Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το χωρίς απόδειξη δεν το χονεψα ποτε. Ακόμα και απο εταιρική επιδότηση να προέρχεται, μπορούν να σου δώσουν μια φωτοτυπία

 

Μπορώ να ζητήσω μια φωτοτυπία της αρχικής απόδειξης που να γράφει 1η πώληση προς Te_salat και ας είμαι ο "Χ" όταν κτύπα ξύλο χρειαστεί να πάει για service?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορώ να ζητήσω μια φωτοτυπία της αρχικής απόδειξης που να γράφει 1η πώληση προς Te_salat και ας είμαι ο "Χ" όταν κτύπα ξύλο χρειαστεί να πάει για service?
Φυσικα, γιατι χωρις αποδειξη σου ειναι αχρηστο σε περιπτωση που χρειαστεις servis. Ακομη και δωρεαν να το εχει παρει καποιος λογω μεγαλης επιδοτησης, θα υπαρχει το σχετικο παραστατικο απο το καταστημα με μηδενικο ποσο αλλα ειναι η αποδειξη αγορας.Στο servis δεν τιυς ενδιαφερει αν γραφει το ονομα σου η καποιου αλλου, αυτοι θελουν το παραστατικο αγορας της συσκευης. Ποτε χωρις την αποδειξη αγορας!!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ζητήσω μια φωτοτυπία της αρχικής απόδειξης που να γράφει 1η πώληση προς Te_salat και ας είμαι ο "Χ" όταν κτύπα ξύλο χρειαστεί να πάει για service?

 

Όχι αν είναι εταιρεία δεν μπορει να γίνει κάτι τέτοιο γιατι η συσκευη θεωρείται πάγιο στοιχείο και έχει εκπεσει ο ΦΠΑ. Αν πουληθεί εντός ευλογου χρονικού διαστήματος θα πρέπει να υπάρξει σχετικο παραστατικά προς εσένα. Δηλαδη να κόψουν τιμολόγιο και φυσικα να αποδώσουν το ΦΠΑ.

Όμως μια απλη φωτοτυπία αρκει για σένα ώστε να γίνει δεκτή η συσκευη στο service. Θα πεις απλα ότι εργάζεται στην εταιρεία και τελείωσε.

 

Στο παρελθόν είχα αγοράσει σφραγισμένη συσκευη απο επιδότηση και διευθετήθηκε το θέμα με αυτόν τον τροπο. Απο εκει και πέρα πρέπει να κάνετε μεταξυ σας ένα χαρτί πρόχειρο, (το οποιο θα κρατησεις για δικη σου κατοχυρωση) που θα λέει ότι σου παραχωρείται η συσκευη γιατι διαφορετικα μπορείς να κατηγορηθείς για κλοπή. Δεν χρειάζεται;ι να το χρησιμοποιήσεις πουθενα, απλα θα το κρατήσεις για σιγουριά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι η εγγυηση ισχύει αν η συσκευή ειναι όντως ελληνικής αντιπροσωπειας. Μπορεί να γίνει έλεγχος του σειριακού αριθμού χωρις την απόδειξη. Μην σε παρω στο λαιμό μου όμως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι η εγγυηση ισχύει αν η συσκευή ειναι όντως ελληνικής αντιπροσωπειας. Μπορεί να γίνει έλεγχος του σειριακού αριθμού χωρις την απόδειξη. Μην σε παρω στο λαιμό μου όμως.

 

Πέρυσι πήγα στο service της Samsung το nexus s. Το πρώτο που μου ζήτησαν ήταν η απόδειξη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πήγα στο service της Samsung το nexus s. Το πρώτο που μου ζήτησαν ήταν η απόδειξη.

 

Α οκ τότε. Οι προηγούμενες μου συσκευές ήταν HTC και όταν χρειάστηκε να τα πάω για επισκευή έκαναν έλεγχο τον σειριακό και το επισκεύαζαν. Μάλλον η Samsung έχει πιο αυστηρές πολιτικές :p

Link to comment
Share on other sites

Με καλύψατε απόλυτα - άμεσα και σας ευχαριστώ πολύ. Σχετικά με τα παραστατικά γνωρίζω τι πρέπει να κοπεί Κώστα, απλά δε ήξερα την αντιμετώπιση της ύπαρξης ή όχι απόδειξης στο service καθώς αν το αγοράσω τελικά θα το αγοράσω από ιδιώτη. Από ότι μου περιγράφετε, ίσως να μην αξίζει τελικά μια έκπτωση 100-150 αναλογικά με το ρίσκο που λαμβάνεις....

Κάτι τελευταίο:

αν δε θέλω να καλυφθεί από την εγγύηση (να πλερώκω ρε αδερφέ...), χωρίς την απόδειξη (αυτό για κλοπή δε μου άρεσε καθόλου), μπορεί η αντιπροσωπεία να λειτουργήσει ως ένας απλός επισκευαστής? υπάρχουν στην αγορά "συνεργεία" που θα φτιάξουν την κάθε βλάβη?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι η εγγυηση ισχύει αν η συσκευή ειναι όντως ελληνικής αντιπροσωπειας. Μπορεί να γίνει έλεγχος του σειριακού αριθμού χωρις την απόδειξη. Μην σε παρω στο λαιμό μου όμως.

 

Οποιαδήποτε συσκευή που προορίζεται για χώρα της ΕΕ έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (και ελληνικά παντού εννοείται).

 

Οι ελληνικές android συσκευές έχουν ένα μείον (αργοπορημένες ή ανύπαρκτες αναβαθμίσεις) και φυσικά ΚΑΝΕΝΑ συν.

 

 

Με καλύψατε απόλυτα - άμεσα και σας ευχαριστώ πολύ. Σχετικά με τα παραστατικά γνωρίζω τι πρέπει να κοπεί Κώστα, απλά δε ήξερα την αντιμετώπιση της ύπαρξης ή όχι απόδειξης στο service καθώς αν το αγοράσω τελικά θα το αγοράσω από ιδιώτη. Από ότι μου περιγράφετε, ίσως να μην αξίζει τελικά μια έκπτωση 100-150 αναλογικά με το ρίσκο που λαμβάνεις....

Κάτι τελευταίο:

αν δε θέλω να καλυφθεί από την εγγύηση (να πλερώκω ρε αδερφέ...), χωρίς την απόδειξη (αυτό για κλοπή δε μου άρεσε καθόλου), μπορεί η αντιπροσωπεία να λειτουργήσει ως ένας απλός επισκευαστής? υπάρχουν στην αγορά "συνεργεία" που θα φτιάξουν την κάθε βλάβη?

 

Φυσικά, απλα θα πληρώσεις (λογικά).

 

Κάνε αυτά που σου είπε ο Κώστας και θα είσαι καλυμμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Με καλύψατε απόλυτα - άμεσα και σας ευχαριστώ πολύ. Σχετικά με τα παραστατικά γνωρίζω τι πρέπει να κοπεί Κώστα, απλά δε ήξερα την αντιμετώπιση της ύπαρξης ή όχι απόδειξης στο service καθώς αν το αγοράσω τελικά θα το αγοράσω από ιδιώτη. Από ότι μου περιγράφετε, ίσως να μην αξίζει τελικά μια έκπτωση 100-150 αναλογικά με το ρίσκο που λαμβάνεις....

Κάτι τελευταίο:

αν δε θέλω να καλυφθεί από την εγγύηση (να πλερώκω ρε αδερφέ...), χωρίς την απόδειξη (αυτό για κλοπή δε μου άρεσε καθόλου), μπορεί η αντιπροσωπεία να λειτουργήσει ως ένας απλός επισκευαστής? υπάρχουν στην αγορά "συνεργεία" που θα φτιάξουν την κάθε βλάβη?

 

ναι.λειτουργει σαν απλος επισκευαστης απλα πρεπει να σκασεις πολλες φορες περισσοτερα αποτι αν πηγαινες σε εναν ανεξαρτητο επισκευαστη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζει καποιος πως κανουμε συνχρονισμο του ημερολογιου με το ερτολογιο απο gmail....???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μου γιατι οταν ανοιγω wifi η' 3G για να μπω ιντερνετ δεν εχω notification οταν λαβω καποιο email αλλα το κανω χειροκινητα για να μου τα βγαλει, στην αρχη μου τα εβγαζε κανονικα αυτοματα τωρα εδω και 2-3 ημερες οχι :worry:

Υπαρχει καποια λυση να μου ερχονται τα notification για τα mail αυτοματα οποτε μπαινω δικτυο οπως μου τα εκανε στην αρχη.

Δεν εχω πειραξει τιποτα στη συσκευη παρα μονο κατεβασα εφαρμογη live wallpaper επιπλεον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω μια εντυπωση για εμας που εχουμε συσκευη Γερμανικη οι αναβαθμισεις θα ερχονται την ιδια χρονικη περιοδο με την Ελλαδα.Αν δειτε στο review του SG3 η συσκευη ειναι Cosmote Ελληνικη και οι rom που φοραει ειναι η XXALE8.Μηπως κανω λαθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω μια εντυπωση για εμας που εχουμε συσκευη Γερμανικη οι αναβαθμισεις θα ερχονται την ιδια χρονικη περιοδο με την Ελλαδα.Αν δειτε στο review του SG3 η συσκευη ειναι Cosmote Ελληνικη και οι rom που φοραει ειναι η XXALE8.Μηπως κανω λαθος;;;

 

Με αυτήν ξεκίνησαν (σχεδόν?) όλα τα s3.

Δεν λέει κάτι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν ξεκίνησαν (σχεδόν?) όλα τα s3.

Δεν λέει κάτι αυτό.

 

Καλησπερα παιδια.Εχω μια εντυπωση για εμας που εχουμε συσκευη Γερμανικη οι αναβαθμισεις θα ερχονται την ιδια χρονικη περιοδο με την Ελλαδα.Αν δειτε στο review του SG3 η συσκευη ειναι Cosmote Ελληνικη και οι rom που φοραει ειναι η XXALE8.Μηπως κανω λαθος;;;

 

Μακαρι ειναι ο λογος που πηρα συσκευη Εισαγωγης ειχα βαρεθει να περιμενω της Ελληνικες αντιπροσωπειες ποτε θα βγαλουν ενα Update ανα 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ειναι ο λογος που πηρα συσκευη Εισαγωγης ειχα βαρεθει να περιμενω της Ελληνικες αντιπροσωπειες ποτε θα βγαλουν ενα Update ανα 6 μηνες.

 

Δεν παίζει ρόλο με ποια ρομ ξεκινάει το κινητό.

Η ελληνική 2.3.3 που πήρε το S για παράδειγμα, ήταν μια από τις πρώτες (και προβληματικές) gb.

Την είχανε πάρει τα γερμανικα αρχές μαΐου και η Ελλάδα τέλος Αυγούστου (με ελληνικό csc απλα.. Καμία άλλη διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε πήρε κανείς άλλο το update , εμένα τίποτα ακόμα

 

Και εγω τιποτα ακομα μαλλον γαλλικες και αγγλικες συσκευες θα παρουν πρωτες και ακολουθουμε και εμεις

Μαλλον περιμενουν να ληξη ο αγωνας σημερα να μην εχουμε καποια παρατραγουδα επιπλεον:lol::lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που είναι root τι επιπτώσεις έχει το firmware update μέσω kies?

Τι πρέπει να προσέξω δηλαδή?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που είναι root τι επιπτώσεις έχει το firmware update μέσω kies?

Τι πρέπει να προσέξω δηλαδή?

 

Καμία απολύτως επίπτωση δεν έχει το root από μόνο του. Και μάλιστα αν κάνεις firmware update θα φύγει το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές που χρήζουν rooted συσκευή πρέπει να τις εγκαταστήσει κανείς πάλι ή δουλεύουν όταν η συσκευή ξαναγίνει root?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πήγα στο service της Samsung το nexus s. Το πρώτο που μου ζήτησαν ήταν η απόδειξη.

 

Είχα πάει στην Smartec το SII χωρίς απόδειξη και το μόνο που κάνανε ήταν να ελέγξουν το IMEI της συσκευής για να δουν αν είναι εντός εγγύησης και το στείλανε άμεσα για service. Την επόμενη μέρα με πήραν τηλέφωνο να πάω να το παραλάβω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Ελληνικό SSGSIII αγορασμένο από Γερμανό ήδη κάνω update μέσω KIES με το που συνέδεσα το κινητό μου έβγαλα Firmware Update. Όπως βλέπω αργεί αρκετά όμως .
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα αργεί όντως.

Κοίτα να δεις που είμαστε (μαζί με την Ρωσία και την Ελβετία) η χώρα που πήρε 1η το νεο update:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανακάνει την ίδια ερώτηση αλλά απάντηση δεν πήρα, μήπως υπάρχει τρόπος να κλείνουν οριστικά οι εφαρμογές που έχεις ανοίξει (να μην τρέχουν από πίσω δλδ ) εκτός από το να πάμε με παρατεταμένο πάτημα του hard button στη διαχείριση εργασιών και να τις κλείσουμε από εκεί ? Δηλαδή μπορούμε να ρυθμίσουμε το κουμπί "πίσω" ώστε όταν το πατάς παρατεταμένα να κλείνει τελείως την εφαρμογή ?

Επίσης όταν βάζω το κινητό σε λειτουργία οδήγησης τι γίνεται ? τι ενεργοποιήται τι απενεργοποιήται και τι αλλάζει ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...