Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ακριβως! λιγοι ειναι αυτοι που γουσταρουν πραγματικα τον στρατο.εμενα προσωπικα δεν μου λεει τιποτα αυτο,μπορει ο αλλος να εχει υπηρετησει καταδρομεας και να τον πηγαινει 3 μια εξω..και ο αλλος να εχει παει Εβρο(περιπτωση μου) και να σε πηγαινει..εξωδουχο νουμερο και να παιρνεις αδια καθε 5 μηνες.

εκει φτιαχνεις χαρακτηρα και οχι με 10 περισσοτερες καμψεις.:)

 

Δεν στην λεω αλλα μου λες οτι εγω που εκανα 40μεσα κ 4/6 νουμερο κ ειχα εμπλοκη 7μηνες με εξωδουχα νουμερα εφτιαξα χαρακτηρα κ οχι με τον ανταρτη,την 50αρα,τον παρμενιον,ασκηση ηρακλης κ.τ.λ κ απο ποτε το πεζικο εκανε 90 καμψεις γιατι εμας μας ειχα της 100 για πλακα ετσι δεν ειμαι στρατοκαυλος επιλογη μου ηταν εκει που πηγα ουτε τρωω δρακους κ φτυνω φιδια οπως λενε μερικη αλλα μην τα γ.μ.μ. ολα ρε παιδια οι καμψεις ηταν το πολυ λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λιγες μερες θα γραψω και το Α μετα το Κ απο το "Καλος Πολιτης" στο τζοκευ :happy: Ναι ναι, 2 μηνακια ειμαι μεσα και ουτε που καταλαβα ποτε περασαν. 6/11 παρουσιαστικα ΚΕΜΧ Ναυπλιο και τωρα ειμαι στη Σχολη Μηχανικου (army camp λενε οι πινακιδες :lol: ) στο Λουτρακι - Σκοπια με θεα τον Ισθμο! Πρωτοχρονια θα κανω μεσα, ελπιζω τουλαχιστον να μου τυχει κανενα φλουρι :p Προς το παρον ολα ειναι ζαχαρη παντως... (μεταθεση πηρα για 744ΛΜΧ - ribbon).
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά λυπάμαι όταν βλέπω νέα παιδιά στο στρατό που είναι ανθυπολοχαγοί και λοχαγοί και επειδή παλιά τρώγανε ξύλο με την παντόφλα και το ζωνάρι τώρα ξεσπάνε στον στρατιώτη που βρίσκεται εκεί παρά τη θέληση του.

 

Αυτό το βλέπεις περισσότερο από τους καραβανάδες. Εγώ όσους λοχαγούς είχα από αυτούς που λες εσύ (από Ευελπίδων δλδ) ήταν η πιο ξηγημένοι και συζητήσιμοι.

Ακόμα και στα κέντρα που πάνε πρώτα μόλις βγούνε από τη σχολή, που υποτίθεται ότι εκεί το παίζουν ψαρωτικοί, μόνο μέσα στο κέντρο το παίζανε και μόνο όταν ήμασταν πολλοί μαζεμένοι, με μερικούς πίναμε ποτά έξω στις εξόδους και πηγαίναμε στα πάρτυ του ΤΕΙ στην Καλαμάτα. Μας κανόνιζαν και καμιά διανυκτέρευση.:p

Link to comment
Share on other sites

τα χαιρετισματα μου απο την ομορφη καλαματα απο το ΚΕΔΒ! χτες βραδυ αλλαγη χρονου εκανα στο περιπολο...! γυρναγα στις σκοπιες και επαιρνα τσικουδιες και τσιπουρα απο τα φανταρια! τελεια ηταν!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

τα χαιρετισματα μου απο την ομορφη καλαματα απο το ΚΕΔΒ! χτες βραδυ αλλαγη χρονου εκανα στο περιπολο...! γυρναγα στις σκοπιες και επαιρνα τσικουδιες και τσιπουρα απο τα φανταρια! τελεια ηταν!

 

τα χαιρετισματα στον παγουλατο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπα που να πεσει φωτια να τον καψει... ετοιμος ηταν να μοιρασει κρατησεις πρωτοχρονιατικα... δεν την παλευει ο τυπος!

 

ΥΓ: το ειχα ικανο μαζι με τις 5 μερες τιμητικη απο το φλουρι να δωσει και 5Φ για βρωμικα αρβυλα...!χαχαχα

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΝΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗ 9ΜΗΝΗ ΘΗΤΕΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ??
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΝΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗ 9ΜΗΝΗ ΘΗΤΕΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ??

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, αλλά νομίζω ότι μπορείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει τι παιζει στον 31Λοχο Διαβιβασεων στις φερρες? ανεβαινω εκει με ειδικοτητα ΚΕΠΙΚ (χειριστης ψηφιακων τερματικων συσκευων).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει τι παιζει στον 31Λοχο Διαβιβασεων στις φερρες? ανεβαινω εκει με ειδικοτητα ΚΕΠΙΚ (χειριστης ψηφιακων τερματικων συσκευων).

 

Κεπικάριος?

Σε βλέπω κλεισμένο σε κανένα υπόγειο της ταξιαρχίας...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κεπικάριος?

Σε βλέπω κλεισμένο σε κανένα υπόγειο της ταξιαρχίας...

απο το να λιωνω στα σκοπετα ιανουαριο και φεβρουαριο καλυτερα δεν ειναι?:p

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

απο το να λιωνω στα σκοπετα ιανουαριο και φεβρουαριο καλυτερα δεν ειναι?:p

 

Α, αυτά δεν ξέρω αν τα γλιτώνεις.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, αυτά δεν ξέρω αν τα γλιτώνεις.:O
λογικα οι τελευταιοι που θα χωθουν σκοπετο ειναι οι ΔΒ. υπαρχουν και λιγοτερο καλες ειδικοτητες ΔΒ (ερμηδες, χαμ κλπ) και απο οσο μας εχουν πει και απο τους διαβιβαστες οι τελευταιοι που θα βαρεσουν σκοπια ειναι οι ψηφιακοι. οχι οτι δεν θα το κανουν ποτε, απλα προτιμανε να τραβανε χαμαληδες και ερμηδες για σκοπιες:confused:

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

λογικα οι τελευταιοι που θα χωθουν σκοπετο ειναι οι ΔΒ. υπαρχουν και λιγοτερο καλες ειδικοτητες ΔΒ (ερμηδες, χαμ κλπ) και απο οσο μας εχουν πει και απο τους διαβιβαστες οι τελευταιοι που θα βαρεσουν σκοπια ειναι οι ψηφιακοι. οχι οτι δεν θα το κανουν ποτε, απλα προτιμανε να τραβανε χαμαληδες και ερμηδες για σκοπιες:confused:

 

οι τελευταιοι διαβιβαστες που βαρανε σκοπια ειναι οι αοπλοι.... παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

παρακατω λεπον. ξερει κανεις αν ειναι καλα στις φερρες απο αποψη κοσμου και εμπλοκης..?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

παρακατω λεπον. ξερει κανεις αν ειναι καλα στις φερρες απο αποψη κοσμου και εμπλοκης..?

Αυτα αλλαζουν μερα με τη μερα.

Δεν μπορει να σου πει κανενας με σιγουρια,εγω εκει που ημουν βαριομουνα απο το καθησιο και η αμεσως επομενη σειρα τρεχει και δεν φτανει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παρακατω λεπον. ξερει κανεις αν ειναι καλα στις φερρες απο αποψη κοσμου και εμπλοκης..?

Οπως σου "κατσει",το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι να παρακαλς να μην φουσκωσει το ποταμι,γιατι εκει αρχιζει το τρεξιμο.

στον Εβρο ισχυει οτι για τις φυσικες καταστροφες υπευθυνος ειναι ο στρατος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην μονάδα που είμαι κανένας φαντάρος και είναι Θεσσαλονίκη.Αμα κατεβάσουν και άλλο την θητεία τα πράγματα θα είναι χειρότερα.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

paidia an kseri kaneis mexri pote mporo na diakopso tin anavoli mou gia na mpo ton maio se strato ksiras?nomizo mexri tis 31 Genari,swsta?

 

Η αναβολή σου μέχρι πότε είναι???Αν είναι μεχρι τέλος του 2007 έχεις αργήσει!!

 

Εγώ διέκοψα(στην ουσία έληξε) τέλος του 2006 για να μπώ Μάιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ma an htan mexri telos tou 2007, tote de tha eixe diakopei apo monh ths??

 

Όλες οι αναβολές λήγουν 31 Δεκεμβρίου κάποιου έτους.

Απλά σκέφτηκα μήπως ο φίλος μπερδεύτηκε

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

oxi paidia exw anavoli mexri to 2010,alla egw thelw na paw ton maio strato opote mexri pote prepei na paw sto tei namou dwsoune ta aparaitita xartia gia na tin diakopso wste na paw ton maio kai oxi kanena Augousto?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...