Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις->Ασφάλεια->Επιλογές οθόνης κλειδώματος->Συντομεύσεις

 

Ρυθμίσεις >αsφαλεια>lock screen option >και απενεργοποιης η αλλαζεις τα shortcuts

 

Ευχαριστώ παιδιά .

 

Μήπως ξέρει κανείς που αποθηκεύονται οι επαφές που έχουν αποσταλεί ως κάρτες επαφών μέσω bluetooth ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περάσει τις ρυθμίσεις της εταιρείας κινητής; Εμένα τα στέλνει κανονικά.

 

Οχι αλλά ουτε και στο νοτε που είχα πριν την καρτα αυτη(vodafone) περασα κατι...Τα εστελνε κανονικά...

Τωρα μόνο λαμβάνω δεν μπορω να στείλω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο εχω και γω,θα μπορουσες να μου πεις την διαδικασια γιατι νομιζω

πως κατι δεν κανω σωστα...:O,ευχαριστω

 

Λοιπόν φίλε νομίζω κατάλαβα τι κάνεις λάθος.

 

Άνοιξε το sms backup και πήγαινε στης ρυθμίσεις πάνω δεξιά. Πάνω πάνω έχει την επιλογή backup folder. Εκεί διάλεξε ένα φάκελο που έχεις φτιάξει στην εξωτερική sd card. Πήγαινε στο αρχικό μενού και πάτα backup. Μόλις τελειώσει βάλε την κάρτα στο καινούργιο τηλέφωνο ξαναπήγαινε στης ρυθμίσεις του sms backup και διάλεξε τον ίδιο φάκελο που είχες διαλέξει στην παλιά συσκευή και μετά πάτα restore. Έχε υπόψη σου ότι η εξωτερική κάρτα βρίσκεται σε διαφορετικό σημείο στης δύο συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς βάζω δικό μου ήχο μηνύματος;

 

Δημιουργείς τους εξής φακέλους μέσα στον αρχικό: Media> Audio και μέσα στον Audio δημιουργείς τους Alarms, Notifications και Ringtones.

Ότι βάζεις στο φάκελο Alarms θα εμφανίζεται ως ήχος για το ξυπνητήρι, στο Notifications ως ειδοποίηση και στο Ringtones ως ήχος κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το widget δεν παει κατω, και το εικονιδιο του go sms pro δεν δειχνει τα εισερχομενα στο εικονακι πανω παρα μονο το widget του

 

χρησιμοποίησε κάποιον launcher που να υποστηρίζει widget 1x1 κατω στο dock πχ ( nova - apex luncher)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάτι έπαθα με την συσκευή... έχω αρχίσει να την βλέπω πολύ "φιλικά".. βασικά με βολεύει πολύ το μέγεθος και δεν νοιώθω να χάνω τόσο πολύ από την οθόνη του note στις λειτουργίες που εκτελώ προσωπικά...μόλις το έβγαλα από την αγγελία και το ξαναστήνω..μάλλον μου έλειψε...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά γιατί με το που είδα την τιμή το ένα χέρι πήγαινε να μπει στην τσέπη και το άλλο το χτύπαγε να βγει από εκεί :lol::lol::lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησε κάποιον launcher που να υποστηρίζει widget 1x1 κατω στο dock πχ ( nova - apex luncher)

 

φιλε μου μιχαλη, οι launcher που λες βαραινουν καθολου τη συσκευη? η απλα αντικαθιστα τον μαμα?

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά γιατί με το που είδα την τιμή το ένα χέρι πήγαινε να μπει στην τσέπη και το άλλο το χτύπαγε να βγει από εκεί :lol::lol::lol:

 

Χάχα ναι έτσι γίνεται συνήθως ξεσηκωνομαστε ευκολα!! Είναι πολύ ελκυστικό τελικα.. Τώρα το έστησα και επανήλθα!! Παιδιά μήπως οι συντομεύσεις πάνω αλλάζουν ή έστω η σειρά τους μπορεί να αλλάξει..

Link to comment
Share on other sites

Χάχα ναι έτσι γίνεται συνήθως ξεσηκωνομαστε ευκολα!! Είναι πολύ ελκυστικό τελικα.. Τώρα το έστησα και επανήλθα!! Παιδιά μήπως οι συντομεύσεις πάνω αλλάζουν ή έστω η σειρά τους μπορεί να αλλάξει..

 

Ποιες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Τα toggles πάνω στο notification λέω..Ντίνο είναι πολύ καλό τελικά το s3 ;)
Αυτα δυστυχος δεν αλλαζουν

 

Ευθυμη ειναι το καλυτερο smartphone αυτη τη στιγμη και μαζι με το Note κανουν ενα διδυμο που καλυπτει σχεδον ολες τις αναγκες ενος χρηστη!Τελικα θα το κρατησεις ε??

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ότι καλύτερό υπάρχει,αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση,και το παράξενο είναι ότι πέρα από την αυτόματη φωτεινότητά,δεν έχει bugs

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δυστυχος δεν αλλαζουν

 

Ευθυμη ειναι το καλυτερο smartphone αυτη τη στιγμη και μαζι με το Note κανουν ενα διδυμο που καλυπτει σχεδον ολες τις αναγκες ενος χρηστη!Τελικα θα το κρατησεις ε??

 

 

Ναι αυτό είναι αλήθεια είναι τα καλύτερα της αγοράς... Απλά το μέγεθος βολεύει χωρίς να χάνεις κάτι απόλυτα από την μισή ίντσα (εξαρτάται βέβαια το κάνει ο καθενας).. Επίσης είναι πραγματικά σφαίρα και πολύ βολικό φυσικά λόγω μεγέθους.. Το σκέφτομαι!

 

 

Το κινητό είναι ότι καλύτερό υπάρχει,αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση,και το παράξενο είναι ότι πέρα από την αυτόματη φωτεινότητά,δεν έχει bugs

Κανένα απολύτως bug πουθενά και σε τίποτε.. Όντως σημαντικό επίτευγμα.. Αυτό με την φωτεινότητα θα λυθεί σύντομα ή κάτι θα βρούμε από xda.. Εγώ το έχω στα μισά περίπου και εντός σπιτιού κτλ είμαι αρκετά ικανοποιημένος... Παιδιά η μπαταρία είναι πολύ δυνατή.. Βγάζει 5ωρο ανοιχτής οθόνης για πλάκα!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οταν συνδέω το τηλ στον υπολογιστη σαν εξωτερικο δισκο δεν το βρίσκει!!!

πως μπορω να το κανω????ΒΟΗΘΕΙΑ ...........:blink:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οταν συνδέω το τηλ στον υπολογιστη σαν εξωτερικο δισκο δεν το βρίσκει!!!

πως μπορω να το κανω????ΒΟΗΘΕΙΑ ...........:blink:

 

Διαβασε σε προηγουμενα ποστ! θα το βρεις..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε νομίζω κατάλαβα τι κάνεις λάθος.

 

Άνοιξε το sms backup και πήγαινε στης ρυθμίσεις πάνω δεξιά. Πάνω πάνω έχει την επιλογή backup folder. Εκεί διάλεξε ένα φάκελο που έχεις φτιάξει στην εξωτερική sd card. Πήγαινε στο αρχικό μενού και πάτα backup. Μόλις τελειώσει βάλε την κάρτα στο καινούργιο τηλέφωνο ξαναπήγαινε στης ρυθμίσεις του sms backup και διάλεξε τον ίδιο φάκελο που είχες διαλέξει στην παλιά συσκευή και μετά πάτα restore. Έχε υπόψη σου ότι η εξωτερική κάρτα βρίσκεται σε διαφορετικό σημείο στης δύο συσκευές.

Το εκανα και μου γραφη (η διαδικασια backup απετυχε προστασια εγραφης στο αρχειο:/external_sd/MHNYM:mad:ATA/sms-2012063194058.xml)

ειμαι ετοιμος για τον τοιχο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι αλήθεια είναι τα καλύτερα της αγοράς... Απλά το μέγεθος βολεύει χωρίς να χάνεις κάτι απόλυτα από την μισή ίντσα (εξαρτάται βέβαια το κάνει ο καθενας).. Επίσης είναι πραγματικά σφαίρα και πολύ βολικό φυσικά λόγω μεγέθους.. Το σκέφτομαι!

 

 

 

Κανένα απολύτως bug πουθενά και σε τίποτε.. Όντως σημαντικό επίτευγμα.. Αυτό με την φωτεινότητα θα λυθεί σύντομα ή κάτι θα βρούμε από xda.. Εγώ το έχω στα μισά περίπου και εντός σπιτιού κτλ είμαι αρκετά ικανοποιημένος... Παιδιά η μπαταρία είναι πολύ δυνατή.. Βγάζει 5ωρο ανοιχτής οθόνης για πλάκα!!

 

Ακριβώς,και στο θέμα μπαταρίας είναι αρκετά καλό,αν αναλογιστούμε και τι τραβάει η άμοιρη αυτή μπαταριά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ότι καλύτερό υπάρχει,αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση,και το παράξενο είναι ότι πέρα από την αυτόματη φωτεινότητά,δεν έχει bugs

 

Έχει άλλο ένα . Σκαλώνει στίς αλλαγές τών σελίδων μόλις ξεκλειδώνεις τό τηλέφωνο ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μιχαλη, οι launcher που λες βαραινουν καθολου τη συσκευη? η απλα αντικαθιστα τον μαμα?

 

Δεν βαραίνουν την συσκευει αντίθετα πολλες φορες σε καποιες συσκευές την κανουν ποιο γρηγορη και το βασικό εινα αρκετα παραμετροποιησημη μπορείς να φτιαξεις το τηλέφωνο οπως θελεις ( custom icons διάφορα background στουσ φακέλους και άλλα πολλά)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ότι καλύτερό υπάρχει,αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση,και το παράξενο είναι ότι πέρα από την αυτόματη φωτεινότητά,δεν έχει bugs

Εγω έχω πρόβλημα πάντως με την αναφορά παράδοσης των μηνυμάτων.Εχω cosmote συμβόλαιο και η κάρτα sim ειναι μόλις ενός έτους.Ωστόσο με το gosms pro έχω αναφορά παράδοσης...αλλα με 70 χαρακτήρες...:mad:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μου γραφη (η διαδικασια backup απετυχε προστασια εγραφης στο αρχειο:/external_sd/MHNYM:mad:ATA/sms-2012063194058.xml)

ειμαι ετοιμος για τον τοιχο...:mad:

 

Το βρηκα ,Το βρηκα ....φιλε slekkas σ ευχαριστω!!!:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μου γραφη (η διαδικασια backup απετυχε προστασια εγραφης στο αρχειο:/external_sd/MHNYM:mad:ATA/sms-2012063194058.xml)

ειμαι ετοιμος για τον τοιχο...:mad:

 

Άλλαξε κάρτα η φτιάξε ένα καινούργιο φάκελο.

 

Τώρα είδα ότι το βρήκες :). Χαίρομαι που ξεμπέρδεψες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να έχουμε 5x5 stock launcher του s3 ώστε να μπορεί να πάρει και 5 εικονίδια σε μια σειρά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...