Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφιλ απ οσο ξερω δεν μπορεις να κανεις.

 

Στην καρτα μνημης δυστυχως δεν μπορεις να περασεις ακομα εφαρμογες,μαλλον στο μελλον να ξανα δοθει αυτη η επιλογη.

 

Οι εφαρμογες ειναι πολλες και διαφορων ειδων.

 

σε κινητα με τοση μνημη δεν βρισκω λογο να περασεις εφαρμογες στην καρτα sd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα μηνύματα που αφορούν την μπαταρία του SIII μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θέμα.

Επειδή έχει ήδη γίνει σύσταση ώστε να γράφετε στα σωστά θέματα όποιο άλλο μήνυμα κριθεί Off Topic θα αφαιρείται χωρίς προειδοποίηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

σε κινητα με τοση μνημη δεν βρισκω λογο να περασεις εφαρμογες στην καρτα sd

υπαρχουν παιχνιδια που θελουν 1gb εξτρα αρχεια.Απο τη στιγμη που εχουμε εξτρα χωρο χωρις να δημιουργει προβλημα γιατι να μην το εκμεταλλευτουμε?

 

Ερωτηση,την εφαρμογη για τα NFC tiles σε εμας δεν την εχει?Σε ενα βιντεο που ειδα ονομαζεται Samsung tech tiles αλλα δεν την βρισκω ουτε σε play ουτε σε samsung apps,μηπως δεν ειναι για Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Προφιλ απ οσο ξερω δεν μπορεις να κανεις.

 

Στην καρτα μνημης δυστυχως δεν μπορεις να περασεις ακομα εφαρμογες,μαλλον στο μελλον να ξανα δοθει αυτη η επιλογη.

 

Οι εφαρμογες ειναι πολλες και διαφορων ειδων.

Βρήκα το "setting profiles lite" και το έβαλα.Ωστόσο δεν ξέρω αν έβαλα το καλύτερο ή όχι...

Γενικώς είμαι πολύ στο ψάξιμο και έχω μπερδευτεί κάπως...

Μετά απο το ΝΟΚΙΑ Ν8 που έχει εντελώς άλλη λογική,προσπαθώ να...αυτοπροσδιοριστώ στο Android...

Ενδεχομένως να κάνω κι άλλες ερωτήσεις που ίσως φαίνονται χαζές,αλλά δεν μπορώ να μάθω σε μια εβδομάδα κάτι που άλλοι έμαθαν σε 2 χρόνια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο προχθές.Κλασικη περίπτωση galaxy.Δεν σε ξετρελενει στην αρχη, αλλα κάθε μέρα που περνάει το εκτιμάς όλο και ποιο πολυ.Αυτο όμως που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση απο την πρώτη στιγμή, είναι η ποιότητα ήχου κατα τις κλήσεις.Απλα κορυφαία.Δεν νομιζω οτι συγκρίνεται με καμία άλλη συσκευη σε αυτόν τον τομέα.Ακομα και σε μερη με μεγάλη φασαρία ,ακούω και με ακούν τέλεια.

Νομίζεις ότι μιλάς με σταθερό. (για να μην ξεχνάμε ,ότι πάνω απο όλα αγοράζουμε τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορες στην αρχική οθόνη όταν αλλάζω σελίδες σκαλώνει λίγο k μετά το πρώτο πέρασμα από τις σελίδες τρέχει κανονικά.Το κάνει σε άλλον?Υπάρχει καμια ρύθμιση να μην το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι : Όταν κουνάω την συσκευή στο πάνω μέρος εκεί που είναι το ακουστικό ακούγεται σαν κάτι να κουνιέται ... ξέρουμε τι μπορεί να συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι : Όταν κουνάω την συσκευή στο πάνω μέρος εκεί που είναι το ακουστικό ακούγεται σαν κάτι να κουνιέται ... ξέρουμε τι μπορεί να συμβαίνει ;

 

Στο δικό μου δεν ακούω κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν ακούω κάτι τέτοιο

 

Μάλλον πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί και τον ήχο απ το ακουστικό τον ακούω λιγάκι παράξενο , σαν να "τσιρίζει".

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί και τον ήχο απ το ακουστικό τον ακούω λιγάκι παράξενο , σαν να "τσιρίζει".

καλό θα είναι να το πας στο service

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει πόσο εύκολα/δύσκολα χωράει το κινητό στην τσέπη από ένα τζιν παντελόνι?

Έχει γίνει στο

ανάλογο τεστ με το S2 και το Note.

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και για το S3.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες το έχω στα χέρια μου και ομολογω ότι μου αρέσει πολυ.Ακομη δεν έχω του έχω βάλει την κάρτα σιμ και προς το παρόν προσπαθώ να το σετάρω.

Το έκανα root και προσπαθώ να αντιληφθω τη λογική του android.Διαβάζω τα τοπικ αλλα θέλω πολυ δουλειά ακόμη.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω:

Υπάρχει εφαρμογή που να φτιάχνει profiles?Εννοώ profiles που να περιέχουν π.χ την ένταση του κουδουνισματος,τον τύπο του,το αν το wi fi θα είναι ανοικτό ή κλειστό,αν θα λειτουργεί η δόνηση κλπ

Πως μπορώ να εγκαθιστώ εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

Ποιες είναι οι εφαρμογές που μπορεί κανείς να βάλει σε μια rooted συσκευη?

Αν και είμαι σχεδόν καινούργιος στο sIII (είχα αλλά δεν το δούλεψα και πολύ ένα ZTE) υπάρχει πρόγραμμα να εγκαταστήσεις για τα profiles αλλά και πρόγραμμα το οποίο μετακινεί τις εφαρμογές στην κάρτα sd (move to sd και profile manager τα λένε) - ψάξε στο application store

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει πόσο εύκολα/δύσκολα χωράει το κινητό στην τσέπη από ένα τζιν παντελόνι?

Έχει γίνει στο

ανάλογο τεστ με το S2 και το Note.

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και για το S3.

 

:lol:

 

Κανονικά μπαίνει φίλε μου και χωράει και το S μου (σε μένα τουλάχιστον).

Δεν φοράω κολάν ούτε είμαι ράπερ :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα είμαι κάτοχος και εγώ του s3 ύστερα από ένα χρόνο με htc desire hd οι πρώτες εντυπωσης είναι θετικότατες

αλά έχω και ορισμένες αποριουλες

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

κάτι έχω πειράξει και μου ανάβει από μόνη της η οθόνη και μετά από δευτερόλεπτα σβηνη και το κάνει ανά τακτά διαστήματα κάτι πρέπει να έχω ενεργοποίηση που έπαιζα με το κινητό αλά δεν ξέρω τι μήπως πάει στο μυαλό σας τι μπορεί να έχω ενεργοποίηση?

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα είμαι κάτοχος και εγώ του s3 ύστερα από ένα χρόνο με htc desire hd οι πρώτες εντυπωσης είναι θετικότατες

αλά έχω και ορισμένες αποριουλες

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

κάτι έχω πειράξει και μου ανάβει από μόνη της η οθόνη και μετά από δευτερόλεπτα σβηνη και το κάνει ανά τακτά διαστήματα κάτι πρέπει να έχω ενεργοποίηση που έπαιζα με το κινητό αλά δεν ξέρω τι μήπως πάει στο μυαλό σας τι μπορεί να έχω ενεργοποίηση?

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

 

καποια "κακη" εφαρμογη εχεις περασει στο κινητο και σου αναβοσβηνει η οθονη.κανε απεγκατασταση οποια εφαρμογη περασες απο τοτε που εμφανιστηκε αυτο το φαινομενο,επισης αμα εχεις καρτα μνημης βγαλτην και δες αμα στο κανει,ετσι την ειχα πατησει εγω με εφαρμογη εκτος μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα είμαι κάτοχος και εγώ του s3 ύστερα από ένα χρόνο με htc desire hd οι πρώτες εντυπωσης είναι θετικότατες

αλά έχω και ορισμένες αποριουλες

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

κάτι έχω πειράξει και μου ανάβει από μόνη της η οθόνη και μετά από δευτερόλεπτα σβηνη και το κάνει ανά τακτά διαστήματα κάτι πρέπει να έχω ενεργοποίηση που έπαιζα με το κινητό αλά δεν ξέρω τι μήπως πάει στο μυαλό σας τι μπορεί να έχω ενεργοποίηση?

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

Εβαλες καποιο live wallpaper τελευταια?Πολλα απο αυτα κανουν κατι τετοια κουλα και σε πολλες περιπτωσεις μαλιστα θελεις hard reset για να επανερθει η συσκευη στα ισια της
Link to comment
Share on other sites

Δύο λόγια και από μένα για το S3..

Ωμή δύναμη...

Αυτό μου έρχεται πρώτα!

Παρ όλο που προέρχομαι ας το note το s2 αλλά και το one x το s3 απλά είναι άλλη κλάση!!

Οθόνη άψογη σε εσωτερικούς χώρους.,θέλει δουλειά κάτω απ τον ήλιο αλλά δυστυχώς κάτι μου λείπει σε σχέση με το note!!

 

Κάμερα

ταχύτατη,έχει και τη ταχύτητα γαζί που μου άρεσε στο one x και σαφώς πολύ πιο γρήγορη απ ότι είχα έως τώρα(εκτός του one x)

 

Ποιότητα αίσθηση

θέλει δουλειά στη ποιότητα αλλά σαν αίσθηση στο χέρι είναι πολύ καλό και ελαφρύ ειδικά για το μέγεθος του!

Πάντως για 600+ ευρώ δε0σου κάνει!

 

Με ενοχλεί η θέση του hard button, το ήθελα λίγο πιο πάνω μιας και πάει ασυναίσθητα το δάχτυλο!

 

Φωτεινότητα

πολύ χαμηλη στο auto σαφώς καλύτερα στο manual αλλά κάτω αρκετά απ το note!

 

Keyboard

έμαθα τελευταία στων Sony και με ενοχλεί του s3!

 

Το UI είναι πολύ καλό με φρέσκες πινελιές δε το περίμενα να μου αρέσει το tw! !

 

Ακουστικό στη κλήσης μια χαρά αν και λίγο πρίμο

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι κορυφή πιστεύω σε θέματα λειτουργίας ταχύτητας αλλά οποίος είχε note νιώθει σα κάτι να του λείπει ενώ σα τηλέφωνο απλό είναι μεγάλο!!

 

Εγώ μάλλον θα το κρατήσω λίγο και μετά θα περιμένω το note2 που αν έχει τις βελτιώσεις του s 3 με 2 gigsa ram συν το μέγεθος για πολύ άνετο ίντερνετ θα γίνει για μένα το βασικό μου ιντερνετο τηλέφωνο!!

 

Πάντως οποίος θέλει 1 all in one συσκευή και δε τον ενοχλεί το μέγεθος,κόστος τότε το s3 είναι απλώς το καλύτερο σήμερα!!

:)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι : Όταν κουνάω την συσκευή στο πάνω μέρος εκεί που είναι το ακουστικό ακούγεται σαν κάτι να κουνιέται ... ξέρουμε τι μπορεί να συμβαίνει ;

 

Μα το έχουμε πει πολλές φορές. Δεν έχει κανένα πρόβλημα φίλε μου, ακούγονται τα κινητά μέρη της κάμερες. Ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος να μν σε πάρω άδικα στον λαιμό μου. Τα περισσότερα κινητά έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μα το έχουμε πει πολλές φορές. Δεν έχει κανένα πρόβλημα φίλε μου, ακούγονται τα κινητά μέρη της κάμερες. Ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος να μν σε πάρω άδικα στον λαιμό μου. Τα περισσότερα κινητά έτσι είναι.

 

Στο one x που έχω και στο galaxy nexus που είχα ακούγεται στο ύψος της κάμερας.Νομίζω είναι φυσιολογικό.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερωτησούλα και από μένα που παρά τις 4 μέρες που κρατάω τον 3ο Γαλαξία ακόμα δεν τα έχω βρει όλα .

Όταν το βάζω σε λειτουργία οδήγησης τι γινεται ? τι ενεργοποιήται τι απενεργοποιήται και τι αλλάζει ???

Link to comment
Share on other sites

μου φερανε στο μαγαζι το ντεμο και επαιξα λιγο μαζι του το κινητο απλα δεν υπαρχει.αν και ειμαι κατοχος του ν9 πρεπει να βρω ατομο να το δωσω!!ο ηχος απο τις κλησεις και γενικα οταν παιζει μουσικη ειχα καιρο να ακουσω τοσο δυνατα!οσο για το ιντερνετ!!παρα πολυ γρηγορο!!βρηκα επιτελους αυτο που μου ταιριαζει!το θεμα ειναι που δινεις το ν9 τωρα!!εχουμε καμια γρηγορη λυση?? :-P
Link to comment
Share on other sites

Στο one x που έχω και στο galaxy nexus που είχα ακούγεται στο ύψος της κάμερας.Νομίζω είναι φυσιολογικό.

 

Φυσιολογικοτατο ειναι, και στο desire που εχω, τοσο πολυ που ακουγεται σκεφτομαι να το κανω κουδουνιστρα για τον ανηψιο μου :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...