Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα με τον es file explorer αλλά πριν ξεκινήσει η αναπαραγωγή πάει να αντιγράψει το mkv στην sd card. Δηλαδή δεν υποστηρίζει streaming...

 

Μεταξύ allshare και plex ποιό προτείνετε; Μπορείς να δώσεις κάποιο link για το all share;

Κάποιος καλός player για mkv; Κανένα link για τον rockplayer; Sorry για το OT.

 

Δεν ξέρω αν έκανες σωστα την διαδικασία.

Μόλις μπεις στην αρχική οθόνη του ES explorer, πατάς πάνω αριστερά εκει που γράφει τοπικό και επιλέγεις LAN.

Μετα πατάς το button του menu και επιλέγεις Νέο/ανίχνευση.

Θα εντοπίσει την IP του υπολογιστή σου και μετα θα πρέπει να εντοπίσεις το αρχείο με την ταινία.

Το επιλέγεις και σε ρωτά με ποιον player θέλεις να γίνει η αναπαραγωγή. Θα προτιμήσεις τον MX player αν τον έχεις κατεβάσει.

Χρειαζεται να κανεις κάποιες ρυθμίσεις στον MC Player.

 

To All share ειναι official εφαρμογη της Samsung και υπάρχει στην rom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορια παιδια μια και καποιοι ηδη το εχετε στα χερια σας ισχυει αυτο που διαβασα μερικες σελιδες πριν για κακο ηχο στο bluetooth ακουστικο ;

 

 

Tapatalk

 

Που το είδες?

Η κακή ποιότητα-ένταση είναι στο hands free (ενσύρματα ακουστικά) και ΌΧΙ σε χρήση Bluetooth! ! !

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έκανες σωστα την διαδικασία.

Μόλις μπεις στην αρχική οθόνη του ES explorer, πατάς πάνω αριστερά εκει που γράφει τοπικό και επιλέγεις LAN.

Μετα πατάς το button του menu και επιλέγεις Νέο/ανίχνευση.

Θα εντοπίσει την IP του υπολογιστή σου και μετα θα πρέπει να εντοπίσεις το αρχείο με την ταινία.

Το επιλέγεις και σε ρωτά με ποιον player θέλεις να γίνει η αναπαραγωγή. Θα προτιμήσεις τον MX player αν τον έχεις κατεβάσει.

Χρειαζεται να κανεις κάποιες ρυθμίσεις στον MC Player.

 

To All share ειναι official εφαρμογη της Samsung και υπάρχει στην rom.

 

Αυτά ακριβώς έκανα και μου τα άνοιξε τελικά. Εσύ με το all share ανοίγεις και 1080p χωρίς κολλήματα;

Το wifi access point point που έχω είναι 802.11g και με αυτό συνδέεται το κινητό....

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

To note υποστηρίζει usb hosting; Δηλαδή μπορείς να συνδέσεις usb δίσκο και να τον δει ως αποθηκευτικό χώρο...
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες?

Η κακή ποιότητα-ένταση είναι στο hands free (ενσύρματα ακουστικά) και ΌΧΙ σε χρήση Bluetooth! ! !

λαθοσ μου ελεγε στη σελιδα 53 ακουστικων και νομιζα οτι εννουσε για bluetooth ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο με το άσπρο έχουμε? στο expansys ακόμη να το φέρουν!!! κανένα άλλο site που να το έχει σε άσπρο και να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε επαγγελματικό ΑΦΜ υπάρχει?

 

επίσης από κάρτα μνήμης ποια προτείνεται? οτιδήποτε σε class 6?

Link to comment
Share on other sites

επίσης από κάρτα μνήμης ποια προτείνεται? οτιδήποτε σε class 6?

 

Οι sandisk ειναι οι καλυτερες...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε χάλια ήχος τι ακριβώς εννοείτε; γιατί στο GS2 ο ήχος είναι πολύ καλός.

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη βοηθεια σας

λοιπον εκανα ροοτ το κινητο και καταλαθος εκανα επαναφορα στις εργοαστιακες ρυθμισεις και κολλησε

βρηκα ενα καστομ φιρμγαιρ και το περασα δουλευει τωρα

πως μπορω να βρω το official firmware να το περασω ? δυστυχως δεν το κρατηασ εγω

μπορει να μου στειλει καποος η να μου δωσει λινκ

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη βοηθεια σας

λοιπον εκανα ροοτ το κινητο και καταλαθος εκανα επαναφορα στις εργοαστιακες ρυθμισεις και κολλησε

βρηκα ενα καστομ φιρμγαιρ και το περασα δουλευει τωρα

πως μπορω να βρω το official firmware να το περασω ? δυστυχως δεν το κρατηασ εγω

μπορει να μου στειλει καποος η να μου δωσει λινκ

ευχαριστω

 

Κάνε Register ;)

http://www.sammobile.com/showthread.php?t=27

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε χάλια ήχος τι ακριβώς εννοείτε; γιατί στο GS2 ο ήχος είναι πολύ καλός.

 

Το επιβεβαιώνουν κι εγω ότι το SGS2 έχει πολυ καλο και δυνατο ήχο.

Καλυτερο απο του iPhone 4 σε ένταση και σε prima.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και το περναω με το odin ολα τα ευρωπαικα ειναι ιδια ?κανοθν για ολα κιν ?

Nαι, όπως και στο GS2... δες τους αντίστοιχους οδηγούς.
Link to comment
Share on other sites

To note υποστηρίζει usb hosting; Δηλαδή μπορείς να συνδέσεις usb δίσκο και να τον δει ως αποθηκευτικό χώρο...

 

Ναι υποστηριζει usb hosting, απλά πρέπει να αγοράσεις το απαραίτητο καλώδιο,γιατί δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ 2 λόγια για το κινητό μιας και το πήρα και εγώ πλέον και για λίγες μέρες μάλιστα θα τα κρατήσω και τα 2 δηλαδή παράλληλα με το S2 που εχω πριν αποφασίσω ποιο θα πουλήσω..

 

Πρώτη εντύπωση μέγεθος μεγάλο,προσωπικα ΔΕ κάνει για τηλέφωνο μιας κ μπροστά του το S2 δε μοιάζει απλώς,ΕΊΝΑΙ μωρό!

 

Δεύτερη..οθόνη οθόνη οθόνη απλά τίποτα άλλο.

Όλα τα καλά της οθόνης του galaxy S2 σε extra large size.

Πρόβλημα μόνο η αυξημένη ανάλυση της για κάποιες εφαρμογές που θέλουν το χρόνο τους να προσαρμοστουν αλλά σύντομα θα γίνει και αυτό μιας και προς αυτή την ανάλυση οθόνης πάνε όλα τα νέα μοντέλα

 

Κάμερα δε ξέρω τι έχουν κάνει αλλά συγκριτικά μου αρέσει περισσότερο απ του S2,ίσως παίζει ρόλο και η τεράστια οθόνη σκόπευτρο!

Το ίδιο και το βίντεο

Το πρόβλημα είναι ότι μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το χρατς όταν κάνεις λήψη φώτο και δυστυχώς δεν απενεργοποιητε,αν κάποιος γνωρίζει κάτι βοηθάει!

 

Ταχύτητα και RAM..

Δυστυχώς είναι ένα κλικ κάτω απ το S2 όχι τόσο σε ταχύτητα αλλά σε γενική αίσθηση ιδίως στο scrolling στον opera και γενικώς δε το βλέπω τόσο smooth όσο το S2..

Απ την άλλη και η ελεύθερη RAM του είναι μικρότερη και πέφτει ποιο γρήγορα αν και δε μου έχει δημιουργίση κάποιο θέμα ως τώρα απλώς δεν έχει τόσο αέρα όσο το S2

 

Για μένα πάντως που το θέλω κυρίως για το σπίτι και το τσαντακι μου όταν είμαι έξω φαίνεται καλή λύση αν και για όποιον το θέλει κυρίως για τηλέφωνο προτιμότερο είναι το S2 εκτός αν έχει δουλειά γραφείου και δε το νοιάζει το τεράστιο μέγεθος!

 

Αυτα τα 2 λόγια προς το παρόν και προχωράμε...:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ 2 λόγια για το κινητό μιας και το πήρα και εγώ πλέον και για λίγες μέρες μάλιστα θα τα κρατήσω και τα 2 δηλαδή παράλληλα με το S2 που εχω πριν αποφασίσω ποιο θα πουλήσω..

 

Πρώτη εντύπωση μέγεθος μεγάλο,προσωπικα ΔΕ κάνει για τηλέφωνο μιας κ μπροστά του το S2 δε μοιάζει απλώς,ΕΊΝΑΙ μωρό!

 

Δεύτερη..οθόνη οθόνη οθόνη απλά τίποτα άλλο.

Όλα τα καλά της οθόνης του galaxy S2 σε extra large size.

Πρόβλημα μόνο η αυξημένη ανάλυση της για κάποιες εφαρμογές που θέλουν το χρόνο τους να προσαρμοστουν αλλά σύντομα θα γίνει και αυτό μιας και προς αυτή την ανάλυση οθόνης πάνε όλα τα νέα μοντέλα

 

Κάμερα δε ξέρω τι έχουν κάνει αλλά συγκριτικά μου αρέσει περισσότερο απ του S2,ίσως παίζει ρόλο και η τεράστια οθόνη σκόπευτρο!

Το ίδιο και το βίντεο

Το πρόβλημα είναι ότι μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το χρατς όταν κάνεις λήψη φώτο και δυστυχώς δεν απενεργοποιητε,αν κάποιος γνωρίζει κάτι βοηθάει!

 

Ταχύτητα και RAM..

Δυστυχώς είναι ένα κλικ κάτω απ το S2 όχι τόσο σε ταχύτητα αλλά σε γενική αίσθηση ιδίως στο scrolling στον opera και γενικώς δε το βλέπω τόσο smooth όσο το S2..

Απ την άλλη και η ελεύθερη RAM του είναι μικρότερη και πέφτει ποιο γρήγορα αν και δε μου έχει δημιουργίση κάποιο θέμα ως τώρα απλώς δεν έχει τόσο αέρα όσο το S2

 

Για μένα πάντως που το θέλω κυρίως για το σπίτι και το τσαντακι μου όταν είμαι έξω φαίνεται καλή λύση αν και για όποιον το θέλει κυρίως για τηλέφωνο προτιμότερο είναι το S2 εκτός αν έχει δουλειά γραφείου και δε το νοιάζει το τεράστιο μέγεθος!

 

Αυτα τα 2 λόγια προς το παρόν και προχωράμε...:)

 

Καταρχην πιστευω οτι θα το συνηθησεις οπως ειχε συμβει και σε μενα μετα το πολιτισμικο σοκ που ειχα παθει στο περασμα απο την 3.5 οθονη στην 4.3...Πλεον δε μπορω να κρατησω στο χερι μου καποια μικροτερη συσκευη.

Αυτο με το smooth και τη ταχυτητα με απασχολησε λιγο μιας και ειμαι κι εγω σε αναζητηση συσκευης.Συγκρινεις σε official καταστασεις και τα 2?Απλα μου φαινεται λιγο περιεργο μιας και εσωτερικα το Note δεν υστερει σε κατι με το sgii...αντιθετως θα ελεγα...

 

Οσο για την ελευθερη ram θα πω αυτο που πιστευω και εχω αναφερει παντου...free ram=useless ram!Το ιδιο ακριβως συμβαινει και στα pc μας!Το θεμα ειναι η σωστη διαχειρηση της μνημης γενικα.Ο αερας που λες βρισκεται εκει και οχι στο οτι υπαρχει περισσοτερη free ram στο sgii.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνουν κι εγω ότι το SGS2 έχει πολυ καλο και δυνατο ήχο.

Καλυτερο απο του iPhone 4 σε ένταση και σε prima.

 

Όταν λέτε χάλια ήχος τι ακριβώς εννοείτε; γιατί στο GS2 ο ήχος είναι πολύ καλός.

 

Δε γνωρίζω πως είναι ο ήχος στο "μήλο" με τα hands free αλλά από τα 4 s2 που πέρασαν από τη κατοχή μου και τα 4, τα ίδια χάλια ήταν όπως το note. Kαι επαναλαμβάνω, κατά την ακρόαση ράδιο και κατά τη κλήση!

Μάλιστα πριν λίγο με συνάδελφο που μίλαγα και ήταν κάτοχός του s2 μαντέψτε τι με ρώτησε όταν είδε το note?.

 

"ψηλέ, είναι το ίδιο χάλια με τα ακουστηκά στον ήχο όταν παίρνεις τηλέφωνο όπως αυτό?" (και μου έδειξε το s2)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω μέσω Kies το update (το κινητό μου είναι από Expansys). Ερώτηση: Όταν γίνει το update, δε θα είμαι πια rooted; Θα μπορώ να το κανακάνω με τον ίδιο απλό τρόπο, ή πρέπει να βγει καινούριος;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό:http://www.mobilefun.co.uk/craft-cases-ultraslim-pattern-shell-for-samsung-galaxy-note-white-p33234.htm

και αυτό:http://www.mobilefun.co.uk/exogear-exomount-universal-case-compatible-car-mount-p30552.htm

Έρχονται σε 2 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω πως είναι ο ήχος στο "μήλο" με τα hands free αλλά από τα 4 s2 που πέρασαν από τη κατοχή μου και τα 4, τα ίδια χάλια ήταν όπως το note. Kαι επαναλαμβάνω, κατά την ακρόαση ράδιο και κατά τη κλήση!

Μάλιστα πριν λίγο με συνάδελφο που μίλαγα και ήταν κάτοχός του s2 μαντέψτε τι με ρώτησε όταν είδε το note?.

 

"ψηλέ, είναι το ίδιο χάλια με τα ακουστηκά στον ήχο όταν παίρνεις τηλέφωνο όπως αυτό?" (και μου έδειξε το s2)

 

Α sorry νόμιζα πως μίλαγες για το ηχείο. Ένσυρματα ακουστικά δεν έχω δοκιμασει και ούτε πρόκειται :lol:. Καθε συσκευη μου όταν την πουλάω τα έχει σφραγισμένα.

Έχω ΒΤ stereo Hands free για τέτοια δουλεια πχ κοινόχρηστους χώρους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμεις οι πατριωτες που αγορασαμε απο το plaisio και ακριβα πληρωσαμε και οχι update μεσω KIES ή ΟΤΑ και πουθενα βοηθεια τι πρεπει να κανουμε... α ρε ψαροκωσταινα!!!!!!!

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το service της samsung, αχρείαστο να είναι,ποιά εταιρεία το έχει; Όποτε χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσετε μείνατε ευχαριστημένοι;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...