Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά κόψε και κάτι ... :rolleyes:

 

Στην τελική, αφού θα δινατε πολλά, ποσα προσφέρεις για να σε αφήσω να κανεις τη θητεία μου :p

 

Αντιλαμβανομαι την αποψη σου ....

και εσυ ομως θα αντιληφθεις την δικια μου , οταν με το καλο τελειωσεις και ξαναενταχθεις στην κανονικη ζωη ...

 

Ουκ ολιγες φορες θα αναπολεις ... πιστευσε με !

 

εξω ειναι τα δυσκολα ...

εκει ειναι παιχνιδι ...

ολα ειναι προσωρινα ΚΑΙ ΑΝαστρεψιμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου είχα ακούσει ότι στο στρατό φοράνε κόκκινα strings, αλλά δε θυμάμαι που.:lol:

Καλού κακού πάρε μερικά να σου βρίσκονται!:p

 

Εαν σε ειχα διπλα μου, θα σε σφαλιαριζα :lol::p:rolleyes:

Κατσε να πας κι εσυ, να δεις απο πρωτο χερι!

Πολλοι φιλοι μου που εχουν παει, απο μονοι τους μου λενε να φερω μαζι μου αλλαξιες εσωρουχα :lol::lol: κι εγω γελασα, αλλα για να το λενε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεισ ποσο κρατα η βασικη εκπαιδευση μεχρι τηην ορκομωσια δηλαδη... στο ναυτικο?

 

5 εβοδμαδες νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανομαι την αποψη σου ....

και εσυ ομως θα αντιληφθεις την δικια μου , οταν με το καλο τελειωσεις και ξαναενταχθεις στην κανονικη ζωη ...

 

Κι εγώ αντιλαμβάνομαι τη δικη σου, απλά επειδή έχω μιλήσει με αρκετούς για αυτό το θέμα, δε βλέπω να την συμμερίζεται η πλειοψηφία (ποσο μάλλον το 90%). Θέλω να πω, σέβομαι την άποψη σου αλλα σε καμια περίπτωση δε θεωρώ ότι είναι η κρατούσα.:)

 

Συμφωνώ και ότι ο στρατός είναι παιχνίδι σε σχέση με την αληθινή ζωή. Πίστεψε όμως, αν ήθελα ένα διάλειμμα από την πραγματικότητα μπορώ να βρω 1000 καλύτερους τρόπους να περάσω 12 μήνες της ζωής μου από το στρατό. τελοσπάντων off topic οποτε το κόβω εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

to kserw den einai tipota, exw akousei diladh, apla den einai kairos yia mena na paw twra. olh mou h oikogeneia menei ameriki prosoforina kai gw paw sxoleio, an tuxei kai me paroun me to zori to kalokairi tote duskola tha ksanagurisw stis spoudes......

me to amerikaniko nomiza oti de se anagazoune na pas fantaros an pas yia ligotero apo 6 mhnes stin ellada:worry:..vasika kai xwris amerikaniko etsi den einai? kai otan apofasiseis na egatastatheis monima tote prepei na kaneis ti thiteia sou...

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

αμα δεις οι αυτοματοι πωλητες τι πουλανε μεσα θα καταλαβεις γιατι λεμε "catering"!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Aggelopoylos kai Panini oleoooo!

13 Febr LELEdiazw...exw arxisei hdh thn eksw zwh,anoigw douleia suntoma dikh mou kai blepw oti ekei mesa thn pernousa pragmatika polu kalutera apo oti edw eksw me ta THIRIA!

MEsa einai oi ksaples paidia...mh masate!O stratos shmera einai paixnidaki.

 

Filika.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αντιλαμβάνομαι τη δικη σου, απλά επειδή έχω μιλήσει με αρκετούς για αυτό το θέμα, δε βλέπω να την συμμερίζεται η πλειοψηφία (ποσο μάλλον το 90%). Θέλω να πω, σέβομαι την άποψη σου αλλα σε καμια περίπτωση δε θεωρώ ότι είναι η κρατούσα.:)

 

Συμφωνώ και ότι ο στρατός είναι παιχνίδι σε σχέση με την αληθινή ζωή. Πίστεψε όμως, αν ήθελα ένα διάλειμμα από την πραγματικότητα μπορώ να βρω 1000 καλύτερους τρόπους να περάσω 12 μήνες της ζωής μου από το στρατό. τελοσπάντων off topic οποτε το κόβω εδώ.:)

 

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά νομίζω ότι όντως είναι παιχνίδι ο στρατός και το καταλαβαίνω τώρα που ψιλοτελειώνω.(92 ΚΣ:D)

 

Μην κοιτάς τι λένε όσοι είναι μέσα, ρώτα κόσμο που έχει τελειώσει τη θητεία του 5-6 ή και περισσότερα χρόνια να δεις τι θα σου πούν. Διακοπές...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

de kserw poso xazh tha akoustei h erwthsh alla tha ti kanw..

poso duskoles einai oi askhseis sto strato? kai ti akrivos apaitoun apo fusikh katastash? exw ena filo pou exei ta psomakia tou (kala, upervaros..) kai apoluthike kai mou eipe oxi mono exase alla evale kila sto strato...opws einai logiko de ton rwthsa pws ta kataferne stis askiseis alla aporw.....

kai gw pou kapnizw skeptomai na to kopsw(leme twra) prin mpw yiati allios de me vlepw na ta katafernw na trexw xiliometra

einai toso xalara pou oloi ta katafernoun..?de katalavainw

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

πανω απο το 60% των φανταρων καπνιζουν. οποτε το καπνισμα δεν ειναι προβλημα. εχει καποιες ασκησεις ο στρατος ξηρας (στιβο μαχης, πυρ και κινηση, γυμναστικη, πορειες) αλλα το ποσο ζορι ειναι εξαρταται απο το οπλο η το σωμα που εισαι (αλλιως κανουν πορεια και στιβο μαχης οι καταδρομεις αλλιως οι υλικοπολεμοι!!).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Από πειθαρχία, εκπαίδευση, ασκήσεις τι λέει το μηχανικό ρε παιδιά;

αμα πας εβρο το μηχανικο παει συνεχεια εμπλοκη...5 μηνες την βγαζει μονο στο ποταμι..και περιμενει ανα 1βδομαδα ολα τα ταγματα του εβρου.εχω παει και το ξερω..αλλα εχει αλλα καλα.οπως οχι υπηρεσια,εξοδο,και γενικοτερα κατι σαν κατασκηνωση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από πειθαρχία, εκπαίδευση, ασκήσεις τι λέει το μηχανικό ρε παιδιά;

 

Αν παλι πας Σερρες...θα εισαι ΒΑΣΙΛΙΑΣ!Εχει αρκετες υπηρεσιες μεν ευκολα τα πραγματα,αν εχει κοσμο,δε!:happy:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας απο Λ.Ο.Κ τιποτα;;γενικα ειδικες δυναμης.θελω να παω:p.απο ασκησης και τετοια θελω να μαθω.:)
Link to comment
Share on other sites

και για εμενα εκεινες οι ημερες ηταν 18 μηνες , και οχι 12 μηνες οπως τωρα με catering ...

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξουν catering.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω φασολαδα σε πιατο κρατημενο αναποδα και η φασολαδα να μενει στο πιατο και να μην πεφτει στο πατωμα...χαχαχα...απο λαστιχο ειναι!?!

Αυτα τα #%^#$^% θα τρωω εκει?!

 

Παρουσιαζομαι στις 11, και κατι μου λεει πως για 12 μηνες θα πλουτισω τα περιξ φαγαδικα...

Link to comment
Share on other sites

εκει ειχα παρουσιαστει. ΚΕΥΠ λαμιας... ψιλοχαλια το φαι και πολυ λιγο ρε γμτ!!!

 

 

ΥΓ: να σηκωσω βιντεακι απο τη σαλτσα καρμποναρα που φτιαξαμε στα μαγειρια στο ΚΕΔΒ? εκει να δειτε τη σαλτσα να πεφτει σε ΚΟΜΜΑΤΙΑ...τοσο πηχτη!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με ciciliano!

ο στρατος ειναι μια ιδεα. και ειδικα αν το σκεφτεσαι δεν περναει ο καιρος.

η κριση του στρατου που εφαγα στην τριπολη ηταν 2 φορες απο 1 ωρα.

κι αυτο γιατι ειμασταν οτι να'ναι.

πλεον ειμαι λιγο πριν το 3μηνο..και μου μενουν αλλοι 6 μηνες...

ολοι ανθρωποι ειμαστε εκτος απο μερικους στρατοκαυλιαριδες!:p

οσο για τα φαγητα αποφυγετε τα delivery...αν αξιζει του στρατου το φαγητο να τρωτε εκει. αλλα πριν φατε...περαστε για αγγαρεια στα μαγειρια να δειτε τι παιζει.

και κατι αλλο,σας αφηνουν στο κεντρο να παραγγειλετε?

 

εμας στην τριπολη στην αναφορα βγηκε ενας θαλαμος αναφορα με 200σουβλακια και οι βλακες πηγαν και τα φαγαν μεσα απ'τον καδο.:wacko:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

o στρατος ειναι ενα σχολειο. μια μικρη κοινωνια.

μαθαινεις πολλα, καταλαβαινεις περισσοτερα.

τα συναντας ολα κ κρινεις.

 

προσωπικα για μενα, χωρις βυσμα, εκανα μια ωραια θητεια.

ουτε ανησυχουσα οταν μπηκα, ουτε τρελαινομαι που τελειωνω.

δεν γουσταρω ουτε εγω οσα γινονται εντος του ΕΣ, αλλα τα δυσκολα ειναι εκτος ΕΣ.

 

στο κεντρο ειναι ολα παιδικη χαρα. 30-50 μερες που περνανε γρηγορα και ευχαριστα.

μετα στις μοναδες, ολες διαφερουν. απο τις υπηρεσιες, τα στελεχη, τα ατομα, τις αδειες. ολα αυτα αλλαζουν συνεχεια.

 

μεσα στον στρατο, διακρινονται οι βλακες, τα _ωλοπαιδα, τα μαμοθρεφτα, οι μορφωμενοι, οι εξυπνοι, οι πνευματικα αναπηροι, οι ψευτομαγκες.

δε χρειαζεται αγχος. λιγο χαβαλε κ ολα περνανε. οπως τα λεπτα στην σκοπια..

Link to comment
Share on other sites

o στρατος ειναι ενα σχολειο. μια μικρη κοινωνια.

μαθαινεις πολλα, καταλαβαινεις περισσοτερα.

τα συναντας ολα κ κρινεις.

 

προσωπικα για μενα, χωρις βυσμα, εκανα μια ωραια θητεια.

ουτε ανησυχουσα οταν μπηκα, ουτε τρελαινομαι που τελειωνω.

δεν γουσταρω ουτε εγω οσα γινονται εντος του ΕΣ, αλλα τα δυσκολα ειναι εκτος ΕΣ.

 

στο κεντρο ειναι ολα παιδικη χαρα. 30-50 μερες που περνανε γρηγορα και ευχαριστα.

μετα στις μοναδες, ολες διαφερουν. απο τις υπηρεσιες, τα στελεχη, τα ατομα, τις αδειες. ολα αυτα αλλαζουν συνεχεια.

 

μεσα στον στρατο, διακρινονται οι βλακες, τα _ωλοπαιδα, τα μαμοθρεφτα, οι μορφωμενοι, οι εξυπνοι, οι πνευματικα αναπηροι, οι ψευτομαγκες.

δε χρειαζεται αγχος. λιγο χαβαλε κ ολα περνανε. οπως τα λεπτα στην σκοπια..

 

Ta eipes ola.... poly kalos.......oso pio xalaros eisai toso pio kala pernas

Egw Kw STR (EP)......301.....

Shmera exw genethlia 3 mhnes mesa....k exoyn perasei sfaira:)

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

στρ(ΕΠ)...? τι ειναι αυτο...?

 

ενα καλο που εκανα ειναι οτι πηρα χαρτι απο στρατιωτικο νοσοκομειο και πλεον φοραω δικα μου αρβυλα, ανατομικα. καθοτι εχω προβλημα με τα ποδια και με κουραζαν πολυ του στρατου ειναι καλυτερα πλεον. απλα ειναι τοσο κολλημενοι στο ΚΕΥΠ στη λαμια που δε με αφηναν να παω νοσοκομειο να με εξετασουν...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...