Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ από τη πρώτη μέρα που πήρα το Note χρησιμοποιώ bluetooth hands free (Samsung SBH 650), καθώς και το bluetooth του αυτοκινήτου μου. Τόσο η ποιότητα όσο και η ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι πολύ καλή. Για το πρόβλημα που αναφέρετε φταίει η συσκευή ή τα ακουστικά που περιλαμβάνονται στη συσκευασία? Έχετε δοκιμάσει και άλλα ενσύρματα ακουστικά?

 

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο!

Μάλιστα από το ακουστικό της συσκευής ΔΕΝ εχω ακούσει καλύτερο ηχείο-ακουστικό σε ένταση!! Από "μπλε δόντι" και με HM-1500 Samsung και με Sony Ericsson (δε θυμάμαι μοντέλο ) και εκεί μια χαρά οι ποιότητα-ένταση του ήχου.

Το "δράμα" είναι με τα hands free και όχι μόνο με τα δικά του αλλά και με αλλά,άλλης εταιρίας που εχω δοκιμάσει.

Σε αυτό το τομέα είναι απογοητεύσει

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο!

Μάλιστα από το ακουστικό της συσκευής ΔΕΝ εχω ακούσει καλύτερο ηχείο-ακουστικό σε ένταση!! Από "μπλε δόντι" και με HM-1500 Samsung και με Sony Ericsson (δε θυμάμαι μοντέλο ) και εκεί μια χαρά οι ποιότητα-ένταση του ήχου.

Το "δράμα" είναι με τα hands free και όχι μόνο με τα δικά του αλλά και με αλλά,άλλης εταιρίας που εχω δοκιμάσει.

Σε αυτό το τομέα είναι απογοητεύσει

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες. Θέλω κάποια στιγμή να δοκιμάσω την ποιότητα που θα έχει ο ήχος σε ηχοσύστημα με ενισχυτή. Εκέι πιστεύω θα λυθούν αρκετά ερωτηματηκά.:what:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι θέμα συσκευής!

 

Θεωρώ ότι η ζημία γίνεται στο βύσμα των ακουστικών. . . Σα να μη γίνεται σωστή επαφή? Μάλιστα εχω παρατηρήσει ότι αν ας πούμε είσαι στην ακρόαση ραδιοφώνου όταν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί απαντήσεις στο hands free δυναμώνει ο ήχος! ! ! :blink:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι θέμα συσκευής!

 

Θεωρώ ότι η ζημία γίνεται στο βύσμα των ακουστικών. . . Σα να μη γίνεται σωστή επαφή? Μάλιστα εχω παρατηρήσει ότι αν ας πούμε είσαι στην ακρόαση ραδιοφώνου όταν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί απαντήσεις στο hands free δυναμώνει ο ήχος! ! ! :blink:

 

Δυστυχώς δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου τα ακουστικά. Είμαι σίγουρος πάντως πως, αφού το πρόβλημα αφορά πολλούς χρήστες, θα βρεθεί μια λύση. (Με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου τα ακουστικά. Είμαι σίγουρος πάντως πως, αφού το πρόβλημα αφορά πολλούς χρήστες, θα βρεθεί μια λύση. (Με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο)

 

Το σκέφτηκα κάποια στιγμή για "διαμαρτυρία" στη Samsung. . .

 

Λες με ομαδική διαμαρτυρία να συγκινηθούν? ? ?

 

Αν ναι τότε και εγώ μέσα! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν γνωριζει καποιος γιατι δεν ειναι δυνατο το update μεσω kies? Galaxy note αγορασμενο απο Ελλαδα και Plaisio... Εμεις θα μπορεσουμε να παρουμε μεσω OTA?

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν γνωριζει καποιος γιατι δεν ειναι δυνατο το update μεσω kies? Galaxy note αγορασμενο απο Ελλαδα και Plaisio... Εμεις θα μπορεσουμε να παρουμε μεσω OTA?

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Τι ακριβώς σου βγάζει? Οπώς είπα και πριν δε μπορώ ούτε εγώ να κατεβάσω το update. Λέει: η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω Kies"

Έχει κανείς καμία πρόταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Οτι βγαζει και σε σενα....Μονο απο ΟΤΑ μπορει να γινει?Αν ξερει καποιος ας απαντησει...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το ΟΤΑ?

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το ιδιο θεμα με το kies. Μου βγαζει το μηνυμα "your device does not support software upgrading via kies"

Αγορασμενο απο Ελλαδα (ισως παιζει ρολο...)

Link to comment
Share on other sites

στο αμαζον, στον τυπο του τηλεφωνου γραφει στο τελος "blue", τί σημαινει αυτο?

 

ειναι το χρωμα της συσκευης.το οποιο ειναι μπλε σκουρο με μικρη διαφορα απο το μαυρο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα...ευχαριστώ, και κάτι ακόμα, προχώρησα την αγορά να δω ποσο θα βγει τελικά το κινητο μεσω του αμαζον που εκανε 513 ευρω, στο τελικό ποσο μου το εμφανίζει ως 530,24 και όχι 513 + τα μεταφορικα 7,38 συνολο δλδ 537,62...

υπάρχει επιπλέον χρέωση απο το αμαζον να ξέρω ή φταίει που η πληρωμή γίνεται με πιστωτική?

Edited by centaurus
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο λενε στο xda μονο τα γερμανικα Note κανουν update με το kies. τι να πω, τελικα παιζει ρολο η χωρα?
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο λενε στο xda μονο τα γερμανικα Note κανουν update με το kies. τι να πω, τελικα παιζει ρολο η χωρα?

 

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω, μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί να αντιγραφεί στην microSD ένα ,mkv αρχείο είτε 720p είτε 1080p (της τάξης των 10Gb) και να το δεις στην οθόνη;

Επίσης μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μέσω τοπικού δικτύου;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω, μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί να αντιγραφεί στην microSD ένα ,mkv αρχείο είτε 720p είτε 1080p (της τάξης των 10Gb) και να το δεις στην οθόνη;

Επίσης μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μέσω τοπικού δικτύου;

720αρι το αντέγραψα κανονικά,στο 1080αρι μου έλεγε ότι δεν υπάρχει επαρκείς χώρος... υπήρχε και πολύ παραπάνω.

Βέβαια αυτό μάλλον πρέπει να έχει σχέσει με το ότι η microsd είναι fat32 και οχι NTFS και δεν υποστηρίζει μεγάλα αρχεία.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

720αρι το αντέγραψα κανονικά,στο 1080αρι μου έλεγε ότι δεν υπάρχει επαρκείς χώρος... υπήρχε και πολύ παραπάνω.

Βέβαια αυτό μάλλον πρέπει να έχει σχέσει με το ότι η microsd είναι fat32 και οχι NTFS και δεν υποστηρίζει μεγάλα αρχεία.

 

Αυτο ειναι σιγουρα φιλε μου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

http://www.zizanio.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=2304210&ref=bestprice.gr

N7000 Galaxy Note: 581,51€ περιλ.19 % Φ.Π.Α - συν 10,71 € μεταφορικά Σύνολο: 592,22 €

αυτό το μαγαζί έχει τίποτε αρνητικό και δεν το αξιολογείται;

η τιμη που το εχει δεν ειναι αρνητικη ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρα φιλε μου...;)

 

+1 Το Fat32 δεν υποστηρίζει τέτοια μεγέθη αρχείων. Κάνε ένα format στην κάρτα σου κ επέλεξε να την μετατρέψει σε NTFS.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

+1 Το Fat32 δεν υποστηρίζει τέτοια μεγέθη αρχείων. Κάνε ένα format στην κάρτα σου κ επέλεξε να την μετατρέψει σε NTFS.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Να προσθέσω ότι με τέτοια "εργαλεία" επιβάλλεται κάι μια καλή sd, κατά προτίμηση class 6 και άνω, έτσι ώστε να απολαμβάνετε χωρίς κανένα lug τα βίντεο υψηλής ανάλυσης και όχι μόνο...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

άργησα 1-2 σελίδες αλλά δεν σας πρόλαβα. μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν παραγγείλω από το amazon.de αν μπορώ να χρησιμοποιήσω επαγγελματικό ΑΦΜ και να μειωθεί το ΦΠΑ από την τελική αξία, όπως γίνεται και στο expansys πχ?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο καλως εχοντων των πραγματων κατεβαινω Αθηνσ να το αποκτησω και εγω και παραλληλα θα εχω και το galaxy s2 μου οποτε και θα μου ληθουν μερικες αποριες ,θα αναφερω 2 λογια συγκριτικα και θα δω αν οπως οντως πιστευω το tabletοφωνο ειναι για τη χρηση που τους κανω εγω η θα μεινω σε συνδιασμο S2 και κανονικου tablet,ιδωμεν..:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

+1 Το Fat32 δεν υποστηρίζει τέτοια μεγέθη αρχείων. Κάνε ένα format στην κάρτα σου κ επέλεξε να την μετατρέψει σε NTFS.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Υποστηρίζεται το NTFS σε android;

Και το htc Desire HD το υποστηρίζει;

 

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα που να παίζει ικανοποιητικά τα mkv; Επίσης με ενδιαφέρει και mkv που έχουν ήχο dts...

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω, μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί να αντιγραφεί στην microSD ένα ,mkv αρχείο είτε 720p είτε 1080p (της τάξης των 10Gb) και να το δεις στην οθόνη;

Επίσης μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο μέσω τοπικού δικτύου;

 

Μπορείς να παρακολουθήσεις τα πάντα μέσω τοπικού δικτύου. Είτε χρησιμοποιοντας κάποιον explorer όπως ο ES explorer είτε με την καλυτερη μεχρι στιγμής λύση που αποτελει η εφαρμογη Plex. Δεν ειναι free αλλα αξίζει να τη αγοράσουν όλοι οι κάτοχοι mini tablet και tablet.

Κατεβαζεις την αντίστοιχη free εκδοση για PC, η οποία σκαναρει το κομπιούτερ και εντοπίζει όλα τα media files. Καθε φορα που προσθέτεις καποιο νέο, περνάει αυτόματα στην βιβλιοθήκη της εφαρμογής.

Μετα απ αυτο μπορείς να δεις οποιαδηποτε ταινία στο κινητο η στο tablet, να ακούσεις μουσικη, να δεις τις φωτογραφίες σου κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παρακολουθήσεις τα πάντα μέσω τοπικού δικτύου. Είτε χρησιμοποιοντας κάποιον explorer όπως ο ES explorer είτε με την καλυτερη μεχρι στιγμής λύση που αποτελει η εφαρμογη Plex. Δεν ειναι free αλλα αξίζει να τη αγοράσουν όλοι οι κάτοχοι mini tablet και tablet.

Κατεβαζεις την αντίστοιχη free εκδοση για PC, η οποία σκαναρει το κομπιούτερ και εντοπίζει όλα τα media files. Καθε φορα που προσθέτεις καποιο νέο, περνάει αυτόματα στην βιβλιοθήκη της εφαρμογής.

Μετα απ αυτο μπορείς να δεις οποιαδηποτε ταινία στο κινητο η στο tablet, να ακούσεις μουσικη, να δεις τις φωτογραφίες σου κλπ.

ΚΑι το allshare την ιδια δουλεια κανει και την κανει αψογα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...