Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περάσεις αυτή που είχες δε θα επηρεάσει την εγγύηση σου. Ή κάνεις αυτό ή το πας στο service για να το κάνουν εκείνοι. Εσύ αποφασίζεις.

 

Το βήμα 9 δε το καταλαβαίνω 9.Τελευταίο βήμα, αν θέλεις να αλλάξεις το sales code για κάποια συγκεκριμένη χώρα, και το CSC το υποστηρίζει, πατήστε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σου, και επίλεξε τoν κωδικό που επιθυμείς (π.χ EUR για Ελλάδα). Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Με το παραπάνω βήμα γίνεται και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.

Το ΙΜΕΙ είναι πάνω στο κουτί, ή μπορείς να το βρεις πληκτρολογώντας *#06# .

 

Εγώ δε νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξω κάτι σύμφωνα με αυτά που αναφέρει , αυτό μπορώ να το παραλείψω ? Επίσης πότε θα πρέπει να αποσυνδέσω το καλώδιο από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμπλήρωσα μια μέρα με το κινητό. Θέλω να σας γράψω την γνώμη μου: Είμαι πολύ ευχαριστημένος, εντάξει πήρα ένα ρίσκο με το ρουμάνικο, αλλά μια χαρά μέχρι τώρα. Αναγκαστηκάθα κάνω και κάποιες συγκρίσεις με το sensation που είχα. Παιδιά το σ3 είναι πολύ γρήγορο, να δείτε πως ξεπέταγε στην κυριολεξία την εγκατάσταση των εφαρμογών, λίγο τώρα και μένα μου κολλάει όταν επιστρέφω στην κεντρική οθόνη αλλά ξέρω χάρη σε σας ότι είναι από το svoice και δεν με απασχολεί. Η ποιότητα συνομιλίας πάρα πολύ καλή, δυνατά και καθαρά, γιατί πάνω από όλα πρέπει να παίρνουμε και τηλέφωνο. Η οθόνη όντως κάπως σκοτεινή, εντάξει έβγαλα την αυτόματη φωτεινότητα και το εβαλα λίγο κάτω από την μέση, δεν χάλασε κι ο κόσμος. Το ηχείο επίσης δυνατό και αρκετά ποιοτικό, πολύ καλύτερο από του sensation. Η μεγάλη διαφορά παιδιά στα βίντεο, ε χαιρόμουν να βλέπω βιντεοκλίπ σήμερα μετά από καιρό, η μέρα με τη νύχτα, στο sensation δεν τα έβλεπα καθαρά και τα χρώματα ήταν ...άστα.

 

Μια απορία, δεν λέμε ότι είναι 4.8ιν; Είχα από προηγούμενα κινητά ζελατίνες, ρε παιδιά η ζελατίνα του σ2 ταιριάζει σχεδόν απόλυτα, ίγο πιο φαρδιά αλλά λίγο, ακόμα του sensation είναι λίγο πιο στενή αλλά όχι μεγάλη διαφορά, που είναι οι 0.5ιν; Μήπως τα άλλα ήταν 4:3 και αυτό 16:9 ή κάτι τέτοιο; Επίσης δεν μου απάντησε κάποιος για το sar, εσάς στο βιβλιαράκι τι γράφει; Εμένα 0.35 ή κάτι τέτοιο.

 

Το sensation ήταν καλύτερο στο ότι είχε αλουμίνιο, αλλά έτσι κι αλλιώς βάζω θήκη και στο σήμα του wifi. Με τα ίδια ρούτερ στο σ3 πιάνω ή δείχνει να πιάνω πιο ασθενές σήμα στο ίδιο σημείο. Περιέργως φορτώνει αρκετά γρήγορα, είναι εικονικό αυτό που βλέπω σαν ένταση σήματος ή επειδη πάει σφαίρα το κινητό; Και τέλος αν γνωρίζει κάποιος έχω ένα μόντεμ της πλάκας του οτέ ένα zte και αν απομακρυνθώ μου ανεβοκατεβάζει το σήμα ή και αποσυνδέεται, το ίδιο και στο sensation έκανε, γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω; Να σας πω μόνο ότι του έχω βάλει αυτό το flip coner της σάμσουγκ για να προστατεύει και την οθόνη και έχει πιο σκληρό πίσω καπάκι, μήπως το επηρεάζει; Σας ευχαριστώ :)

 

υγ. efthimis31 από κάιζερ πανεπιστημίου και συ; Είχε μπλε σήμερα;

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Το πηρα πριν από λίγο και το ροοταρα γι αρχη ωστε να επαναφέρω εφαρμογες κτλ κτλ.. Διαβασα και σε αλλα posts οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι σε χαμηλό επιπεδο φωτεινότητας οταν εισαι σε σκοταδι αλλα αυτο ειναι παρα πολυ χαμηλα... Υπαρχει καποια λυση? Κατα τα αλλα δειχνει δυνατο πολυ!

 

Βάλε Omega που το διορθώνει λίγο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το πηρα το απογευμα και εχω βγαλη τα ματια μου για να το στησω,εχω δυο θεματa:1(προσπαθω να κανω μπακ απ των μυνηματων απο ς2 με την αναλογη εφαρμογη και δεν ) 2 δεν δουλευει η κινηση με την παλαμη για αποτυπωση οθονης ???

θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια ,ευχαρηστω.....:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το πηρα το απογευμα και εχω βγαλη τα ματια μου για να το στησω,εχω δυο θεματa:1(προσπαθω να κανω μπακ απ των μυνηματων απο ς2 με την αναλογη εφαρμογη και δεν ) 2 δεν δουλευει η κινηση με την παλαμη για αποτυπωση οθονης ???

θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια ,ευχαρηστω.....:(

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για backup; εγώ με το SMS backup & restore δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Την κίνηση πρέπει να την ενεργοποιήσεις από το μενού motion.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να περάσω τα bookmarks από το SII στο SIII; Χρησιμοποιώ τον opera.

 

Δες αν έχει το opera κάνα plugin για συγχρονισμό bookmarks. O firefox και ο chrome έχουν. Πιστεύω να έχει και ο opera και έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει το opera κάνα plugin για συγχρονισμό bookmarks. O firefox και ο chrome έχουν. Πιστεύω να έχει και ο opera και έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και στο μέλλον.

 

Μόνο μέσω opera link γίνεται να περάσεις bookmarks δυστυχώς.. Εγώ χρησιμοποιώ maxthon browser και έχει import/export bookmarks οπότε όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Επίσης είναι απίστευτα γρήγορος ίσως από τους πιο σφαιρατους browsers..

Πάντως το τηλέφωνο είναι πολύ καλό σε πάμπολλα επίπεδα.. Τεσταρα και την ποιότητα ήχου για άκουσμα μουσικής και είναι σε πολυ υψηλά επίπεδα (εφάμιλλο με τα ipods) ποιότητας και ακουστικής απόκρισης. Πιστεύω ότι είναι απόλυτα ολοκληρωμένη λύση για κάποιον που ψάχνει ένα smartphone απλά κορυφαίο... Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή (βγάζει 5 ώρες on screen time αβίαστα και χωρίς να είναι η ρύθμιση φωτεινότητας στο αυτόματο αλλά περίπου στην μεση), ελαφρύ, δεν γλυστραει ή να νομίζεις ότι θα σου γλυστραει και φυσικά σφαιρατο σε ότι και να θες να κάνεις. Θερμοκρασία δεν ανεβάζει ακόμα και αν το έχεις στην φορτίσει και παράλληλα να το χρησιμοποιεί ενώ η πλοήγηση στο ίντερνετ είναι απλά απόλαυση.. Όσο το σκέφτονται ακόμα απλά προχωρήστε το γιατί δεν έχει ψεγάδι πραγματικά.. Α ξέχασα το σημαντικοτερο που είναι η οθόνη του.. Απλά απίστευτη και προέρχομαι (και θα παραμείνω) από το note που έχει επίσης υψηλής ποιότητας οθόνη.. Το design που είναι το πλέον αμφιλεγόμενο σημείο του δεν σε ενθουσιάζει φυσικά αλλά είναι "στρωτο" και τι συνηθίζεις ενώ η συναρμολογηση βρίσκεται σε κορυφαία επίπεδα.. Το μόνο downside κατ' εμε πάντα είναι η ρύθμιση σε αυτόματη φωτεινότητα που είναι πολύ χαμηλά σε χώρους με χαμηλό φωτισμό (πχ εντός σπιτιού ή το βράδυ που θα δείτε τηλεόραση στο σπίτι παλι) και επίσης περίμενα καλύτερη συμπεριφορά και εκτός σπιτιού ειδικά τώρα που έχει έντονη ηλιοφάνεια και ειδικότερα κάτω από τον ήλιο.. Αυτό μάλλον θα διορθωθεί από την Samsung με κάποιο update γιατί δεν εξηγείται λογικά αφού και με υψηλότερες φωτεινοτητες η μπαταρία αποδίδει άριστα.. Και δεν έχω κάνει κύκλους φόρτισης ώστε να "στρωθει" καλά καλά η μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο σημερα του s3, πρωτη φορα android μετα απο περιηγηση σε symbian, ios κ windows phones. οπως καταλαβαινεται θα εχω αρκετες αποριες :p

 

 

1η: πως μπορω να βαλω στο dropbox οταν ανοιγει να ζηταει κωδικο οπως ακριβως ειχα στο 4s?

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο σημερα του s3, πρωτη φορα android μετα απο περιηγηση σε symbian, ios κ windows phones. οπως καταλαβαινεται θα εχω αρκετες αποριες :p

 

 

1η: πως μπορω να βαλω στο dropbox οταν ανοιγει να ζηταει κωδικο οπως ακριβως ειχα στο 4s?

 

Settings ,

Passcode lock. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είχα λογαριασμό στο dropbox και τον συνέδεσα. Δεν μου έδωσε τα 50GB. Πρέπει να φτιάξω καινούριο ή υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσω τον παλιό;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είχα λογαριασμό στο dropbox και τον συνέδεσα. Δεν μου έδωσε τα 50GB. Πρέπει να φτιάξω καινούριο ή υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσω τον παλιό;

 

Εμένα έγινε αυτόματα μεσα σε 24 ώρες... ήρθε και σχετικό μαιλ. Οπότε αν δεν έχει περάσει μια μέρα καλύτερα να αναμενεις.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Αληθεύει πως στην κάρτα μνήμης δεν μπορούμε να αποθηκεύουμε τίποτα???

 

Για εγκατάσταση εφαρμογών βρε ισχύει αυτό.. Οτι άλλο αρχείο βάλεις στην εξωτερικη sd (μουσική, φωτογραφίες, βίντεο) τα βλέπεις μια χαρά σε Συλλογή και ήχους κλησης:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπορώ να αφαιρέσω ή να αλλάξω τα εικονίδια στην οθόνη κλειδώματος ?

Επίσης που αποθηκεύονται οι κάρτες επαφών όταν αποστέλνονται μέσω bluetooth ? " Έγγραφα -> sdcard -> Bluetooth " δεν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Είχα λογαριασμό στο dropbox και τον συνέδεσα. Δεν μου έδωσε τα 50GB. Πρέπει να φτιάξω καινούριο ή υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσω τον παλιό;

 

Τελικά έπρεπε να ακολουθήσω το link από το σχετικό e-mail για να πάρω την αναβάθμιση στο παλιό μου λογαριασμό! Ολα καλά!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Αληθεύει πως στην κάρτα μνήμης δεν μπορούμε να αποθηκεύουμε τίποτα???

 

Έτσι είναι φίλε, απλά μπορείς να βάλεις μόνο δικά σου αρχεία --βίντεο, φώτο, μουσική!!

Αν σκεφτείς να τους βάλεις 5-6 παιχνίδια της Gameloft, ξέχνα την μνήμη!! (Εννοείτε δεν είναι 16 GB καθαρά μιας και νομίζω πως πάνω από 2GB είναι του συστήματος! / έτσι ήταν στο S2) Για τα σημερινά δεδομένα και για κάποιον που θέλει να χρησιμοποιήσει το τρελό αυτό εργαλείο και να του ...βγάλει τα μάτια σαν smart phone, θα ήταν καλό να πάρει την έκδοση με τα 32GB +! Έτσι θα είναι και ήσυχος και με τις ασυμβατότητες των εξωτερικών καρτών μνήμης που αρκετές φορές προκαλούν διάφορα κόλπα στα κινητά, όπως επανεκκινήσεις, καθυστέρηση του συστήματος, κολλήματα, απώλειες δεδομένων κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για backup; εγώ με το SMS backup & restore δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Την κίνηση πρέπει να την ενεργοποιήσεις από το μενού motion.

 

φιλε μου το ιδιο εχω και γω,θα μπορουσες να μου πεις την διαδικασια γιατι νομιζω

πως κατι δεν κανω σωστα...:O,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπορώ να αφαιρέσω ή να αλλάξω τα εικονίδια στην οθόνη κλειδώματος ?

.

 

Ρυθμίσεις >αsφαλεια>lock screen option >και απενεργοποιης η αλλαζεις τα shortcuts

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπορώ να αφαιρέσω ή να αλλάξω τα εικονίδια στην οθόνη κλειδώματος ?

 

Ρυθμίσεις->Ασφάλεια->Επιλογές οθόνης κλειδώματος->Συντομεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω mms και δεν τα στέλνει...

Ξέρετε γιατί...

Ούτε από το handset που χρησιμοποιώ άλλα ούτε και από τα κανονικά μηνύματα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω mms και δεν τα στέλνει...

Ξέρετε γιατί...

Ούτε από το handset που χρησιμοποιώ άλλα ούτε και από τα κανονικά μηνύματα...

 

Εχεις περάσει τις ρυθμίσεις της εταιρείας κινητής; Εμένα τα στέλνει κανονικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από την μπάρα συντομέυσεων δεν μπορούμε να αφαιρέσουμε κάτι όπως το bluetooth ή τη λειτουργία οδήγησης, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Κρατόντας παρατεταμένα το εικονίδιο που θέλεις στην κάτω μπάρα μπορείς να το βγάλεις από εκεί ή να το διαγράψεις τελείως και να βάλεις όποιο άλλο θες.

 

ναι αλλα το widget δεν παει κατω, και το εικονιδιο του go sms pro δεν δειχνει τα εισερχομενα στο εικονακι πανω παρα μονο το widget του

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το widget δεν παει κατω, και το εικονιδιο του go sms pro δεν δειχνει τα εισερχομενα στο εικονακι πανω παρα μονο το widget του

Μαλλον δεν κατάλαβα τι εννοούσες. Σορρυ. Widget δεν μπορείς να βάλεις εκεί. Μόνο κάποια συντόμευση. Τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις να δείχνει τον αριθμό των εισερχομένων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...