Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε αν είναι αλήθεια αυτό που άκουσα, ότι το ύψος για στρατιωτικές σχολές θα γίνει όπως και στις αστυνομικές, από 1,70 και πάνω;

Κάνε καλύτερα μια ερώτηση στο σχετικό θέμα ;)

τελικα ενημερωθηκα σημερα για την δικη μου καταταξη στην αεροπορια..!!

οποτε περιμενω το χαρτι!

ποτε παρουσιαζονται οι σμηνιτες??

Με ειδικότητα χειριστής τζουγκράνας να υποθέσω, ε;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To χαρτή της αναβολής λέει στρατό ξηράς..να υποθέσω ότι δεν ειναι τελικό οεο?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα αεροπόρε.. και εσυ μαζί μου!? :P

 

13-14-15 νομίζω...

 

Καλο κουράγιο στην..ΤΡΙΠΟΛΗ!!!!!!

ζορι ειναι στην τριπολη?

πες πως ειναι το κλιμα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ζορι ειναι στην τριπολη?

πες πως ειναι το κλιμα..

 

Από κλαμπ και καφετέριες εννοείς; Δεν έχει και πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

οχι,εννοω τι παιζει απο θεμα εκπαιδευσης.

 

αλλωστε δεν πρεπει να εχει και πολυ ζωη μετα απο το κακο που παθανε..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

2 σειρες πριν μπηκε ο ξαδερφος μου και τους εσκισαν κανονικα στο κεντρο.Για την ακριβεια τους ειπαν πως επειδη ειναι κωλοβυσματα θα τους πιουν το αιμα μεχρι την πρωτη μεταθεση γιατι ηρθαν στην Αεροπορια για να λουφαρουν.Τους ξετιναξαν.Τωρα τι παιζει,δεν ξερω.Παντως εφαγε χοντρη ηττα ο δικος μου εκει.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

2 σειρες πριν μπηκε ο ξαδερφος μου και τους εσκισαν κανονικα στο κεντρο.Για την ακριβεια τους ειπαν πως επειδη ειναι κωλοβυσματα θα τους πιουν το αιμα μεχρι την πρωτη μεταθεση γιατι ηρθαν στην Αεροπορια για να λουφαρουν.Τους ξετιναξαν.Τωρα τι παιζει,δεν ξερω.Παντως εφαγε χοντρη ηττα ο δικος μου εκει.

 

Στο κέντρο προσπαθούν να σε ψαρώσουν και να σου μάθουν και 5 πράγματα και φαίνονται όντως πολύ αυστηροί σε βαθμό βλακείας μερικές φορές. Η αλήθεια είναι ότι έχει λίγο τρέξιμο, πρωινό ξύπνημα, προσευχές, φαγητό με βήμα κτλ, αλλά το κέντρο είναι και η πιο χαρακτηριστική ανάμνηση που θα σου μείνει από την Αεροπορία.

Μετά όντως έχει ξύσιμο. Και οι σμηνίες κτλ. που φωνάζουν και ψαρώνουν τις πρώτες μέρες μετά φαίνεται χαρακτηριστικά πως παίζουν θέατρο και γενικά η όλη φάση είναι στημένη. Αν δεν πας ψαρωμένος και δεις την αστεία πλευρά του θέματος, μια χαρά θα περάσεις. Εξάλλου θα είναι 100άδες άλλα άτομα στην ίδια μοίρα (λογοπαίγνιο,το 'πιασες ε; :lol: ) με σένα.

Με λίγα λόγια, ναι, η εκπαίδευση στην αεροπορία είναι δύσκολη (στο κέντρο) αλλά γρήγορα καταλαβαίνεις ότι η αυστηρότητα των εκπαιδευτών είναι μούφα και αρχίζεις και κάνεις τρελό χαβαλέ.

Έτσι κι' αλλιώς ούτε 20 μέρες δεν είναι και μετά αρχίζει το πραγματικό ξύσιμο....

Link to comment
Share on other sites

billakoss min masas.eimai thiva epop kai simera klino 25 meres apo tin katataksi mou.treksimo kai fones exei alla ayta einai logika sto kentro.oso pernaei o kairos se mathainoun kalitera oi ekpaideytes kai einai pio xyma.ego osa exo perasei(voles(2 fores tin evdomada)poreis aggareies,agimata,parelaseis ta grafo sta a....... kai den agxonomai.kali thiteia!!!!
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είχε έρθει χαρτί για πεζικό ΄να παρουσιαστώ στις 5 νοεμβρίου.κ πληροφορήθηκα κι εγώ οτι πήρα μετάταξη για ναυτικό.τι γίνεται τώρα?περιμένω κι άλλο χαρτί?πότε παρουσιάζονται στο ναυτικό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα σου ερθει καινουριο χαρτι για ναυτικο. Απο οσο ξερω, ναυτικο παιρνει τελη του μηνα οποτε λογικα θα μπαινεις τελη Νοεμβρη.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα σου ερθει καινουριο χαρτι για ναυτικο. Απο οσο ξερω, ναυτικο παιρνει τελη του μηνα οποτε λογικα θα μπαινεις τελη Νοεμβρη.

5,6 kai 7 παίρνει και το ναυτικό και αν είσαι από αθήνα θα μπεις μάλλον 6.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον Αυγουστο, Ναυτικο, μου ηρθε χαρτι για τις 28, ενω για το Πεζικο φιλος μου μπηκε τις 8. Γι'αυτο υπεθεσα οτι στο Ναυτικο μπαινουν τελη του μηνα, αλλα μπορει να κανω λαθος...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο εκπαίδευσης δοκίμων πυροβολικού ξέρει κανείς που είναι?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε άλλο χαρτί σήμερα.παρουσιάζομαι 6 νοεμβρίου σκαραμαγκά.

πάει κανείς άλλος εκεί?τι παίζει εκεί?καλά είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε άλλο χαρτί σήμερα.παρουσιάζομαι 6 νοεμβρίου σκαραμαγκά.

πάει κανείς άλλος εκεί?τι παίζει εκεί?καλά είναι?

Peite tou giati tha ton deirw:lol::lol::lol:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ:

ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΘΗΤΕΙΑ (6 ΜΗΝΕΣ), ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑΥΤΙΚΟ/ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ:

ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΘΗΤΕΙΑ (6 ΜΗΝΕΣ), ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑΥΤΙΚΟ/ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ?

οπου θες πας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

thanx a lot!

ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ/ΝΑΥΤΙΚΟ, ΠΟΙΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

ε το ναυτικο λενε.

 

παντως ο στρατος μια ιδεα ειναι,οπως το παρει κανεις.αλλοι δεν τον θελουν και αλλοι οχι.

οποτε ποτε μη στηριζεσαι στο τι λενε οι αλλοι.

εσυ μπορει πχ να πας ναυτικο και ενας που ειναι πεζικο να περασε καλυτερα,δεν σημαινει οτι επρεπε να πας πεζικο για να περασεις καλα κι εσυ.

καταλαβαινεις τι θελω να σου πω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ε το ναυτικο λενε.

 

παντως ο στρατος μια ιδεα ειναι,οπως το παρει κανεις.αλλοι δεν τον θελουν και αλλοι οχι.

οποτε ποτε μη στηριζεσαι στο τι λενε οι αλλοι.

εσυ μπορει πχ να πας ναυτικο και ενας που ειναι πεζικο να περασε καλυτερα,δεν σημαινει οτι επρεπε να πας πεζικο για να περασεις καλα κι εσυ.

καταλαβαινεις τι θελω να σου πω.

 

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΠΟΙΑ (ΟΠΤΙΚΗ) ΣΚΟΠΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.

οχι πως πηγα και ξερω...κι εγω τωρα μπαινω..αλλα εχω ακουσει πολλα.

ο καθενας λεει τα δικα του.

εσυ μπορει να πας και να περασεις ζαχαρη.

 

και ετσι πρεπει να σκεφτομαστε ολοι,οτι ειναι υποχρεωση μας να υπηρετησουμε,εστω και αν ο στρατος εγινε "κολεγιο" οπως λενε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...