειναι στον ιδιο παροχο.

Γενικα ομως δεν εχει παρατηρηθει προβλημα με την λυψη του σαν συσκευη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις μελετησει, μιας και τα πραγματα ειναι οπως τα λες..

 

μετρια καμερα, οι αναβαθμισεις ισως χαθουν στο δρομο

τα θετικα εχουν αναφερθει πολλακις

 

γενικα πολυ καλο vfm

 

ps 317 απο που?

 

για την καμερα θα διαφωνησω...το κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες στα 13mp κυριως σε photo ημερας...απλα ειναι υπερβολικα ιδιοτροπη,κυριως στην εστιαση και την σταθεροτητα που χρειαζεται να εχεις οταν τραβας photo,επισης το led βγαζει αρκετα πιο δυνατο φως απο τον ανταγωνισμο...(galaxy s4,xperia z)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μαλλον (90%) μου το βγαλαν εκτος εγγυησης (birdphone),διοτι απαγορευεται η χρηση ανταπτορα στη sim και βγαινει εκτος εγγυησης το κινητο,ετσι μου ειπε το παιδι που επικοινωνησε μαζι μου απο το service του birdphone... (αφου εβγαλε τον ανταπτορα με τη sim) ελπιζω να μην δημιουργηθηκε καποιο προβλημα στην αναγνωριση της sim..

Ξερουμε αν κατι τετοιο ισχυει;(υπαρχει καπου γραπτα γραμμενο; )

+Μου ειπε οτι θα με ενημερωσουν σε 5 εργασιμες :(

Τι να πω... :cry:

Πιο χάλια τα πράγματα δεν μπορούν να πάνε...

Τι λες ρε φιλε?? :wacko::blink:

Γιατι απαγορευεται ο ανταπτορας? και που το λεει αυτο?

 

Ρε τι γινεται στον κοσμο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "κοινο"?

 

Για το σημα αν και ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα, ασφαλη συμπερασματα μπορεις να βγαλεις μονον αν βαλεις διπλα-διπλα δυο OG και φυσικα να ειναι στον ιδιο παροχο.

Γενικα ομως δεν εχει παρατηρηθει προβλημα με την λυψη του σαν συσκευη.

 

ειναι το wifi της σχολης γι'αυτο:pδεν ηξερα πως αλλιως να το πω:p

οποτε τελικα δεν εχει κανενα προβλημα η κεραια του κινητου ετσι?αν και ειναι παραξενο να μην συνδεεται ενω αλλοι μπαινουν κανονικα...

 

οσο για το σημα δεν φαινεται να εχει προβλημα απλα εχει λιγοτερες γραμμες απο τα αλλα κινητα που το συγκρινω...οποτε να μην δωσω σημασια ή υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα?μαλλον με επιρεασε το θεμα με το wifi:lol:

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

Το συγκρινα μονο με καποιες συσκευες και εγω το θεμα του WiFi στο OG. Δε συγκρινεται με του galaxy y (ουτε για πλακα) οπως ουτε με του Galaxy S1 (τα κινητα τα εχουν φιλες μου και τα εχω τεσταρει). Με το μονο που συγκρινεται ειναι με του Galaxy S4 του κολλητου μου. Φυσικα εχει κατα πολυ ανωτερο σημα απο το παλιο μου Arc S. Σε φαση που πιανω σε ολο το σπιτι σημα με το OG , και με το Arc S περυσι το καλοκαιρι δεν επιανα στο σημαντικοτερο σημειο του σπιτιου-το μπαλκονι :p Νομιζω οτι ειναι γενικα δυνατο το WiFi του!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω. Βεβαια μεμονομενα προβληματα ειναι παντα πιθανα.

Αν δεν εχεις προβλημα φιλε μου, να σου κοβει κλησεις, να βγενεις εκτος δικτυου κλπ, μην ασχολεισαι καν. Μια χαρα ειναι το τηλεφωνο.

 

Οσο για το wifi, αν ειναι linksys το AP, τοτε δεν φτες εσυ αλλα αυτο. Ειναι γενικα ιδιοτροπο AP. Πολλες συσκευες εχουν προβλημα.

Υπαρχει καποιο θεμα με το DHCP του και δεν μπορουν να παρουν ip καποιες συσκευες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

για την καμερα θα διαφωνησω...το κινητο εχει απο τις καλυτερες καμερες στα 13mp κυριως σε photo ημερας...απλα ειναι υπερβολικα ιδιοτροπη,κυριως στην εστιαση και την σταθεροτητα που χρειαζεται να εχεις οταν τραβας photo,επισης το led βγαζει αρκετα πιο δυνατο φως απο τον ανταγωνισμο...(galaxy s4,xperia z)

 

να πω οτι το galaxy s2 ισως βγαζει καλυτερες φωτο απο το OG..

 

δε ξερω αν ειναι θεμα hardware/software αλλα αυτη ειναι η τελικη αισθηση που μου αφηνει.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αφου ειναι θεμα ρουτερ δεν ασχολουμαι καν.τουλαχιστον δεν εχει θεμα το τηλεφωνο

 

για το σημα δεν εχει κανει τιποτα τετοιο οποτε το αφηνω...

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το galaxy s2 ισως βγαζει καλυτερες φωτο απο το OG..

 

δε ξερω αν ειναι θεμα hardware/software αλλα αυτη ειναι η τελικη αισθηση που μου αφηνει.

Εεεε μην το παρακάνουμε κιόλας, είπαμε το κινητό έχει ελαφρώς χειρότερη(κυρίως εστίαση-θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις) κάμερα μόνο στις νυχτερινές λείψεις από τωρινά high-end μοντέλα, το S2 το τρώει λάχανο μην ξεχνάς ότι το S2 στην εποχή του κατηγορούνταν και είχε ίσως την χειρότερη κάμερα από τον ανταγωνισμό, ήταν ένα από τα σημαντικά μειονεκτήματα του. Βάλε τις φωτογραφίες στον Η/Υ να δεις τις διαφορές..!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε?? :wacko::blink:

Γιατι απαγορευεται ο ανταπτορας? και που το λεει αυτο?

 

Ρε τι γινεται στον κοσμο....

 

Αστα δεν ξερω τι να κανω φιλε...η ολη φαση με εχει *&(*&*)( ψυχολογικα

Πειτε μου τι να κανω μαγκες...

 

Edit:Επικοινώνησα με lg μεσω Live chat και μου ειπαν: Αν προκληθεί κάποια βλάβη από τον αντάπτορα, ναι. Γενικά δεν μπορούμε να εγγυηθούμεγια περιφεριακά και συσκευές τα οποία δεν είναι δικά μας.

Μαλλον αυτοι απο το service birdphone δεν ξερουν τι τους γινεται ή το πιο πιθανο μπορει να προκαλεσαν οι ιδιοι καποια βλαβη...Οταν εβγαλαν την sim,γιατι οσο ηταν μεσα στο κινητο λειτουργουσε κανονικα χωρις καποιο θεμα σε οτι εχει να κανει με τη sim και γενικα το κινητο.

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Εεεε μην το παρακάνουμε κιόλας, είπαμε το κινητό έχει ελαφρώς χειρότερη(κυρίως εστίαση-θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις) κάμερα μόνο στις νυχτερινές λείψεις από τωρινά high-end μοντέλα, το S2 το τρώει λάχανο μην ξεχνάς ότι το S2 στην εποχή του κατηγορούνταν και είχε ίσως την χειρότερη κάμερα από τον ανταγωνισμό, ήταν ένα από τα σημαντικά μειονεκτήματα του. Βάλε τις φωτογραφίες στον Η/Υ να δεις τις διαφορές..!!!!!!

 

σαφως σε ιδανικες συνθηκες την ημερα και με το κινητο να μην κουνιεται κατα τη ληψη λογικα το αποτελεσμα θα ειναι καλυτερο στο OG..

αλλα ρε συ απο τις προχειρες δοκιμες που εκανα out of the box (χωρις πειραγμα στις ρυθμισεις και ολα στο αυτοματο) το OG σε χαμηλο φωτισμο πασχει λιγο οπως επισης και στο autofocus εχει θεματα, κατι που δε βλεπω πχ στο galaxy s2

 

ps1. νομιζω η πλειοψηφια δε θα μπει στη λογικη να αρχισει να δοκιμαζει ολες τις διαφορετικες ρυθμισεις για να βγαλει μια φωτο.

ps2. αν εχεις καμια προταση για αλλαγη στις ρυθμισεις που να κανει οντως δουλεια, περιμενω να την ακουσω

Link to comment
Share on other sites

Αστα δεν ξερω τι να κανω φιλε...η ολη φαση με εχει *&(*&*)( ψυχολογικα

Πειτε μου τι να κανω μαγκες...

 

Καταρχήν ζητάς να σου στείλουν μαιλ με αυτά που ισχυρίζονται και που βασίζουν τέτοια δικαιολογία για να βγει εκτός εγγύησης το προϊόν. Στο τηλέφωνο ότι θέλει λέει ο καθένας. Μετά επικοινωνείς με καμιά ένωση καταναλωτών αφού τους το πεις. Γενικά μην το αφήσεις έτσι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα :p ετρεχα ολη μερα να το δοκιμασω :p τελικα συνδεθηκε κανονικα οταν το δοκιμασα σε ενα ανοιχτο wifi...αρα δεν φταιει το κινητο ετσι?

 

 

 

να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν ειναι δικο μου το ρουτερ...ειναι κοινο και εχει κωδικο...

 

τουλαχιστον να μην εχει κανενα προβλημα το κινητο γιατι θα αρχισουν να μου φταινε ολα τωρα...

απο σημα πως τα πατε εσεις?ας πουμε σημερα που ημουν εξω για να δοκιμασω το wifi και το ειχα διπλα με ενα galaxy y το y ειχε -87dbm και 13 αρχ. και το g ειχε -105dbm και 4 asu.οχι πως ξερω τι ειναι αυτα αλλα φανηκε οτι το y επιανε καλυτερα...ελπιζω να μην εχει κανενα θεμα η κεραια του κινητου...

 

ενημερωτικα τα νουμερα αυτα εχουν να κανουν με το δικτυο κινητης και οχι με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Εεεε μην το παρακάνουμε κιόλας, είπαμε το κινητό έχει ελαφρώς χειρότερη(κυρίως εστίαση-θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις) κάμερα μόνο στις νυχτερινές λείψεις από τωρινά high-end μοντέλα, το S2 το τρώει λάχανο μην ξεχνάς ότι το S2 στην εποχή του κατηγορούνταν και είχε ίσως την χειρότερη κάμερα από τον ανταγωνισμό, ήταν ένα από τα σημαντικά μειονεκτήματα του. Βάλε τις φωτογραφίες στον Η/Υ να δεις τις διαφορές..!!!!!!

 

Το s2 είχε ανταγωνιστές o2x,galaxy nexus έχουν περάσει και οι 3 συσκευές απο τα χέρια μου και το s2 ηταν αιώνες μπροστά σε κάμερα..

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σας με IMEI: 35********** βρίσκεται σε κατάσταση: Ανώτερο Service (Έλεγχος DOA).

Eλπιζω να το αλλαξουν...Γιατι αμα γινει αυτο που μου ελεγε ο αλλος απο το τηλ (birdphone service)...

Αντε να βγαλεις ακρη...

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα τα νουμερα αυτα εχουν να κανουν με το δικτυο κινητης και οχι με το wifi

 

ναι το ξερω τα εγραψα γιατι ειχα απορια πως γινεται το ενα να εχει καλυτερο σημα δικτυου απ'το αλλο και να ειναι διπλα διπλα:p

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σας με IMEI: 35********** βρίσκεται σε κατάσταση: Ανώτερο Service (Έλεγχος DOA).

Eλπιζω να το αλλαξουν...Γιατι αμα γινει αυτο που μου ελεγε ο αλλος απο το τηλ (birdphone service)...

Αντε να βγαλεις ακρη...

 

νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.όπως και να έχει κουράγιο φιλε μου. ξέρω ποσο σπαστικό είναι... δυο φορες έχω περιμένει από 1 μηνα την sony...ευτυχώς η lg είναι γρηγορη οποτε δεν θα χρειαστεί να περιμένεις πολύ.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το s2 είχε ανταγωνιστές o2x,galaxy nexus έχουν περάσει και οι 3 συσκευές απο τα χέρια μου και το s2 ηταν αιώνες μπροστά σε κάμερα..

 

Όταν εγώ είχα το S2, όλα τα παιδιά στο φόρουμ κάνανε παράπονα για την κάμερα και ότι δεν ήταν καλή σε σχέση με άλλα κινητά και μάλιστα εγώ το έδωσα γιατί εμφάνιζε (στις φώτο) κοκκινωπή σκιά εκεί που εστίαζε ανεξαρτήτως συνθηκών και για τον υπερβολικό ''θόρυβο'' που είχαν οι νυχτερινές λείψεις, βεβαίως τότε είχα παράλληλα και το Ν8 και καταλαβαίνεις η σύγκριση ήταν απλά άτοπη. Τέλος πάντων εδώ το θέμα μας είναι το G, sorry για το offtopic!!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σας με IMEI: 35********** βρίσκεται σε κατάσταση: Ανώτερο Service (Έλεγχος DOA).

Eλπιζω να το αλλαξουν...Γιατι αμα γινει αυτο που μου ελεγε ο αλλος απο το τηλ (birdphone service)...

Αντε να βγαλεις ακρη...

 

κοιτα στο νοκια Ν8 που ειχα το εγραφε στις οδηγίες

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N8-00_UG_el.pdf

 

Τοποθέτηση ήαφαίρεση της κάρτας SIM

Μην κολλάτε αυτοκόλλητα στην κάρτα SIM.

Σημαντικό: Μην χρησιμοποιείτε σε αυτήν τη συσκευή κάρτα mini-UICC SIM,

γνωστή επίσης ως κάρτα micro-SIM, κάρτα micro-SIM με προσαρμογέα ή κάρτα SIM

που έχει εγκοπή mini-UICC (δείτε την εικόνα). Η κάρτα micro SIM είναι μικρότερη από

την τυπική κάρτα SIM. Αυτή η συσκευή δεν υποστηρίζει τη χρήση καρτών micro-SIM

και η χρήση μη συμβατών καρτών SIM ενδέχεται να προκαλέσει βλάβη στην κάρτα ή

στη συσκευή και να καταστρέψει τα δεδομένα που βρίσκονται αποθηκευμένα στην

κάρτα.

 

αρα αν το γραφει και εκει ειναι καλυμμένοι αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με το κατάστημα καιωδε θα μπλέξεις και με service LG αφου έχεις ακόμα doa. Λογικά όλα θα παν καλα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πριν απο 5 ημερες πηρα στα χερια μου το optimus.Ολα καλα το κινητο ειναι τελειο αλλα εχω θεμα με το wifi.Σε μικρη αποσταση απο το ρουτερ το σημα ανεβωκαταιβενει και πολλες φορες κλεινει και ξανανοιγει.Δεν ξερω τι να κανω.Εχει καποιος το ιδιο προβλημα η ξερει καποιος καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το galaxy s2 ισως βγαζει καλυτερες φωτο απο το OG..

 

δε ξερω αν ειναι θεμα hardware/software αλλα αυτη ειναι η τελικη αισθηση που μου αφηνει.

 

βαλτες στο pc και συγκρινετες και πεσμου....εχω τραβηξει και εχω στο pc μια ετικετα απο μπουκαλι πορτοκαλαδας με og και s4 απο ιδια ακριβως αποσταση και κατα την προσωπικη μου αποξη το og ειναι ελαφρως καλυτερο και μιλαω για το s4 ουτε καν λογος για το s2...*η photo του og στην οθονη του og και η photo του s4 στην οθονη του s4 φενεται καλυτερα στο s4 λογο μεγαλυτερης αναλυσης της οθονης...τα ειχα χθες πλαι πλαι και τα συγκρινα για αρκετη ωρα..αλλα οι photo περασμενες στο Pc με κοινη οθονη δηλαδη εχω την εντυπωση οτι το og ειναι ελαφρως μπροστα! αν θελεται πειτε μου να ανεβασω τις photo να το δειτε και εσεις....

Link to comment
Share on other sites

βαλτες στο pc και συγκρινετες και πεσμου....εχω τραβηξει και εχω στο pc μια ετικετα απο μπουκαλι πορτοκαλαδας με og και s4 απο ιδια ακριβως αποσταση και κατα την προσωπικη μου αποξη το og ειναι ελαφρως καλυτερο και μιλαω για το s4 ουτε καν λογος για το s2...*η photo του og στην οθονη του og και η photo του s4 στην οθονη του s4 φενεται καλυτερα στο s4 λογο μεγαλυτερης αναλυσης της οθονης...τα ειχα χθες πλαι πλαι και τα συγκρινα για αρκετη ωρα..αλλα οι photo περασμενες στο Pc με κοινη οθονη δηλαδη εχω την εντυπωση οτι το og ειναι ελαφρως μπροστα! αν θελεται πειτε μου να ανεβασω τις photo να το δειτε και εσεις....

 

οκ μην τρελενεσαι.. το συμπερασμα ειναι οτι η αποδοση της καμερας υστερει σε σχεση με τα στανταρτς της συσκευης.

 

ο βαθμος που υστερει εξαρταται απο τις απαιτησεις και το ματι του καθενος

 

μη συνεχισουμε και αλλο το οφτοπικ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πριν απο 5 ημερες πηρα στα χερια μου το optimus.Ολα καλα το κινητο ειναι τελειο αλλα εχω θεμα με το wifi.Σε μικρη αποσταση απο το ρουτερ το σημα ανεβωκαταιβενει και πολλες φορες κλεινει και ξανανοιγει.Δεν ξερω τι να κανω.Εχει καποιος το ιδιο προβλημα η ξερει καποιος καμια λυση?

 

Μαλλον εχεις προβλημα. Οσο εχεις ακομη doa, επεστρεψε το πισω για αλλαγη.

 

 

οκ μην τρελενεσαι.. το συμπερασμα ειναι οτι η αποδοση της καμερας υστερει σε σχεση με τα στανταρτς της συσκευης.

 

ο βαθμος που υστερει εξαρταται απο τις απαιτησεις και το ματι του καθενος

 

μη συνεχισουμε και αλλο το οφτοπικ

 

Ειναι αναλογα τις συνθηκες που τραβας φωτογραφια. Ειχα τραβηξει με το s2, την μικρη μου κορη και δεν ξερω πως εγινε αλλα οσοι την ειδαν επαθαν πλακα με την ευκρηνια και την λεπτομερια. Και δεν ειχα κανει τιποτα. Ολα στο auto, γιατι ηθελα να πιασω τη στιγμη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οκ μην τρελενεσαι.. το συμπερασμα ειναι οτι η αποδοση της καμερας υστερει σε σχεση με τα στανταρτς της συσκευης.

 

ο βαθμος που υστερει εξαρταται απο τις απαιτησεις και το ματι του καθενος

 

μη συνεχισουμε και αλλο το οφτοπικ

απλα ανεφερα μια συγκριση που εκανα χθες...και μου εκανε εντυπωση...γιατι ειχα ακουσει τοσα αρνητικα για την καμερα,εδω μεσα κυριως,που εγω δεν τα ειδα..θεωρω οτι το κινητο εχει καλη καμερα απλα εχει ενα θεματακι με την εστιαση...αμα εστιασει καλα βγενουν τελιες οι Photo για 13Mp την ημερα....

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...