Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τώρα αργεί όντως.

Κοίτα να δεις που είμαστε (μαζί με την Ρωσία και την Ελβετία) η χώρα που πήρε 1η το νεο update:lol:

 

Πρώτη φορά πήρα κινητό από εξωτερικό (Γερμανία) και έρχεται πρώτα το update για Ελλάδα.θα πηδηχτω από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτη φορά πήρα κινητό από εξωτερικό (Γερμανία) και έρχεται πρώτα το update για Ελλάδα.θα πηδηχτω από το παράθυρο.

 

Χαχα ..όντως!

Τι άλλο θα δούμε..πρωτόγνωρα πράγματα.

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Το πηρα πριν από λίγο και το ροοταρα γι αρχη ωστε να επαναφέρω εφαρμογες κτλ κτλ.. Διαβασα και σε αλλα posts οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι σε χαμηλό επιπεδο φωτεινότητας οταν εισαι σε σκοταδι αλλα αυτο ειναι παρα πολυ χαμηλα... Υπαρχει καποια λυση? Κατα τα αλλα δειχνει δυνατο πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ..όντως!

Τι άλλο θα δούμε..πρωτόγνωρα πράγματα.

 

Αρχίσαμε από τώρα, Ελλάδα-Γερμανία 1-0, άντε να δούμε και το βράδυ τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε το update και τώρα στην αρχική οθόνη μου βγάζει μήνυμα "Η διαδικασία com.android.phone διακόπηκε" και η συσκευή δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Καμία ιδέα?

 

Edit : Επίσης βγάζει μήνυμα "η διαδικασία UI διακόπηκε" και "πληκτρολόγιο SAMSUNG διακόπηκε "

 

 

Τι σ**** γίνεται ?

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

,

Τελείωσε το update και τώρα στην αρχική οθόνη μου βγάζει μήνυμα "Η διαδικασία com.android.phone διακόπηκε" και η συσκευή δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Καμία ιδέα?

 

Edit : Επίσης βγάζει μήνυμα "η διαδικασία UI διακόπηκε" και "πληκτρολόγιο SAMSUNG διακόπηκε "

 

 

Τι σ**** γίνεται ?

 

επανεκκίνηση έκανες; αλλιώς βάλε με Odin το παλιό firmware, και ξανά κάνε το update

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

,

 

επανεκκίνηση έκανες; αλλιώς βάλε με Odin το παλιό firmware, και ξανά κάνε το update

 

Πήγα να κάνω επανεκκίνηση όπως έγραφε στον update αλλά το κινητό δεν ανταποκρινόταν , δλδ το κουμπί του turn on/off όπως και ι οθόνη δεν ανταποκρίνεται

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω επανεκκίνηση όπως έγραφε στον update αλλά το κινητό δεν ανταποκρινόταν , δλδ το κουμπί του turn on/off όπως και ι οθόνη δεν ανταποκρίνεται

 

Βγάλε την μπαταρία και ξανά βάλε την

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα τα ίδια πάλι

 

Τότε η μόνη λύση είναι flasharisma από την αρχή.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα τα ίδια πάλι

 

δοκιμασε να μπεις σε recovery mode και μετα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να μπεις σε recovery mode και μετα hard reset.

 

τι εννοείς δηλαδή ? είναι το πρώτο android κινητό που έχω και δεν είναι ίδιεσ διαδικασίες με τα άλλα .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνέδεσα το κινητό στο KIES επειδή διάβασα για το update και μου βγάζει το κλασσικό Current firmware version: PDA:LE8/PHONE:LE8/CSC:LE5 (DBT) αλλά λείπει η ένδειξη this is the latest firmware και δεν βγάζει κάποια επιλογή για update ούτε απο ΚIES ούτε απο ΟΤΑ. Τι παίζει;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δηλαδή ? είναι το πρώτο android κινητό που έχω και δεν είναι ίδιεσ διαδικασίες με τα άλλα .

 

κλεινεις τη συσκευη και μετα κρατας ταυτοχρονα πατημενα τα κουμπια volume UP home button και power button μολις εμφανιστει το logo της samsung μην τα αφησεις κρατα τα λιγο ακομα και μετα hard reset.πανω κατω πας με volume buttons και επιλεγεις με home button.

Link to comment
Share on other sites

κλεινεις τη συσκευη και μετα κρατας ταυτοχρονα πατημενα τα κουμπια volume UP home button και power button μολις εμφανιστει το logo της samsung μην τα αφησεις κρατα τα λιγο ακομα και μετα hard reset.πανω κατω πας με volume buttons και επιλεγεις με home button.

 

δεν έχει hard reset ...

Έχει :

  • reboot system now
  • apply update from external storage
  • wipe data/factory reset
  • wipe cache partition
  • apply update from cache

 

Πιο από αυτά είναι ?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει hard reset ...

Έχει :

  • reboot system now
  • apply update from external storage
  • wipe data/factory reset
  • wipe cache partition
  • apply update from cache

 

Πιο από αυτά είναι ?

wipe data/factory reset

Link to comment
Share on other sites

wipe data/factory reset

Όχι τίποτα τώρα αντί να μου πετάει τα μηνύματα στην αρχική οθόνη μου τα πετάει στο αρχικό set up της συσκευής καμία άλλη ιδέα πραγματικά έχω ανχωθεί πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε πάλι την ROM που είχες σύμφωνα με τον οδηγό και μετά κάνε πάλι την αναβάθμιση. Δεν υπάρχει άλλη λύση αν δεν έστρωσε με το factory reset!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα τώρα αντί να μου πετάει τα μηνύματα στην αρχική οθόνη μου τα πετάει στο αρχικό set up της συσκευής καμία άλλη ιδέα πραγματικά έχω ανχωθεί πολυ

 

Φλάσαρε πάλι την ROM που είχες σύμφωνα με τον οδηγό και μετά κάνε πάλι την αναβάθμιση. Δεν υπάρχει άλλη λύση αν δεν έστρωσε με το factory reset!

 

Ξανα φλασαρε οπως ειπε ο superuser και ΠΡΟΣΟΧΗ να εχεις μπαταρια πανω απο 40%

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε πάλι την ROM που είχες σύμφωνα με τον οδηγό και μετά κάνε πάλι την αναβάθμιση. Δεν υπάρχει άλλη λύση αν δεν έστρωσε με το factory reset!

 

Αυτό υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει την εγγύηση ?

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις αυτή που είχες δε θα επηρεάσει την εγγύηση σου. Ή κάνεις αυτό ή το πας στο service για να το κάνουν εκείνοι. Εσύ αποφασίζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει το κινητό από τον Γερμανό να μου πει ακριβώς πιο firmware φοράει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Το πηρα πριν από λίγο και το ροοταρα γι αρχη ωστε να επαναφέρω εφαρμογες κτλ κτλ.. Διαβασα και σε αλλα posts οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι σε χαμηλό επιπεδο φωτεινότητας οταν εισαι σε σκοταδι αλλα αυτο ειναι παρα πολυ χαμηλα... Υπαρχει καποια λυση? Κατα τα αλλα δειχνει δυνατο πολυ!

Καλως ηρθες στη μεγαλοπρεπεια του S3 με τα θετικα και τα αρνητικα του:p

Ρε παιδιά συνέδεσα το κινητό στο KIES επειδή διάβασα για το update και μου βγάζει το κλασσικό Current firmware version: PDA:LE8/PHONE:LE8/CSC:LE5 (DBT) αλλά λείπει η ένδειξη this is the latest firmware και δεν βγάζει κάποια επιλογή για update ούτε απο ΚIES ούτε απο ΟΤΑ. Τι παίζει;

Και σε μενα το ιδιο ακριβως.Καμια ιδεα ειναι και η πρωτη μου Sammy συσκευη,ειχα συνηθισει τοσα χρονια Sony και Νοκια

Πρώτη φορά πήρα κινητό από εξωτερικό (Γερμανία) και έρχεται πρώτα το update για Ελλάδα.θα πηδηχτω από το παράθυρο.

 

Τελικα την εκανες την αναβαθμιση,εαν ναι πως την εκανες?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μολις εστησα το κινητο, περασα και το gps Dont Panic που εδινε δωρο το Plaisio. Παιδια το κινητο ειναι απιστευτα γρηγορο. Οτι εφαρμογη περνουσα την ξεπετουσε ταχυτατα. Ειναι οτι γρηγοροτερο εχω πιασει στα χερια μου (S, SII, Note)
TCe
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το τηλέφωνο... γρήγορο, smooth και τελικά ποιοτικά είναι μια χαρά και ίσως παραπάνω.. επίσης έχει το τέλειο μέγεθος και πιστεύω ότι οι χρήστες του πρέπει να είναι πραγματικά χαρούμενοι και ικανοποιημένοι για πολύ πολύ καιρό... Η οθόνη λίγο με χαλάει γιατί τα χρώματα είναι oversaturated/υπερκορεσμένα και γι αυτό την έχω βάλει σε "φυσικό" προφίλ.. επίσης η αυτόματη φωτεινότητα είναι απαράδεκτα χαμηλά, την έχω αφήσει περίπου στην μέση αλλιώς δεν το χαίρεσαι... κι αν δεν χαίρεσαι την οθόνη σε αυτή την συσκευή τι στον κόσμο..

Ντίνο (ntinoscrypton), το note φαίνεται με κερδίζει πάντως... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...