Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έβαλα μια κάρτα microSDHC 32gb και φόρτωσα τα τραγούδια και τις φωτογραφίες που είχα στο ΝΟΚΙΑ Ν8.

Τα έβαλα έτσι όπως ήταν στους φακέλλους τους στο ΝΟΚΙΑ και όλα μαζί σε ένα φάκελο με το όνομα "Ν8".Στη συνέχεια την πέρασα στο SIII.Ενω μέσω της εφαρμογής "συλλογή" και του mp3 player έχω κανονικά πρόσβαση σε όλα,με τον ES Explorer δεν βλέπω το φάκελο με το όνομα Ν8...

Εχω την εντύπωση οτι ο ES Explorer δεν βλέπει την κάρτα.

Τι πρέπει να κάνω;

 

Άμα είσαι root έχει μια επιλογή που λέει "εξερευνητής root" στα settings του es explorer. Εγώ αυτό επέλεξα και την βλέπω αν και γίνεται και αλλιώς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

 

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

με ξεχάσατε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι root έχει μια επιλογή που λέει "εξερευνητής root" στα settings του es explorer. Εγώ αυτό επέλεξα και την βλέπω αν και γίνεται και αλλιώς νομίζω.

Είμαι root.

Θα το δοκιμάσω,ευχαριστώ πολύ.

Πάντως αν είναι εφικτό ας μας πουν και άλλους τρόπους όσοι γνωρίζουν.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα μια κάρτα microSDHC 32gb και φόρτωσα τα τραγούδια και τις φωτογραφίες που είχα στο ΝΟΚΙΑ Ν8.

Τα έβαλα έτσι όπως ήταν στους φακέλλους τους στο ΝΟΚΙΑ και όλα μαζί σε ένα φάκελο με το όνομα "Ν8".Στη συνέχεια την πέρασα στο SIII.Ενω μέσω της εφαρμογής "συλλογή" και του mp3 player έχω κανονικά πρόσβαση σε όλα,με τον ES Explorer δεν βλέπω το φάκελο με το όνομα Ν8...

Εχω την εντύπωση οτι ο ES Explorer δεν βλέπει την κάρτα.

Τι πρέπει να κάνω;

 

1. Open app

2. Menu

3. Manager

4. Sdcard analyst

5. Disks (button up near to menu)

6. mnt/ external sdcard

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το μπλε και παρατηρώ το εξής: Σε εντελώς μαύρο φόντο περνάει μέσα στην οθόνη o φωτισμός από τα touch keys κάτι που δεν συμβαίνει στο SII. Το έχει παρατηρήσει κάνεις; Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το μπλε και παρατηρώ το εξής: Σε εντελώς μαύρο φόντο περνάει μέσα στην οθόνη o φωτισμός από τα touch keys κάτι που δεν συμβαίνει στο SII. Το έχει παρατηρήσει κάνεις; Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα της οθόνης;

 

Το πρόβλημα που έχεις το έπαθα και εγώ με άσπρο S3, το είχα στο κουμπί back και ήταν έντονο :(

Τ ο πήγα πίσω στο πλαίσιο για να το κάνουν αντικατάσταση (DOA)και μου λέγανε ότι δεν έχει πρόβλημα.Φυσικά διαφώνησα και το πήγα στο service της Samsung(Smartec).Τελικά δέχτηκαν ότι είναι "πρόβλημα" και με την διάγνωση έγινε αντικατάσταση από το πλαίσιο.

Επίσης είχε πρόβλημα και το Demo που είχαν στο κατάστημα.

Ακόμα και αυτό της αντικατάστασης έχει πρόβλημα στο κουμπί επιλογές σε ποσοστό 5% περίπου σε σχέση με το πρώτο S3 που είχα :(

Edited by makisgeorg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα, πήγα να απενεργοποιησω το s voice και μάλλον το έσβησα γιατί δεν μου το βγάζει πουθενά. Ουτε στον διαχειριστή προγραμμάτων ούτε στο μενού. Πως μπορώ να το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα, πήγα να απενεργοποιησω το s voice και μάλλον το έσβησα γιατί δεν μου το βγάζει πουθενά. Ουτε στον διαχειριστή προγραμμάτων ούτε στο μενού. Πως μπορώ να το επαναφέρω;

 

Κοίτα τερμα κάτω στη διαχείριση (στην καρτέλα "όλα" )

Αφού το απενεργοποίησες, πως να στο βγάλει στο "μενού"..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καποιος μου ειπε οτι μπορει και ξεκλειδωνη διαβαζοντας την ιριδα ισχυη...???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! :) Πείτε μου αν έχει καταφέρει να στείλει κανείς αρχείο με bluetooth...:wacko: Δεν στέλνει τίποτα...ούτε εικόνα ούτε mp3 oύτε αλλη μορφή αρχείου...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καποιος μου ειπε οτι μπορει και ξεκλειδωνη διαβαζοντας την ιριδα ισχυη...???:confused:

 

Όχι....face unlock έχει..διαβάζει δομικά στοιχεία του προσώπου με την μπροστά κάμερα και ξεκλειδώνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το μοντέλο των 32GB σε μπλε και έχω το έξης πρόβλημα.

Έβαλα μια κάρτα microSD 32GB (Patriot Class10) και δεν μπορώ να κάνω μεταφορά τις εφαρμογές σε αυτή. Δεν μου βγάζει επιλογή στην μανήσια εφαρμογή, όπως επίσης και στο ZDBox, την έχει απενεργοποιημένη την επιλογή. Δοκίμασα και με το App2SD και μου έβγαλε ένα μήνυμα που λέει τα εξής: "The device does not have a real primary external storage, or the primary external storage is emulated. Moving app to SD function may not be supported by this device"

Τι παίζει? Γιατί φωτογραφίες τραβώ κανονικά και σώζονται στην microSD. Την έχω φορμάρει και μέσα από το κινητό. Είναι σε FAT32, μήπως πρέπει να είναι FAT16 ή NTFS ή δεν παίζει ρόλο.

Όπως επίσης το προηγούμενο μου κινητό ήταν το Desire HD και είχε το widget με τις αγαπημένες επαφές, αυτό που τις έβγαζε σαν tiles, παίζει κάτι αντίστοιχο στο Galaxy ή με κάποια εφαρμογή?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το μοντέλο των 32GB σε μπλε και έχω το έξης πρόβλημα.

Έβαλα μια κάρτα microSD 32GB (Patriot Class10) και δεν μπορώ να κάνω μεταφορά τις εφαρμογές σε αυτή. Δεν μου βγάζει επιλογή στην μανήσια εφαρμογή, όπως επίσης και στο ZDBox, την έχει απενεργοποιημένη την επιλογή. Δοκίμασα και με το App2SD και μου έβγαλε ένα μήνυμα που λέει τα εξής: "The device does not have a real primary external storage, or the primary external storage is emulated. Moving app to SD function may not be supported by this device"

Τι παίζει? Γιατί φωτογραφίες τραβώ κανονικά και σώζονται στην microSD. Την έχω φορμάρει και μέσα από το κινητό. Είναι σε FAT32, μήπως πρέπει να είναι FAT16 ή NTFS ή δεν παίζει ρόλο.

Όπως επίσης το προηγούμενο μου κινητό ήταν το Desire HD και είχε το widget με τις αγαπημένες επαφές, αυτό που τις έβγαζε σαν tiles, παίζει κάτι αντίστοιχο στο Galaxy ή με κάποια εφαρμογή?

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Προς το παρόν δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην εξωτερική SD. Ίσως δοθεί αυτή η δυνατότητα με Update απο την Samsung καποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

:p:p:p ..καμπηλη ζαχαρου κανη???

Συνχρονισμο ημερολογιου με εορτολογιο πως κανουμε???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Ο Cadfael και ο Makisgeorg πήραν το S3 απο το Πλαίσιο, και οι δύο είχαν πρόβλημα, μήπως υπάρχει θέμα με "προβληματικές συσκευές" στο Πλαίσιο??

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που το χει προμηθευτεί απο το Πλαίσιο χωρίς προβλήματα??

 

PS* Δεν είμαι σίγουρος 100& για τον Cadfael αν το πήρε απο το Πλαίσιο, νομίζω-θυμάμαι πως έτσι δίαβασα, εαν έκανα λάθος συγχωρέστεμε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι....face unlock έχει..διαβάζει δομικά στοιχεία του προσώπου με την μπροστά κάμερα και ξεκλειδώνει...

 

Απο που γινεται αυτο???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

αντιμετωπιζω προβλημα με τον συγχρονισμό του exchange mail μου. Ενω με το S2 και το NOTE δεν ειχα κανενα προβλημα.

Σαν να μην υπαρχει η μια επιλογη για SSL (ή κατι τετοιο). Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει??

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο που γινεται αυτο???

 

ρυθμισεις>ασφαλεια>κλειδωμα οθονης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα...

Έχω κι εγώ το 32gb blue με όλα τα δωράκια της αγοράς απο Ελλάδα...

Απλά τα σπάει... Είναι απο τα καλύτερα κινητά που έχω κρατήσει...

Πράγματι απο desing δεν λέει πολλά αλλά το μπλέ θεωρώ οτι ειναι

πολύ πιο όμορφο (προσωπική άποψη)...

Στο μενού Επαφές η μπάρα στα δεξιά ειναι με λατινικούς χαρακτήρες...

Θέλω να ρωτήσω... Στις εφαρμογές Έχω φτιάξει φακέλους και έχω και έχω βάλει

όλες τις εφαρμογές μέσα και έτσι τα έχω όλα σε μία σελίδα όπως στην φωτο...

Υπαρχει τρόπος για κάποιο backup ώστε να μην χρειαστεί να ξαναφτιάχνω απο την αρχή όλους τους φακέλους???

Link to comment
Share on other sites

Απο που γινεται αυτο???

 

Αν χρησιμοποιεις το κινητο επαγγελματικα και στηριζεσαι στις κλησεις, ουτε να το διανοηθεις να ενεργοποιησεις το face unlock. Αν το θελεις απλα για χαβαλε ειναι αλλη ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προς το παρόν δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην εξωτερική SD. Ίσως δοθεί αυτή η δυνατότητα με Update απο την Samsung καποια στιγμή.

 

Καλά τι άκυρο είναι πάλι αυτό? Για ποιο λόγο το κάνανε αυτό?

Όσο αφορά το άλλο που ρώτησα παίζει κανένα παρόμοιο widget ή εφαρμογή, που να μπορείς να βγάλεις τα αγαπημένα σου, τηλέφωνα σε πλακίδια?

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησούλες:

1)Τα widget δεν παραμετροποιούνται σε μέγεθος?

2)Στην αρχική οθόνη δεν μπορώ να βάλω 5x5 γραμμές εικνιδίων όπως μπορώ σε άλλα launcher?

3)Για τις ειδήσεις που μπορείς να βάλεις να εμφανίζοντε στο live wallpaper ή στη lock screen δεν έχει επιλογή για Ελλάδα. Υπάρχει κάποια λύση για να εμφανίζονται ελληνικές ειδήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουργιος στο android κ κατοχος GSIII. υπαρχει καποιο θεμα ή καποιος να μου προτεινει κορυφαιες εφαρμογες που θεωρει απαραιτητες για να αξιοποιησουμε το τηλεφωνο? να χαρουμε λιγο κ εμεις :)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα λίγες μέρες όταν απαντώ από το gmail στέλνει ένα περίεργο εμαιλ με γράμματα και αριθμούς περίπου 2 οθόνες του πσ, δεν έχω αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις αλλά το ίδιο πρόβλημα έχω και στο νότε. τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουργιος στο android κ κατοχος GSIII. υπαρχει καποιο θεμα ή καποιος να μου προτεινει κορυφαιες εφαρμογες που θεωρει απαραιτητες για να αξιοποιησουμε το τηλεφωνο? να χαρουμε λιγο κ εμεις :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...