Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου.Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό παρατήρησα κι εγώ.Ότι π.χ ο 2πύρηνος επεξεργαστής δεν με προβλιματίζει.Η RAM παραμένει ίδια.Η ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη στο 3 όπως και το μέγεθος.Αλλά δεν είναι πράγματα τα οποία θα μου λείψουν.Απ'ότι είδα και το bluetooth v.4 sto 3 και ότι υποστηρίζει μέχρι 64gb micro sd.Γι'αυτό και πιστεύω είναι καλύτερο να δώσω τα 439 € για το 2 παρά τα 650 για το 3.Δεν είναι για εμένα αποχές σημαντικές αυτές.Οπότε χαίρομαι που πιστεύεις πώς κάνω καλή κίνηση :) Μεγιά το μπουρί παρεπιπτόντως μιάς και το πήρες :)

 

 

 

Χαίρομαι που ακούω καλά νέα τότε :) Ίσως κάποτε αποκτήσω κι εγώ το 3 όταν με παίρνει :)

 

Για να σε φτιάξω ακόμα περισσότερο φίλε μου και για νιώθεις ακόμα πιο σίγουρος για την επιλογή σου μπες στο γερμανικό eBay οπου τρέχει προσφορά για το 2 με 333 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου.Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό παρατήρησα κι εγώ.Ότι π.χ ο 2πύρηνος επεξεργαστής δεν με προβλιματίζει.Η RAM παραμένει ίδια.Η ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη στο 3 όπως και το μέγεθος.Αλλά δεν είναι πράγματα τα οποία θα μου λείψουν.Απ'ότι είδα και το bluetooth v.4 sto 3 και ότι υποστηρίζει μέχρι 64gb micro sd.Γι'αυτό και πιστεύω είναι καλύτερο να δώσω τα 439 € για το 2 παρά τα 650 για το 3.Δεν είναι για εμένα αποχές σημαντικές αυτές.Οπότε χαίρομαι που πιστεύεις πώς κάνω καλή κίνηση :) Μεγιά το μπουρί παρεπιπτόντως μιάς και το πήρες :)

 

 

 

Χαίρομαι που ακούω καλά νέα τότε :) Ίσως κάποτε αποκτήσω κι εγώ το 3 όταν με παίρνει :)

 

φιλε χτυπα το και δεν θα το μετανιωσεις...εγω ενα χρονο το ειχα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος και ο μονος λογο που πηρα το s3

ειναι επειδη μου το επετρεπε η τσεπη μου,κατα τα αλλα δεν ειχα λογο να το αλλαξω μιας και το s2 ακομα κ ενα χρονο μετα θεωρειται ενα απο τα καλυτερα κινητα που κυκλοφορουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να περιορίσουμε τη συζήτηση στο SIII μόνο και να μην ξεφεύγουμε περί επιλογής κινητών.

Υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για την Επιλογή συσκευής!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα είχαν δηλαδή που να φταίει η συσκευή???

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Ο Cadfael και ο Makisgeorg πήραν το S3 απο το Πλαίσιο, και οι δύο είχαν πρόβλημα, μήπως υπάρχει θέμα με "προβληματικές συσκευές" στο Πλαίσιο??

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που το χει προμηθευτεί απο το Πλαίσιο χωρίς προβλήματα??

 

PS* Δεν είμαι σίγουρος 100& για τον Cadfael αν το πήρε απο το Πλαίσιο, νομίζω-θυμάμαι πως έτσι δίαβασα, εαν έκανα λάθος συγχωρέστεμε.

Link to comment
Share on other sites

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

 

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

 

 

:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πού πρόσεξα τώρα,στις εφαρμογές δεν έχει επιλογή για μετακίνηση στην sd.problem?:confused:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

 

Πλάκα κάνεις:eek:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το είχε στο μπαμπριζ θα πήγε καμία 80°c η θερμοκρασία και φυσικα φορτιζε για να πάρει φωτιά στην USB, άσχετα τι λέει. Βεβαίως δεν δικαιολογείται. Θα πρέπει να είχε διακοπεί η φόρτιση αυτόματα. Μάλλον δεν λειτούργησε το προγραμματακι που την απενεργοποιεί και κλείνει την συσκευη όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία πάνω απο το όριο.

Έχουν συμβει και σε άλλες συσκευές. Θυμάμαι ένα iPhone 3GS που το είχε ένα τύπος σε τσάντα. Προφανώς κάτι το πίεζε και ενεργοποιήθηκε σε ασφυκτιά κλειστό χώρο, καλοκαίρι και άρπαξε. Έκανε και μπαμ η μπαταρία.

Χρησιμοποιω κάθε συσκευη μου στο αυτοκίνητο για να ακούω μουσικη. Όμως πάντα την βάζω σε βάση που βρίσκεται 5-6 εκατοστά απο τον αεραγωγο. Τον χαμηλωνω μάλιστα για να μην το παγώνει και σχηματίσει υγρασία. Ίσα ίσα να το ψυχει.

Παιδια το αυτοκίνητο τώρα το καλοκαίρι αναπτύσσει θερμοκρασίες τρελές. Ακόμα και σε sleep mode να είναι, πιάνει 40+ βαθμους αν το χτυπά ο ήλιος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κουφό πάντως το γεγονός ότι όλα τα περιστατικά τέτοιου τύπου συμβαίνουν στο εξωτερικό:cool:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα είχαν δηλαδή που να φταίει η συσκευή???

 

Αυτό που είδα στη δικιά μου τη συσκευή ήταν πως σε μαύρο φόντο και στο σκοτάδι o φωτισμός των δύο πλήκτρων αφής περνούσε στην οθόνη. Το έχω επιστρέψει στο Πλαίσιο για έλεγχο και περιμένω απάντηση ελπίζω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για το bluetooth που στο καλό βρίσκονται ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για το bluetooth που στο καλό βρίσκονται ?

 

ανοίγεις bt-πατάς εκει που γράφει "bluetooth" και εκεί μέσα το κουμπί μενού

Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις bt-πατάς εκει που γράφει "bluetooth" και εκεί μέσα το κουμπί μενού

 

Πρέπει δλδ να ανοιγοκλείνω το BT για να μπαίνω στις ρυθμίσεις ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει δλδ να ανοιγοκλείνω το BT για να μπαίνω στις ρυθμίσεις ?

 

Οχι φιλε μου. δεν θα πατας πανω στην μπαρα που ανοιγοκλεινει το bluetooth αλλα εκει που γραφει Bluetooth....

Ετσι μπαινεις στην ρυθμιση χωρις να το ανοιγοκλεινεις.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδες 3 αποριες:

1) στο widget του καιρού διπλα στην ωρα εχει έναν ήλιο με τον αριθμο 1. Τι ειναι αυτο;

2) στις επαφες, η μπαρα επαφων γιατι ειναι στα Αγγλικά;

3) γιατι οι φωτογραφιές των επαφών οταν καλείς ή σε καλούν έχουν απαραδεκτη αναλυση (μεσα στο Pixel ειναι)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Θα ήθελα να ρώτησω αν κάποιος ξέρει πως μπορώ να κάνω το galaxy s iii μου να φαίνεται ώς εξωτερικός σκληρός δίσκος στον υπολογιστή , έτσι ώστε να μπορώ να συγχρονίζω την ext sd με rsync ( με έχει βολέψει αφάνταστα αυτός ο τρόπος συγχρονισμού).

 

ευχαριστώ.

 

Υ.Γ δεν με πειράζει σε ποια πλατφόρμα θα ξέρετε κάτι (mac, win 7 , linux) .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει δλδ να ανοιγοκλείνω το BT για να μπαίνω στις ρυθμίσεις ?

 

Ναι

(Ics)

 

 

Οχι φιλε μου. δεν θα πατας πανω στην μπαρα που ανοιγοκλεινει το bluetooth αλλα εκει που γραφει Bluetooth....

Ετσι μπαινεις στην ρυθμιση χωρις να το ανοιγοκλεινεις.

 

Όχι φίλε μου, με κλειστό bt δεν βγάζει ρυθμίσεις στην ics.

(7 μήνες σε ics ;))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Θα ήθελα να ρώτησω αν κάποιος ξέρει πως μπορώ να κάνω το galaxy s iii μου να φαίνεται ώς εξωτερικός σκληρός δίσκος στον υπολογιστή , έτσι ώστε να μπορώ να συγχρονίζω την ext sd με rsync ( με έχει βολέψει αφάνταστα αυτός ο τρόπος συγχρονισμού).

 

ευχαριστώ.

 

Υ.Γ δεν με πειράζει σε ποια πλατφόρμα θα ξέρετε κάτι (mac, win 7 , linux) .

 

Πρέπει να κάνεις ροοτ το κινητό και να εγκαταστήσεις αυτή την εφαρμογή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο λόγο δεν παίζει η εφαρμογή .Μάλλον γιατί έχω mac.

 

Όμως στην επικεφαλίδα του Topic γράφω πως ενδιαφέρομαι για "ασύρματη" σύνδεση. Δηλ να φαίνεται στο δίκτυο η extsd ως δίσκος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταφέρω δεδομένα από το SII; Με το KIES δεν μεταφέρθηκαν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταφέρω δεδομένα από το SII; Με το KIES δεν μεταφέρθηκαν όλα.

 

Υπάρχει και ένα θέμα με τα Notes... δεν συγχρονίζονται πλέον με το KIES.... γιατί το S3 έχει τα Smemo ....

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένα θέμα με τα Notes... συγχρονίζονται πλέον με το KIES.... γιατί το S3 έχει τα Smemo ....

Δοκίμασε το evernote. Μεταφέρει και τα δεδομένα απο το Smemo (τα στέλνεις απο την μια εφαρμογή στην άλλη) αν θυμάμαι καλά και απο το Note. Επίσης υπάρχει και για PC και σαν Add on και για Chrome κλπ. Γενικά πολύ καλή εφαρμογή για σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πριν από λίγο είδα το μπλε στο Πλαίσιο κι ομολογώ ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό.. Γενικά δεν έχει καμία σχέση με εκείνο που παρουσίασαν γιατί "γκριζιζει" κι εμένα μου αρέσει αυτό πολύ.. Επίσης περιμετρικά το πλαίσιο είναι πολύ πιο καλαίσθητο και όμορφο.. Μην με παρεξηγησουν τα παιδιά με το λευκο σε καμιά περίπτωση,μιλώ υποκειμενικά καθαρά όπως αντιλαμβανεστε!! Εξάλλου θα έχω ένα λευκό από αύριο στα χέρια μου να δοκιμάσω.. Δεν φεύγεις έτσι εύκολα από το note!! Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...