Jump to content

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;  

115 members have voted

  1. 1. Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;

    • Swedish Spring
      31
    • CM 7 (Android 2.3)
      34
    • Blue Ginger for ZTE BLADE
      6
    • Modaco Custom ROM
      7
    • Ginger Stir Fry (GSF)
      16
    • Blade mix 2.3 with meego icons
      11
    • Άλλη (γράψτε ποια)
      10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Swedish Spring RLS5 και τα μυαλα στα μπλεντερ.εχει τα παντα(ναι εχει κα ραδιο!!)και κανει τα παντα.και πανω απο ολα ειναι σαθερη!:D:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

RLS4b επίσης , παρα πολύ καλή!!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Swedish 4b είμαι. Ήταν η πρώτη custom ρομ που έβαλα, γιατί περίμενα να βγει κάποια αρκετά stable πριν προχωρήσω. Εντυπώσεις; Σε όλα άψογη: ταχύτατη, σταθερή, πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, δεν μου έχει κάνει ποτέ κρας, όλες οι εφαρμογές μου δουλεύουν μια χαρά, gps, wifi, κλπ όλα άψογα :) . Με overclock δεν έχω ασχοληθεί, γιατί δεν έχω κανένα παράπονο από την ταχύτητά του. Έχω βάλει και το true gingerbread circle mod skin και είναι πολύ όμορφο το λεπίδι! Σκοπεύω να περάσω και στην 5, αλλά δεν βρήκα χρόνο το ΣΚ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορεί να γίνει μια δημοσκόπηση για το θέμα?

Γράφοντας έτσι θα γεμίσουν πολλές σελίδες και ένα συμπέρασμα δεν θα έχουμε βγάλει.

 

Εγώ CM7 nightly57.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να περάσω και στην 5, αλλά δεν βρήκα χρόνο το ΣΚ.

 

Βαριά βαριά 10 λεπτά διαδικασία είναι, δεν θέλει wipe :p

 

On topic την CM 7.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα στην Japanese Jellyfish RLS9 είμαι με άπειρες εφαρμογές μέσα, αξίζει να πάω στην Swedish Spring RLS5 ;

 

Αυτονόητα πράγματα είναι αυτά, φυσικά και αξίζει, οποιαδήποτε νεώτερη από την JJ rom αξίζει βασικά.

Link to comment
Share on other sites

SS RLS5 στα 672 ο/c .

 

Προβλήματα που βρήκα είναι :αλλήλοκάληψη κειμένου στα Ελλήνικά π.χ. στα stats μπαταρίας/ ετοιμότητα κυψέλης ,το κείμενο "η ώρα είναι ενεργοποιημένη" και η ώρα αλληλοκαλύπτονται.Σε landscape ειναι οκ. Το έχει και στο μενού που βγαίνει με το παρατεταμένο πάτημα του power.Σαν bug το θεωρώ ασήμαντο.

Ένα ακόμη πρόβλημα ,σπανιο αλλά πιο σημαντικό είναι το ότι μερικές φορές μετά από reboot κάποιες εφαρμογές που έχω στην homescreen εμφανίζονται σαν όχι εγκατεστημένες. Κυρίως εφαρμογές περασμένες στην sd και δεν είναι πάντα οι ίδιες. Με αλλάγή σε πιο γρήγορη sd το ξανάκανε.Με δεύτερο reboot όλα επανέρχονται κανονικά(ΜΟΝΟ σε reboot το κάνει,αν όλα είναι οκ και δεν κάνω reboot δεν το παρουσιάζει).Ίσως να μην είναι η rom ,δεν είμαι και σίγουρος.

 

Offtopic σχετικά με το o/c. Στο PC κάνω o/c εδώ και χρόνια χωρις προβλήματα. Το θέμα είναι πως στο PC έβαλα extra coolers , καλής ποιότητας hardware δοκιμασμένο σε o/c ,καλύτερη θερμοαγώγιμη πάστα περασμένη με σωστό τρόπο και όλα αυτά που θα μου δώσουν μεγαλύτερους χρονισμούς χωρις να "πάρω φωτιά". Με το κινητό δεν έχω ιδέα για το πόσο καλό είναι το hardware και δεν πίεσα πολύ τα πράγματα. Τώρα που θα αρχίσουν και οι ζέστες ,ακόμα χειρότερα. Ελπίζω να αντέχει το blade αλλά δεν θα θελα να μου καεί η cpu σε καμιά παραλία .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

CM7 κάποιο αρχαίο Nightly κοντά στο 20, δεν θυμάμαι ποιό.

Δεν το αλλάζω γιατί δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρονται για τα νεότερα, ούτε GPS restart, ούτε κλείσιμο του κινητού όσο φορτίζει, ούτε accelerometer lag :worry:

Link to comment
Share on other sites

CM7 κάποιο αρχαίο Nightly κοντά στο 20, δεν θυμάμαι ποιό.

Δεν το αλλάζω γιατί δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρονται για τα νεότερα, ούτε GPS restart, ούτε κλείσιμο του κινητού όσο φορτίζει, ούτε accelerometer lag :worry:

 

πάντως και το 57 οκ είναι σε μένα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εγω ειμαι με FLB froyo R10

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εγω ειμαι με FLB froyo R10

Η προηγούμενη μου rom (πριν την Swedish Spring) ήταν η FLB froyo R10. Μπάμπη κάνε το κόπο να περάσεις στην SS. Είναι μακράν καλύτερη από οποιαδήποτε άλλη custom froyo rom.;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ολόκληρη μέρα με cm7. 0. 2 και αρκετά κόλληματα, επέστρεψα στην ss rls5,μακράν η πιο σταθερή Rom για το λεπίδι μας.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες... αυτή απλά με έχει ικανοποιήσει απόλυτα.... 2.3 CM7 Nightly 57

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για κάποιες μέρες τη Modaco R12, μετά πέρασα στην SS RLS1, και αφού είδα ότι είναι -ελαφρώς- καλύτερη, συνέχισα με SS3 και τώρα SS5....:cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα σε έναν κολητό μου την Cyanogen 7.0.0 και είναι φανταστική. Δεν έχω κοιτάξει άλλες rom...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και εβδομάδες χρησιμοποιώ την CyanogenMod 7.0.0 και δεν έχω απολύτως κανένα θέμα. Ίσα-ίσα που με τα εξτρά της με έχει βολέψει αρκετά. Γρήγορη είναι, σταθερή είναι, η κατανάλωση μπαταρίας δεν είναι υπερβολική, οπότε δεν προχωράω προς το παρόν σε αναβάθμιση.

 

Btw, έχω συσκευή Gen1, οπότε ένας λόγος παραπάνω να μην μπλέξω με converters κλπ που χρειάζονται για το πέρασμα των νεότερων CM 7.0.x.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μπλειντ. Απειραχτο (Προσπαθησα να ξεκλειδωσω τα 512 σύμφωνα με εναν οδηγο στο σαιτ και ενω στο πσ μου εγραφε επιτυχία, στις ρυθμίσεις του κινητού ακομα γραφει125μβ ελεύθερα στην εσωτερικη μνήμη.) Τι ρομ φοραει? Μπορείτε να μου προτεινετεκαμία καλύτερη?

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μπλειντ. Απειραχτο (Προσπαθησα να ξεκλειδωσω τα 512 σύμφωνα με εναν οδηγο στο σαιτ και ενω στο πσ μου εγραφε επιτυχία, στις ρυθμίσεις του κινητού ακομα γραφει125μβ ελεύθερα στην εσωτερικη μνήμη.) Τι ρομ φοραει? Μπορείτε να μου προτεινετεκαμία καλύτερη?

 

Τα 125MB είναι η Internal μνήμη του κινητού (για εφαρμογές κτλ) . Φοράει την Stock Rom της Wind. Προτείνω την SS5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304800 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...