Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι σε μακροχρόνια χρήση δε θα αφήσει ΚΑΝΈΝΑ ψεγάδη?

Εάν είσαι σίγουρος κοινοποίησε το να ξέρω ποιος θα μου αλλάξει την gorila οθόνη του σε περίπτωση οποιαδήποτε "ζημίας". ;)

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

κατ αρχήν ερώτημα έθεσα αν κάποιος έχει συγκεκριμένο συμβάν. μακροχρόνια? δηλαδη? δύο, τρία , τριακόσια χρόνια? στα τριακόσια χρόνια σου την αλλάζω εγώ! όλα τα πράγματα φθείρονται στον χρόνο, ακόμη και όταν τα βάζεις σε γυάλα.

επίσης ένα παράδειγμα φθοράς που συνήθως το παθαίνουμε όλοι όμως δεν ζητάμε να μας το βάλουν και δεν μπορεί να μπει σε εγγύηση: τα παρμπρίζ των αυτοκινήτων. αλήθεια εκεί βάζει κανείς screen protector? αν και στην πενταετία ή περίπου 70 χιλ. χιλιόμετρα μειώνεται η ορατότητα πολύ, ειδικά την νύχτα...

αυτά, με φιλική μεν καθόλου συναινετική δε διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείτε να μου πείτε πως θα χρησιμοποιώ το τηλ. ως remote control σε samsung tv???

Μέσω wifi ;)

 

κατ αρχήν ερώτημα έθεσα αν κάποιος έχει συγκεκριμένο συμβάν. μακροχρόνια? δηλαδη? δύο, τρία , τριακόσια χρόνια? στα τριακόσια χρόνια σου την αλλάζω εγώ! όλα τα πράγματα φθείρονται στον χρόνο, ακόμη και όταν τα βάζεις σε γυάλα.

επίσης ένα παράδειγμα φθοράς που συνήθως το παθαίνουμε όλοι όμως δεν ζητάμε να μας το βάλουν και δεν μπορεί να μπει σε εγγύηση: τα παρμπρίζ των αυτοκινήτων. αλήθεια εκεί βάζει κανείς screen protector? αν και στην πενταετία ή περίπου 70 χιλ. χιλιόμετρα μειώνεται η ορατότητα πολύ, ειδικά την νύχτα...

αυτά, με φιλική μεν καθόλου συναινετική δε διάθεση.

Δική σου άποψη αυτή, λάθος παράδειγμα το παράδειγμα που γράφεις, δε συμφωνώ μαζί σου, έχεις "εχθρική" γραφή φαντάζομαι γιατί βλέπεις ότι κι άλλοι συντοπίτες χρησιμοποιούν για δικούς τους λόγους ο καθένας screen protector στη συσκευή τους, και επί της ουσίας ο καθένας έχει την άποψη του η όποια πρέπει να είναι σεβαστή.-

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση στο κιες και στο κινητο μας σημερα..αν και δεν εχω βρει καποια εμφανη διαφορα στο τι αναβαθμιστηκε...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση στο κιες και στο κινητο μας σημερα..αν και δεν εχω βρει καποια εμφανη διαφορα στο τι αναβαθμιστηκε...

 

βγήκε νεότερη έκδοση απο την xkj4 ???

Link to comment
Share on other sites

Μέσω wifi ;)

 

 

Δική σου άποψη αυτή, λάθος παράδειγμα το παράδειγμα που γράφεις, δε συμφωνώ μαζί σου, έχεις "εχθρική" γραφή φαντάζομαι γιατί βλέπεις ότι κι άλλοι συντοπίτες χρησιμοποιούν για δικούς τους λόγους ο καθένας screen protector στη συσκευή τους, και επί της ουσίας ο καθένας έχει την άποψη του η όποια πρέπει να είναι σεβαστή.-

 

Νομίζω ότι συνεχίζεις να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα τόοσο για την προστασία της οθόνης όσο και για την διάθεσή μου.

Το γεγονός ότι και άλλοι χρησιμοποιούν screen protectors δεν αποδεικνύει ότι χωρίς αυτή φθείρεται η οθόνη (εξαιτίας της γραφίδας). Μάλλον όπως ανέφερες είναι "άποψη" ή καλύτερα θέμα γούστου ή οτι προστατεύει από γρατσουνίες από άλλα αντικείμενα ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ από την γραφίδα καθώς κάτι τέτοιο ουδόλως αποδεικνύεται ή τελος πάντων δεν υπάρχει κάποιο αποδεδειγμένο συμβάν -όπως αρχικά ρώτησα να ενημερωθώ, προφανώς για να αποφασίσω αν πρέπει να τοποθετήσω και εγώ...- .

Τώρα για το ύφος της γραφής μου ή την διάθεσή μου δεν νομίζω ότι μπορείς να βγάζεις και εδώ αυθαίρετα συμπεράσματα και στο κάτω κάτω δεν σου επιτρέπω να την χαρακτηρίζεις/ με χαρακτηρίζεις παρόλη την ανωνυμία που μας διέπει και το γεγονός ότι δεν μου προκαλείς πραγματική βλάβη.

 

Προς στιγμήν επιμένω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ (ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ) οτι η γραφίδα φθείρει την οθόνη απευθυνόμενος σε όλους όσους διαβάζουν. Όλα τα άλλα είναι προσωπικές απόψεις βασισμένες σε φοβίες, γούστα, προκαταλήψεις κλπ του καθενός μας.

 

βγήκε νεότερη έκδοση απο την xkj4 ???

 

εμένα χθές από το kies πέρασε η ΧΧΚΚ9

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα χρησιμοποιώ screen protector και θήκη σε όλες μου τις συσκευές.Το θεωρώ απαραίτητο αξεσουάρ μιας και οι οθόνες όσο κι αν αντέχουν έρχονται σε επαφή με πολλά αντικείμενα και χέρια! το καλοκαίρι πχ άντε δώσε τη συσκευή στη γυναίκα σου να τη βάλει στη τσάντα της με κλειδιά,glip glosse (η όπως στο καλό ονομάζεται), τσιμπιδάκια, σκατουλακια κτλ! επίσης στη παραλία η συσκευή γενικά ταλαιπωρείται.

 

Ας χάσουμε λοιπόν λίγο από την ευκρίνεια της οθόνης, αλλά ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για πολύ καιρό...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται και οι πρώτες rom σιγά σιγά!!! Άρχισαν τα μαγειρέματα!!! :):D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

παιδες απαντηστε μου σας παρακαλω σε καποιες μου αποριες, ειμαι ετοιμος να το παρω το κινητο (ερχομενος απο GSII):

1) Η ενταση των ακουστικων διαβασα πως ειναι κατω του μετριου, του ηδη μετριου Galaxy S II (το ειχα το GSII και οντως ηταν λιγο απαραδεκτο στον τομεα αυτον). Πειτε μου τι ισχυει τελικά?

2) Αν το παραπανω αληθευει πιανει το *#*#197328640#*#* και μεσα απο το menu να ανεβασουμε την ενταση? Στο GSII το ειχα κανει και επιασε μια χαρα και επιτελους μπορουσα να μιλαω και να ακουω πολυ πολυ καλυτερα απο πριν

3) Γιατι δεν φτιαχνετε στο forum (απευθυνομαι στους admin) sections αναλογα του GSII? Παραδειγμα: root στο Note, τροποποιησεις/βελτιωσεις, επισημα firmware κ.α

Ευχαριστω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Pl-QNJf8j-I][GALAXY Note] Introducing Soonr Scribble - YouTube[/ame]

 

Δείτε τι λέει κάτω κάτω:

http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynote/note/case04.html?type=find

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το επιασα και εγω στα χερια ,και μπορω να ειναι ΜΕΓΑΛΟ και μεεεε αρεεεεσει ...

μιας και ειχα το ντελ στρεακ ,αυτο το κινητο το αγαπησα με την μια ....αντε τωρα τις καλυτερης τιμης και συντομα δικο μουυ:)

Link to comment
Share on other sites

το αμαζον ειναι πολύ γενική ένοια νομίζω και συμπεριλαμβάνει πολλά ιντ.μαγαζιά, το θέμα είναι να μάθουμε απο ποιο κατάστημα που βρίσκεται στο αμαζον το πηραν τα παιδιά και είχε Ελληνικά μεσα....

 

και να ρωτησω και το άλλο, αν το πάρουμε κ δεν έχει Ελληνικά μεσα, είναι δύσκολο να μπουν μετά δλδ?

έχει σχέση κ με την εγγύηση αυτό (το ότι δεν εχει Ελληνικα)?

παιζει να ειναι και κλειδωμενο σε κάποια Γερμανική εταιρια κινητης τηλεφωνίας?

 

τελικα ρε παιδια τι ισχυει ? υπαρχει περιπτωση να παραγγειλουμε απο amazon.de και να μην εχει ελληνικα μεσα???? γνωριζει καποιος να μας απαντησει υπευθηνα???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι ισχυει ? υπαρχει περιπτωση να παραγγειλουμε απο amazon.de και να μην εχει ελληνικα μεσα???? γνωριζει καποιος να μας απαντησει υπευθηνα???

 

Γράφω τρίτη φορά το ίδιο πράγμα. Το αγόρασα προ δεκαπενθημέρου από το amazon.de όχι απο reseller. Το κινητό ήρθε σε 2 μέρες. Ξεκινά στα γερμανικά άλλα είχε προεγκατεστημένο ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό swype. Μάλιστα η έκδοση του swype όπως την αναφέρει στο κινητό είναι η εξής: 3.26.92.35548.35583.5431.N7000_EUR.

 

χθες μέσω kies έγινε και αναβάθμιση firmware σε:

android version 2.3.6

baseband version N7000XXKK5

Kernel version 2.6.35.7-N7000XXKK9-CL725676se.infra@SEP-53 #2

Build number GINGERBREAD.XXKK9

ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

χθες μέσω kies έγινε και αναβάθμιση firmware σε:

android version 2.3.6

baseband version N7000XXKK5

Kernel version 2.6.35.7-N7000XXKK9-CL725676se.infra@SEP-53 #2

Build number GINGERBREAD.XXKK9

ελπίζω να βοήθησα.

 

Εμένα γιατί μου λέει στο Kies πως "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβαθμιση λογισμικού μέσω Kies" ?

Μόλις τώρα προσπάθησα αλλά δε βγάζω άκρη. Έκανα και μία επανεκίνηση αλλά δε βοήθησε. Καμία ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου λέει στο Kies πως "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβαθμιση λογισμικού μέσω Kies" ?

Μόλις τώρα προσπάθησα αλλά δε βγάζω άκρη. Έκανα και μία επανεκίνηση αλλά δε βοήθησε. Καμία ιδέα?

 

χωρίς να έχω αρκετές γνώσεις, αν κρίνω από αυτά που το κιες έκανε και με το sgsI νομίζω ότι έιναι καθαρά εκεί το πρόβλημα και όχι στην συσκευή. Προσπάθησε να μπεις στο κίες με την λειτουργία της ασύρματης σύνδεσης από το note. Πολύ πιθανόν να είναι παροδικό το πρόβλημα.

επίσης μια σκέψη της στιγμής, δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του κιες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι ισχυει ? υπαρχει περιπτωση να παραγγειλουμε απο amazon.de και να μην εχει ελληνικα μεσα???? γνωριζει καποιος να μας απαντησει υπευθηνα???

 

ανδροιδ ειναι αδερφε ,εχει ενα σωρο γλωσσες και ακομα αν δεν εχει μπορεις να τιν περασεις

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημη pouch από την Sammy: http://goo.gl/74uBm

 

Διάφορες θήκες:

http://goo.gl/Pxkdz

http://goo.gl/EK1TG

http://goo.gl/tuvVj

http://goo.gl/cmUfe

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω αρκετές γνώσεις, αν κρίνω από αυτά που το κιες έκανε και με το sgsI νομίζω ότι έιναι καθαρά εκεί το πρόβλημα και όχι στην συσκευή. Προσπάθησε να μπεις στο κίες με την λειτουργία της ασύρματης σύνδεσης από το note. Πολύ πιθανόν να είναι παροδικό το πρόβλημα.

επίσης μια σκέψη της στιγμής, δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του κιες.

 

:thanks:Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντησ σου. Δοκίμασα και άλλα εκτός από όσα μου είπες, αλλά τπτ μέχρι στιγμής. Θα περιμένω μήπως τελικά είναι κόλλημα του Kies (προσωρινό ελπίζω).:dash:

 

Μήπως μπορεί κάποιος από όσους έκανα την αναβάθιση επιτυχώς αν είδαν κάποια διαφορά τόσο στην ταχύτητα του UI, αλλά και γενικότερα? Ή ήταν μόνο update σε Android 2.3.6?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

παιδες απαντηστε μου σας παρακαλω σε καποιες μου αποριες, ειμαι ετοιμος να το παρω το κινητο (ερχομενος απο GSII):

1) Η ενταση των ακουστικων διαβασα πως ειναι κατω του μετριου, του ηδη μετριου Galaxy S II (το ειχα το GSII και οντως ηταν λιγο απαραδεκτο στον τομεα αυτον). Πειτε μου τι ισχυει τελικά?

2) Αν το παραπανω αληθευει πιανει το *#*#197328640#*#* και μεσα απο το menu να ανεβασουμε την ενταση? Στο GSII το ειχα κανει και επιασε μια χαρα και επιτελους μπορουσα να μιλαω και να ακουω πολυ πολυ καλυτερα απο πριν

3) Γιατι δεν φτιαχνετε στο forum (απευθυνομαι στους admin) sections αναλογα του GSII? Παραδειγμα: root στο Note, τροποποιησεις/βελτιωσεις, επισημα firmware κ.α

Ευχαριστω.

Φίλτατε νομίζω πως μόνο εγώ γκρινιάζω. . .

Πράγματι ο ήχος από τα hands free είναι ακόμα χειρότερος από το s2! !

Όσο για το κωδικό που αναφέρεις πράγματι μπαίνει σε service mode, όμως εγώ που είχα προσπαθήσει τουλάχιστον στο s2 να διορθώσω κάτι δεν είχα καταφέρει κάτι άξιο λόγου χώρια που όταν κλείνεις τη συσκευή "χάνονται" οι ρυθμίσεις. . .

 

Θα σε παρακαλέσω όταν μπορέσεις να μας γράψεις αναλυτικά τις τιμές που είχες ή έχεις στη συσκευή σου μήπως δω και εγώ τι μπορώ να κάνω.

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε νομίζω πως μόνο εγώ γκρινιάζω. . .

Πράγματι ο ήχος από τα hands free είναι ακόμα χειρότερος από το s2! !

Όσο για το κωδικό που αναφέρεις πράγματι μπαίνει σε service mode, όμως εγώ που είχα προσπαθήσει τουλάχιστον στο s2 να διορθώσω κάτι δεν είχα καταφέρει κάτι άξιο λόγου χώρια που όταν κλείνεις τη συσκευή "χάνονται" οι ρυθμίσεις. . .

 

Θα σε παρακαλέσω όταν μπορέσεις να μας γράψεις αναλυτικά τις τιμές που είχες ή έχεις στη συσκευή σου μήπως δω και εγώ τι μπορώ να κάνω.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

φιλε μου ειχα βαλει τιμη 110 απο 88 που ειχε απο τη μανα του και ακουγα παρα πολυ καλα. Οντως ομως οποτε εκλεινα το κινητο οι ρυθμιση αυτη χανοτανε και φτου και απο την αρχη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το 110 και το 88 σε ποια πεδία το είχες βάλει?

Βελτιώσει μόνο κατά τη κλήση ή και στο ράδιο?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το 110 και το 88 σε ποια πεδία το είχες βάλει?

Βελτιώσει μόνο κατά τη κλήση ή και στο ράδιο?

 

φιλε δεν θυμαμαι και δεν εχω και το κινητο πλεον (το πουλησα), παντως νομιζω ειχα βαλει 110 αν οχι σε ολα τα πεδια σιγουρα εκει που λεει mic, σορρυ αλλα αν δεν εχεις το κινητο μπροστα σου ειναι πολυ δυσκολο να θυμασαι απο εξω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειχα βαλει τιμη 110 απο 88 που ειχε απο τη μανα του και ακουγα παρα πολυ καλα. Οντως ομως οποτε εκλεινα το κινητο οι ρυθμιση αυτη χανοτανε και φτου και απο την αρχη.

 

Εγώ από τη πρώτη μέρα που πήρα το Note χρησιμοποιώ bluetooth hands free (Samsung SBH 650), καθώς και το bluetooth του αυτοκινήτου μου. Τόσο η ποιότητα όσο και η ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι πολύ καλή. Για το πρόβλημα που αναφέρετε φταίει η συσκευή ή τα ακουστικά που περιλαμβάνονται στη συσκευασία? Έχετε δοκιμάσει και άλλα ενσύρματα ακουστικά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

http://www.zizanio.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=2304210&ref=bestprice.gr

N7000 Galaxy Note: 581,51€ περιλ.19 % Φ.Π.Α - συν 10,71 € μεταφορικά Σύνολο: 592,22 €

αυτό το μαγαζί έχει τίποτε αρνητικό και δεν το αξιολογείται;

Edited by arel
λάθος παράθεση

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

παιδες πειτε μου σας παρακαλω:

Απο το amazon.de που το πηραν καποια παιδια. Ειπατε οτι εχει ελληνικο μενου, πληκτρολογιο και γενικά ειναι το κινητο στα ελληνικα.

Εχει να υποθεσω IMEI γερμανιας. Δε μας απασχολει αυτο αφου η εγγυηση ισχυει κανονικα στην Ελλαδα. Το κουτι εχει απο έξω γραμμενο το IMEI οπως απαιτει η Samsung Hellas για να ισχυει η εγγυηση του?

Πειτε παιδες please για να το παρω, γιατι απο Ελλαδα 699€ ειναι παρα πολλα.

 

http://www.zizanio.de/eshop.php?acti...f=bestprice.gr

N7000 Galaxy Note: 581,51€ περιλ.19 % Φ.Π.Α - συν 10,71 € μεταφορικά Σύνολο: 592,22 €

αυτό το μαγαζί έχει τίποτε αρνητικό και δεν το αξιολογείται;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω επιτελους...του εβαλα αμεσως και το screen protector της Vikuiti που σε αντιθεση με αλλα παιδια εμενα καθισε αψογα.

Ερχομενος απο HTC, η οθονη ειναι απλα WOOOOOWWWW!!!

Το TouchWiz ειναι απλα πολυ πισω σε σχεση με το sense.

 

Και μια ερωτηση. Πατωντας το κουμπι για να ενεργοποιηθει η οθονη,παρατηρειτε καποιο lag; εμενα κανει κανα 2 δευτερολεπτα για να ανοιξει... :(

 

Ναι, μετα απο 4-5 μερες και στο δικο μου κινητο μπορω να πω πως η vikuity εκατσε αψογα!!!

Καποιες οριζοντιες γραμμες που εκανε σε ορισμενα σημεια εφυγαν μονες τους (προφανως απλα εγκλωβισμενος αερας) και δηλωνω πολυ ευχαριστημενος.

Μαζι με την αυθεντικη flip type θηκουλα και ειμαι κομπλε απο αξεσουαρ (εχω παραγγειλει και μια καλη σιλικονης αλλα δεν εχει φανει ακομα).

Για το κινητο τα ειπαμε. Εξαιρετικο, ναι στην εναρξη απο standby καθυστερει (περισσοτερο απο το s2, ισως και ενα δευτερο παραπανω), αλλα μετα παει ακριβως οπως θελω. Οχι υπερφυσικα γρηγορα, με σωστα animations, smooth κινηση παντου και φυσικα την... ιπποδυναμη του τη δειχνει σε εφαρμογες οπως ο opera κλπ. Δεν ειχα χρονο για να δοκιμασω καποια πραγματα, θα πειραματιστω αυριο αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...