Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o logos einai na pao se kanena panigiri stin axaia polla gkomenakia opos piga kai fetos kai ayto me stenaxori.

 

tora an den paro tha sikotho kai tha fugo monos mou einai apofasismenos

 

kais se periptosi pou den mou dosoun tha sikotho na figo. einai poli krima na eimai mesa ton aygoysto.

 

Προτείνω φεύγοντας να δανειστείς και κάποιο Hummer έτσι για να κανεις τη μούρη σου στα πανηγύρια στις γκόμενες. Και γυρνώντας στο στρατόπεδο κατά Σεπτέμβρη μεριά, αν σου κάνουν φασαρία πες "και χάρη σας έκανα που γύρισα".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια κανεις που να εχει παει ΕΙΔ.ΔΥΝ.

 

+1 εχει παει κανεις?να μας πει πως ειναι απο πρωτο χερι&οχι απο οσα ακουγονται γενικα...ειδικα Ο.Υ.Κ.!ψηνομαι να παω(οταν ερθει η ωρα) αλλα θελω να ακουσω γνωμες πρωτα!ξερω θελει τρελα&αντοχη..το πρωτο πιστευω το εχουμε:tease::lol::p,το δευτερο φοβαμαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

OΥΚ δεν νομίζω να πηγαίνουν στατεύσιμοι.. ετσι νομίζω. Πλεον εχει μονο μονιμους..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυτό που παίζει για εγερτήριο,σημαία και το σιωπητήριο?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυτό που παίζει για εγερτήριο,σημαία και το σιωπητήριο?

 

Τσ τσ τσ ... Στρατόκαυλε... Θες να τ' ακούς και να φτιάχνεσαι ε?:lol::p

 

Εδώ είναι όλα!:happy:

 

ΕΓΕΡΤΗΡΙΟ

ΣΑΛΠΙΣΜΑ ΣΗΜΑΙΑΣ

ΣΑΛΠΙΣΜΑ ΣΙΩΠΗΤΗΡΙΟΥ

 

Δες και ΕΔΩ μερικά άλλα .... για να φτιαχτείς περισσότερο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 εχει παει κανεις?να μας πει πως ειναι απο πρωτο χερι&οχι απο οσα ακουγονται γενικα...ειδικα Ο.Υ.Κ.!ψηνομαι να παω(οταν ερθει η ωρα) αλλα θελω να ακουσω γνωμες πρωτα!ξερω θελει τρελα&αντοχη..το πρωτο πιστευω το εχουμε:tease::lol::p,το δευτερο φοβαμαι...

 

Απο οτι θυμαμε οι τελ. ηταν η σειρα μου 282 εγω ημουν αμφιβιος καταδρομεας

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμε οι τελ. ηταν η σειρα μου 282 εγω ημουν αμφιβιος καταδρομεας

Εσυ ησουν στο στρατο! τα Ο.Υ.Κ. ανηκουν στο Ναυτικο.

επισης δεν πανε στρατευσιμοι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ησουν στο στρατο! τα Ο.Υ.Κ. ανηκουν στο Ναυτικο.

επισης δεν πανε στρατευσιμοι.:)

 

λοιπον επειδη μαλλον δεν ξερεις κοιτα οταν παμε στο πευκο δηλωνουμε που θελουμε να παμε μετα την ορκωμοσια μας λενε που παμε(Λ.Ο.Κ,Μ.Α.Κ,ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ Κ.Τ.Λ) κ τη ειδικοτητα εχουμε(Τ/Φ,Α/T STRIM,ΧΕΙΡ.ΟΛΜΩΝ,ΥΠΟΒ.ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑΣ Κ.Τ.Λ)εγω ημουν Γ'Μ.Α.Κ με ειδικ.Α/Τ STRIM επειδη ημασταν η πρωτη σειρα που εκανε 12μ ειπαν οτι στα Ο.Υ.Κ(Ο.Υ.Κ τα λεγανε παλια οταν ηταν 6 ομαδες τωρα λεγετε Δ.Υ.Κ απλος τα Ο.Υ.Κ λογο του παλιου τα λεμε ετσι η εκπαιδευση ειναι ιδια αν οχι ποιο σκληρη τωρα που απο 6μ εγινε 8μ)δεν θα τους παρουν πηγαμε μυτιληνη για Τ.Π.Ε.Ν(ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΕ ΕΤΣΙ ΛΕΓΟΤΑΝ)οταν τελειωσαμε πηγαμε στης μοιρες κ τελικα τον ιουνιο ερχετε το χαρτι οι υποβ.καταστροφης φευγουν για εκπαιδευση κ σκανε στης μοιρες μια μερα πριν απολυθουν ηταν χαρα μου που ημουνα μαζι τους απο τους 6 που τελειωσαν το σχολιο εκεινο τα 3 ηταν φιλαρακια μου ο ενας εσπασε κ ολα τα ρεκορ αυτα αν εχω τπτ λαθη sorry κ RAVER δεν στην λεω δεν θελω καμια παρεξηγηση απλος ενημερωσα κ ξανα λεω ημουν 282 δεν θυμαμε αν πηρα αλλη σειρα μετα φιλικα παντα:)

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε έτσι και πας έτσι τότε δεν θα περάσεις καλά.Για το καλό σου το λέω.46 και σήμερα λέμεεεεεεε ρεεεε.. :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα θα περάσουν και θα τελειώσουν... Λίγο κουραστικά και εκνευριστικά, αλλά θα περάσει.. 17 Κ.Σ. και τα μυαλά πάνω από το κεφάλι...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη μαλλον δεν ξερεις κοιτα οταν παμε στο πευκο δηλωνουμε που θελουμε να παμε μετα την ορκωμοσια μας λενε που παμε(Λ.Ο.Κ,Μ.Α.Κ,ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ Κ.Τ.Λ) κ τη ειδικοτητα εχουμε(Τ/Φ,Α/T STRIM,ΧΕΙΡ.ΟΛΜΩΝ,ΥΠΟΒ.ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑΣ Κ.Τ.Λ)εγω ημουν Γ'Μ.Α.Κ με ειδικ.Α/Τ STRIM επειδη ημασταν η πρωτη σειρα που εκανε 12μ ειπαν οτι στα Ο.Υ.Κ(Ο.Υ.Κ τα λεγανε παλια οταν ηταν 6 ομαδες τωρα λεγετε Δ.Υ.Κ απλος τα Ο.Υ.Κ λογο του παλιου τα λεμε ετσι η εκπαιδευση ειναι ιδια αν οχι ποιο σκληρη τωρα που απο 6μ εγινε 8μ)δεν θα τους παρουν πηγαμε μυτιληνη για Τ.Π.Ε.Ν(ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΕ ΕΤΣΙ ΛΕΓΟΤΑΝ)οταν τελειωσαμε πηγαμε στης μοιρες κ τελικα τον ιουνιο ερχετε το χαρτι οι υποβ.καταστροφης φευγουν για εκπαιδευση κ σκανε στης μοιρες μια μερα πριν απολυθουν ηταν χαρα μου που ημουνα μαζι τους απο τους 6 που τελειωσαν το σχολιο εκεινο τα 3 ηταν φιλαρακια μου ο ενας εσπασε κ ολα τα ρεκορ αυτα αν εχω τπτ λαθη sorry κ RAVER δεν στην λεω δεν θελω καμια παρεξηγηση απλος ενημερωσα κ ξανα λεω ημουν 282 δεν θυμαμε αν πηρα αλλη σειρα μετα φιλικα παντα:)

 

δηλαδη αν εγω θελω να παω δεν μπορω???:(

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειδικες δυναμεις πανε μονο οι Ι1?

Εγω φοραω γυαλια, και εχω κανει εγχειρηση παω?

Οι συνθηκες που λεγονται κατα καιρους αντιστοιχουν με την πραγματικοτητα δηλ. καψώνια, νυχτερινες πεσοπορίες, υπνο στα βουνα μεσα στις λασπες?

Οσοι ξερετε φωτίστε με γιατι με εχουν τρελάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικες δυναμεις πανε μονο οι Ι1?

Εγω φοραω γυαλια, και εχω κανει εγχειρηση παω?

Οι συνθηκες που λεγονται κατα καιρους αντιστοιχουν με την πραγματικοτητα δηλ. καψώνια, νυχτερινες πεσοπορίες, υπνο στα βουνα μεσα στις λασπες?

Οσοι ξερετε φωτίστε με γιατι με εχουν τρελάνει...

Μπα οχι.εχω φιλο μου ο οποιος υπηρετησε ειδικες δυναμεις(διαβιβαστης) στην Σαμο Ι1 με μυωπια.

τα καψωνια υπαρχουν και θα υπαρχουν στο Στρατο,ανεξαρτητου σωματος.

τωρα για ολα τ'αλλα δεν μπορω να ξερω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

phga mexri prwth gumnasiou ellada kai meta efuga ameriki. gennimenos ellada. an parw amerikaniko diavathrio mexri to kalokairi tha mporw na rthw diakopes xwris na me piasoun? tha me piasoun pote me to amerikaniko..? oxi oti de thelw na kanw ti thiteia mou apla anavoli de ginete na parw kai thelw na rthw diakopes...:(
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι Ελληνοαμερικάνοι με αμερικάνικο διαβατήριο μπορούν να μένουν στην Ελλάδα μέχρι 6 μήνες... Ρώτα στη Στρατολογία για σίγουρα.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

re paidia gia peite ti gnomi sas...

 

ti einai kalitero?na mpo sti seira tou maiou kai na xrostao 1 matrhima stin asoee, i sti seira tou aygoustou kai na eimai ptyhiouhos?

paizei kanena rolo sti metaheirisi pou tha eho sto strato xiras? visma den paizei, στρατό ξηράς tha eimai sigoura.

eho akousei oti an mpeis me to ptyhio ok teleiomeno, einai kalytera gia ekei.

 

loipon?

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση.

 

 

κρατα και ενα μαθημα ρε, να παρεις φοιτητικη αδεια

...

kala ta les.

ilpiza na epaize kapoio rolo mpas kai mporousa na eho kaliteri paramethorio...

eimai 9minitis logo 3teknis oikogeneias.

apo oti xero oi 9minites afou kanoun tin vasiki ekpaideysi kai meta pane opou pane, apolyontai apo ekei pou kanoun paramethorio,etsi den einai?

Link to comment
Share on other sites

Ειδικες δυναμεις πανε μονο οι Ι1?

Εγω φοραω γυαλια, και εχω κανει εγχειρηση παω?

Υπάρχει νόμος που τα ρυθμίζει αυτά.

Κοίτα εδώ

 

http://www.thiteia.org/downloads/si.pdf

 

 

 

 

Οι συνθηκες που λεγονται κατα καιρους αντιστοιχουν με την πραγματικοτητα δηλ. καψώνια, νυχτερινες πεσοπορίες, υπνο στα βουνα μεσα στις λασπες?

Οσοι ξερετε φωτίστε με γιατι με εχουν τρελάνει...

 

 

Πεζικό είμαι φίλε και ξέρεις τι σημαίνει πεζικό!Αγγαρία και περπάτημα.Αλλά τα πράγματα δεν είναι τραγικά.

Καψώνια δεν γίνονται(ίσως με ελάχιστες , soft πάντως ,εξαιρέσεις),γενικά να ξέρεις ότι συμπεριφορά δείξεις, τέτοια θα λάβεις, νυχτερινή πορεία δεν θυμάμαι να έκανα εκτός από μια φορά στο κέντρο(όταν λέμε νυχτερινή εννοούμε μέχρι τις 9-10 το βράδυ δλδ και συνολικά 6-7 χιλιόμετρα).

Τώρα από κει και πέρα, αν κάνεις σκοινάκια, που θα κάνεις μάλλον, ε, ναι, θα κοιμηθείς στα βουνά(εκεί κάνουν σκοινάκια, όχι στην Ομόνοια:p) και αν είσαι τυχερός και βρέξει θα κοιμηθείς και στις λάσπες.

Δεν είναι τίποτα, κανείς δεν πέθανε από αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

περνουνε και μεταθεση.

 

οι 6μηνιτες περνουν μια μεταθεση παραμεθωριο κατευθειαν.

 

egw prototokos apo oikogenia me 4 paidia dn eimai 6miniths e?:O:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...