Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημασία για την προυπηρεσία θα έχει ότι υπηρέτησες δόκιμος στο συγκεκριμένο πόστο, όχι η διάρκεια.

 

αυτο θα γινει ειναι κανονισμενο , αλλιως θα συνεχιζα τη μεταταξη για αεροπορια .;)

φανταζεστε να μην προλαβα να την σταματησω ? κ να ρθει χαρτι για τριπολη ??

χαχααχχαχαχα

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πώς κάνετε έτσι; Εγώ είμουν 11 μήνες στη Σάντα, 11 μήνες μακρυά από το σπίτι, και τους έκανα όλο το τάγμα γης μαδιάμ. Όσο πιο προβλεπόνος είσαι, τόσο πιο πολλές θα τρως.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς κάνετε έτσι; Εγώ είμουν 11 μήνες στη Σάντα, 11 μήνες μακρυά από το σπίτι, και τους έκανα όλο το τάγμα γης μαδιάμ. Όσο πιο προβλεπόνος είσαι, τόσο πιο πολλές θα τρως.

 

ρε φιλε ομως το κιλκις ειναι εξωτικο μερος :lol::lol:

εχει κ πολλα αριανα :lol::lol:

εχουμε ωραιες γυναικες :lol::lol:

:D
Link to comment
Share on other sites

re paidia na rwtisw kati!

egw foraw papoutsi noumero 46

 

tha exei arbila 47aria???

na parw 47ari i na apro 46ari arbilo??

 

exei tetoia noumera arbila o stratos i tzamba skotizomai?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ομως το κιλκις ειναι εξωτικο μερος :lol::lol:

εχει κ πολλα αριανα :lol::lol:

εχουμε ωραιες γυναικες :lol::lol:

 

Δεν διαφωνώ, αλλά όταν βγαίνεις εξοδούχος και το μόνο μέρος που έχεις να πας είναι το γήπεδο γιατί οι υπόλοιποι πάνε σπίτια τους, ε σου φαίνεται κάπως...

Link to comment
Share on other sites

re paidia na rwtisw kati!

egw foraw papoutsi noumero 46

 

tha exei arbila 47aria???

na parw 47ari i na apro 46ari arbilo??

 

exei tetoia noumera arbila o stratos i tzamba skotizomai?

:blink:

Σιγα μην κατσεις και τα δοκιμασεις.θα περασεις απο την αποθηκη και θα πεις το νουμερο...και θα σου το δωσουν στο καπακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia na rwtisw kati!

egw foraw papoutsi noumero 46

 

tha exei arbila 47aria???

na parw 47ari i na apro 46ari arbilo??

 

exei tetoia noumera arbila o stratos i tzamba skotizomai?

:blink:

Exei tetoia noumera. Dokimase thn arvila prwta.

Ama einai megalyterh apo to noumero sou tha sou dhmiourghsei provlhmata. Sto lew giati thn epatha. htan ena noumero megalyterh h dikh mou kai htan frixth!

Link to comment
Share on other sites

1. ..:p:happy:.... Καλό σου έκανε στο δερματάκι το κρύο νερό- σου φύγαν και οι ρυτίδες! Ήσουν άτυχος πάντως με το ζεστό νερό... εγώ , Πάτρα - Καρδίτσα - Ρόδο - Χανιά που πέρασα είχα τόσο ζεστό νεράκι που μπορούσα να βράσω και αβγουλάκι μετά!

2. Όσο για τα παραθυρόφυλλα που έλειπαν , φαντάζομαι κάτι γυμνές φωτογραφίες φαντάρων που κυκλοφορούν στο hotarmy.com/, να κάνουν μπάνιο... είσαι και συ μέσα!:worry:

3. Με το delivery έχεις δίκιο ... ακόμα έχω καμιά 20αριά τηλ. στο κινητό από σουβλατζίδικα, πιτσαρίες και φυσικά από Κινέζικα :p να τρως καρχαριάκι και πάπια με ρυζάκι στην σκοπιά είναι ότι καλύτερο για ένα καθαρό μυαλό για την σωστή περιφρούρηση του στρατοπέδου!

1. Kαρδίτσα;;; μπάτσος ήσουν πουλάκι μου;.:lol:

2. Στο hotarmy δεν ξέρω. Αλλά στο dangerousdongs.com σίγουρα με έχουν. :p

3. Εμεις οι διαβιβαστές δεν τα χαμε στα κινητά. Τα είχαμε στο τηλεφωνικό κέντρο. :D

χμμμ bayern που πηγες και δεν ειχε ζεστο νερο...? χιχιχιχι να αποφυγω μοναδες με χαλασμενους θερμοσιφωνες... δε λεει!!! νοεμβριο παρουσιαζομαι και μες το καταχειμωνο να μπανιαριζομαι με νερο σε θερμοκρασια τηξεως!!!λοοοοοοοοολ

 

Κιλκίς: Φλεβάρη-Μάρτη.

Τα λουτρά του λόχου μου δεν είχαν καν νερό. Οπότε πηγαίναμε στου άλλου λόχου που ήταν καμιά 400 μέτρα. Μιλάμε για 10-15 ντουζιέρες για 320+ άτομα. Φαντάζεσαι. Και δεδομένου ότι εκεί καναμε βασική εκπαίδευση, δλδ πρωί-απόγευμα όλο και κάπου θα μας έτρεχαν, μπάνιο κάναμε σχεδόν όλοι μετά το φαγητό το βραδυνό. Καταλαβαίνεις. Λουσμένος έκανες την απόστασηαυτή με θερμοκρασίες κοντά στο 0.

Καλαμάτα μετά, Απρίλης. Ντάξει καλός καιρός ζεστούλα παλευόταν το κρύο νερό.

Βέροια μετά ήταν ΟΚ. Είχε νερό μιας και είχαμε πρόσβαση στο διακόπτη του θερμοσίφωνα, ήμασταν και λίγα άτομα 8-10 (τάγμα ήμασταν:lol:) οπότε ήταν ΟΚ. Αλλά σπάνια έκανα μπάνιο εκεί. Είτε με έξοδο είτε με υπηρεσιακό πήγαινα που και που σπίτι.

Ξάνθη. Σεπτέμβρης-Γενάρης.. Ένας θερμοσίφωνας για καμιά 50αριά άτομα, και 5 ντουζιέρες. Ο θερμοσίφωνας είχε πιάσει τόσα άλατα μέσα που το μισό καζάνι ήταν άλατα και το άλλο μισό γέμιζε νερό.:lol:

Ασε που ειχαν βγάλει και τα παράθυρα και το δάγκωνες.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί μου έχει ένδειξη ΥΕΑ.

Επειδή δε γουστάρω 16μηνο τι να κάνω για να μην πάω?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

re paidia me tis metatakseis tou noembriou ti ginetai??exete kana neo???

 

emena to bysma olo @@ mou leei!!oti den exoun ypograftei akoma kai tetoia!!

 

kserei kaneis tipota ??:ninja:

Link to comment
Share on other sites

1. Kαρδίτσα;;; μπάτσος ήσουν πουλάκι μου;.:lol:

2. Στο hotarmy δεν ξέρω. Αλλά στο dangerousdongs.com σίγουρα με έχουν. :p

3. Εμεις οι διαβιβαστές δεν τα χαμε στα κινητά. Τα είχαμε στο τηλεφωνικό κέντρο. :D

 

 

Κιλκίς: Φλεβάρη-Μάρτη.

Τα λουτρά του λόχου μου δεν είχαν καν νερό. Οπότε πηγαίναμε στου άλλου λόχου που ήταν καμιά 400 μέτρα. Μιλάμε για 10-15 ντουζιέρες για 320+ άτομα. Φαντάζεσαι. Και δεδομένου ότι εκεί καναμε βασική εκπαίδευση, δλδ πρωί-απόγευμα όλο και κάπου θα μας έτρεχαν, μπάνιο κάναμε σχεδόν όλοι μετά το φαγητό το βραδυνό. Καταλαβαίνεις. Λουσμένος έκανες την απόσταση αυτή με θερμοκρασίες κοντά στο 0.

Καλαμάτα μετά, Απρίλης. Ντάξει καλός καιρός ζεστούλα παλευόταν το κρύο νερό.

Βέροια μετά ήταν ΟΚ. Είχε νερό μιας και είχαμε πρόσβαση στο διακόπτη του θερμοσίφωνα, ήμασταν και λίγα άτομα 8-10 (τάγμα ήμασταν:lol:) οπότε ήταν ΟΚ. Αλλά σπάνια έκανα μπάνιο εκεί. Είτε με έξοδο είτε με υπηρεσιακό πήγαινα που και που σπίτι.

Ξάνθη. Σεπτέμβρης-Γενάρης.. Ένας θερμοσίφωνας για καμιά 50αριά άτομα, και 5 ντουζιέρες. Ο θερμοσίφωνας είχε πιάσει τόσα άλατα μέσα που το μισό καζάνι ήταν άλατα και το άλλο μισό γέμιζε νερό.:lol:

Ασε που ειχαν βγάλει και τα παράθυρα και το δάγκωνες.:wacko:

 

WTF mαn ... τραγικά αυτά που λες φίλε, εδώ μιλάμε μπορείς να πάθεις και πνευμονία με τέτοιες περιπτώσεις!

Κατά τ' άλλα όταν ερχόντουσαν στρατηγοί και παπαρογαλονάδες για επίσκεψη μας βάζαν και καθαρίζαμε 5 συνεχόμενες μέρες πριν για να δουν την τελειότητα οι καραβανάδες και φυσικά ΚΑΝΕΙΣ δεν έβλεπε την κατάντια..

Όσο για τον θερμοσίφωνα ... :lol:

Όσο για το μπάτσος ...:whistle: έδινα το καλό παράδειγμα καθημερινά και την κοπανάγαμε με το τζιπάκι της στρατονομίας! (είχε πολύ γέλιο μια φορά που βγήκε ο διοικητής μας σε ένα club και είδε το τζιπάκι παρκαρισμένο στο πάρκινγκ απ' έξω και εμάς μέσα να χορεύουμε στο μπαρ ~ είχαμε υπηρεσία ... το τι έγινε την επόμενη :nuke:)

 

Στο χαρτί μου έχει ένδειξη ΥΕΑ.

Επειδή δε γουστάρω 16μηνο τι να κάνω για να μην πάω?

 

Και μένα μου είχε έρθει το ίδιο ... Πάτρα-μηχανικό... αλλά δεν είναι και απαραίτητο να πας! Απλά εκεί που θα πας , θα σε ρωτήσουν αν θέλεις και πες όχι.... βασικά , ανάλογα το πόσους θέλουν (χρειάζονται) θα σε πρήξουν για να πας , αλλά και πάλι στα τεστ που περνάνε (τρέξιμο , άλμα και τέτοια) πάιξτο ανάπηρος ~ εμένα και άλλους 5-6 λύσαξαν να μας πάρουν , μέχρι και από επιτροπή πέρασα και στην ερώτηση γιατί δεν θέλω να πάω ... είπα ότι είναι έγκυος η γυναίκα και πρέπει να τελειώνω νωρίς το στρατό!:p

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ΥΕΑ θα ερθει... στανταρ! αλλα δεν προκειται να παω..

 

μπαγιερν θενκς για τα ινφος...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί μου έχει ένδειξη ΥΕΑ.

Επειδή δε γουστάρω 16μηνο τι να κάνω για να μην πάω?

17μηνο είναι βασικά και δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ για να μην πας.Απλά όταν θα έρθουν οι ΥΕΑ να σε μαζέψουν θα πας σαν καλό παιδάκι και μόλις σε ρωτήσουν αν θες να πας ΥΕΑ θα τους ρίξεις άκυρο και όλα οκ!

Αν και στην σειρά μου υπήρξαν άτομα απο άλλα σώματα που φάγανε μετάταξη μετά την ορκομοσία και τους πήραν ΥΕΑ με το έτσι θέλω γιατί δεν συμπλήρωναν τις θέσεις.Ελπίζω να μην πέσει κανείς σε τέτοια περίπτωση.

 

Πάντως εγώ σαν Δόκιμος πάνω στο Διδυμότειχο δεν πέρασα ΚΑΘΟΛΟΥ άσχημα.Νοίκιαζα το σπιτάκι μου με ατομική θέρμανση και επίσης οι Εβρίτισες για όσους δεν το γνωρίζουν είναι πολύ όμορφα μωρά.Όσοι περάσανε απο Διδυμότειχο-Ορεστιάδα θα ξέρουν τι εννοώ!

 

Σε έναν φίλο που είπε για αρβύλα.Προσοχή με τις αρβύλες.Όταν θα πάρετε ρούχα θα τα δοκιμάσετε όλα,υπάρχουν και δοκιμαστήρια,μην τρελαθούμε τώρα,δεν είμαστε στο 1950.Οι αρβύλες να είναι "σφιχτές" στο πόδι,να τις νοιώθεις καλά και όχι να κολυμπάει το πόδι αλλιώς θα μετρήσεις πολλές πληγές.Κανονικά να είναι,σαν ένα normal υπόδημα.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ΥΕΑ θα ερθει... στανταρ! αλλα δεν προκειται να παω..

Ένδειξη ΥΕΑ έρχετε πλέον σε όσους έχουν απολυτήριο Λυκείου.Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς εδω μέσα χωρίς απολυτήριο Λυκείου οπότε όλοι θα την έχετε την ένδειξη!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος για να κοπείς από ΥΕΑ είναι τα αθλήματα. Στο χιλιάρι αφού ξεκινήσεις, πέσε κάτω και κάνε ότι τα φτυσες!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος για να κοπείς από ΥΕΑ είναι τα αθλήματα. Στο χιλιάρι αφού ξεκινήσεις, πέσε κάτω και κάνε ότι τα φτυσες!!!

και γιατι να φτασεις σε αυτο το σημειο.μπορεις απο την πρωτη στιγμη να επιλεξεις οτι δεν θελεις να πας..και ας σου εχει ερθει ενδειξη για ΥΕΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia me tis metatakseis tou noembriou ti ginetai??exete kana neo???

 

emena to bysma olo @@ mou leei!!oti den exoun ypograftei akoma kai tetoia!!

 

kserei kaneis tipota ??:ninja:

 

 

 

kana neo???

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να φτασεις σε αυτο το σημειο.μπορεις απο την πρωτη στιγμη να επιλεξεις οτι δεν θελεις να πας..και ας σου εχει ερθει ενδειξη για ΥΕΑ.

και πως μπορεις να το κοψεις αμεσως?? που το κοβεις?

εξηγησε λιγο..

 

και πως φαινεται αν σε πηραν στο σωμα ερευνας πληροφορικης??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να φτασεις σε αυτο το σημειο.μπορεις απο την πρωτη στιγμη να επιλεξεις οτι δεν θελεις να πας..και ας σου εχει ερθει ενδειξη για ΥΕΑ.

 

και πως μπορεις να το κοψεις αμεσως?? που το κοβεις?

εξηγησε λιγο..

 

και πως φαινεται αν σε πηραν στο σωμα ερευνας πληροφορικης??

 

Φίλε RAVER κοίτα λίγο παραπάνω στο #3062 μήνυμα ... αλλά και από προσωπική εμπειρία , μερικές φορές θα πας θες δεν θες!

Όσο για το σώμα έρευνας πληροφορικής .. δεν το βλέπεις .. το βύσμα σου ρώτα αν σε πήραν:p!

Link to comment
Share on other sites

μπιλακο εχεις τετοιο βυσμα? ΔιΠληρ? πωπω...........

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

τι βυσμα?? δεν ξερω εγω απο τετοια!

θα παμε 9 μηνες θελουμε και βυσμα?? θα σας πω συντομα που θα παρουσιαστω. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε RAVER κοίτα λίγο παραπάνω στο #3062 μήνυμα ... αλλά και από προσωπική εμπειρία , μερικές φορές θα πας θες δεν θες!

Όσο για το σώμα έρευνας πληροφορικής .. δεν το βλέπεις .. το βύσμα σου ρώτα αν σε πήραν:p!

 

Δεν έχω υπ' όψιν μου καμία τέτοια περίπτωση, αλλά ναι, έχω ακούσει ότι γίνεται. Τέλος πάντων, ακόμα και στο χειρότερο σενάριο που τον πάρουν με το ζόρι, μπορεί άνετα να κοπεί στην σχολή. Στην σειρά μου μόνο την πρώτη εβδομάδα παραιτήθηκαν 21 άτομα. Έφυγαν, πήραν όμως υποχρεωτικά ένδειξη ΛΥΒ, και υπηρέτησαν κανονικά 12μηνο.

Link to comment
Share on other sites

και πως μπορεις να το κοψεις αμεσως?? που το κοβεις?

εξηγησε λιγο..

 

και πως φαινεται αν σε πηραν στο σωμα ερευνας πληροφορικης??

Στο κεντρο που θα παρουσιαστεις...και αφου περασεις απο τα τυπικα,θα σε ρωτησουν αν θελεις να πας δοκιμος η οχι.

 

 

Φίλε RAVER κοίτα λίγο παραπάνω στο #3062 μήνυμα ... αλλά και από προσωπική εμπειρία , μερικές φορές θα πας θες δεν θες!

Όσο για το σώμα έρευνας πληροφορικής .. δεν το βλέπεις .. το βύσμα σου ρώτα αν σε πήραν:p!

 

εγω φιλε..ημουν ΥΕΑ και οατν παρουσιαστηκα Καλαματα..με ρωτησαν αν θελω να παω,φυσικα ειπα οχι..γιατι τοτε ο Δοκιμος υπηρετουσε και 6 μηνες παραπανω απο τον στρατιωτη,οσο να'ναι..ητανε λιγο πακετο,αλλα σου μειλαω για 9 χρονια πριν..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1η: αεροπορια ποσο του μηνα παιρνουν σειρα Νοεμβριου?

ερωτηση 2η: Γνωστος μου ανεφερε οτι ειχε παρει μαζι του Axe και λοιπα αποσμητικα και δε ου επετρεψαν να τα περασει μεσα την μερα που παρουσιαστηκε. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να φτασεις σε αυτο το σημειο.μπορεις απο την πρωτη στιγμη να επιλεξεις οτι δεν θελεις να πας..και ας σου εχει ερθει ενδειξη για ΥΕΑ.

 

Αναγκαστικά πρέπει να δώσεις όλες τις εξετάσεις καθώς και τα αθλήματα κι ας μην θέλεις να πας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...