Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η gorilla glass 2 ειναι για τον π@@@@@.

Στο galaxy s2 δεν ειχα βαλει ποτε screen protector και δεν ειχα καμια γρατζουνια μετα απο 9 μηνες χρησης.

Στο galaxy s3 εδω και 5 μερες εχω αποκιμίσει 3 γρατζουνιες και με μεγαλη προσοχη για το πως το χειρίζομαι μιας και ειναι καινουργιο ακόμα. :(

Κριμα για την gorilla glass και για το κινητό μας που ειναι πολυ ευαλωτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κακό αυτό, έχει συμβεί και σε άλλον:worry::worry:. Να ρωτήσω κάτι άλλο, πόση μνήμη έχει διαθέσιμη για εγκατάσταση εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η gorilla glass 2 ειναι για τον π@@@@@.

Στο galaxy s2 δεν ειχα βαλει ποτε screen protector και δεν ειχα καμια γρατζουνια μετα απο 9 μηνες χρησης.

Στο galaxy s3 εδω και 5 μερες εχω αποκιμίσει 3 γρατζουνιες και με μεγαλη προσοχη για το πως το χειρίζομαι μιας και ειναι καινουργιο ακόμα. :(

Κριμα για την gorilla glass και για το κινητό μας που ειναι πολυ ευαλωτο.

 

δεν φταιει το gorilla.ειναι αφενος το οτι το κινητο εχει μεγαλυτερη οθονη και αφετερου ειναι και θεμα τυχης.πηγαινε στο φορουμ του s2 και ρωτα ποσοι εχουν γρατζουνιες στηνμ οθονη.παντως κιεμενα το s2 δεν εχει γρατζουνιες αν και το εχω χωρις screen protector

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η gorilla glass 2 ειναι για τον π@@@@@.

Στο galaxy s2 δεν ειχα βαλει ποτε screen protector και δεν ειχα καμια γρατζουνια μετα απο 9 μηνες χρησης.

Στο galaxy s3 εδω και 5 μερες εχω αποκιμίσει 3 γρατζουνιες και με μεγαλη προσοχη για το πως το χειρίζομαι μιας και ειναι καινουργιο ακόμα. :(

Κριμα για την gorilla glass και για το κινητό μας που ειναι πολυ ευαλωτο.

 

Τελικα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι παρτιδες παραγωγης καλες και αλλες μαπα .

Galaxy s - δεν το προσεχα καθολου , η οθονη ουτε μια γρατζουνια

galaxy s ii - το προσεχα σαν τα ματια μου , η οθονη γρατζουνιστικε

Galaxy s iii - ακομα καλα κρατει , θα δειξει στο μελλον. Βεβαια το προσεχω σαν τα ματια μου , πριν το βαλω στην θηκη στο τσανατακι μου , το τυλιγω με αντιστατικο πανακι

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι παρτιδες παραγωγης καλες και αλλες μαπα .

Galaxy s - δεν το προσεχα καθολου , η οθονη ουτε μια γρατζουνια

galaxy s ii - το προσεχα σαν τα ματια μου , η οθονη γρατζουνιστικε

Galaxy s iii - ακομα καλα κρατει , θα δειξει στο μελλον. Βεβαια το προσεχω σαν τα ματια μου , πριν το βαλω στην θηκη στο τσανατακι μου , το τυλιγω με αντιστατικο πανακι

 

Συμφωνω οτι ειναι θεμα παρτιδας. Σε εμενα

galaxy s δεν το προσεχα αλλα απεκτησε αρκετες μικρογρατζουνιες κυριως απο αμμο

galaxy s ΙΙ δεν το προσεχω καθολου, ιδια μεταχειρηση με την αμμο, απειρα πεσιματα, ουτε μια γρατζουνια.

 

Μπορει απλα να ειναι και θεμα τυχης.

Παντως με το SGS II ειχα και εχω μικροπροβληματα με το gsm chip τα οποια αλλοι ανεφεραν οτι δεν ειχαν ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σε λευκό. Πρώτη αίσθηση πολύ καλύτερη απ'οτι το βλέπεις σε φωτογραφίες και ανώτερο του S2, στιβαρό με χορταστική οθόνη
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε οταν ανοιγω 2-3 εφαρμογες μαζι πως να κανω εναλλαγη μεταξυ τους ευκολα και απλα οπως γινοταν με το N9 τι στο καλο multitasking κανει επιτελους το κινητο μην παταω hardware button η' back και να παταω αντιστοιχο εικονιδιο του αντιστοιχου προγραμματος και να ξανανοιξη παλι η εφαρμογη:p

Πχ ενω σερφαρω και θελω να στειλω κανα μηνυμα η' ακουω μουσικη και θελω να αλλαξω κομματι που παιζει. πως ξαναγυριζω παλι πισω ευκολα και απλα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε οταν ανοιγω 2-3 εφαρμογες μαζι πως να κανω εναλλαγη μεταξυ τους ευκολα και απλα οπως γινοταν με το N9 τι στο καλο multitasking κανει επιτελους το κινητο μην παταω hardware button η' back και να παταω αντιστοιχο εικονιδιο του αντιστοιχου προγραμματος και να ξανανοιξη παλι η εφαρμογη:p

Πχ ενω σερφαρω και θελω να στειλω κανα μηνυμα η' ακουω μουσικη και θελω να αλλαξω κομματι που παιζει. πως ξαναγυριζω παλι πισω ευκολα και απλα

 

Κρατάς πατημένο το home button και σου βγαζει τις εφαρμογές που τρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το home button και σου βγαζει τις εφαρμογές που τρέχουν.

 

Και μπορείς επίσης να κλείσεις οριστικά όποιες δεν χρειάζεσαι σπρώχνοντάς στο πλάι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το home button και σου βγαζει τις εφαρμογές που τρέχουν.

 

Και μπορείς επίσης να κλείσεις οριστικά όποιες δεν χρειάζεσαι σπρώχνοντάς στο πλάι.

 

Ευχαριστω παιδια και ωρες ωρες τα επαιρνα στο κρανιο:p:)

Ωραια ας πουμε οτι εχω μια εφαρμογη ανοιχτη μπορω να ανοιξω καποια αλλη χωρις να παταω hardware button και να παω στην αντιστοιχη εφαρμογη πατωντας το αντιστοιχο εικονιδιο η δεν γινεται?

 

Δεν πιστευω να υπαρχει καποιο θεμα κλεινοντας ετσι με αυτο το τροπο τις εφαρμογες που δεν θελω η' χρησιμοποιω ως προς τις αλλες λειτουργιες του κινητου ας πουμε καποιες αρνητικες παρενεργειες

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

διαβασα χθες στο xda dev forum ενα τοπικ με διαφορους χρηστες να αναφερουν οτι τα SGX3 τους εχουν μερικα μαυρα πιξελ, δηλαδη καμμενα, απο 2 μεχρι 8-9 τα πιο πολλα που αναφεραν, εχει δει καποιος κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βρηκα να το αγορασω απο δευτερο χερι μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα προβληματα που εχει παρουσιασει μεχρι στιγμης ωστε να προσεξω;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

παιδια έγω αγόρασα το μπλέ από το πλαίσιο και δεν είχα καμία εφαρμογή της vodafone αλλά εχω ακούσει ότι το πλαίσιο έχει μόνο συσκευες της βοντα σε μπλέ. Δεν κοιταξα το modem πριν περάσω την OMEGA αλλά νομίζω ήταν XXLE8. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελεγξω τώρα αν είναι unbranded ή της Vodafone? Ρωτάω επειδή είναι η πρώτη συσκευή Samsung που έχω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ειναι αποτι φαινεται μονο τα 32gb που δινει το πλαισιο (μαζι με τα δωρα θηκες, μπαταρια εξτρα που ειναι της vodafone ουσιαστικα). Τα 16αρια ειναι καθαρα.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ειναι αποτι φαινεται μονο τα 32gb που δινει το πλαισιο (μαζι με τα δωρα θηκες, μπαταρια εξτρα που ειναι της vodafone ουσιαστικα). Τα 16αρια ειναι καθαρα.

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια. Έιχα συνηθίσει με τις HTC συσκευες μου να βρίσκω το CID και να ξεμπερδεύω. Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω αλλάξει modem αλλά μόνο τη ρομ άρα η stock μου είναι XXLE8. Eυχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια και ωρες ωρες τα επαιρνα στο κρανιο:p:)

Ωραια ας πουμε οτι εχω μια εφαρμογη ανοιχτη μπορω να ανοιξω καποια αλλη χωρις να παταω hardware button και να παω στην αντιστοιχη εφαρμογη πατωντας το αντιστοιχο εικονιδιο η δεν γινεται?

 

Δεν πιστευω να υπαρχει καποιο θεμα κλεινοντας ετσι με αυτο το τροπο τις εφαρμογες που δεν θελω η' χρησιμοποιω ως προς τις αλλες λειτουργιες του κινητου ας πουμε καποιες αρνητικες παρενεργειες

 

Αν μία εφαρμογή είναι ανοιχτή μπορείς είτε πατώντας το home για λίγα δεύτερα και πάνω στη λίστα να πατήσεις στην εφαρμογή που θές, είτε να πατήσεις το εικονίδιό της στις εφαρμογές ή στην αρχική οθόνη (αν έχεις shortcut).

Android είναι, δεν παθαίνει τίποτα ούτε έχει παρενέργειες (πέρα από το να μην σωθεί το ότι κάνεις εκείνη τη στιγμή). Οτνα την ξαναανοίξεις θα δουλέψει κανονικά απο την αρχή

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη βρηκα να το αγορασω απο δευτερο χερι μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα προβληματα που εχει παρουσιασει μεχρι στιγμης ωστε να προσεξω;

 

Kανενα προβλημα δεν εχει φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλείνουν οριστικά οι εφαρμογές που έχεις ανοίξει (να μην τρέχουν από πίσω δλδ ) εκτός από το να πάμε με παρατεταμένο πάτημα του hard button στη διαχείριση εργασιών και να τις κλείσουμε από εκεί ?

Επίσης όταν βάζω το κινητό σε λειτουργία οδήγησης τι γίνεται ? τι ενεργοποιήται τι απενεργοποιήται και τι αλλάζει ???

 

Κανείς δε γνωρίζει να μου απαντήσει ?

Edited by _Stamatis_
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και γω. Απο πλαισιο το Pebble Blue 16GB. Δεν εχει τιποτα το κινητο απο Vodafone (γιατι ακουστηκαν διαφορα)

Παιδια εχουμε δωρεαν χωρο στο DropBox; τι κανω; πως το ενεργοποιω;

TCe
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και γω. Απο πλαισιο το Pebble Blue 16GB. Δεν εχει τιποτα το κινητο απο Vodafone (γιατι ακουστηκαν διαφορα)

Παιδια εχουμε δωρεαν χωρο στο DropBox; τι κανω; πως το ενεργοποιω;

 

Φτιάξε λογαριασμό (η βαλε τον δικό σου) στο dropbox που υπάρχει στο κινητό και θα πάρεις τα 50 σήμερα-αύριο (θα σου έρθει mail)

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε λογαριασμό (η βαλε τον δικό σου) στο dropbox που υπάρχει στο κινητό και θα πάρεις τα 50 σήμερα-αύριο (θα σου έρθει mail)

 

thanx Νικος, Μολις το εκανα και μου εδωσε 50GB. Ωρε πραμα που χωραει :) :) :)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Ξέρω ότι οι κάτοχοι του S3 δεν θα συμφωνήσετε μαζί μου :) αλλά μετά από πολύ σκέψη,πιστεύω προσωπικά πώς δεν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για το Galaxy S3 οπότε για 1η φορά θα προχωρήσω σε αγορά συσκευής Android επιλέγοντας το Galaxy S 2 που οι διαφορές του με το 3 δεν μου δίνουν λόγο να σπαταλήσω 650 €.Πιστεύω πως με ικανοποιεί σε πολύ μεγάλο βαθμό το 2.Ελπίζω να κάνω καλή επιλογή παιδιά.Απο Nokia περνάω για 1η φορά σε Samsung :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Ξέρω ότι οι κάτοχοι του S3 δεν θα συμφωνήσετε μαζί μου :) αλλά μετά από πολύ σκέψη,πιστεύω προσωπικά πώς δεν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για το Galaxy S3 οπότε για 1η φορά θα προχωρήσω σε αγορά συσκευής Android επιλέγοντας το Galaxy S 2 που οι διαφορές του με το 3 δεν μου δίνουν λόγο να σπαταλήσω 650 €.Πιστεύω πως με ικανοποιεί σε πολύ μεγάλο βαθμό το 2.Ελπίζω να κάνω καλή επιλογή παιδιά.Απο Nokia περνάω για 1η φορά σε Samsung :)

 

Το sii ειναι ακομα ενα απο τα καλυτερα κινητα της αγορα με παρα πολλες rom και πολλες πολλες επιλογες, για να μπεις δυναμικα στον κοσμο του android θα σε ενθουσιασει! προφανως εσυ ξερεις καλυτερα την "τσεπι σου" για να κρινεις τι σε συμφερει! παντως δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειναι πολυ καλο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Ξέρω ότι οι κάτοχοι του S3 δεν θα συμφωνήσετε μαζί μου :) αλλά μετά από πολύ σκέψη,πιστεύω προσωπικά πώς δεν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για το Galaxy S3 οπότε για 1η φορά θα προχωρήσω σε αγορά συσκευής Android επιλέγοντας το Galaxy S 2 που οι διαφορές του με το 3 δεν μου δίνουν λόγο να σπαταλήσω 650 €.Πιστεύω πως με ικανοποιεί σε πολύ μεγάλο βαθμό το 2.Ελπίζω να κάνω καλή επιλογή παιδιά.Απο Nokia περνάω για 1η φορά σε Samsung :)

 

πρωην κατοχος s2 και πλεον κατοχος s3 θα σου πω οτι δεν υπαρχει κατι που κανει το s3 και δεν μπορει το s2...

η μονη διαφορα ειναι οτι καποια πραγματα τα κανει καλυτερα το s3 αλλα μεχρι εκει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πρωην κατοχος s2 και πλεον κατοχος s3 θα σου πω οτι δεν υπαρχει κατι που κανει το s3 και δεν μπορει το s2...

η μονη διαφορα ειναι οτι καποια πραγματα τα κανει καλυτερα το s3 αλλα μεχρι εκει...

 

Φίλε μου.Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό παρατήρησα κι εγώ.Ότι π.χ ο 2πύρηνος επεξεργαστής δεν με προβλιματίζει.Η RAM παραμένει ίδια.Η ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη στο 3 όπως και το μέγεθος.Αλλά δεν είναι πράγματα τα οποία θα μου λείψουν.Απ'ότι είδα και το bluetooth v.4 sto 3 και ότι υποστηρίζει μέχρι 64gb micro sd.Γι'αυτό και πιστεύω είναι καλύτερο να δώσω τα 439 € για το 2 παρά τα 650 για το 3.Δεν είναι για εμένα αποχές σημαντικές αυτές.Οπότε χαίρομαι που πιστεύεις πώς κάνω καλή κίνηση :) Μεγιά το μπουρί παρεπιπτόντως μιάς και το πήρες :)

 

Το sii ειναι ακομα ενα απο τα καλυτερα κινητα της αγορα με παρα πολλες rom και πολλες πολλες επιλογες, για να μπεις δυναμικα στον κοσμο του android θα σε ενθουσιασει! προφανως εσυ ξερεις καλυτερα την "τσεπι σου" για να κρινεις τι σε συμφερει! παντως δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειναι πολυ καλο..

 

Χαίρομαι που ακούω καλά νέα τότε :) Ίσως κάποτε αποκτήσω κι εγώ το 3 όταν με παίρνει :)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...