Jump to content

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;  

115 members have voted

  1. 1. Ποια Custom ROM «φοράει» το Blade σας;

    • Swedish Spring
      31
    • CM 7 (Android 2.3)
      34
    • Blue Ginger for ZTE BLADE
      6
    • Modaco Custom ROM
      7
    • Ginger Stir Fry (GSF)
      16
    • Blade mix 2.3 with meego icons
      11
    • Άλλη (γράψτε ποια)
      10


Recommended Posts

Σχετικά με την μνήμη πάντως, στον διαχειριστή εργου δειχνει 420μβ. Οσο για την Σ55 θα το ψάξω, να δω πως μπορώ α την βάλω.

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα την wind 2.2 αλλα την είδα που κόλλαγε μάλλον επειδή της έλειπαν κάποια extra.

Έτσι γύρισα σε SS5 αλλα σε GEN2.

 

*Δεν μπορεί να φτιάξει κανεις poll με τις 4-5 Rom και τα Gen για να δούμε που βρισκόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την wind 2.2 αλλα την είδα που κόλλαγε μάλλον επειδή της έλειπαν κάποια extra.

Έτσι γύρισα σε SS5 αλλα σε GEN2.

 

*Δεν μπορεί να φτιάξει κανεις poll με τις 4-5 Rom και τα Gen για να δούμε που βρισκόμαστε?

 

ΟΚ! Έτοιμη η δημοσκόπηση! :) Τώρα για τα GEN δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος αφού υπάρχει το σχετικό θέμα ;)

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τρέχω μόνιμα από την έκδοση 7.0.0 και μετά, τωρα έχω nightly 67. Εντάξει είχε θέματα που λύθηκαν πλέον, τώρα έχουν εμφανιστεί καινούργια όχι τόσο σημαντικά, αλλά σε γενικές γραμμές από τότε που την έβαλα δεν ένιωσα την ανάγκη να γυρίσω σε 2.2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αν και αλλάζω συχνά roms, τον τελευταίο καιρό είμαι με Ginger Stir Fry μιας και βοηθάω στον ελεύθερο χρόνο τον developer της συγκεκριμένης rom για βελτιώσεις.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

SS RLS5, αλλά θα την κάνω για Ginger Stir Fry μόλις διορθωθεί ένα προβληματάκι που είχα με το market.

 

Kogos ξέρεις αν παίζει Ginger Stir Fry με το παλιό market;

Link to comment
Share on other sites

SS RLS5, αλλά θα την κάνω για Ginger Stir Fry μόλις διορθωθεί ένα προβληματάκι που είχα με το market.

 

Kogos ξέρεις αν παίζει Ginger Stir Fry με το παλιό market;

 

εγω σου λεω να αλλαξεις για πολλους λογους και ας εχει το καινουριο μαρκετ.ειναι παντου καλυτερη απο την σουιδεζα.στα βιντεο στα παιχνιδια,στην καταναλωση μπαταριας...παντου μεχρι στιγμης απο οτι εχω δει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσες φορτησεις θα φανει η διαφορα στην καταωαλωση της μπαταριας με την ginger stir fry?

 

περιπου στη τριτη.αλλα κπροσεχε αν το κινητι το "ξεζουμιζεις"ολη μερα με πολυ σκληρη χρηση μη περιμενεις να σου βγαλει 3 μερες

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τελικά μόνιμα σε GSF B14...απλά αψεγάδιαστη και με την πρώτη φόρτιση και ένα Batery Calibration ήδη φαίνεται η διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

...και πάνω που την έβαλες βγήκε η 15... αν και δεν έχει σημαντικές διαφορές, εκτός αν θες φιλανδικά:)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι βλέπω δεν έχει και καμιά διαφορά που να με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, και η B14 προς το παρόν πάει τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

ginger stir fry B12 ειχα και ημουν ευχαριστημενος σε σχεση με swedish που ειχα παλια..2 μερες ημουν με Β15 και σημερα εβαλα Β17
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είχα την CM7 που αν και ωραία δεν παλευόταν από σταθερότητα και συμβατότητα με το hardware.

 

Τώρα έβαλα την Ginger Stir Fry Beta 17.

 

Προς το παρόν φαίνεται καλή. Για να δουμε...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αναγκάστηκα να κάνω το Blade μου Gen2 για να περάσω μια GSF, η οποία δεν μου άρεσε και έτσι ξαναγύρισα στην CM7. Επειδή μάλιστα το κινητό ήταν ήδη Gen2, πέρασα την CM 7.0.3 και περιμένω να βγεί η CM 7.1 stable για να το αναβαθμίσω και πάλι.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την 7.0.3 και δεν θα την άλλαζα. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να μηδενιστεί η δημοσκόπηση και να ξαναγίνει, αλλιώς δεν είναι αντιπροσωπευτική πλέον.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω πως πρέπει να μηδενιστεί η δημοσκόπηση και να ξαναγίνει, αλλιώς δεν είναι αντιπροσωπευτική πλέον.

 

Γιατί δεν μηδενίζεται η δημοσκόπηση να δούμε τις νέες τάσεις στις roms??

Ακούει κανένας mod? 'Η ας κλειδωθεί κι ας ανοίξει νέο θέμα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μηδενίζεται η δημοσκόπηση να δούμε τις νέες τάσεις στις roms??

Ακούει κανένας mod? 'Η ας κλειδωθεί κι ας ανοίξει νέο θέμα.

+1 :D:):D:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ.

Χρειάζεται και άλλη μια , ποιά nightly χρησιμοποιήται.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ας μου στείλει κάποιος με pm τις αλλαγές που πρέπει να γίνουν στην δημοσκόπηση. Εκτός αν θέλετε να γίνει μόνο reset.
Link to comment
Share on other sites

Ας μου στείλει κάποιος με pm τις αλλαγές που πρέπει να γίνουν στην δημοσκόπηση. Εκτός αν θέλετε να γίνει μόνο reset.

 

Δεν βλέπω κινητικότητα με το θέμα. Εγώ έστειλα στον navi55 να βάλει και την gfs. Επειδή όμως δεν είμαι και ο καλύτερος γνώστης των τάσεων που κυριαρχούν ως προς τις rom αν πρέπει να μπει ή να βγει κάποια άλλη, ας μας το πει κάποιος πιο ειδικός ώστε να ξεκινήσει επιτέλους αυτή η ρημαδιασμένη δημοσκόπηση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...