Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επίσημη αναβάθμιση πάντως είναι γεγονός!!!Με το που σύνδεσα το κινητό στο pc (γίνεται και ασύρματα πάντως) μου εμφάνισε την επιλογή αναβάθμισης σε 2.3.6.. Φορτίζω και την περνάω!!! :D:D

 

Αντε και με το καλό το "παγωτοσάντουιτς" ;)

 

 

με το θεμα της πρώτης φόρτισης τι ισχύει εδώ? με το που έρχεται, του εξαντλούμε όση μπαταρία έχει ήδη μέσα και κανουμε 2 πλήρη γεμίσματα αδειάσματα?

ή δεν χρειάζετε τιποτα ιδιαίτερο?

 

Φίλε μου το καλύτερο που μπορείς να κάνεις,είναι ακριβώς ότι είπες.. :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα και την βάση αυτοκινήτου που σας είχα γράψει λιγο πιό πίσω.

Συμπέρασμα: Ακλόνητη και σωστή στο ύψος της τοποθετημένη στο ταμπλό του αυτοκινήτου μου, αλλά δεν κάνει.... για το note galaxy γιατί κατά μήκος γυρισμένη το τηλ. δεν είναι είναι πάρα πολύ σταθερό, αλλά κατά ύψος κάθεται πιό σωστά! Το πρόβλημα με την στγκεκριμένη βάση είναι ότι το τηλέφωνό μας είναι πιό λεπτό απ' άλλες συσκευές..... για την βάση αυτή. Δηλ. στην βάση αυτή κάθεται ένα πιό παχύ τηλ.!!!!!! Επαναλαμβάνω δεν είναι παρα πολυ...

Χρησιμοποίησα το Aura 2.0 και....."τύφλα νάχουν" οι ειδικές συσκευές για gps.....σκέτη απόλαυση!!!!!

Α!!!!! έκανα και root με την νέα ΚΚ9 και στην αρχή - αρχή του ανοίγματος του τηλ. μου βγάζει ένα τρίγωνο σήμα με ένα θαυμαστικό μέσα του... Είναι σωστό αυτό?????

Όσο για το καθρεπτάκι, κάνεις πως κοιτάς το τηλ. σου και βλέπεις και τι κάνουν οι πίσω από εσένα, σαν τον καθρέφτάκι του αυτοκινήτου μας.... Πλάκα έχει, αλλά εμφάνιση τρομερη, υστερεί ελάχιστα στην ευκρίνεια!!! Το άσπρο της συσκευής τηλ. είναι φοβερό, όταν εμφανίζεται το τηλ κατά το κτύπο του τηλ.!!!!!!! Αυτά...τα λέμε λίγο αργότερα και με την 32/άρα μνήμη του....class10

Δεν το σκέφτηκα για τα καλώδιά του....ελπίζω όμως για τα χριστούγεννα...βλέπετε είναι και τα χαράτσια!!!!!!!

δωσε αν μπορεις το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και την βάση αυτοκινήτου που σας είχα γράψει λιγο πιό πίσω.

Συμπέρασμα: Ακλόνητη και σωστή στο ύψος της τοποθετημένη στο ταμπλό του αυτοκινήτου μου, αλλά δεν κάνει.... για το note galaxy γιατί κατά μήκος γυρισμένη το τηλ. δεν είναι είναι πάρα πολύ σταθερό, αλλά κατά ύψος κάθεται πιό σωστά! Το πρόβλημα με την στγκεκριμένη βάση είναι ότι το τηλέφωνό μας είναι πιό λεπτό απ' άλλες συσκευές..... για την βάση αυτή. Δηλ. στην βάση αυτή κάθεται ένα πιό παχύ τηλ.!!!!!! Επαναλαμβάνω δεν είναι παρα πολυ...

 

Aν του έβαζες μια απο αυτές τις θήκες gel πάνω πιστεύω θα έπιανε τέλεια!:cool:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εκανες το cf-root... δες εδω

Αυτό έκανα όλο και μου έβγαλε πράσινο pass με την ΚΚ9!!

 

Aν του έβαζες μια απο αυτές τις θήκες gel πάνω πιστεύω θα έπιανε τέλεια!:cool:

Μπαααα!!! Περιμένω την λεπτή άσπρη (πιό κομψή, από τις gελάτες που χαλάν την εμφάνιση της συσκευής) και που σας έδωσα λίγο πιό πίσω μαζί με την βάση αυτοκινήτου (σε τζιπ)... που είναι κομψή και διακριτική, όπως παρέλειψα να σας πω! Θα δείχνει πιό όμορφο με την άσπρη του θήκη, μιας και δεν το πήρα άσπρο...!!!!

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη διάβαζα να λέτε ότι και το sgs2 έχει κακο ήχο όταν ακούς μουσικη μέσω των ενσυρματων ακουστικων τα χρησιμοποίησα για πρώτη φορα.

Δεν παρατήρησα καποιο πρόβλημα. Μάλιστα έπαιζα το ίδιο κομμάτι και στο iPhone. Όπως και με το ηχείο, ο ήχος του SGS2 ειναι καλύτερος στα prima.

Ειδικα όταν χρησιμοποίησα το Power AMP, η διάφορα υπέρ του galaxy ήταν τεράστια.

Η δοκιμή έγινε με τα γνήσια ακουστικά αλλα και με αυτα του iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη διάβαζα να λέτε ότι και το sgs2 έχει κακο ήχο όταν ακούς μουσικη μέσω των ενσυρματων ακουστικων τα χρησιμοποίησα για πρώτη φορα.

Δεν παρατήρησα καποιο πρόβλημα. Μάλιστα έπαιζα το ίδιο κομμάτι και στο iPhone. Όπως και με το ηχείο, ο ήχος του SGS2 ειναι καλύτερος στα prima.

Ειδικα όταν χρησιμοποίησα το Power AMP, η διάφορα υπέρ του galaxy ήταν τεράστια.

Η δοκιμή έγινε με τα γνήσια ακουστικά αλλα και με αυτα του iPhone.

 

Ως επί το πληστων εγώ γκρινιαζω!!

Λες να έχουν "θέμα" τα hands free μου;

 

Τα λευκα εννοείς της συσκευασίας έτσι; γιατί και με τα λευκα και με του s2 και με του live τα ίδια. . . .

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ως επί το πληστων εγώ γκρινιαζω!!

Λες να έχουν "θέμα" τα hands free μου;

 

Τα λευκα εννοείς της συσκευασίας έτσι; γιατί και με τα λευκα και με του s2 και με του live τα ίδια. . . .

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Με τα original του iPhone και με τα original του Nexus τα οποία είναι ακριβώς ίδια με του SGS2.

Καθαρός ήχος φυσιολογικός. Μήπως δεν τα πιεσες αρκετά μα μπει όλο το βύσμα;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς τον driver 3d chainfire3d???

To root είναι πανεύκολο να γίνει στην συσκευή μας!!!!

Εάν κάποιος έβαλε την παραπάνω ρομ να μας πει τις εντυπ΄ώσεις του παρακαλώ, την κατεβάζω και εγώ!!

Πάντως ο ήχος με τα ακουστικά είναι απλά ικανοποιητικός όχι τίποτα το ιδιαίτερο και με τον AMP γίνεται κάπως καλύτερος έχω την εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάντε κάνα benchmark ?

http://img17.imageshack.us/img17/8246/sc20111125125120.png

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάντε κάνα benchmark ?

http://img17.imageshack.us/img17/8246/sc20111125125120.png

 

Έπρεπε εδώ και καιρό να είχαμε κάνει κάτι ανάλογο. Τα αποτελέσματα από benchmarks θα μας δώσουν μια εικόνα για τις διαφορές τόσο ανάμεσα στις συσκευές με original Roms, όσο και σε σχέση με όσουν έχουν εγκαταστήσει custom Roms.

 

Αυτά είναι τα αποτελέσματα της δίκης μου συσκευής στο AsTuTu και στο Quadrant.

Τα benchmark tests έτρεξαν χωρίς καμία ιδιαίτερη ρύθμιση και έχοντας εγκατεστημένη την original Rom KK5, Android 2.3.6, Kernel 2.6.35.7

 

http://img.tapatalk.com/5e40d2b2-acbf-95b0.jpg

 

http://img.tapatalk.com/5e40d2b2-acdc-3e25.jpg

 

 

Στείλτε και εσείς δικά σας αποτελέσματα να συγκρίνουμε.

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια εκδοση και.ολα στοκ...5700 στο αντουτου και 3993 στο κουαδραντ
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη βοηθεια σας

στο εκδοση φασματος μου γραφει αγνωστο? εχω 2.3.6 και κερνελ εκδοση ν7000χχκκ9

ξερει κανεις τι παιζει πως μπορω να το επαεφερω?οταν ανοιγω το κιες δεν κανει συνδεση..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λοπον τελικα καταφερα να βρω την εκδοση φασματος αλλα τωρα δεν αναγνωριζει τη σιμ

δεν ξερω τι να κανω καμια ιδεα ;;;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι καποιος να παει σε μαγειρεμενη αφου ηδη η στοκ πεταει?δεν ειμαστε σε εποχες win 6.5. η στοκ ρομ απο μονη της δεν εχει θεμα.εκτος αν την αλλαζετε οαπο συνηθεια :rolleyes:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε πόσο "σύντομα" θα έρθει το ICS?

 

Φιλε μου μαλλον θα χρειαστει να κανεις υπομονη.. Πρεπει πρωτα παρουν την αναβαθμιση ολα τα googlοκινητα (ενα ειναι ολο και ολο:p) .. H samsung εχει πει πρωτο τριμηνο του 12.. Ειδωμεν..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δε πειράζει θα περιμένω. δε το χόρτασα ακόμη στην τελική ;) έλεγα να μη μπλέξω με coocking roms μέχρι να βγει και το επίσημο 4άρι android.

 

δυο ερωτησούλες αν μπορεί κάποιός να τις απαντήσει. η οθόνη είναι gorilla? φαντάζομαι όχι αλλά υπάρχει περίπτωση να γρατζουνιστεί? πχ και στο HD2 δεν ήταν Gorrila αλλά παρόλες τις πραγματικές πολλές τούμπες που έφαγε, κακομεταχείριση, συνέχεια με κλειδιά στην ίδια τσέπη και δοκιμή σβήσιμο τσιγάρου ( :D ) η οθόνη δεν έχει ούτε ένα ψεγάδι. να περιμένω κάτι αντίστοιχο ή το αντίθετο?

 

επίσης πως γίνεται να μη σβήνει η οθόνη όταν είναι συνδεδεμένο με pc και φορτίζει?!?!

 

με τις διαφημίσεις τι κάνουμε? είναι άπειρες και παντού! να περάσω κάποια εφαρμογή που να κόβει τις διαφημίσεις (έχετε κάτι να προτείνετε?) ή είναι θέμα Samsung. Το ρωτάω γιατί όταν μπήκα στο Samsung Market μου κατέβασε μια εφαρμογή που λέγεται AdChoise ή κάτι τέτοιο. δε κατάλαβα και πολλά αλλά κάποιος τρόπος πρέπει να υπάρχει!

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια βοηθεια ποιος εχει αγορασει απο το πλαισιο το κιν μπορει να μου πει τη εκδοση κερνελ και basement ειχε ;μπορω να βρω πουθενα αυτη την Officila rom Μπας και το ξεκινησω παλι το κιν
Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια μάτια σας παρακαλώ, όσοι έχετε τη 2.3.5 ακόμα,

Μενού

Ρυθμίσεις

Προσβασιμότητα

Υπάρχει αυτό το Menu;

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/SC20111126-110545.png

 

Και κάτι άλλο, όταν συνδέεται BT ακουστικό σας ενημερώνη με ηχητικό η συσκευή ότι έγινε σύνδεση;

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια βοηθεια ποιος εχει αγορασει απο το πλαισιο το κιν μπορει να μου πει τη εκδοση κερνελ και basement ειχε ;μπορω να βρω πουθενα αυτη την Officila rom Μπας και το ξεκινησω παλι το κιν

 

Το έχω αγοράσει από Ελλάδα, αλλά όχι από το Πλαίσιο( το ίδιο είναι).

 

Έκδοση Βασικού Φάσματος: Ν7000ΧΧΚΚ5

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7-Ν7000ΧΧΚΚΑ-CL726566

 

Δεν γνωρίζω αν μπορείς να τη βρεις από κάπου όμως. Κοίτα εδώ, έχει πολλά Firmwares και τα official νομίζω, αλλά αυτές τις μέρες το site δε λειτουργεί. http://www.sammobile.com/showthread.php?t=27

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...