Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις στο amazon.de να βαλεις επαγγελματικό ΑΦΜ και να γλιτώσω το ΦΠΑ?

 

πιθανόν. εγώ χωρίς γνώσεις γερμανικών μόλις που καταφερα να το παραγγειλώ χωρίς βέβαια καν να προσπαθήσω για αγορα με επαγγελαμτικό ΑΦΜ. ελπίζω να τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος θέλει άμεσα screen protector στην Αθήνα μπορεί να πάρει αυτό, http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52099

 

Και επειδή το έβαλα. . . επιτέλους θα "παίξω" με τη πένα! :lol:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τοσο ευαίσθητη οθόνη έχει ρε παιδιά το κινητο?

 

σαν ποιότητα κατασκευής είναι τόσο χειρότερη από το HD2?

Link to comment
Share on other sites

και εγω με την πενα αντε κανενα 2λεπτο

δεν την εχω βγαλει ξανα λογου οτι δεν εχω screen protector

αλλα περιμενω τις samsung οπως ειχα βαλει και στο s2 και εμεινα

πολυ ευχαριστημενος.:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσο ευαίσθητη οθόνη έχει ρε παιδιά το κινητο?

 

σαν ποιότητα κατασκευής είναι τόσο χειρότερη από το HD2?

 

Όχι είναι μια χαρά! !

 

Προσωπικα όμως δε κάνω κέφι να δοκιμάσω αν γρατζουνίεται μια οθόνη από μια συσκευή αξίας 700εύρο. . . ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

και εγω με την πενα αντε κανενα 2λεπτο

δεν την εχω βγαλει ξανα λογου οτι δεν εχω screen protector

αλλα περιμενω τις samsung οπως ειχα βαλει και στο s2 και εμεινα

πολυ ευχαριστημενος.:p:p

 

γιατί γράφετε ότι χωρις screen protector μπορεί να γρατσουνιστεί, υπάρχει προηγούμενο ή ανακαλύπτετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

kai egv nomizo οτι δεν μπορει να παθει κατι η οθονη. εδω στο HD2 έχω σβήσει τσιγάρα και τσιγάρα στην οθόνη μόνο και μόνο για να αποδείξω ότι δε θα πάθει τίποτα, χωρίς όμως να το ξέρω πριν :D καταραμένο αλκοόλ!!

τεσπα.. με τρόμαξες λίγο και νόμιζα ότι έχουν παρουσιαστεί κρούσματα γρατζουνιάς από το ίδιο το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

γιατί γράφετε ότι χωρις screen protector μπορεί να γρατσουνιστεί, υπάρχει προηγούμενο ή ανακαλύπτετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν?

 

δεν ειπα αυτο....απλως αμα εχω θηκη και screen protector νιωθω πιο

ανετα με το τηλ.παρα τωρα.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατί γράφετε ότι χωρις screen protector μπορεί να γρατσουνιστεί, υπάρχει προηγούμενο ή ανακαλύπτετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν?

+10000 και κάτι παραπάνω.

Όταν παλαιότερα τα wm τηλέφωνα και χωρίς gorila και με υπεχρεωτική τη χρήση του stylus δεν χάραζαν θα έχουμε πρόβλημα εδώ;

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα αυτο....απλως αμα εχω θηκη και screen protector νιωθω πιο

ανετα με το τηλ.παρα τωρα.:rolleyes:

 

εγω παλι το αναποδο, ειδικα μετά απο μερικες μερες με χρηση πενάκι (σε παλιότερες συσκευές που ήταν λίγο πολύ αναγκαίο σε WM) θόλωνε η εικόνα και χαλούσε το feeling του touch που σου παρέχει η οθόνη του κινητού.

 

περί ορέξεως... θα μου πείτε.

Link to comment
Share on other sites

γιατί γράφετε ότι χωρις screen protector μπορεί να γρατσουνιστεί, υπάρχει προηγούμενο ή ανακαλύπτετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν?

 

Είσαι σίγουρος ότι σε μακροχρόνια χρήση δε θα αφήσει ΚΑΝΈΝΑ ψεγάδη?

Εάν είσαι σίγουρος κοινοποίησε το να ξέρω ποιος θα μου αλλάξει την gorila οθόνη του σε περίπτωση οποιαδήποτε "ζημίας". ;)

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

+10000 και κάτι παραπάνω.

Όταν παλαιότερα τα wm τηλέφωνα και χωρίς gorila και με υπεχρεωτική τη χρήση του stylus δεν χάραζαν θα έχουμε πρόβλημα εδώ;

 

+1000

:)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.Οι ενημερώσεις της συσκευής είναι ΟΤΑ ή μόνο μέσω KIES;.Ρωτάω γιατί όταν προσπαθώ να συνδεθώ στο KIES μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η λειτουργία;

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανένας για ορατό πρόβλημα κύριοι!

Δε τίθεται πρόβλημα!

Προσωπικα θεωρώ ότι για να μην εχω ή υπάρξει ΠΌΤΕ γρατζουνία ή θολούρα ή οτιδήποτε στη συσκευή μου είτε αυτή είναι η υπάρχουσα είτε άλλη πάντα επιθυμώ τι προστασία της!

 

Οποίος θέλει βάζει οποίος θέλει ΔΕ βάζει! ! Δικαίωμα το ένα δικαίωμα και το άλλο!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδες πειτε μου σας παρακαλω:

Απο το amazon.de που το πηραν καποια παιδια. Ειπατε οτι εχει ελληνικο μενου, πληκτρολογιο και γενικά ειναι το κινητο στα ελληνικα.

Εχει να υποθεσω IMEI γερμανιας. Δε μας απασχολει αυτο αφου η εγγυηση ισχυει κανονικα στην Ελλαδα. Το κουτι εχει απο έξω γραμμενο το IMEI οπως απαιτει η Samsung Hellas για να ισχυει η εγγυηση του?

Πειτε παιδες please για να το παρω, γιατι απο Ελλαδα 699€ ειναι παρα πολλα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες πειτε μου σας παρακαλω:

Απο το amazon.de που το πηραν καποια παιδια. Ειπατε οτι εχει ελληνικο μενου, πληκτρολογιο και γενικά ειναι το κινητο στα ελληνικα.

Εχει να υποθεσω IMEI γερμανιας. Δε μας απασχολει αυτο αφου η εγγυηση ισχυει κανονικα στην Ελλαδα. Το κουτι εχει απο έξω γραμμενο το IMEI οπως απαιτει η Samsung Hellas για να ισχυει η εγγυηση του?

Πειτε παιδες please για να το παρω, γιατι απο Ελλαδα 699€ ειναι παρα πολλα.

 

το αμαζον ειναι πολύ γενική ένοια νομίζω και συμπεριλαμβάνει πολλά ιντ.μαγαζιά, το θέμα είναι να μάθουμε απο ποιο κατάστημα που βρίσκεται στο αμαζον το πηραν τα παιδιά και είχε Ελληνικά μεσα....

 

και να ρωτησω και το άλλο, αν το πάρουμε κ δεν έχει Ελληνικά μεσα, είναι δύσκολο να μπουν μετά δλδ?

έχει σχέση κ με την εγγύηση αυτό (το ότι δεν εχει Ελληνικα)?

παιζει να ειναι και κλειδωμενο σε κάποια Γερμανική εταιρια κινητης τηλεφωνίας?

Edited by centaurus
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω επιτελους...του εβαλα αμεσως και το screen protector της Vikuiti που σε αντιθεση με αλλα παιδια εμενα καθισε αψογα.

Ερχομενος απο HTC, η οθονη ειναι απλα WOOOOOWWWW!!!

Το TouchWiz ειναι απλα πολυ πισω σε σχεση με το sense.

 

Και μια ερωτηση. Πατωντας το κουμπι για να ενεργοποιηθει η οθονη,παρατηρειτε καποιο lag; εμενα κανει κανα 2 δευτερολεπτα για να ανοιξει... :(

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω επιτελους...του εβαλα αμεσως και το screen protector της Vikuiti που σε αντιθεση με αλλα παιδια εμενα καθισε αψογα.

Ερχομενος απο HTC, η οθονη ειναι απλα WOOOOOWWWW!!!

Το TouchWiz ειναι απλα πολυ πισω σε σχεση με το sense.

 

Και μια ερωτηση. Πατωντας το κουμπι για να ενεργοποιηθει η οθονη,παρατηρειτε καποιο lag; εμενα κανει κανα 2 δευτερολεπτα για να ανοιξει... :(

 

Δεν ειναι lag. Προέρχεται απο την ρύθμιση της CPU στα 200MHz όταν ειναι σε sleep mode, ώστε να υπάρχει οικονομία στην μπαταρία.

Δεν ειναι τραγικό. Στο iPhone έχω ένα δευτερόλεπτο, ενω στο SGS2 δυο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι τελικα πολυ καλη η χρηση για τα δεδομενα γνωστου μου που κατεχει την συσκευη ειναι 3,5 μερες!!!με παρομοιες αντροιντ συσκευες δεν εβγαζε ουτε μια μερα:sensation-desire-desire s.να μου πειτε 2500 ειναι αυτα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μπαταρία. Είναι απίστευτο σε σχέση με το galaxy s.
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...