Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση απο τα γραφόμενα σας ότι το ΝΟΤΕ χρειαζεται λίγο παραπάνω δύναμη. Μάλλον το επόμενο θα ειναι πραγματικα ολοκληρωμένο.

Δεν λέω ότι έχει πρόβλημα, απλα του λείπει η άνεση που έχουμε στο SGS2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση απο τα γραφόμενα σας ότι το ΝΟΤΕ χρειαζεται λίγο παραπάνω δύναμη. Μάλλον το επόμενο θα ειναι πραγματικα ολοκληρωμένο.

Δεν λέω ότι έχει πρόβλημα, απλα του λείπει η άνεση που έχουμε στο SGS2.

 

Κώστα αυτό είπα πριν λίγες σελίδες και ήθελα να τονίσω και δυστυχώς με έβγαλαν off topic!

Και το συγκρινα με το S2 μιας και είναι το σημείο αναφοράς και οι περισσότεροι πιστεύω που θέλουν το note προέρχονται απ το S2

 

Βασικα όπως βλέπω το δικα μου μαμα δίπλα δίπλα και τα δύο το note όπως είπα του λείπει λίγο αέρας κ κυρίως μια πιο δουλεμενη Rom γιατί εκεί που χάνει κυρίως είναι στο smooth

Πιστεύω στο μέλλον να το φτιάξουν αυτό με κάποια αναβάθμιση..

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό είπα πριν λίγες σελίδες και ήθελα να τονίσω και δυστυχώς με έβγαλαν off topic!

Και το συγκρινα με το S2 μιας και είναι το σημείο αναφοράς και οι περισσότεροι πιστεύω που θέλουν το note προέρχονται απ το S2

 

Βασικα όπως βλέπω το δικα μου μαμα δίπλα δίπλα και τα δύο το note όπως είπα του λείπει λίγο αέρας κ κυρίως μια πιο δουλεμενη Rom γιατί εκεί που χάνει κυρίως είναι στο smooth

Πιστεύω στο μέλλον να το φτιάξουν αυτό με κάποια αναβάθμιση..

 

Παιδιά επειδή έχω και εγω και τα δύο, η διαφορά είναι καθαρά στο πόσο smooth είναι και όχι πόσο γρήγορο. Αν ανοίξετε πχ μεγάλα Pdf εκεί φαίνεται η δύναμη του Note που είναι πιο γρήγορο απο το S2 ! Αρα είμαι πεπεισμένος ότι με μία αναβάθμιση θα λυθει το θέμα του smoothness γιατί πραγματικά δεν υπολοίπεται σε hardware, ίσα ίσα...!

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω και εγω και τα δύο, η διαφορά είναι καθαρά στο πόσο smooth είναι και όχι πόσο γρήγορο. Αν ανοίξετε πχ μεγάλα Pdf εκεί φαίνεται η δύναμη του Note που είναι πιο γρήγορο απο το S2 ! Αρα είμαι πεπεισμένος ότι με μία αναβάθμιση θα λυθει το θέμα του smoothness γιατί πραγματικά δεν υπολοίπεται σε hardware, ίσα ίσα...!

 

Έτσι είναι κυρίως στο smooth,και εγώ πιστεύω θα διορθωθει αυτό σύντομα και εχω αποφασίσει να το κρατήσω μιας και είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλω.

 

Η οθοναρα του είναι πραγματική απόλαυση στο net και γιαυτό ξενερωνω πιο πολύ όταν κάνει σκαλοπάτια στο scrolling ενώ το S2 πάει νεράκι..

 

Κατά τα άλλα δύναμη προς θεού δε του λείπει σε βαριές δουλειές η ανοίγοντας σελίδες στο net παρ όλο που έχει μικρότερη διαθέσιμη RAM ελεύθερη.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μέλλον ειναι σ αυτες τις συσκευές. Μόνο μ αυτες τις διαστάσεις μπορείς να αξιοποίησεις τις σημερινες δυνατότητες.

Κακά τα ψέματα, στο iPhone moliw κουράζουν τα ματια χρειάζομαι γυαλιά πρεσβυωπιας, ενω στην ουσία ειναι τόσο μικρη που ο γιατρός μου λέει μην βάλεις γυαλιά ακόμα γιατι θα μεγαλώσει γρηγορότερα.:)

 

Έχω χρόνο ως τα Χριστούγεννα να αποφασίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κυρίως στο smooth,και εγώ πιστεύω θα διορθωθει αυτό σύντομα και εχω αποφασίσει να το κρατήσω μιας και είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλω.

 

Η οθοναρα του είναι πραγματική απόλαυση στο net και γιαυτό ξενερωνω πιο πολύ όταν κάνει σκαλοπάτια στο scrolling ενώ το S2 πάει νεράκι..

 

Κατά τα άλλα δύναμη προς θεού δε του λείπει σε βαριές δουλειές η ανοίγοντας σελίδες στο net παρ όλο που έχει μικρότερη διαθέσιμη RAM ελεύθερη.

 

H ram είναι όντως ένα θεμα..., και δεν μπορώ να καταλάβω αν ευθύνεται η οθόνη ή η κακή διαχείριση μνήμης...! Επίσης τα μόνα σημεία που τρώει κολλήματα καμια φορά είναι στις φωτογραφίες( λαγκάρει πάρα πολύ) και στον browser που δεν λειτουργεί το pinch με τα δαχτυλα για τα tabs. Αν τα κλεισεις και τα ξανανοιξεις φτιάχνουν και τα 2...

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ANTI VIRUS ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΩ;

ΤΙ ΛΕΤΕ;

ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΡΓΟ;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

H ram είναι όντως ένα θεμα..., και δεν μπορώ να καταλάβω αν ευθύνεται η οθόνη ή η κακή διαχείριση μνήμης...! Επίσης τα μόνα σημεία που τρώει κολλήματα καμια φορά είναι στις φωτογραφίες( λαγκάρει πάρα πολύ) και στον browser που δεν λειτουργεί το pinch με τα δαχτυλα για τα tabs. Αν τα κλεισεις και τα ξανανοιξεις φτιάχνουν και τα 2...

 

Εγώ πιστεύω ότι φταίει η μεγαλύτερη ανάλυση της οθόνης αλλά κυρίως το ότι δεν έχουν δουλέψει αρκετά τη μαμα Rom με τη μεγαλύτερη ανάλυση της οθόνης όπως είναι τη παρούσα στιγμή.

 

Πάντως πλέον το note με κερδίζει αρκετά κ το S2 μου φαίνεται πλέον..μικρό για τη χρήση που θέλω αυτές τις συσκευες(ιντερνετοφωνα)!

 

Επίσης να πω ότι το note έχει πιο φωτεινή κάμερα ειδικά στο video και μάλιστα χωρίς να του βάλω το lgcamera και δε κάνει τοσο έντονο θαμπωμα ανάμεσα σε σκιές και φως.

Για μένα είναι ένα ακόμα συν..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ANTI VIRUS ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΩ;

ΤΙ ΛΕΤΕ;

ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΡΓΟ;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Περί εφαρμογών εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση απο τα γραφόμενα σας ότι το ΝΟΤΕ χρειαζεται λίγο παραπάνω δύναμη. Μάλλον το επόμενο θα ειναι πραγματικα ολοκληρωμένο.

Δεν λέω ότι έχει πρόβλημα, απλα του λείπει η άνεση που έχουμε στο SGS2.

 

Ακριβως τα ιδια εχω συμπερανει και εγω και ας λεει ο φιλος παραπανω οτι δεν κολλαει.

 

Καθόλου δεν κολλάει σε μένα από κάτι τέτοιο και χρησιμοποιώ μόνο live wallpapers για φόντο...

 

 

 

Από ταχύτητες..σε ίδια μέρη και με ίδια σύνδεση κινητής προσωπικά τα φορτώνει όλα πιο γρήγορα... συγκριτικά με rooted galaxy s 2.3.4 (μπλα μπλα) και το iphone4 που έχω δοκιμάσει πάντα.. :)

 

Το ιδιο κινητο ιδιο hardware εχουμε φιλε μου οποτε αποκλειεται να σου πηγαινει το ιδιο smooth με live wallpaper. Για δες το παλι γιατι πολλοι το εχουν δει.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια εχω συμπερανει και εγω και ας λεει ο φιλος παραπανω οτι δεν κολλαει.

 

 

 

Το ιδιο κινητο ιδιο hardware εχουμε φιλε μου οποτε αποκλειεται να σου πηγαινει το ιδιο smooth με live wallpaper. Για δες το παλι γιατι πολλοι το εχουν δει.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

υπαρχουν live wallpapers με τα οποια σερνεται ενα κινητο και αλλα που φυσαει. πειτε ποιο ειναι να το δειτε.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Χθές μετά από πολύωρη εντατική χρήση του τηλ. (το χρησιμοποιούσα ως augmented reality) στο αυτοκίνητο μου έβγαλε μήνυμα ότι η θερμοκρασία του τηλ. είναι υψηλή 55οC και ότι θα πρέπει να κλείσω την οθόνη για να ψυχθεί κλπ.

Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο περιστατικό? είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Χθές μετά από πολύωρη εντατική χρήση του τηλ. (το χρησιμοποιούσα ως augmented reality) στο αυτοκίνητο μου έβγαλε μήνυμα ότι η θερμοκρασία του τηλ. είναι υψηλή 55οC και ότι θα πρέπει να κλείσω την οθόνη για να ψυχθεί κλπ.

Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο περιστατικό? είναι φυσιολογικό?

μηπως το χτυπουσε ο ηλιος ή το καλοριφερ του αμαξιου πχ;

 

χμ..55 ειναι καπως μπολικα, δεν ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθαν οι ζελατίνες για την οθόνη του...Brando είπαμε...???

Έβαλα αυτή με τον καθρέφτη... δεν μπορώ να το αποχωριστώ από τα χέρια μου... τα σπάει κυριολεκτικά!!!! Και την περνούσα στην αρχή όταν την διάλεγα για καθρεπτάκι αυτοκινήτου αθίγγανου.... αλλά από κοντά τα κινητό έχει άλλη όψη πιό σούπερ!!!!!! Ευτυχώς δεν έπεσα έξω και αφήνω στο περιθώριο την ακριβότερη και ευκρινέστερη της ίδιας μάρκας... που πήρα!!!!

Ευχαριστώ βεβαίως και αυτόν που μας σύστησε σ' αυτήν την εταιρία από εδώ μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθαν οι ζελατίνες για την οθόνη του...Brando είπαμε...???

Έβαλα αυτή με τον καθρέφτη... δεν μπορώ να το αποχωριστώ από τα χέρια μου... τα σπάει κυριολεκτικά!!!! Και την περνούσα στην αρχή όταν την διάλεγα για καθρεπτάκι αυτοκινήτου αθίγγανου.... αλλά από κοντά τα κινητό έχει άλλη όψη πιό σούπερ!!!!!! Ευτυχώς δεν έπεσα έξω και αφήνω στο περιθώριο την ακριβότερη και ευκρινέστερη της ίδιας μάρκας... που πήρα!!!!

Ευχαριστώ βεβαίως και αυτόν που μας σύστησε σ' αυτήν την εταιρία από εδώ μέσα....

 

Για δώσε λινγκ αγοράς αν μπορείς...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθαν οι ζελατίνες για την οθόνη του...Brando είπαμε...???

Έβαλα αυτή με τον καθρέφτη... δεν μπορώ να το αποχωριστώ από τα χέρια μου... τα σπάει κυριολεκτικά!!!! Και την περνούσα στην αρχή όταν την διάλεγα για καθρεπτάκι αυτοκινήτου αθίγγανου.... αλλά από κοντά τα κινητό έχει άλλη όψη πιό σούπερ!!!!!! Ευτυχώς δεν έπεσα έξω και αφήνω στο περιθώριο την ακριβότερη και ευκρινέστερη της ίδιας μάρκας... που πήρα!!!!

Ευχαριστώ βεβαίως και αυτόν που μας σύστησε σ' αυτήν την εταιρία από εδώ μέσα....

ειναι και μεγαλη η οθονη, ωραιο πρεπει να ναι :D

Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι αρκετα εως πολυ το note αλλα να δωσω το iphone μου για το note ? εκει ειναι το θεμα

Και το ζητημα ειναι τρομερα δυσκολο για μενα γιατι

α) εφαρμογες .... (οτι και να λετε δεν υπαρχουν αναλογες)

β) αψογη συνεργασια με τα mac μου

γ) παντα αξιοπιστο ... και ταχυτατο ..

δεν το κανω off topic και δεν εχω αυτη την διαθεση , απλα προβληματιζομαι ... η αληθεια ειναι οτι εκεινο που θα ηθελα ειναι ενα ipad στην διάσταση του note .. αλλα μια που δεν υπαρχει να ο προβληματισμός ..

Τελος μου την σπαει αυτη η εμμονή της samsoung .. αμαν τοσο κομπλεξισμος πια ...

Παντως το note αν και δεν το ειδα ακομα απο κοντα ... με εκλύει (μακαρι να ηταν αλλες εποχές θα το επερνα για 2ο )

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι αρκετα εως πολυ το note αλλα να δωσω το iphone μου για το note ? εκει ειναι το θεμα

Και το ζητημα ειναι τρομερα δυσκολο για μενα γιατι

α) εφαρμογες .... (οτι και να λετε δεν υπαρχουν αναλογες)

β) αψογη συνεργασια με τα mac μου

γ) παντα αξιοπιστο ... και ταχυτατο ..

δεν το κανω off topic και δεν εχω αυτη την διαθεση , απλα προβληματιζομαι ... η αληθεια ειναι οτι εκεινο που θα ηθελα ειναι ενα ipad στην διάσταση του note .. αλλα μια που δεν υπαρχει να ο προβληματισμός ..

Τελος μου την σπαει αυτη η εμμονή της samsoung .. αμαν τοσο κομπλεξισμος πια ...

Παντως το note αν και δεν το ειδα ακομα απο κοντα ... με εκλύει (μακαρι να ηταν αλλες εποχές θα το επερνα για 2ο )

 

Σε θυμαμαι οταν ειχες δει το dell streak που σε ειχε ενθουσιασει. Ε, εδω θα παθεις πλακα, γιατι δεν υπαρχει κατι να του καταλογισεις ;)

Χωρις να θελω να το κανω vs οι δυο συσκευες δεν εχουν καμια σχεση. Το ενα ειναι απλο τηλεφωνο που θα τσεκαρεις για κανα email και για κλησεις (γιατι καλες οι εφαρμογες, αλλα οχι για πολλα πολλα στις 3.5 ιντσες) και απο την αλλη μια συσκευη για all around χρηση.

Αν δε σε ενοχλει το μεγεθος προχωρα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνω την αναβάθμιση μέσω Kies, επιτέλους ήρθε και σε μας που έχουμε την ελληνική έκδοση! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το κάλυμμα σιλικόνης μαζί με τα "κινέζικα" screen protector.

Η θήκη σιλικόνης μια χαρά είναι, πλήρες προστασία και η κάμερα είναι προς τα μέσα. . . ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

μηπως το χτυπουσε ο ηλιος ή το καλοριφερ του αμαξιου πχ;

 

χμ..55 ειναι καπως μπολικα, δεν ειναι φυσιολογικο.

 

ευχαριστώ για την απάντηση. Ο ήλιος το χτυπούσε κατά διαστήματα στην κάθοδο της Κηφισίας δεδομένου βέβαια ότι μιλάμε για χειμώνα, κλπ, κλπ. Τώρα για το καλοριφέρ σίγουρα το είχα ανοιχτό και σίγουρα μόνο στην λειτουργία για τα πόδια. Δεν μπορώ να πω ότι είχε κρυο μέσα στο αυτοκίνητο ούτε βέβαια ζέστη και σε καμία περίπτωση όχι πάνω από 22 αντε 23 βαθμούς ούτε το χτυπούσε απευθείας κάποιος αεραγωγός. Και εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση.

Το τηλ. λειτουργούσε συνεχώς με την κάμερα ανοιχτή λόγω της εφαρμογής (ionroad).

Θεωρώ ότι η υπερθέρμανση προήλθε από αυτή την λειτουργία.

και κάτι καόμη που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι ταυτόχρονα φόρτιζε.

επίσης, πριν απενεργοποιήσω την οθόνη παρατήρησα ότι battery info έδειχνε θερμοκρασία 37οC

Edited by qouqounara
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το κάλυμμα σιλικόνης μαζί με τα "κινέζικα" screen protector.

Η θήκη σιλικόνης μια χαρά είναι, πλήρες προστασία και η κάμερα είναι προς τα μέσα. . . ;)

 

Καλησπέρα φίλε. Μπορείς να μου γράψεις το link της θήκης σιλικόνης που αγόρασες γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

Πώς είναι τώρα με τη θήκη? Άλλαξε το μέγεθος και η αίσθηση στο χέρι?

Να φανταστώ με αυτές τις θήκες δε μπορεί κάποιος να συνδιάσει και την original flip-case της Samsung? (η δική μου με έχει βολέψει αρκετά και θα προτιμούσα να μην την αφαιρέσω)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνω την αναβάθμιση μέσω Kies, επιτέλους ήρθε και σε μας που έχουμε την ελληνική έκδοση! :happy:

Ποια έκδοση; την 2.3.6

Από που το έχεις αγοράσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι αρκετα εως πολυ το note αλλα να δωσω το iphone μου για το note ? εκει ειναι το θεμα

Και το ζητημα ειναι τρομερα δυσκολο για μενα γιατι

α) εφαρμογες .... (οτι και να λετε δεν υπαρχουν αναλογες)

β) αψογη συνεργασια με τα mac μου

γ) παντα αξιοπιστο ... και ταχυτατο ..

δεν το κανω off topic και δεν εχω αυτη την διαθεση , απλα προβληματιζομαι ... η αληθεια ειναι οτι εκεινο που θα ηθελα ειναι ενα ipad στην διάσταση του note .. αλλα μια που δεν υπαρχει να ο προβληματισμός ..

Τελος μου την σπαει αυτη η εμμονή της samsoung .. αμαν τοσο κομπλεξισμος πια ...

Παντως το note αν και δεν το ειδα ακομα απο κοντα ... με εκλύει (μακαρι να ηταν αλλες εποχές θα το επερνα για 2ο )

 

και εγω τρελοσ ΜΕ iphone χρωνια τωρα ξενερωσα που δεν βγηκε το 5 και πηρα το note απλα δεν πεζετε με τιποτα το τηλ.

να ξερεισ παντοσ οτι συνεργαζετε αψογα με το pc και μην ξεχνας θα εχεισ blututh πραγματικα μολισ τα δεισ θα καταλαβεισ τοσα χρονια τι εχανες.

και απο.εφαρμογεσ δεν ειχα.καποια που να μην την βρισκω και χωρισ jb και τετοια

απλα δεν ξαναπερνω iphone αν δεν βγαλαλουν κατι το φοβερο διαφορετικο και με 5 ιτζες τουλαχιστων.

το εχω 15. μερες και απλα ειναι οτι καλητερο εχω αγορασει ποτε αυτα βεββεα ειναι δικη μου γνομη και απλα την αναφερω.

Υ. Γ. συγνομη για τα ορθογραφικα παιδια αλλα εχω ενα θεμετακι

Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι αρκετα εως πολυ το note

Παντως το note αν και δεν το ειδα ακομα απο κοντα ... με εκλύει (μακαρι να ηταν αλλες εποχές θα το επερνα για 2ο )

 

Μαριε απλα δεν υπαρχει συγκριση!!

Το μηλο ειναι τηλεφωνο με δυνατοτητες ιντερνετ δυστυχως ομως η ποοολυ μικρη οθονη του σε περιοριζει αφανταστα,αντιθετα με το note που ακριβως αυτη η οθοναρα ειναι το μεγαλο του ΣΥΝ!

Πραγματικα αν τη δεις σε λειτουργια ειναι απιστευτη,εγω μετα απο αυτο βλεπω την amoled plus tou S2 μου και γελαω,μου φαινετε σκοτεινη και..λιγη,οποτε φαντασου..:)

 

Σε θυμαμαι οταν ειχες δει το dell streak που σε ειχε ενθουσιασει. Ε, εδω θα παθεις πλακα, γιατι δεν υπαρχει κατι να του καταλογισεις ;)

Χωρις να θελω να το κανω vs οι δυο συσκευες δεν εχουν καμια σχεση. Το ενα ειναι απλο τηλεφωνο που θα τσεκαρεις για κανα email και για κλησεις (γιατι καλες οι εφαρμογες, αλλα οχι για πολλα πολλα στις 3.5 ιντσες) και απο την αλλη μια συσκευη για all around χρηση.

Αν δε σε ενοχλει το μεγεθος προχωρα

 

Οπως τα λες Βαγγελη ειναι με 1 μικρη ενσταση για μερικους στο μεγεθος καθαρα για τηλεφωνο

Εμενα προσωμικα ποσως με ενοχλει καθως εχω παντα 2 τηλεφωνα στο τσαντακι μου ενα για τηλεφωνικες κλησεις μονο και 1 ιντερνετοφωνο οποτε..:)

 

Οποιος θελει μπορει να βαλει και καρτα σιμ με τον ιδιο αριθμο σε 2 συσκευες οπως εκανα εγω παλαιοτερα(δε ξερω αν ισχυει ακομα) και αναλογα τις συνθηκες χρησιμοποιει και τη κααληλη συσκευη,π.χ. εγω δε θα το επαιρνα μαζι στη παραλια νταλα καλοκαιρι,αντιθετα θα το εχω στο τσαντακι μου η στο αμαξι,ενω στο σπιτι,στο αμαξι η στη βραδυνη βολτα δεν υπαρχει θεμα!

Προσωπικα ετσι κανω παντα με τα τηλεφωνα μου και με το νοτε βρηκα το τελειο "μεγαλο" :D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...