Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kανενας Διαβιβαστης εδω ??

 

99Ε η 262

 

ΚΕΔΒ , 80ΛΔΒΕΘ Κως , ΛΥΣΕ Πηλιου

 

tora mpaino sto kentro sti kalamata, ti paizei sto pilio?

Se pigan se nisi meta to kentro, ligo pikra an den itan kalokairi

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Στην Κω ημουν Μαρτη με Νοεμβρη , αλλα βασικα δεν την πολυειδα να σου πω την αληθεια γιατι ημουν η σε ενα Βουνο εκει πανω σε ενα φυλακιο , ΑΥΠΟΒΡΥΣΗ λεγοταν η Αθηνα .... :p

 

απο εκει και περα εχε κατα νου πως η καλυτερη ειδικοτητα στους Διαβιβαστες ειναι ΧΜΕ (Χειριστης Μεταγωγεα Ερμης)

 

αν μπορεις κατευθυνσου προς τα εκει ...

Link to comment
Share on other sites

Δαβιβαστες? Κω? εγω που νομιζα οτι ειναι μονο στο Χαιδαρι :P

Που αλλου εχει? Κανεις δηλαδη παραμεθοριο στην Κω και μετα ερχεσαι χαιδαρι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πλεον κεντρο Διαβιβαστων στο Χαιδαρι ....

 

Καλαματα πλεον ....

 

Σε ολα τα νησια του ανατολικου Αιγαιου μπορει να τοποθετηθει ενας διαβιβαστης ...

ειναι πασπαρτου ! :)

Link to comment
Share on other sites

Και στα Βόρεια Προάστια έχει κάτι ωραίες θεσούλες... (Αλεξανδούπολη Κομοτηνή κλπ...)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Δαβιβαστες? Κω? εγω που νομιζα οτι ειναι μονο στο Χαιδαρι :P

Που αλλου εχει? Κανεις δηλαδη παραμεθοριο στην Κω και μετα ερχεσαι χαιδαρι?

 

to kentro efige apo ekkei

mono mia eidikotita gia diavivastes exei meinei

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

re paidia i ******* einai oti m irthe to xarti 12 meres noritera

 

parousiazome stis 12 sto mesologi paei kaneis apo edo mesologi??

ti na prolabo na kano mesa se 12 meres ??

na psoniso tiipota???

tes pa kalitera na telionoume an kai einai xasimo xronou

 

kati allo exo diploma aytokinitou kai doulevo kai barea oximata eskafees ,,, ayto tha me voithisi na me paroun gia odigo??

oooo me fantazome tora se kamia poli me tin kanadeza tha anigo to paerathiro kai tha tis leo malakies otan tha blepo kopela po po poli gelio exei na pesi me ta mora

 

kai kati alo anipomono se 7 mines tha grapso pali se ayto to thema otan tha eimai palios kai tha kalosorizo tous neous

pontikia kalosirthate xaxaxa tha kaloperasete

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ που παρουσιάζομαι στο Κ.Ε.ΤΧ (τεχνικό σώμα) στην Πάτρα, ξέρει κανένας μετά για μετάθεση που έχει? Σε ποιες περιοχές?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia i ******* einai oti m irthe to xarti 12 meres noritera

 

parousiazome stis 12 sto mesologi paei kaneis apo edo mesologi??

ti na prolabo na kano mesa se 12 meres ??

na psoniso tiipota???

tes pa kalitera na telionoume an kai einai xasimo xronou

 

kati allo exo diploma aytokinitou kai doulevo kai barea oximata eskafees ,,, ayto tha me voithisi na me paroun gia odigo??

oooo me fantazome tora se kamia poli me tin kanadeza tha anigo to paerathiro kai tha tis leo malakies otan tha blepo kopela po po poli gelio exei na pesi me ta mora

 

kai kati alo anipomono se 7 mines tha grapso pali se ayto to thema otan tha eimai palios kai tha kalosorizo tous neous

pontikia kalosirthate xaxaxa tha kaloperasete

αμα εχεις διπλωμα επαγγελατικο ειναι στα (+) να γινεις οδηγος.τωρα πολυ "λουφα&παραλαγη" βλεπεις..δεν ειναι ετσι τα πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και για μένα αυτός ο ένας χαμένος χρονος από τη ζωή,ήδη μέτραω 29 ώρες για την άδεια απολύσεως και μπορώ να πω ότι κάνοντας έναν απολογισμό δε πέρασα και πολύ καλά.Ο στρατός είναι όντως όπως πολλοί μου έλεγαν μια παράσταση,όλα πρέπει να δείχνουν ότι γίνονται όπως προβλέπεται κι ας μην είναι έτσι. Παρουσιάστηκα λαμία στις 12/2/07 αλλά επειδή δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο βύσμα κατέληξα λήμνο παρόλο που η σειρά του φλεβάρη ήταν πραγματικά τεράστια στη λήμνο κόσμος δε πατάει οπότε η εμπλοκή ήταν σχεδόν μόνιμη,ας είναι καλά τα υπηρεσιακά και έτσι βγαίναμε για κανα μπάνιο.Στη συνέχεια ήρθα στον αγιο στέφανο στην 651 ΑΒΥΠ και έζησα κάτι πρωτόγνωρο 12ώρες σκοπιές,μου το λεγαν και δε το πίστευα αλλά όντως κάθε σκόπια είχε 2 νούμερα μόνο αντί για 4 στη λήμνο.Εδώ κι αν είδα όλη τη βλακεία που υπάρχει στους μόνιμαδες.Τελικά αυτό που αποκόμισα είναι 1-2 πολύ καλά φιλαράκια.Το παν είναι για όσους πατέ τώρα να είστε μια ομάδα στο στρατό και να αλληλουποστηρίζεστε μεταξύ σας.Στη λήμνο έτσι πέρασε ο καιρός όντας 5-6 άτομα στο λοχο είμασταν μια ομάδα κάτι που δε γινόταν στην αθήνα που όλοι είναι για τη πάρτυ τους.Φεύγοντας όντως δε θέλω να ξανάδω και να ξανακούσω για το παραμύθι που λέγεται ΕΣ δυστυχώς δεν αξίζει τίποτα,δε μαθαίνεις και γνωρίζεις όλη τη βλακεία και την αδικία που ίσως βέβαια να συναντήσεις και στην πραγματική σου ζωή στο μέλλον.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και για μένα αυτός ο ένας χαμένος χρονος από τη ζωή,ήδη μέτραω 29 ώρες για την άδεια απολύσεως και μπορώ να πω ότι κάνοντας έναν απολογισμό δε πέρασα και πολύ καλά.Ο στρατός είναι όντως όπως πολλοί μου έλεγαν μια παράσταση,όλα πρέπει να δείχνουν ότι γίνονται όπως προβλέπεται κι ας μην είναι έτσι. Παρουσιάστηκα λαμία στις 12/2/07 αλλά επειδή δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο βύσμα κατέληξα λήμνο παρόλο που η σειρά του φλεβάρη ήταν πραγματικά τεράστια στη λήμνο κόσμος δε πατάει οπότε η εμπλοκή ήταν σχεδόν μόνιμη,ας είναι καλά τα υπηρεσιακά και έτσι βγαίναμε για κανα μπάνιο.Στη συνέχεια ήρθα στον αγιο στέφανο στην 651 ΑΒΥΠ και έζησα κάτι πρωτόγνωρο 12ώρες σκοπιές,μου το λεγαν και δε το πίστευα αλλά όντως κάθε σκόπια είχε 2 νούμερα μόνο αντί για 4 στη λήμνο.Εδώ κι αν είδα όλη τη βλακεία που υπάρχει στους μόνιμαδες.Τελικά αυτό που αποκόμισα είναι 1-2 πολύ καλά φιλαράκια.Το παν είναι για όσους πατέ τώρα να είστε μια ομάδα στο στρατό και να αλληλουποστηρίζεστε μεταξύ σας.Στη λήμνο έτσι πέρασε ο καιρός όντας 5-6 άτομα στο λοχο είμασταν μια ομάδα κάτι που δε γινόταν στην αθήνα που όλοι είναι για τη πάρτυ τους.Φεύγοντας όντως δε θέλω να ξανάδω και να ξανακούσω για το παραμύθι που λέγεται ΕΣ δυστυχώς δεν αξίζει τίποτα,δε μαθαίνεις και γνωρίζεις όλη τη βλακεία και την αδικία που ίσως βέβαια να συναντήσεις και στην πραγματική σου ζωή στο μέλλον.

 

Sti limno gia na pas prepei pragmatika na min exeis to paramikro visma. kai meta se steilan se mauri monada, anepithimiton.

 

Ego tora tha pao alla exo valei ena pragma sto mialo mou.

 

Otan teleionei i logiki arxizei o stratos.

 

Apo ta 3 somata einai auto me ta perisotera paratragouda, kai mias sta alla 2 pane epi to pleiston megala vismata, oi ipolipoi ksemenoume ekei.

 

Ta kala filarakia pou gnorises mporei na ta exeis mia zoi, auto einai to mono kalo apo ton Eliniko strato.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

egw stous 3 mhnes pou eimai sto naftiko se ena parathrhthrio sthn lesvo,upepesa se swria lathwn,pote den hmoun problepe,ekana oti mporousa gia na exw tis xeiroteres sxeseis me tis prohgoumenes seires -paraligo kai me thn dikia mou,epeidh eixa bisma glutwsa naftodikeio gia egkataleipsh thesews logw piwmatos, kai afto pou thelw na katalhksw einai oti akoma kai mesa sth monada to megalo bisma trwei to mikro.

ola afta pou lene peri oikogeneias,oti afto einai to spiti mas apo edw kai pera,sunadelfikothta,allulegguh,peitharxia,sebasmos einai paramuthia.

h gnwmh mou einai oti gia na peraseis kala eite prepei na les pantou nai sunexeia,eite na spaseis se olous ton tsampouka apo thn prwth stigmh gia na se fobountai kai na mh se trexoun sunexeia.

2 mhnes mou exoun kopsei thn adeia-mono orkwmosias exw parei kai thn prwtoxronia.kai afou mou eksigithikan etsi phra foithtikh,anarwtikh,agrotikh kai twra timhtikh 5 hmerwn apo thn koph ths pitas.

to pan einai na mhn agxwneste,na tous grafete olous,na mhn anoigeste se kanenan,na eiste oso to dunaton pio tupikoi,kai na thimaste oti se ligous mhnes pali polites tha eiste polites.

eida mexri stigmhs ti shmainei roufiania,piswplata xtuphmata,kai glupsimo.

pragmatika xasimo xronou,xwris kanena apolutwn nohma.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια,παρουσιαζομαι 12-2 κορινθο,ξερει κανεις τι παιζει στο κεντρο?ειναι χαλαρα?

 

ΣTO 6ο ΣYNTAΓMA πεζικού E;ΠEPAΣA ENA MHNA TEΛEIA EKEI...YΠAPXOYN ΦΩNEΣ KTΛ AΛΛA KAΘAPA ΓIA NA ΣE ψαρεψόυν..

Το μόνο κακό Οι τουαλέτες κ τα λουτρα μακριά από τους θαλάμους κ ειδικά με το κρύο πακέτο...πέρασα όμορφα εκεί πάντως.κολλέγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια,παρουσιαζομαι 12-2 κορινθο,ξερει κανεις τι παιζει στο κεντρο?ειναι χαλαρα?

Η κορινθος ειναι συνταγμα .χαλαρα ειναι σχεδον ολα τα κεντρα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πλεον κεντρο Διαβιβαστων στο Χαιδαρι ....

 

Καλαματα πλεον ....

 

Σε ολα τα νησια του ανατολικου Αιγαιου μπορει να τοποθετηθει ενας διαβιβαστης ...

ειναι πασπαρτου ! :)

εγω ειμαι ΔΒ! κεντρο στο χαιδαρι δεν υπαρχει, υπαρχει ομως η σχολη διαβιβασεων που κανουν ειδικοτητα οσοι γινονται ρανταριστες...:)

για καλαματα φεανορ στα εχω πει..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ΣTO 6ο ΣYNTAΓMA πεζικού E;ΠEPAΣA ENA MHNA TEΛEIA EKEI...YΠAPXOYN ΦΩNEΣ KTΛ AΛΛA KAΘAPA ΓIA NA ΣE ψαρεψόυν..

Το μόνο κακό Οι τουαλέτες κ τα λουτρα μακριά από τους θαλάμους κ ειδικά με το κρύο πακέτο...πέρασα όμορφα εκεί πάντως.κολλέγιο.

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες griniaris!με τις ειδικοτητες τι γινετε?εχεις να προτεινεις κατι?καμια αλλη συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά την κάνω σε λίγες μέρες για Μάλεμε ειδικές δυνάμεις και έχω να ρωτήσω 2 πράγματα.

 

1ον...Καθώς δεν είμαι και πολύ των ειδικών δυνάμεων ( :P ) πως το αποφεύγουμε? Μου είπε ένας φίλος ότι αν πεις όχι,πρέπει να το δικαιολογήσεις με κάποιο σοβαρό λόγο αλλιώς σε βάζουν κανονικά.

 

2ον...Κάτι άκουσα ότι τα κινητά με κάμερα απαγορεύονται. Εγώ δεν έχω κινητό χωρίς φωτογραφική μηχανή και δεν θα ήθελα να αγοράσω ένα άδικα. Τί παίζει με αυτό το θέμα?

 

Ευχαριστώ...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες griniaris!με τις ειδικοτητες τι γινετε?εχεις να προτεινεις κατι?καμια αλλη συμβουλη?

 

Τις ειδικότητες μια βδομάδα πριν φύγετε τις μαθένετε. (Θεωρητικά δλδ, γιατί με τα τηλέφωνα...)

Η χειρότερη βδομάδα σε μας ήταν αυτή μετά τη βδομάδα των βολών, που είχε κάθε μέρα πορεία προς το πεδίο βολής...

Κατά τα άλλα (λόγω της κακής εποχής που μπαίνετε) τα μαγαζιά στην παραλία της Κορίνθου θα είναι κλειστά, αλλά υπάρχουν 2 bowling και αρκετά net cafe... Ο πεζόδρομος της Κορίνθου συγκεντρώνει όλες σχεδόν τις καφετέριες. Το σουβλατζίδικο απέναντι από την πύλη τα κάνει πολύ αλμυρά (μην φάτε πριν μπείτε μέσα, δεν θα κοιμηθήτε το βράδυ).

Επίσης υπάρχει ένα κακό κλίμα εναντίον των φαντάρων στην πόλη, εξαιτίας ενός φόνου που έγινε πριν μερικά χρόνια.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

skeftesai i eisai proteinomenos na pas fantaros stin kypro; tha akouseis polla pou antistrefoun to ena to allo, kyriws oti den einai kala. egw diafwnw, tha synistousa eldyk se kapoion. ekana 7 mines ekei. ksekinisa apo avlwna, piga alexandroupoli, meta kypro, eidikes dynameis, kai peziko gia 2 vdomades. opoios thelei tpt... plrfrk@yahoo.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά την κάνω σε λίγες μέρες για Μάλεμε ειδικές δυνάμεις και έχω να ρωτήσω 2 πράγματα.

 

1ον...Καθώς δεν είμαι και πολύ των ειδικών δυνάμεων ( :P ) πως το αποφεύγουμε? Μου είπε ένας φίλος ότι αν πεις όχι,πρέπει να το δικαιολογήσεις με κάποιο σοβαρό λόγο αλλιώς σε βάζουν κανονικά.

 

2ον...Κάτι άκουσα ότι τα κινητά με κάμερα απαγορεύονται. Εγώ δεν έχω κινητό χωρίς φωτογραφική μηχανή και δεν θα ήθελα να αγοράσω ένα άδικα. Τί παίζει με αυτό το θέμα?

 

Ευχαριστώ...

 

Για το 1ο υπάρχει σίγουρα ένας τρόπος: μέσο.

 

Όσο για το 2ο, για όποιον έχει κινητό με κάμερα προβλέπεται τιμωρία (φυλακή, κράτηση, στέρηση εξόδου κλπ). Από 'κει και πέρα είναι και θέμα μονάδας/διοικητή και αξιωματικών.

Συγκεκριμένα σε σένα μέχρι να ορκιστείς θέμα τιμωρίας μάλλον δεν υφίσταται αλλά ίσως αν έχεις μαζί σου τέτοιο κινητό βρουν ευκαιρία να στην πούνε για να σε ψαρώσουν, μιας και θα είσαι και στις ειδικές δυνάμεις. Πάρε ένα απλό καλύτερα και για να μη φοβάσαι μη στο βουτήξουν.

Link to comment
Share on other sites

Oπως τα ειπε και ο φιλος ...

 

καλυτερα να μην δωσεις δικαιωμα απο την αρχη ...

 

υπαρχουν συσκευες με 50 ευρω , για να κανεις την δουλεια σου , που και να σου την κλεψουν δεν θα τα βαψεις μαυρα ....

 

και αφηνεις το κινητακι σου με τα αρχειακια σου και οτι πολυτιμο εχει μεσα , για αργοτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...