Jump to content

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;  

115 members have voted

  1. 1. Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;

    • Swedish Spring
      31
    • CM 7 (Android 2.3)
      34
    • Blue Ginger for ZTE BLADE
      6
    • Modaco Custom ROM
      7
    • Ginger Stir Fry (GSF)
      16
    • Blade mix 2.3 with meego icons
      11
    • Άλλη (γράψτε ποια)
      10


Recommended Posts

Η δημοσκόπηση άλλαξε ελαφρώς αφού προστέθηκαν νέες επιλογές και μηδενίστηκε ο μετρητής. Μπορείτε όλοι να ψηφίσετε ξανά και να παραθέσετε τις απόψεις σας για όλες τις διαθέσιμες custom rom της συσκευής.

 

Καλή συνέχεια. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ΄ ότι βλέπω η Ginger Stir Fry υπάρχει 2 φορές στις επιλογές, μία ως Ginger Stir Fry και μία ως GSF.

Ας γίνει η μία από τις 2 για την Blue Ginger for ZTE BLADE μόνο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Στην δημοσκόπηση γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα να φαίνεται ποια μέλη ψήφισαν την κάθε επιλογή? Το έχω δει σε άλλα forums και το θεωρώ χρήσιμο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πήρα ένα blade και του πέρασα την GSF r3 (2.3.5). Σχετικά με την GSF bX (2.3.4) είχε πει (10/Οκτ/2011) ο developer της ρομ να σταματήσουμε την δική του και να βάλουμε CM7

 

Τώρα που έβγαλε την GSF r3, τι διαφορές έχει με CM7; Έχει κανείς άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα blade και του πέρασα την GSF r3 (2.3.5). Σχετικά με την GSF bX (2.3.4) είχε πει (10/Οκτ/2011) ο developer της ρομ να σταματήσουμε την δική του και να βάλουμε CM7

 

Τώρα που έβγαλε την GSF r3, τι διαφορές έχει με CM7; Έχει κανείς άποψη;

Που την βρήκες την GSF r3 για να καταλάβουμε ποια rom φοράς. H GSF έφτασε μέχρι την beta27 και πλέον δεν αναπτύσσεται από τον Wbaw. Όπως και να 'χει η CM7.1 προσφέρει σίγουρα περισσότερα. Mην πας να μπλέξεις όμως με nightlies, βάλε την stable.

 

 

Edit: Την βρήκα την Ginger SF r3 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες την GSF r3 για να καταλάβουμε ποια rom φοράς. H GSF έφτασε μέχρι την beta27 και πλέον δεν αναπτύσσεται από τον Wbaw. Όπως και να 'χει η CM7.1 προσφέρει σίγουρα περισσότερα. Mην πας να μπλέξεις όμως με nightlies, βάλε την stable.

 

 

Edit: Την βρήκα την Ginger SF r3 εδώ

 

Η GSF r3 είναι πολύ πιό γρήγορη από την CM7.1, αλλά με λιγότερα καλούδια (power status bar, theme engine, etc).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην GSF b21, με τον kernel του burstlam, μπορώ άραγε να πάω στην r3 μόνο με cache wipe? Αν όχι, αξίζει πιστεύετε να κάνω τον κόπο του full wipe? Γενικά όλα κυλάνε πολύ smoothly όπως είμαι...

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
την elite s4 και ειναι και πολυ ομορφη. η cm7 μου εκανε διαφορα κολληματακια και αμεσω γυρισα στην elite. το δουλευω στα 729mhz oc με spb shell 3d και παει σφερα. το καλυτερo value for money τηλεφωνο ever.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγω του φοραω την Moldovan Mile-High-Mountain-Pie RLS9 (Android 2.3.5), την εχω παρει απο εδω (http://android.modaco.com/topic/347215-romgen1-2-3-moldovan-mile-high-mountain-pie-rls9-android-235/)

την θεωρω απιστευτα σταθερη, χωρις κανενα μειονεκτημα.Προτεινω να την δοκιμασετε, και περιμενω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω του φοραω την Moldovan Mile-High-Mountain-Pie RLS9 (Android 2.3.5), την εχω παρει απο εδω (http://android.modaco.com/topic/347215-romgen1-2-3-moldovan-mile-high-mountain-pie-rls9-android-235/)

την θεωρω απιστευτα σταθερη, χωρις κανενα μειονεκτημα.Προτεινω να την δοκιμασετε, και περιμενω εντυπωσεις.

 

Και?απο μπαταρια και γενικα σημα κλπ πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Και?απο μπαταρια και γενικα σημα κλπ πως ειναι?

 

πολυ ικανοποιητικο και το σημα και η μπαταρια... ( με νορμαλ συνθηκες μου κραταει τρεις μερες)

Link to comment
Share on other sites

Elite rom forever Με spb launcher και το κινητο παει σφαιρα με ξεκλειδωτη ραμ.

 

Παρακληση... πες περισσοτερες λεπτομεριες...ειναι για gen1,gen2 ?...και δωσε και καποιο link αν δεν σου κανει κοπο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ έχω ξεμείνει στην Sweedish Spring RLS5. Δεν ξέρω αν κάνω καλά που έχω μείνει εκεί, αλλά το κινητό δεν κάνει κολλήματα,και έχει ικανοποιητική μπαταρία, και ταχύτητα.

 

Αλήθεια έχει βγεί κάτι πιο αξιόπιστο και τόσο σταθερό σε 2.3?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://android.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

οτι καλυτερο κυκλοφορει στην.....αγορα για το blade:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

οτι καλυτερο κυκλοφορει στην.....αγορα για το blade:):):):):)[

 

ετσι λες εσυ:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
http://android.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

οτι καλυτερο κυκλοφορει στην.....αγορα για το blade:):):):):)

 

ετσι λες εσυ:p

 

Κι εσύ τί λες? Για πείτε γνώμες, ψάχνω να βάλω νέα ROM...

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ics. Ψαξτο λίγο.διάβασε τα ποστ

 

Swyped from my blade using Tapatalk 2

 

Εγκρίνω και επαυξάνω......

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Τελικά διάλεξα προσωρινά την Swedish Snow RLS7 γιατί προσωρινά ήθελα κάτι σταθερό και σίγουρο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.εχω το zte blade και οπως οι περισσοτεροι εχουν πειραματιστει μαζι του.εγω αφου πειραματιστηκα αρκετα το κινητο μου κολλησε και το εστειλα για service και μου το εφτιαξαν αν και δεν το περιμενα και πολυ γρηγορα μαλιστα!! πλεον θελω να το ξαναπειραξω! ειναι 2.2 με την official της wind και το μονο που εχω κανει ειναι να αυξησω την μνημη ram.εχω κατεβασει το rom manager και το rom manager premium το εχω ρουταρει κιολας..ποια ρομ μου προτεινετε να βαλω?

θα ηθελα να μου πειτε και αναλυτικα την διαδικασια μην τυχον κανω και παλι καποιο λαθος.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:στο παρελθον ειχα χρησιμοποιησει την swedish snow RLS7 αλλα ειχα προβλημα με το wifi.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φιλικα Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανα δυό μέρες που έβαλα την 2,3,5 (που είναι βασισμένη στην Official) δες εδώ αλλά ψάξτο και λίγο στο ίδιο νήμα

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...