Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινάμε λοιπόν από διαφορετικό σημείο αναφοράς. Για εσένα είναι αυταπόδεικτο ("κοινή λογική") ότι πρέπει να έχουμε τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις παρα τις πρακτικές δυσκολίες που αυτό εμπεριέχει από νομικής άποψης όταν δε ζούμε καν στην ίδια χωρα.

 

Εφόσον εγώ δε συμφωνώ σε αυτή την κοινή λογική (γεγονός που ίσως με κάνει παράλογο; ) δεν πρόκειται ποτε να συμφωνήσουμε :)

 

 

Προσωπικά κρίνω (και από εδώ και πέρα είναι θέμα προσωπικής λογικής του καθενός) ότι στην περίπτωση της στρατιωτικής θητείας ο τόπος κατοικίας κάποιου δεν αποτελεί λόγο διαφορετικής μεταχείρισης(προσοχή: το τι λόγους έχεις εσύ να παρατήσεις το σπιτάκι σου και να έρθεις να κάνεις μια θητεία-χάσιμο χρόνου(συμφωνώ) είναι άλλο ζήτημα, εγώ μιλάω για την διαφορετική αντιμετώπιση Ελλήνων πολιτών από το νόμο ,με βάση τον τόπο κατοικίας)

 

Κι εγώ για τη διαφορετική αντιμετώπιση από το νομο μιλάω κατά βάση. Το άλλο ήταν extra. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος γνωρίζει ας δώσει ένα χέρι βοήθειας :)

 

Είμαι Ιανουάριο του 89 γεννημένος, μέχρι πότε μπορώ να κάνω τα χαρτιά για να πάρω αναβολή?

Θυμάμαι 31.12.2007? αλλά τώρα διάβαζα μέχρι 1 μέρα πριν την ημέρα κατάταξης... δεν ξέρω ποια είναι αυτή όμως :O .. λογικά δεν έχει παρέλθει, αφού πρέπει να είναι μέσα στο 2008 (όταν γίνω 19), σωστά?

 

Από γνωστούς έμαθα ότι πάω σε ΚΕΠ και κάνω από εκεί την αίτηση σε 10 λετπάκια και μετά όταν έρθει σε αυτούς η αναβολή με ενημερώνουν να πάω να την παρω, αληθεύει?

 

Χρειάζεται μια αίτηση (που την παίρνω από το ΚΕΠ) και μια βεβαίωση από το ΑΕΙ που είμαι ?

 

Περιοδεύον έχω στείλει τον πατέρα μου, αντί εμένα να περάσει, αφού εγώ δεν ήμουν κοντά στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής μου, λόγω ασθένειας. Δε θα αντιμετωπίσω για αυτό το λόγο κάποιο πρόβλημα έτσι?

 

Ευχαριστώ όσους με φωτίσουν εκ των προτέρων ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σμηνιτης εδω!!

χθες ορκιστικα!

περιττω να σας πω πως περασα πολυ ωραια στην αεροπορια (124ΠΒΕ)

απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω! ολη την εκπαιδευση την καναμε κανονικα και ολα κυλισαν ομαλα!

τα φαγητα τελεια! ζεστο (καυτο) νερο τα ντουζ συνεχεια,ακομα και τον δισκο μας με ζεστο νερο τον πλενουμε!

τωρα εχω 9 μερες αδεια και θα ξαναγυρισω για 4 βραδια...και μετα γυρναω στη μαμα πατριδα :)

η αληθεια ειναι οτι 23μερες μεσα...δεν πηρα χαμπαρι για ποτε περασαν!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

9 μέρες σας έδωσαν.. :P

 

εμάς 15 ;)

 

 

Τα φαγητά καλά; Αλλαξε ο μάγειρας; ΛοΛ! :P

Αντε με το καλό billakosss

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 μερες ναι...ασε... εσεις εισασταν τυχεροι..προεκλογικα κιολας..λογικο.

ο μαγειρας ειναι ενας χοντρουλης με γυαλια που εχει βροντερη φωνη.

βασικα στον θαλαμο μου εχω εναν μαγειρα και μας λεει ποτε να φαμε και τι εχει το μενου. ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

9 μερες άδεια ορκωμοσίας; χαχαχα

εμείς 3 μέρες είχαμε πάρει. :)

 

Χα χα χα δεν λες τίποτα.

Εγώ 2:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απο αύριο 68 και λελε!!!!!! :p

αντε να τελειώνουμε να παίρνουν κι αλλοι σειρά :D

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ακόμα μετράτε; εγώ έχω ξεκινήσει την άδεια απολύσεως εδώ και 12 μέρες! :p

το μέτρημα είναι πια παρελθόν :D (απολύομαι στις 12 φλεβάρη αλλά..άδειες κι άγιος ο θεός!)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα. εχεις κ θεα το ποταμι(νεστος) να πινεις το καφεδακι σου. απο υπηρεσιες δεν ξερω. θα δεις οταν πας.:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποια σειρα εχει μπει τωρα εγω ημουν 282 Α'ΕΣΣΟ κ πηγα Κ.Ε.Ε.Δ,ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΓΙΑ Τ.Π.Ε.Ν,κ μετα 3ο Ε.Τ.Ε.Θ(Γ'Μ.Α.Κ)

 

301 (2007 Δ ΕΣΣΟ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα τηλέφωνο κοινού (οπως λέγεται) για να δω ενα δικαιούμαι 9 μηνό;

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ: εκτός απο στρατολογίας..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα τηλέφωνο κοινού (οπως λέγεται) για να δω ενα δικαιούμαι 9 μηνό;

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ: εκτός απο στρατολογίας..

 

Πάρε στην στρατολογία είναι οι μόνοι που θα πούνε σίγουρα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

333 και σήμερα. πέμπτη φευγω για Αλεξανδρουπολη :):):)

Θα περασεις καλα εκει πανω :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα περασεις καλα εκει πανω :ninja:

 

Έλα ρε, μη λες τέτοια στον κόσμο:p

Αρντάν είναι στην Αλεξανδρούπολη.

Το κακό είναι ότι θα χρειαστεί βύσμα για την επόμενη μετάθεση γιατί δεν παίζουν πολλά μόρια

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

300 είναι πολλές????

 

 

 

κι όμως... πέρασαν!!! :w00t:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μετάθεση στην καρωτη εβρου 173 μεαπ.ξέρει κανείς πως είναι εκεί;

 

Εγώ που είχα υπηρετήσει το 2003 στο Βάλτο (37 ΤΥΠ) δεν είχα ακούσει και τα καλύτερα για την Καρωτή, αλλά και πάλι ήταν καλύτερα από Λαγό κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...