Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sleeping Bag μετά την ορκωμοσία.;)

Τζάμπα θα το πάρετε από τώρα.

Πρέπει να μάθετε να στρώνετε προβλεπόμενα τα κρεββατάκια σας βρε!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σου δινουν..αλλα μεσα σε μια βδομαδα θα την κανεις με αδεια ορκωμοσιας.

η ορκωμοσία είναι 3 βδομάδες (νομίζω) μετά την κατάταξη.

Link to comment
Share on other sites

τιραντε ασπρο φανελακι?? οχι στρατιωτικο σαν αυτα που δινουν??

και sleepinbag να παρουμε ή οχι?? θα τα στρωνουμε και τα προβλεπομενα.

γαμ$#@$#@ την ψαρουκλα μου!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

fisherman is talking μπιλακο...........

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

κανα link που να δινει τυπικες οδηγιες σε νεοσυλλεκτους παιζει? τι πρεπει να εχω μαζι, τι ρουχα να παρω κλπ..

http://www.army.gr/camp.php

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Billako πάρε φανελάκια παραλλαγής (με μανίκι). Χειμώνας έρχεται, θα σου χρειαστούν και για την συνέχεια. Όσον αφορά τον υπνόσακο, πες τους δικούς σου καλύτερα να σου το φέρουν στο πρώτο επισκεπτήριο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ορκωμοσία είναι 3 βδομάδες (νομίζω) μετά την κατάταξη.

Τοσο πολυ κραταει τωρα.:blink: ειχα την εντυπωση οτι εχει μειωθει..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ορκωμοσία είναι 3 βδομάδες (νομίζω) μετά την κατάταξη.

10 μαϊου μπήκα, 26 ορκίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πάρετε από τιην πρώτη μέρα sleeping bag και βλέπετε αν μπορείτε να το βγάλετε..μην ψαρώνετε με τίποτα (αν και δεν είναι πολύ εφικτό αυτό).

Η βασική είναι γύρω στις 30μέρες , 2 εβδομάδες μέχρι την ορκομωσία και άλλο τόσο περίπου μετά.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το παλιοχαρτο!!!!! Σωμα Υλικου Πολεμου, Κε.Υ.Π. Λαμια 5 Νοεμβριου........

 

καλη θητεια φιλε Σωμα Υλικου Πολεμου ε???? οταν απολυθεις θα εχεις βαλει 100 κιλα και βαλε:lol::lol: εγω εχω απολυθει 3 χρονια τωρα και αν και εφαγα αρκετα πακετα στο στρατο ξανα πηγαινα ανετα(τωρα που σιγα σιγα καταργουνται και οι σκοπιες)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Κανέις που να ήταν δόκιμος?

Φίλοι μου που είναι ΥΕΑ που λένε να πάω με χίλια

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

...λέω να μπω Φεβρουάριο, μέχρι πότε έχω περιθώριο για διακοπή της αναβολής?

 

ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ,ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανέις που να ήταν δόκιμος?

Φίλοι μου που είναι ΥΕΑ που λένε να πάω με χίλια

Δες προηγούμενα ποστ.

 

Τα συν και τα πλην έχουν αναφερθεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

ΥΕΑ...Πότε απολυεσαι δεν εχεις ιδεα...ουτε μια μερα παραπανω στο στρατο.Δωδεκα ακριβως και πολυ ειναι.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δες προηγούμενα ποστ.

 

Τα συν και τα πλην έχουν αναφερθεί πολλές φορές.

 

Τα ξερω τα συν και τα πλην.

Εγω ψάχνω για προσωπικές εμπειρίες

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερω τα συν και τα πλην.

Εγω ψάχνω για προσωπικές εμπειρίες

Προσωπικές εμπειρίες έχει ποστάρει ο trob®.

Δόκιμος ήταν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ!

Trob προτείνεις να πάω?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, μπαίνω και εγώ Νοέμβριο πεζικό και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Όντας ο μόνος γιός γονέα που έχει συμπληρώσει τα 70 χρόνια δικαιούμαι προφανώς 9μηνη θητεία. Η ερώτηση είναι πότε πρέπει να το φανερώσω αυτό και να υποβάλλω τα δικαιολογητικά. Όλοι μου λένε να το κάνω ΑΡΓΟΤΕΡΑ (πόσο αργότερα; ) γιατί συνήθως οι εννιαμηνίτες δεν τυγχάνουν και της καλύτερης αντιμετώπισης αλλά και είναι λέει, αμετάθετοι. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να κάνω όλη τη θητεία παραμεθόριο. Το ερώτημα λοιπόν είναι πότε;

Υπάρχει περίπτωση αν το δηλώσω μετά από 6-7 μήνες πχ. να «είναι πια αργά» και να πρέπει να υπηρετήσω 12; Αν ερωτηθώ στο κέντρο τι να κάνω; Να κάνω τον ανήξερο/ να πω ψέματα; Μήπως αν δηλώσω από την αρχή 9μηνίτης θα έχω αντίθετα κάποια πλεονεκτήματα;

Θα ήθελα βοήθεια πώς να χειριστώ αυτό το θέμα γιατί με έχει αγχώσει πολύ.

 

2. Υπάρχει σε εκκρεμότητα μια εγχείριση που πρέπει να κάνω (συγκεκριμένα κήλη) η οποία μεν δεν επείγει αλλά είναι και κάτι που πρέπει να γίνει.

Γιατρός αλλά και φίλοι με συμβούλεψαν να την κάνω σαν φαντάρος (στο 401) γι’ αυτό και περίμενα μέχρι τώρα.

Η ερώτηση είναι και πάλι: ΠΟΤΕ; Η μία εκδοχή λέει να το πω στους γιατρούς με το που θα παρουσιαστώ και η άλλη ότι κάτι τέτοιο είναι επικίνδυνο αφού είναι πιθανόν να μου δώσουν αναβολή για Φεβρουάριο να την κάνω έξω κάτι που δεν θα το ήθελα αφού θέλω επιτέλους να ξεμπερδεύω με την υπόθεση στρατός. Έτσι κάποιοι μου λένε να περιμένω τουλάχιστον μέχρι τη μονάδα και μετά.

Πώς να το χειριστώ; Η κήλη θέλει σημαντικό χρόνο ανάρρωσης και έστω και αν πάρω 10 μέρες αναρρωτική το να κάνω ασκήσεις και σπριντ για τουλάχιστον 1-2 μήνες είναι επικίνδυνο. Κάποιοι μου είπαν πως ενδέχεται να βγω άοπλος. Γενικά ακούω διάφορα που με έχουν μπερδέψει γι’ αυτό ήθελα μια δεύτερη γνώμη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε επεσες στην περιπτωση ,ενας γνωστος μου δεν το ειχε πει απο την αρχη ειχε δηλωσει οτι εχει και τουσς δυο γονεις και 1 μηνα κ κατι πριν ληξει το ενιαμηνο κατεθεσε χαρτια και απολυεται τωρα αρχες νοεμβριου,οποτε κανε την παπια κ προχωρα αν καταθεσεις τα χαρτια δεν γινεται να μην σε απολυσουν ειναι νομος.

οσο για το δευτερο κανε την εγχειριση κ μην φοβασαι θα σου δωσουν αναρωτικη οσο χρειαζεται αυτοι δεν θελουν να παθεις κατι γιατι εχουν την ευθυνη σου.

Link to comment
Share on other sites

οσο για το δευτερο κανε την εγχειριση κ μην φοβασαι θα σου δωσουν αναρωτικη οσο χρειαζεται αυτοι δεν θελουν να παθεις κατι γιατι εχουν την ευθυνη σου.

 

Το ζήτημα είναι, που θα έχει καλύτερη ιατρική αντιμετώπιση. Δεν ξέρω ρωτάω. Είναι καλύτεροι οι γιατροί του 401 από το αν κάνει την εγχείρηση έξω; Χειρότεροι; Το ίδιο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...