Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό έχει επιλογή δημιουργίας e-mail λογαριασμού "Exchange Active Sync"? Θέλω να το συνδέσω με τo e-mail της εταιρίας όπου εργάζομαι.
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό έχει επιλογή δημιουργίας e-mail λογαριασμού "Exchange Active Sync"? Θέλω να το συνδέσω με τo e-mail της εταιρίας όπου εργάζομαι.

 

Μενου

Ρυθμίσεις

Λογαριασμοί&Συγχρονισμός

Προσθήκη λογαριασμου

και το βρήκες ;)

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

με τις διαφημίσεις τι κάνουμε? είναι άπειρες και παντού! να περάσω κάποια εφαρμογή που να κόβει τις διαφημίσεις (έχετε κάτι να προτείνετε?) ή είναι θέμα Samsung. Το ρωτάω γιατί όταν μπήκα στο Samsung Market μου κατέβασε μια εφαρμογή που λέγεται AdChoise ή κάτι τέτοιο. δε κατάλαβα και πολλά αλλά κάποιος τρόπος πρέπει να υπάρχει!

 

κατεβασε το adaway

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στη παρεα ξερει.κανεισ που στον πειραια υπαρχει θηκη ;

 

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

 

δεν ξερω στον πειραια.αλλα υπαρχει στο αιγαλεω.αν σε βολευει:!:http://www.extreme-mobile.gr

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερουμε ποτε θα το φερει ο γερμανος ; γιατι εχω επιδοτηση σε λιγοτερο απο ενα μηνα και το σκεφτομαι σοβαρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερουμε ποτε θα το φερει ο γερμανος ; γιατι εχω επιδοτηση σε λιγοτερο απο ενα μηνα και το σκεφτομαι σοβαρα

 

Από cosmote? Δεν έχει συνεργασία και το ΠΛΑΙΣΙΟ με αυτή?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

σημερα ξαφνικά δε δούλευαν τα κουμπιά για πίσω και το μενου. με μια επανεκκίνηση έστρωσαν, αλλά τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σημερα ξαφνικά δε δούλευαν τα κουμπιά για πίσω και το μενου. με μια επανεκκίνηση έστρωσαν, αλλά τι μπορεί να είναι?

 

Έχεις αλλάξει kernel;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει kernel;

 

δεν έχω πειράξει τίποτα. είναι όπως είναι αγορασμένο έκανε αναβάθμιση μόνο του σε 2.3.6, και μερικές εφαρμογές από το market αλλά όχι κάτι σχετικά με το android.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδεχομένως να έχει να κάνει με conflict με κάποια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Παρακολούθησε το αν και προφανώς δείχνει για software πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To GSMArena δημοσιευσε πριν λιγες ημερες ενα τεστ σχετικα με την διαρκεια ζωης της μπαταριας του ΝΟΤΕ, την οποια συγκρινε με τις αντιστοιχες επιδοσεις των μπαταριων δυο συσκευων του ανταγωνισμου [τα iPhone 4S και Nokia N9 ]

Η μπαταρια τα πηγε πολυ καλα στο 3G talk time ( με 12h + 47m ) και στο video playback ( με 8 hours and 25 minutes συνεχους αναπαραγωγης βιντεο ) αλλα σχετικα μετρια στο web browsing οπου εβγαλε 3 hours and 35 minutes συνεχους browsing, γεγονος που αποδεικνύει ποσο ενεργοβορα ειναι οθοναρα του ΝΟΤΕ η οποια ρουφαει την μπαταρια με το μπουρι της σομπας:p

Το σαιτ καταληγει πως με μια ωρα/ημερα 3G talk time + μια ωρα/ημερα video playback + μια ωρα/ημερα browsing η μπαταρια εχει διαρκεια 39 ωρων...not so bad ε;

~ Εδω και το λινκ με το σχετικο τεστ -> http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-battery-life-test-over-matches-the-nokia-n9/

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχει να κάνει με conflict με κάποια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Παρακολούθησε το αν και προφανώς δείχνει για software πρόβλημα.

 

Μπορει να περασουν μηνες μεχρι να του το ξανακανει. Ενταξει, τα περιεργα συμβαινουν σπανια πλεον με τις τελευταιες εκδοσεις σε S2, Note.

Παντως το τηλεφωνακι ειναι παραπανω απο σταθερο, για την ακριβεια ειναι απολαυστικοτατο με τη 2.3.6 και ακομα και μερες που το χρησιμοποιω στο μεγιστο δεν κανει κιχ.

Προσωπικα δε μπαινω στον κοπο να δοκιμασω custom rom- πολλω δε μαλλον να αλλαξω kernel- γιατι βαριεμαι να το ξαναστηνω και με ευχαριστει απολυτα ως εχει. Gone are the days, οπως λεγεται, που παιζαμε καθε μερα με rom για να διορθωσουμε τα κακως κειμενα. Τωρα μονο για hobby...

Αν δω καμια πολυ καλη ισως μπω στη διαδικασια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν (ακόμα τουλάχιστον) δελεαστικές επιλογές σε cooked rom.

 

Ακριβως Γιαννη. Τιποτα συγκλονιστικο ακομα. Αν δω κανα σοβαρο cooker ισως ασχοληθω. Προς το παρον η εξαιρετικη δουλεια απο τη σαμμυ με καλυπτει απολυτα...

ΥΓ. Το εχεις ακομα το note? Χαιρομαι που βλεπω παλιους γνωριμους εδω μεσα (αλλα και στα νηματα των nexus, S2).

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εσυ τέτοιες κουβέντες?

Απεξάρτηση?

Μπράβο! Τουλάχιστον τη γνώμη μου τη ξέρεις περί root κτλ.

 

Και κάτι σημαντικό. Θυμάστε που γκρίνιαζα για τον ήχο στο ράδιο?

Τελικά ήταν ελαττωματικά τα δικά του (μου) hands free!

Δοκίμασα το μεσημέρι του αδερφού μου και. . . . "βουαλά"!! Καμία σχέση με τα δικά μου! Μια χαρά ο ήχος (όχι σα του live μη παίρνουμε και θάρρος :) ) αλλά τουλάχιστον καθαρός, και σε καλή ένταση ακουστικότητα!

(και καλύτερος από το s2!!)

 

Αυτα για την ακουστικότητα που εχω μια "ψύχωση" ;)

 

 

ΥΓ. Που βρίσκουμε τώρα τέτοια hands free? Πουλάει κανείς ΥΓ δικά του? :) :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εσυ τέτοιες κουβέντες?

Απεξάρτηση?

Μπράβο! Τουλάχιστον τη γνώμη μου τη ξέρεις περί root κτλ.

 

Και κάτι σημαντικό. Θυμάστε που γκρίνιαζα για τον ήχο στο ράδιο?

Τελικά ήταν ελαττωματικά τα δικά του (μου) hands free!

Δοκίμασα το μεσημέρι του αδερφού μου και. . . . "βουαλά"!! Καμία σχέση με τα δικά μου! Μια χαρά ο ήχος (όχι σα του live μη παίρνουμε και θάρρος :) ) αλλά τουλάχιστον καθαρός, και σε καλή ένταση ακουστικότητα!

(και καλύτερος από το s2!!)

 

Αυτα για την ακουστικότητα που εχω μια "ψύχωση" ;)

 

 

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Παλι καλα που βρηκες ακρη με τον ηχο, γιατι -αν και δεν ασχολουμαι- μου εκανε εντυπωση το αρνητικο σχολιο σου, μου φαινοταν καλυτερος απο -τον καλο- ηχο του S2.

Αναφορικα με τις cooked rom, ναι Γιαννη, λιγοτερος ελευθερος χρονος και δεν τον χαραμιζω πλεον σε πειραματα. Δουλευει αψογα με τη μαμισια ρομ η συσκευαρα αυτη, κορυφαια αυτονομια εχει και θα την πειραξω μονο αν βγει κατι πολυ καλο.

Αν βγει κατι σε ICS, βεβαια, θα το δοκιμασω αμεσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,γιατί όταν συνδέω το τηλ στο KIES με USB μου βγάζει CONNECTION ERROR ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα παιδια. Το κινητο ειναι απλα υπεροχο. Τοσο που στην οικογενεια αγορασαμε 2! Μια ερωτηση μονο. Ποιο προγραμμα gps χρησιμοποιειτε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλως σας βρηκα παιδια. Το κινητο ειναι απλα υπεροχο. Τοσο που στην οικογενεια αγορασαμε 2! Μια ερωτηση μονο. Ποιο προγραμμα gps χρησιμοποιειτε;

 

Navigon 4, Sygic 11.2.1, NDrive 11 δουλεύουν άψογα στην ανάλυση της συσκευής. Εδώ συζητάμε για τα προγράμματα πλοήγησης... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Παιδιά,γιατί όταν συνδέω το τηλ στο KIES με USB μου βγάζει CONNECTION ERROR ?

 

Μήπως έχεις τσεκάρει τον "Εντοπισμό σφαλμάτων" στις ρυθμίσεις της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Navigon 4, Sygic 11.2.1, NDrive 11 δουλεύουν άψογα στην ανάλυση της συσκευής. Εδώ συζητάμε για τα προγράμματα πλοήγησης... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

 

 

Μήπως έχεις τσεκάρει τον "Εντοπισμό σφαλμάτων" στις ρυθμίσεις της συσκευής;

Ναι όντως αυτό ήταν σε ευχαριστώ,αλα η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση:(

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι όντως αυτό ήταν σε ευχαριστώ,αλα η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση:(

 

Χμ, ποια rom έχεις και από που έχεις αγοράσει τη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ποια rom έχεις και από που έχεις αγοράσει τη συσκευή;

Είμαι με μαγειρεμένη rom (kk5), το τηλ είναι απο το expansys.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που είσαι με cooked rom δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα. Η ουσία είναι ότι πρέπει να αλλάξεις CSC για να μπορέσει να υποστηρίξει αναβάθμιση η συσκευή σου. Αλλά και πάλι τι αναβάθμιση να κάνεις αφού είσαι με cooked rom; Δεν θα βρει τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...