Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

An eisai gia swma ereynas plhroforikhs to leei sto xarti katatakshs.

Kai gia na prolavw tous pantognwstes, SEP hmoun. Allo an sthn poreia efaga papa. :p

 

Ένας φίλος μου , που του ήρθε το ίδιο χαρτί με μένα , ΥΕΑ Τεχνικό στην Πάτρα .... πήγε στο "Έρευνας πληροφορικής..." απλά με το βυσματάκι του!

Το να στο γράφει από πριν την ένδειξη , μάλλον πρέπει να βάλεις το βύσμα νωρίτερα ... αλήθεια , εσύ πότε το έβαλες?:shifty:

Ήταν σε ένα γραφείο με κλιματισμό και κρεβατάκι όλη μέρα με 10 υπολογιστές και η δουλειά του ήταν να κατεβάζει έργα και mp3 και να βλέπει dvd! Αυτό θα πει θητεία... στεναχωρήθηκε πολύ πάντως που απολύθηκε! * άσε τα πόσα περιφερειακά "δανείστηκε" από εκεί ...

(όσο για αυτά που μας είπες παραπάνω και καλά που έκανες το μπανάκι σου 5 λόχους παραπέρα με κρύο νερό και έπρεπε να γυρίσεις πίσω ... και καλά το πιστέψαμε! Είμαι σίγουρος ότι η θητεία σου πέρασε σαν το παλικάρι που περιέγραψα παραπάνω και το μπανάκι σου το έκανες σε υδρομασάζ)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1η: αεροπορια ποσο του μηνα παιρνουν σειρα Νοεμβριου?

ερωτηση 2η: Γνωστος μου ανεφερε οτι ειχε παρει μαζι του Axe και λοιπα αποσμητικα και δε ου επετρεψαν να τα περασει μεσα την μερα που παρουσιαστηκε. Ισχυει?

 

1) 13-14-15 Νοεμβρίου

 

2) Δεν ξέρω για τα άλλα σώματα αλλά στην αεροπορία (124ΠΒΕ) στα παίρνουν όλα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ??:blink:

τελος του μηνα προφανως...

και αναλογα το βυσμα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

5/11 parousiazomai sti thiva pyroboliko!!!kepb leei...

 

einai kala ekei??i i tha liwsei to kormi mou???

 

exei paei kaneis???

 

episis gia metatkseis kaneis??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

κουρευτικη μηχανη επιτρεπεται να παρω?

ε οχι! τι να την κανεις?? θα σε κουρεψουν εκει αν δεν εισαι κουρεμενος.

εκτος αν εννοεις ξυριστικη μηχανη..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κουρευτικη μηχανη επιτρεπεται να παρω?

να την κανεις τι??

και καλα την πηρες..πρηζα που θα βρεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Ένας φίλος μου , που του ήρθε το ίδιο χαρτί με μένα , ΥΕΑ Τεχνικό στην Πάτρα .... πήγε στο "Έρευνας πληροφορικής..." απλά με το βυσματάκι του!

Το να στο γράφει από πριν την ένδειξη , μάλλον πρέπει να βάλεις το βύσμα νωρίτερα ... αλήθεια , εσύ πότε το έβαλες?:shifty:

2. Ήταν σε ένα γραφείο με κλιματισμό και κρεβατάκι όλη μέρα με 10 υπολογιστές και η δουλειά του ήταν να κατεβάζει έργα και mp3 και να βλέπει dvd! Αυτό θα πει θητεία... στεναχωρήθηκε πολύ πάντως που απολύθηκε! * άσε τα πόσα περιφερειακά "δανείστηκε" από εκεί ...

3. (όσο για αυτά που μας είπες παραπάνω και καλά που έκανες το μπανάκι σου 5 λόχους παραπέρα με κρύο νερό και έπρεπε να γυρίσεις πίσω ... και καλά το πιστέψαμε! Είμαι σίγουρος ότι η θητεία σου πέρασε σαν το παλικάρι που περιέγραψα παραπάνω και το μπανάκι σου το έκανες σε υδρομασάζ)

 

1. Kαλά εννοείται με το κατάλληλο βύσμα ότι θέλεις γίνεται.

Δεν έβαλα βύσμα. Ούτε ήξερα καν την ύπαρξη του σώματος. Μάλλον είδαν τα πτυχία και τα PhD μου και με τράβηξαν εκεί. Στη συνέχεια από τα 70 άτομα που είχαμε την ένδειξη πήραν καμιά 35. Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι ένας είχε τελειώσει ΙΕΚ Μοντάζ.:rolleyes::lol: Οι υπόλοιποι πήγαμε διαβιβάσεις.

2. Ναι έτσι ήταν αρκετοί σε μικρότερους σχηματισμούς. Εγώ επειδή πέρασα από ΚΕΠΙΚ Β' σώματος (Βέροια) και Δ' σώματος (Ξάνθη), δηλαδή μεγάλους σχηματισμούς, και είχαμε συνεργασία με τα παιδιά, τρώγανε αρκετό πήξιμο και τρέξιμο, με τον κάθε ανίδεο υπαξ που τα κανε ********* με τα PC. Φυσικά σκοπιά κλπ δεν είδαν ούτε με το κυαλί. Μόνο στη βασική κάναν κανα 2.

3. Η θητεία μου ήταν αρκετά σκατένια αλλά τέσπα.:O

Επειδή όπως σου είπα ήμασταν 70 άτομα μόνο, καταταγήκαμε όλοι σε κέντρο πεζικού. Απόλη την Ελλάδα οι Ε.Π. μπήκαν στο 604ΤΠ στο Κιλκίς. Δλδ ήμασταν 70 Ε.Π. και 280 πεζικάριοι, ανακατεμένοι και χωρισμένοι σε 2 λόχους.

Link to comment
Share on other sites

να την κανεις τι??

και καλα την πηρες..πρηζα που θα βρεις???

 

βασικα τη θελω γιατι το κουρευω πολυ κοντο το μαλλι καθε 3-4 μερες. θα μου πει κανενας τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις προβλημα.γνωστος μου εχει περασει και δε του ειπε κανεις τπ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βασικα τη θελω γιατι το κουρευω πολυ κοντο το μαλλι καθε 3-4 μερες. θα μου πει κανενας τιποτα?

Poly konto den exeis provlhma, ksyrismeno omws :X

Link to comment
Share on other sites

Περνας ΟΤΙ θες!Μην ακους τιποτα!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

κουρευτικη μηχανη επιτρεπεται να παρω?

Εννοείται οτι μπορείς να πάρεις .. Έχουν αρκετοί φαντάροι μέσα κ μάλιστα κουρεύουν κ τους υπόλοιπους ..

Link to comment
Share on other sites

FIle sonicsotos

egw soy protinw na pareis ena aplo kinito.... stin pili kata tin eisodo soy 8a se psaksoyn....... ;) me camera apagoreyontai.... mporei k na sto kratisoyn ekei...opote mn to paizeis korwna grammata.... pare ena aplo... xwris camera (me radiofwno ;) )

 

μου ηρθε το χαρτι 6 νοεμβριου ΚΕΥΠ Λαμια , εκτος κ αν μεταταγω αεροπορια αν κ το μετανιωσα λιγο κ στη Λαμια ειναι εξαιρετικα

 

einai polly wraies egkatastaseis.... i lamia einai ligo periergi alla ok.... mesa san kentro 8a nai ligo diskolo alla einai ok.... ;) meta se meta8eseis 8a se arxontas... polloi 8a 8elan na nai sti 8esi soy(des peziko-te8wrakismena) einai bebaia k sto goysto toy ka8enos :blink:

Link to comment
Share on other sites

βασικα τη θελω γιατι το κουρευω πολυ κοντο το μαλλι καθε 3-4 μερες. θα μου πει κανενας τιποτα?

 

Poly konto den exeis provlhma, ksyrismeno omws :X

Ετσι ακριβως.και για κεντρο που ολα ειναι "προβλεπομενα" :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia ti psaksimo kanoun sta pragmata prin katatagoume??

kanoun eksonixistiko??

de tha mporw na kabatzwsw kinito pouthena..??anamesa re rouxa??:ninja:

 

 

mpainei kaneis thiva???5/11??

 

exete akousei tipota gia ekei pera?

Link to comment
Share on other sites

re paidia ti psaksimo kanoun sta pragmata prin katatagoume??

kanoun eksonixistiko??

de tha mporw na kabatzwsw kinito pouthena..??anamesa re rouxa??:ninja:

 

 

mpainei kaneis thiva???5/11??

 

exete akousei tipota gia ekei pera?

 

kanonika sta bgazoyn k ta psaxnoyn ola.... kapoia apagoreyontai....soygiades kai tetoia.... mporei na exoyn kai kati tetrapoda mazi toys.... gia ta "kala" paidia" an 8es akoyse me k pare ena aplo kinito me radio (ti to 8es me camera? ) apo kei kai pera esy apofasizeis... :S

Link to comment
Share on other sites

Χτές άλλαξα το χαρτί (βίζμα)και από Πεζικό Ροδόπολη με στέλνουν Κετχ Πάτρα!Επίσης στο 2.Που λέει ότι έχω επιλεγεί σαν ΥΕΑ πεζικό τώρα μου το άλλαξαν και γράφει αεροπορία στρατού!Να πώ ότι κάνω και 9μηνο!!

Αυτό τι σημαίνει ότι θα είμαι αεροπορία τώρα;Παρουσιάζομαι στις 6Νοεμβρίου!Όσοι είναι αεροπορία δεν παρουσιάζονται μια εβδομάδα πιο μετά και στην Τρίπολη;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι αεροπορία δεν παρουσιάζονται μια εβδομάδα πιο μετά και στην Τρίπολη;

 

Aλλο η αεροπορία στρατού από την αεροπορία!

Link to comment
Share on other sites

Χτές άλλαξα το χαρτί (βίζμα)και από Πεζικό Ροδόπολη με στέλνουν Κετχ Πάτρα!Επίσης στο 2.Που λέει ότι έχω επιλεγεί σαν ΥΕΑ πεζικό τώρα μου το άλλαξαν και γράφει αεροπορία στρατού!Να πώ ότι κάνω και 9μηνο!!

Αυτό τι σημαίνει ότι θα είμαι αεροπορία τώρα;Παρουσιάζομαι στις 6Νοεμβρίου!Όσοι είναι αεροπορία δεν παρουσιάζονται μια εβδομάδα πιο μετά και στην Τρίπολη;

 

Η αεροπορια στρατου δεν εχει καμια σχεση με τη πολεμικη αεροπορια.οσοι ειναι αεροπορια στρατου πανε πρώτα ΚΕΠΒ Θύβα και μετά Βόλο....εκτος και αν ο 'μεγάλος' σου σε εβαλε για μηχανοσυνθετη.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χτές άλλαξα το χαρτί (βίζμα)και από Πεζικό Ροδόπολη με στέλνουν Κετχ Πάτρα!Επίσης στο 2.Που λέει ότι έχω επιλεγεί σαν ΥΕΑ πεζικό τώρα μου το άλλαξαν και γράφει αεροπορία στρατού!Να πώ ότι κάνω και 9μηνο!!

Αυτό τι σημαίνει ότι θα είμαι αεροπορία τώρα;Παρουσιάζομαι στις 6Νοεμβρίου!Όσοι είναι αεροπορία δεν παρουσιάζονται μια εβδομάδα πιο μετά και στην Τρίπολη;

αντε! αμα πας αεροπορια στρατου μπορει να ειμαι κι εγω εκει!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...