Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηρίζεται το NTFS σε android;

Και το htc Desire HD το υποστηρίζει;

 

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα που να παίζει ικανοποιητικά τα mkv; Επίσης με ενδιαφέρει και mkv που έχουν ήχο dts...

 

Βέβαια υποστηρίζει NTFS. Δοκίμασε το στη συσκευή σου.

Για αναπαραγωγή αρχείων mkv δοκίμασε το RockPlayer. Εγώ έμεινα ικανοποιημένος από τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Επίσης υποστηρίζει και εξωτερικά αρχεία υπότιτλων. ;) Για υποστήριξη dts δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως ρε παιδια ειχα πολυ καιρο να κρατησω smartphone που να μη βρω κατι για να ξενερωσω μετα απο καποιο διαστημα.

Μια η αυτονομια (ειδικα στα ανδροειδη, το μεγαλο μου παραπονο), μια τα κολληματα, μια κακες οθονες, ενα σωρο πραγματα που προεκυπταν στην πορεια.

Με αυτο το εργαλειο ΔΕ μπορω να εντοπισω τιποτα και να του καταλογισω τιποτα.

Ειπα πολλακις ποιο ειναι το μοναδικο μου παραπονο. Τα αχρηστα πλαστικα που επελεξαν -once again- εκει στην κορεα.

Τιποτα αλλο, υποδειγματικα καλη συσκευη (δεν ασχολουμαι με την υποθεση μουσικη, αλλιως θα του καταλογιζα και αυτο, αλλα δε με αφορα)...

Link to comment
Share on other sites

(δεν ασχολουμαι με την υποθεση μουσικη, αλλιως θα του καταλογιζα και αυτο, αλλα δε με αφορα)...

Τι εννοείς;

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια ειχα πολυ καιρο να κρατησω smartphone που να μη βρω κατι για να ξενερωσω μετα απο καποιο διαστημα.

Μια η αυτονομια (ειδικα στα ανδροειδη, το μεγαλο μου παραπονο), μια τα κολληματα, μια κακες οθονες, ενα σωρο πραγματα που προεκυπταν στην πορεια.

Με αυτο το εργαλειο ΔΕ μπορω να εντοπισω τιποτα και να του καταλογισω τιποτα.

Ειπα πολλακις ποιο ειναι το μοναδικο μου παραπονο. Τα αχρηστα πλαστικα που επελεξαν -once again- εκει στην κορεα.

Τιποτα αλλο, υποδειγματικα καλη συσκευη (δεν ασχολουμαι με την υποθεση μουσικη, αλλιως θα του καταλογιζα και αυτο, αλλα δε με αφορα)...

 

Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ!!!

Και αν είχε την απόδοση-ένταση-ποιότητα στα ακουστικά σαν του Live, προσωπικα θα παρέδιδα "οπλισμό" :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι το allshare την ιδια δουλεια κανει και την κανει αψογα :)

 

Ναι έχεις δίκιο το ξέχασα γιατι δεν το χρησιμοποιω αφου δεν παίζει με Mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια ειχα πολυ καιρο να κρατησω smartphone που να μη βρω κατι για να ξενερωσω μετα απο καποιο διαστημα.

Μια η αυτονομια (ειδικα στα ανδροειδη, το μεγαλο μου παραπονο), μια τα κολληματα, μια κακες οθονες, ενα σωρο πραγματα που προεκυπταν στην πορεια.

Με αυτο το εργαλειο ΔΕ μπορω να εντοπισω τιποτα και να του καταλογισω τιποτα.

Ειπα πολλακις ποιο ειναι το μοναδικο μου παραπονο. Τα αχρηστα πλαστικα που επελεξαν -once again- εκει στην κορεα.

Τιποτα αλλο, υποδειγματικα καλη συσκευη (δεν ασχολουμαι με την υποθεση μουσικη, αλλιως θα του καταλογιζα και αυτο, αλλα δε με αφορα)...

 

Βαγγέλη επειδη εμπιστεύομαι την κρίση σου θα ήθελα να επιμεινεις σε χρήση tablet και να μου πεις. Δηλαδη θέλω να δεις αν μπορείς να κανεις με κάποιους περιορισμούς λόγο μικρότερης οθόνης ότι και με το iPad. Δεν μιλω για παιχνίδια. Αλλα για browsing παρακολούθηση αρχείων office κλπ.

Θα αποφασίσω να το πάρω μόνο αν με πείσει ότι μπορω να μην κουβαλάω το iPad στο γραφείο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Eγω απο το δικο μου note ειμαι ευχαριστημένος οσο αφορά την ακουστική απόδοση. Εντάξει δεν ειναι iphone αλλα ειναι ικανοποιητική η ένταση και η απόδοση σε όλες της ακουστικές λειτουργίες της.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Eγω απο το δικο μου note ειμαι ευχαριστημένος οσο αφορά την ακουστική απόδοση. Εντάξει δεν ειναι iphone αλλα ειναι ικανοποιητική η ένταση και η απόδοση σε όλες της ακουστικές λειτουργίες της.

 

Ακόμα και με τα ακουστικά; (γιατί μόνο εκεί είναι το θέμα)

3 συσκευές note έχω δοκιμάσει με το ίδιο απογοητευτικό αποτέλεσμα!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ξανα μηπως καποιος ξερει, γιατί όταν επιλεγω το νοτε απο αμαζον, ενω γράφει 513 μου το βάζει 530,87 (μόνο για την συσκευη μιλάω) στο τσεκαουτ? υπάρχει κάποια προσαύξηση λογο πληρωμης με πιστωτική ή κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ξανα μηπως καποιος ξερει, γιατί όταν επιλεγω το νοτε απο αμαζον, ενω γράφει 513 μου το βάζει 530,87 (μόνο για την συσκευη μιλάω) στο τσεκαουτ? υπάρχει κάποια προσαύξηση λογο πληρωμης με πιστωτική ή κάνω κάτι λάθος?

 

μηπως σε εχουν χρεωσει και κατι αλλο δηλ θηκη screen protector ...... για ελεγξε ξανα την παραγγελια σου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με τα ακουστικά; (γιατί μόνο εκεί είναι το θέμα)

3 συσκευές note έχω δοκιμάσει με το ίδιο απογοητευτικό αποτέλεσμα!!

 

Μα για τα ακουστικά μιλάω. Σε ταινίες,ράδιο ,mp3 δεν έχω κάποιο παράπονο. Το ξαναλέω οτι δεν έχει την απόδοση - ποιότητα iphone αλλα δέν ειναι τόσο χάλια όσο διαβάζω εδω.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

μηπως σε εχουν χρεωσει και κατι αλλο δηλ θηκη screen protector ...... για ελεγξε ξανα την παραγγελια σου

 

όχι, τίποτα άλλο, με το που φτάνω στο bezahlen μoυ βγάζει πάνω πανω,"πληρωστε λιγότερα με την αμαζον βιζα αντι 530,24 μόνο 500,24"..μέχρι τότε φαινόταν για 513 παντού~

Link to comment
Share on other sites

όχι, τίποτα άλλο, με το που φτάνω στο bezahlen μoυ βγάζει πάνω πανω,"πληρωστε λιγότερα με την αμαζον βιζα αντι 530,24 μόνο 500,24"..μέχρι τότε φαινόταν για 513 παντού~

 

Μη δινεις σε αυτο σημασια...Δε το επιλεγεις αλλωστε.Ειναι για visa που βγαζει το amazon νομιζω.

Αν προχωρησεις τι σου λεει στη συνεχεια??

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μη δινεις σε αυτο σημασια...Δε το επιλεγεις αλλωστε.Ειναι για visa που βγαζει το amazon νομιζω.

Αν προχωρησεις τι σου λεει στη συνεχεια??

 

ναι, αν πρόσεξες λέει με βιζα αμαζον 500,24 αλλιώς 530,24! και όχι 513 που δειχνει απο την αρχη...μέχρι και ένα κλικ πριν την αγορα φαίνεται τ ποσό 530,24 + μεταφορικα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και ώρα για ποιό λόγο δε μπορεί κανείς να κάνει update μέσω Kies. Είναι πολλές οι αναφορές χρηστών, από διάφορες χώρες, που λαμβάνουν την ένδειξη "Your device does not support software upgrading by Kies". Μόλις έπεσε το μάτι μου σε ένα post στο xda που λέει πως για την ένδειξη αυτή ευθύνεται το οτι δεν είναι δυνατή η αναγνώριση της χώρας προέλευσης της συσκευής από το Kies.

Η λύση που δοκίμασαν είναι να αλλάξουν το CSC Code (κωδικός που ορίζει τη χώρα προέλευσης πχ. ATO -Austria, MOZ - Switzerland κλπ), κάτι που για κάποιους πέτυχε. Για κάποιους άλλους έδωσε Error!

Αυτό είναι το link για όποιους ενδιαφέρονται: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1355003 :this:

 

Υπάρχει κανείς που να το δοκίμασε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και ώρα για ποιό λόγο δε μπορεί κανείς να κάνει update μέσω Kies. Είναι πολλές οι αναφορές χρηστών, από διάφορες χώρες, που λαμβάνουν την ένδειξη "Your device does not support software upgrading by Kies". Μόλις έπεσε το μάτι μου σε ένα post στο xda που λέει πως για την ένδειξη αυτή ευθύνεται το οτι δεν είναι δυνατή η αναγνώριση της χώρας προέλευσης της συσκευής από το Kies.

Η λύση που δοκίμασαν είναι να αλλάξουν το CSC Code (κωδικός που ορίζει τη χώρα προέλευσης πχ. ATO -Austria, MOZ - Switzerland κλπ), κάτι που για κάποιους πέτυχε. Για κάποιους άλλους έδωσε Error!

Αυτό είναι το link για όποιους ενδιαφέρονται: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1355003 :this:

 

Υπάρχει κανείς που να το δοκίμασε?

Πριν λίγες ημέρες έγινε update στο Kies, μήπως διορθώνει αυτό το πράγμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες έγινε update στο Kies, μήπως διορθώνει αυτό το πράγμα;

 

Όχι, δεν φταίει αυτό. (Τουλάχιστον σε μένα δε βοήθησε). Έχω την τελευταία έκδοση του Kies και παρόλα αυτά δεν μου δίχνει την ένδειξη αναβάθμισης. Το περίεργο είναι πως λέει οτι η συσκευή μου δεν υπστηρίζει καν αναβάθμιση μέσω Kies, κάτι που δεν δικαιολογείται!:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη επειδη εμπιστεύομαι την κρίση σου θα ήθελα να επιμεινεις σε χρήση tablet και να μου πεις. Δηλαδη θέλω να δεις αν μπορείς να κανεις με κάποιους περιορισμούς λόγο μικρότερης οθόνης ότι και με το iPad. Δεν μιλω για παιχνίδια. Αλλα για browsing παρακολούθηση αρχείων office κλπ.

Θα αποφασίσω να το πάρω μόνο αν με πείσει ότι μπορω να μην κουβαλάω το iPad στο γραφείο.

 

Χμμμμ Κώστα είμαι πολύ επιφυλακτικος για το κατα πόσο μπορεί να υποκαταστήσει το iPad σου. Κι ο λόγος είναι ευλογος: το μέγεθος της οθόνης δεν είναι για να εστιασεις πολύ ώρα συγκριτικά με ένα iPad. Π.χ. Σερφαρισμα μπορείς να κανείς, αλλά αν κάτσεις σε αυτό πάνω από μισή ώρα θα ζαλιστεις. Αντίστοιχοι είναι οι περιορισμοί για αρχεία office κλπ. Οπότε το να μην πάρεις το iPad στο γραφείο το βλέπω λίγο δύσκολο.

Κατα τα αλλά, ναι, δε βλέπω το λόγο να μη σε ικανοποιήσει. Βάλε στο μυαλό σου ένα πιο άνετο galaxy s 2 με μεγαλύτερη οθόνη και θα καταλάβεις αν σου κάνει για αυτή τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν φταίει αυτό. (Τουλάχιστον σε μένα δε βοήθησε). Έχω την τελευταία έκδοση του Kies και παρόλα αυτά δεν μου δίχνει την ένδειξη αναβάθμισης. Το περίεργο είναι πως λέει οτι η συσκευή μου δεν υπστηρίζει καν αναβάθμιση μέσω Kies, κάτι που δεν δικαιολογείται!:confused:

 

Εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα. Απ'οτι εχω καταλαβει ομως ακομα και για τα παιδια απο εδω στα οποια εχει βγαλει το update εχουν αγορασμενη συσκευη απο Γερμανια, αρα ισως να μην ειναι διαθεσιμη ακομα η αναβαθμιση για το δικο μας locale, δηλαδη για τα αγορασμενα απο Ελλαδα. Ελπιζω τουλαχιστον να φταιει αυτο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδια μια και καποιοι ηδη το εχετε στα χερια σας ισχυει αυτο που διαβασα μερικες σελιδες πριν για κακο ηχο στο bluetooth ακουστικο ;

 

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν ειναι και ο καλυτερος, οχι ομως και χειροτερος πχ απο το Desire HD που ειχα μεχρι προσφατα...

 

νομίζω πως αυτό που λες ισχύει για το handsfree και όχι για bluetooth ακουστικο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παρακολουθήσεις τα πάντα μέσω τοπικού δικτύου. Είτε χρησιμοποιοντας κάποιον explorer όπως ο ES explorer είτε με την καλυτερη μεχρι στιγμής λύση που αποτελει η εφαρμογη Plex. Δεν ειναι free αλλα αξίζει να τη αγοράσουν όλοι οι κάτοχοι mini tablet και tablet.

Κατεβαζεις την αντίστοιχη free εκδοση για PC, η οποία σκαναρει το κομπιούτερ και εντοπίζει όλα τα media files. Καθε φορα που προσθέτεις καποιο νέο, περνάει αυτόματα στην βιβλιοθήκη της εφαρμογής.

Μετα απ αυτο μπορείς να δεις οποιαδηποτε ταινία στο κινητο η στο tablet, να ακούσεις μουσικη, να δεις τις φωτογραφίες σου κλπ.

 

Δοκίμασα με τον es file explorer αλλά πριν ξεκινήσει η αναπαραγωγή πάει να αντιγράψει το mkv στην sd card. Δηλαδή δεν υποστηρίζει streaming...

 

 

ΚΑι το allshare την ιδια δουλεια κανει και την κανει αψογα :)

 

Μεταξύ allshare και plex ποιό προτείνετε; Μπορείς να δώσεις κάποιο link για το all share;

Κάποιος καλός player για mkv; Κανένα link για τον rockplayer; Sorry για το OT.

Επειδή θα το έχω αυτη την εβδομάδα,για προτείνετε κάποιες καλές θήκες και screen protectors!

Edited by KostasNK
Τυποραφικά λάθη.
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση τον bs player και τον mx video player και τωρα από το es explorer ανοίγουν από το δίκτυο τα mkv.

Έκανα κάποιες δοκιμές με wifi που είμαι τώρα,γιατί δεν είμαι δίπλα στο pc να δοκιμάσω και με καλώδιο και τα 720p και με ήχο dts τα άνοιγε το desire hd μια χαρά, με μια μικρή καθυστέρηση στην αρχή, οπότε το note λογικά θα πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα. Τα 1080p με dts δεν τα άνοιγε καν ο bs player, αλλά τα άνοιγε ο mx video player, όπως περίμενα σέρνονταν επείδη το wifi δεν έχει την ταχύτητα που απαιτείται για streaming 1080p...

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...