Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την απάντηση. Ο ήλιος το χτυπούσε κατά διαστήματα στην κάθοδο της Κηφισίας δεδομένου βέβαια ότι μιλάμε για χειμώνα, κλπ, κλπ. Τώρα για το καλοριφέρ σίγουρα το είχα ανοιχτό και σίγουρα μόνο στην λειτουργία για τα πόδια. Δεν μπορώ να πω ότι είχε κρυο μέσα στο αυτοκίνητο ούτε βέβαια ζέστη και σε καμία περίπτωση όχι πάνω από 22 αντε 23 βαθμούς ούτε το χτυπούσε απευθείας κάποιος αεραγωγός. Και εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση.

Το τηλ. λειτουργούσε συνεχώς με την κάμερα ανοιχτή λόγω της εφαρμογής (ionroad).

Θεωρώ ότι η υπερθέρμανση προήλθε από αυτή την λειτουργία.

και κάτι καόμη που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι ταυτόχρονα φόρτιζε.

επίσης, πριν απενεργοποιήσω την οθόνη παρατήρησα ότι battery info έδειχνε θερμοκρασία 37οC

αν κοιταξες θερμοκρασια μπαταριας εκεινη τη στιγμη(απο οτι καταλαβα) και ελεγε 37 τοτε ειναι μια χαρα..εφοσον το φορτιζες κιολας, ζεσταινεται πολυ παραπανω. εγω εχω δει μεχρι 42 βαθμους στο desire σε φορτιση και βαρια χρηση με 3G. το 55 που εβγαλε..ποιος ξερει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια έκδοση; την 2.3.6

Από που το έχεις αγοράσει;

 

Από ελλάδα φίλε μου το αγόρασα. Γι αυτό και το ανέφερα, γιατί μέρες περίμενα να βγει η επίσημη αναβάθμιση.(2.3.6)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Μπορείς να μου γράψεις το link της θήκης σιλικόνης που αγόρασες γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.

Πώς είναι τώρα με τη θήκη? Άλλαξε το μέγεθος και η αίσθηση στο χέρι?

Να φανταστώ με αυτές τις θήκες δε μπορεί κάποιος να συνδιάσει και την original flip-case της Samsung? (η δική μου με έχει βολέψει αρκετά και θα προτιμούσα να μην την αφαιρέσω)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Από εδώ, http://www.ebay.com/itm/260891947990?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

 

Η αίσθηση μου είναι πολύ καλή, μάλιστα δε γλιστράει πλέον στα δάκτυλα από πίσω.

Στη flip case της Samsung σίγουρα δε κάνει.

Εγώ χρησιμοποιώ μια της DELL και είναι μια χαρά! :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθαν οι ζελατίνες για την οθόνη του...Brando είπαμε...???

Έβαλα αυτή με τον καθρέφτη... δεν μπορώ να το αποχωριστώ από τα χέρια μου... τα σπάει κυριολεκτικά!!!! Και την περνούσα στην αρχή όταν την διάλεγα για καθρεπτάκι αυτοκινήτου αθίγγανου.... αλλά από κοντά τα κινητό έχει άλλη όψη πιό σούπερ!!!!!! Ευτυχώς δεν έπεσα έξω και αφήνω στο περιθώριο την ακριβότερη και ευκρινέστερη της ίδιας μάρκας... που πήρα!!!!

Ευχαριστώ βεβαίως και αυτόν που μας σύστησε σ' αυτήν την εταιρία από εδώ μέσα....

 

Παρακαλώ! Άλλωστε γι' αυτό είμαστε εδώ! Όταν (και αν) βάλεις την Ultra Clear, εκεί είναι που δε θα καταλαβαίνεις ότι φοράς screen protector.

To λινκ: http://shop.brando.com/samsung-galaxy-note_c1366d011?shop_by=brand

Έχει και άλλα αξεσουάρ. Εγώ παρήγγειλα και τους αντάπτορες USB και HDMI.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! Άλλωστε γι' αυτό είμαστε εδώ! Όταν (και αν) βάλεις την Ultra Clear, εκεί είναι που δε θα καταλαβαίνεις ότι φοράς screen protector.

To λινκ: http://shop.brando.com/samsung-galaxy-note_c1366d011?shop_by=brand

Έχει και άλλα αξεσουάρ. Εγώ παρήγγειλα και τους αντάπτορες USB και HDMI.

 

Και εγώ την ultra clear παρήγγειλα (μου αρέσει να μην φαίνεται το screen protecror) και το usb host, τα περιμένω τέλος αυτής,αρχές τις επόμενης εβδομαδας. Πρώτη φορά χρησιμοποιώ προϊόντα αυτής της εταιρίας, αλλά εχω ακούσει τα καλύτερα!

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μετα απο τρια χρονια στο οικοσυστημα της apple αποφασισα να μεταναστευσω στο android και δη στο Note.

Τα κλασσικα και εγω, περιμενα το 4s και μετα απο την απογοητευση που δεχθηκα με την παρουσιαση του (ημουν με 3gs ) δεν μου πηγαινε η καρδια να ριξω τα χρηματα μου εκει. Ετσι προσανατολιστηκα στα android ( ηθελα και να το δοκιμασω εδω που τα λεμε, τωρα που αρχισε να ωριμαζει το λειτουργικο) και υστερα απο την σχετικη ερευνα αγορας κατασταλαξα στο NOTE το οποιο νομιζω οτι καλυπτει ενα μεγαλο ποσοστο απο τις προδιαγραφες που ειχα θεσει οπως: 1)Η χορταστικη σε αναλυση, σε μεγεθος αλλα και σε τεχνολογια οθονη του που ειναι χαρμα οφθαλμων (αλλα και βαλσαμο για την πρεσβυωπεια μου;-) 2) Η τεραστια σε μιλιαμπερορια μπαταρια που δινει το ψυχολογικο σαπορτ που χρειαζται καποιος για να βγει απροσκοπτα η ημερα του 3) Το οτι θα παρει το ICecream το οποιο λειτουργικο σε οποιο βιντεο και να το δω μου τρεχουν τα σαλια! 4) Το οτι ειναι ηδη εξη-εφτα μηνες ποιο νεο απο το εξαιρετικο sg2 κατι που στην τεχνολογια των συσκευων ειναι χασμα μισης γενεας, με οτι και αυτο να σημαινει 5) Το υπερπληρες πακετο δυνατοτητων κ specs που κουβαλαει. 6) Το οτι ειναι σχετικα bug free μιας που στο xda δεν γκρινιαζουν πολλοι χρηστες - εκτος απο ενα screen issue το οποιο καποιοι εντοπιζουν - καθως και το ο,τι θα εχει αρκετη υποστηριξη απο εκει. 7) Το S-Pen και οι εφαρμογες που ερχονται πανω σε αυτο και τελος το: 8) wow factor / love at first sight που ειχα να νοιωσω για συσκευη, απο το 2007 με την παρουσιαση του πρωτου αι-φον.

Σημερα το απογευμα το παρελαβα (απο το amazon de, εφθασε δε στα χερια μου σε λιγοτερο απο σαρανταοκτω ωρες!) και για οση ωρα το σκαλιζω δε νοιωθω οτι εχω κανει στο παραμικρο λαθος επιλογη. Ισα ισα που μου επιβεβαιωνει ολους τους παραπανω λογους για το οποιο το επελεξα! Περισσοτερες εντυπωσεις,positivies και negativies θα αναφερω κ απο τη πλευρα μου τις επομενες ημερες που θα το δουλεψω!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μετα απο τρια χρονια στο οικοσυστημα της apple αποφασισα να μεταναστευσω στο android και δη στο Note.

Τα κλασσικα και εγω, περιμενα το 4s και μετα απο την απογοητευση που δεχθηκα με την παρουσιαση του (ημουν με 3gs ) δεν μου πηγαινε η καρδια να ριξω τα χρηματα μου εκει. Ετσι προσανατολιστηκα στα android ( ηθελα και να το δοκιμασω εδω που τα λεμε, τωρα που αρχισε να ωριμαζει το λειτουργικο) και υστερα απο την σχετικη ερευνα αγορας κατασταλαξα στο NOTE το οποιο νομιζω οτι καλυπτει ενα μεγαλο ποσοστο απο τις προδιαγραφες που ειχα θεσει οπως: 1)Η χορταστικη σε αναλυση, σε μεγεθος αλλα και σε τεχνολογια οθονη του που ειναι χαρμα οφθαλμων (αλλα και βαλσαμο για την πρεσβυωπεια μου;-) 2) Η τεραστια σε μιλιαμπερορια μπαταρια που δινει το ψυχολογικο σαπορτ που χρειαζοται καποιος για να βγει απροσκοπτα η ημερα του 3) Το οτι θα παρει το ICecream το οποιο λειτουργικο σε οποιο βιντεο και να το δω μου τρεχουν τα σαλια! 4) Το οτι ειναι ηδη εξη-εφτα μηνες ποιο νεο απο το εξαιρετικο sg2 κατι που στην τεχνολογια των συσκευων ειναι χασμα μισης γενεας, με οτι και αυτο να σημαινει 5) Το υπερπληρες πακετο δυνατοτητων κ specs που κουβαλαει. 6) Το οτι ειναι σχετικα bug free μιας που στο xda δεν γκρινιαζουν πολλοι χρηστες εκτος απο ενα screen issue το οποιο καποιοι εντοπιζουν καθως και πως θα εχει καλη υποστηριξη απο εκει. 7) Το S-Pen και οι εφαρμογες που ερχονται πανω σε αυτο και τελος το: 8) wow factor / love at first sight που ειχα να νοιωσω για συσκευη απο το 2007 με την παρουσιαση του πρωτου αι-φον.

Σημερα το απογευμα το παρελαβα (απο το amazon de, εφθασε στα χερια μου σε λιγοτερο απο σαρανταωκτο ωρες!) και προς το παρον που το σκαλιζω δε νοιωθω οτι εχω κανει στο παραμικρο λαθος επιλογη. Ισα ισα που μου επιβεβαιωνει ολους τους παραπανω λογους για το οποιο το επελεξα! Περισσοτερες εντυπωσεις,positivies και negativies θα αναφερω κ απο τη πλευρα μου τις επομενες ημερες που θα το δουλεψω!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

 

Καλώς ήλθες φίλε μου, σίγουρα δεν θα απογοητευτείς....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω το σκεφτομαι αρκετα εως πολυ το note αλλα να δωσω το iphone μου για το note ? εκει ειναι το θεμα

Και το ζητημα ειναι τρομερα δυσκολο για μενα γιατι

α) εφαρμογες .... (οτι και να λετε δεν υπαρχουν αναλογες)

β) αψογη συνεργασια με τα mac μου

γ) παντα αξιοπιστο ... και ταχυτατο ..

δεν το κανω off topic και δεν εχω αυτη την διαθεση , απλα προβληματιζομαι ... η αληθεια ειναι οτι εκεινο που θα ηθελα ειναι ενα ipad στην διάσταση του note .. αλλα μια που δεν υπαρχει να ο προβληματισμός ..

Τελος μου την σπαει αυτη η εμμονή της samsoung .. αμαν τοσο κομπλεξισμος πια ...

Παντως το note αν και δεν το ειδα ακομα απο κοντα ... με εκλύει (μακαρι να ηταν αλλες εποχές θα το επερνα για 2ο )

 

Μαριε μπορείς να μου πεις μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά για να σου πω αν θα τις βρεις η όχι?

 

Πάντως να ξέρεις ότι τα αρχεία μου μεταφέρονται και συγχρονιζονται με το Mac μου το ίδιο εύκολα με το iCloud, αυτοματοποιημένα και όχι όπως στο iPhone που πρέπει να περάσουν απο το numbers, pages για να φτάσουν στο Mac.

Έχω επιλέξει ένα φάκελο στο κινητο και ένα στο Mac. Ότι μπει εκει συγχρονιζεται αυτόματα η μ ένα κλικ.

Μουσικη σύγχρονιζω απο το iTunes. Όλα λίστες, βίντεο κλπ.

Μπορω να μεταφέρω τις φωτο απο την κάμερα της συσκευής πολυ γρήγορα μέσω wifi η απλα να παρακολουθήσω στην οθόνη του κομπιούτερ μου, το βίντεο που μόλις τράβηξαν στο Samsung.

 

Επίσης μπορω πάλι ασύρματα να παρακολουθήσω ότι multimedia έχω στο Mac στην οθόνη του κινητού.

 

Συν το μεγάλο όπλο για τα ελληνικα δεδομένα που ειναι η συμβατότητα με USB flash memory.

Έχω ένα μίνι στικακι που περιεχει μια 32αρα micro SD card. Μπορω να κουβαλάω τα πάντα αν συνυπολογισεις τα 16+32 GB που έχω μέσα στην συσκευη.

Το iPhone δεν το έχω πουλήσει ακόμα. Το λυπάμαι να το δώσω για 350€.

Αν πάρω το ΝΟΤΕ μάλλον θα το κρατησω για πάντα σαν δεύτερη συσκευη. Αφου όπως και να έχει θα χρειαστω ένα μικρο κινητο. Δεν λέει να δώσω το i4 για 350€ και να πάρω μια σαχλαμαρα με 150.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Και για εμας απο το plaisio εγινε update μεσω kies.Τεραστια διαφορα....παει σφαιρα το κινητο.Νομιζω ομως οτι εχει μειωθει η αυτονομια...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχω κανει μαλακ...πες μου λιγο τι γραφει η εκδοη βασικου φασματος σου απο τι; ρυθμισεις

παντως το βαζω στο κιες kai τιποτα

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

 

πωπω.. εχω παθει! η πρώτη μου εντύπωση είναι ότι πράγματι το άσπρο δεν είναι άσπρο. αλλά δε με απασχολεί και τόσο, απλά 2-3 μέρες τώρα είμαι συνέχεια στο χέρι με το iPhone 4S ενός φίλου και μου έκανε εντύπωση το πρασινοκίτρινο άσπρο του Note :(

κατα τα άλλα έχω πάθει την πλάκα μου. ακόμη το εξερευνώ. αν και έχω διαβάσει όλο το topic από την αρχή, επειδή αυτή την στιγμή η συγκίνηση μου έχει φέρει τρέμουλο και αμνησία πρέπει να κάνω κάτι από την αρχή. κάποια πχ. βελτίωση που θα με βοηθήσει? καταλαβαίνετε πάνω κάτι τι εννοώ.

 

καλώς σας βρήκα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως ως πρωτη εντυπωση ο μαμα browser -ενω ειναι ακαριαιος στο ανοιγμα σελιδων- συμπεριφερεται μερικες στιγμες στο σκρολινγκ λιγο "ατσουμπαλα" , αποτομα να το πω.

Σε καμια περιπτωση σε ενοχλητικο βαθμο, αλλα να, μισο κλικ πιο κατω απο αυτο που περιμενα.

 

@eleco-> tnx για το καλωσορισμα.:)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μετα απο τρια χρονια στο οικοσυστημα της apple αποφασισα να μεταναστευσω στο android και δη στο Note.

Τα κλασσικα και εγω, περιμενα το 4s και μετα απο την απογοητευση που δεχθηκα με την παρουσιαση του (ημουν με 3gs ) δεν μου πηγαινε η καρδια να ριξω τα χρηματα μου εκει. Ετσι προσανατολιστηκα στα android ( ηθελα και να το δοκιμασω εδω που τα λεμε, τωρα που αρχισε να ωριμαζει το λειτουργικο) και υστερα απο την σχετικη ερευνα αγορας κατασταλαξα στο NOTE το οποιο νομιζω οτι καλυπτει ενα μεγαλο ποσοστο απο τις προδιαγραφες που ειχα θεσει οπως: 1)Η χορταστικη σε αναλυση, σε μεγεθος αλλα και σε τεχνολογια οθονη του που ειναι χαρμα οφθαλμων (αλλα και βαλσαμο για την πρεσβυωπεια μου;-) 2) Η τεραστια σε μιλιαμπερορια μπαταρια που δινει το ψυχολογικο σαπορτ που χρειαζται καποιος για να βγει απροσκοπτα η ημερα του 3) Το οτι θα παρει το ICecream το οποιο λειτουργικο σε οποιο βιντεο και να το δω μου τρεχουν τα σαλια! 4) Το οτι ειναι ηδη εξη-εφτα μηνες ποιο νεο απο το εξαιρετικο sg2 κατι που στην τεχνολογια των συσκευων ειναι χασμα μισης γενεας, με οτι και αυτο να σημαινει 5) Το υπερπληρες πακετο δυνατοτητων κ specs που κουβαλαει. 6) Το οτι ειναι σχετικα bug free μιας που στο xda δεν γκρινιαζουν πολλοι χρηστες - εκτος απο ενα screen issue το οποιο καποιοι εντοπιζουν - καθως και το ο,τι θα εχει αρκετη υποστηριξη απο εκει. 7) Το S-Pen και οι εφαρμογες που ερχονται πανω σε αυτο και τελος το: 8) wow factor / love at first sight που ειχα να νοιωσω για συσκευη, απο το 2007 με την παρουσιαση του πρωτου αι-φον.

Σημερα το απογευμα το παρελαβα (απο το amazon de, εφθασε δε στα χερια μου σε λιγοτερο απο σαρανταοκτω ωρες!) και για οση ωρα το σκαλιζω δε νοιωθω οτι εχω κανει στο παραμικρο λαθος επιλογη. Ισα ισα που μου επιβεβαιωνει ολους τους παραπανω λογους για το οποιο το επελεξα! Περισσοτερες εντυπωσεις,positivies και negativies θα αναφερω κ απο τη πλευρα μου τις επομενες ημερες που θα το δουλεψω!

Καλως σας βρηκα λοιπον!

 

 

:)μπραβο δημητρη με γεια το εργαλειο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα παρακάλαγαν όλοι οι χρήστες του NOTE θα ήταν να έτρεχε ios5 λόγω του market.

Θα πλήρωνα και 100€ παραπάνω αυτή τη συσκευή αν είχε το λειτουργικό της apple.

 

Δυστυχώς την απόλαυση και το μεγαλείο του applestore θα αργήσει πολύ να το αποκτήσει το android.

 

Επίσης κάτι που πρέπει να προβληματίζει τους χρήστες των samsung συσκευών είναι αυτή η απαξίωση που προκαλεί η ίδια η samsung με το να βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μια λίγο διαφορετική συσκευή και ρίχνει τις τιμές κατακόρυφα.

 

Ποιος ξεχνάει ότι μέσα σε 2-3 μήνες το S2 από 599 έφτασε να το αγοράζει κανείς 425 ευρώ και κάτι ανάλογο έχει αρχίσει να συμβαίνει και με το NOTE.

Από 699 ευρώ πλέον το παίρνεις 513 ευρώ και η κατρακύλα συνεχίζεται. Σε αυτό πάλι η apple έχει κάνει τη διαφορά αφού αν θα δει κάποιος το iphone4 19 μήνες μετά την κυκλοφορία του και κρατάει την τιμούλα του θαυμάσια.

 

Για χρήστες σαν και εμένα που θέλουν να δοκιμάζουν συνεχώς νέες συσκευές είναι μεγάλο αρνητικό να μειώνονται οι τιμές κατακόρυφα αφού με αποτρέπουν να το αποκτήσω με τον φόβο ότι μετά από λίγο θα "το φάω"

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα παρακάλαγαν όλοι οι χρήστες του NOTE θα ήταν να έτρεχε ios5 λόγω του market.

Θα πλήρωνα και 100€ παραπάνω αυτή τη συσκευή αν είχε το λειτουργικό της apple.

 

Δυστυχώς την απόλαυση και το μεγαλείο του applestore θα αργήσει πολύ να το αποκτήσει το android.

 

Και ευτυχώς λείπουν και όλοι οι υπόλοιποι περιορισμοί του ios. Το θέμα αυτό είναι υποκειμενικό (τι θέλει ο καθένας) και καλύτερα να μην το συνεχίσουμε. Υπάρχουν τόσα Vs.

 

Επίσης κάτι που πρέπει να προβληματίζει τους χρήστες των samsung συσκευών είναι αυτή η απαξίωση που προκαλεί η ίδια η samsung με το να βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μια λίγο διαφορετική συσκευή και ρίχνει τις τιμές κατακόρυφα.

 

Ποιος ξεχνάει ότι μέσα σε 2-3 μήνες το S2 από 599 έφτασε να το αγοράζει κανείς 425 ευρώ και κάτι ανάλογο έχει αρχίσει να συμβαίνει και με το NOTE.

Από 699 ευρώ πλέον το παίρνεις 513 ευρώ και η κατρακύλα συνεχίζεται. Σε αυτό πάλι η apple έχει κάνει τη διαφορά αφού αν θα δει κάποιος το iphone4 19 μήνες μετά την κυκλοφορία του και κρατάει την τιμούλα του θαυμάσια.

 

Για χρήστες σαν και εμένα που θέλουν να δοκιμάζουν συνεχώς νέες συσκευές είναι μεγάλο αρνητικό να μειώνονται οι τιμές κατακόρυφα αφού με αποτρέπουν να το αποκτήσω με τον φόβο ότι μετά από λίγο θα "το φάω"

 

Δεν θα καταλάβω ΠΟΤΕ γιατί το ότι πέφτουν οι τιμές είναι κακό. Το ότι σου δίνεται δηλαδή η δυνατότητα να περιμένεις 2-3 μήνες για να το πάρεις 200 ευρώ φθηνότερα είναι κακό???? Θα έπρεπε να στο πουλάει μετά από ένα χρόνο 600 ευρώ και να τρέχεις να το αγοράσεις σαν ζόμπι? Αυτό το έχει καταφέρει μόνο η Apple γιατί εκτός από "ορθολογικούς καταναλωτές" (αν δεν γνωρίζεις τον όρο κάνε ένα google search) έχει και πολλά "ζόμπι" (δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά).

 

Τώρα αν εσύ θέλεις να αγοράζεις το κάθε τι με το που βγαίνει, σαφώς και καλά θα κάνεις να τα σκάσεις. Δεν είναι η πλειοψηφεία αυτή.

 

Τέλος τα πολλά μοντέλα δίνουν και πολλές επιλογές για να επιλέξει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει. Αν κάποιος θέλει να αποκτήσει οτιδήποτε βγαίνει, πάλι δεν εντάσεται στους ορθολογικούς καταναλωτές, και πάλι δεν με ενδιαφέρει πόσα θα χρειαστεί να "σκάσει".

 

Sorry για το off-topic, αλλά δεν άντεξα και "τσίμπησα"

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι διαβάζω δεν βρίσκω δυσαρεστημένο κάτοχο του Note...

Τόσο κορυφή είναι η συσκευή???

Από μπαταρία τόσο καλό???

Δηλαδή από όλα αυτά που διαβάζω, σχεδόν με έχετε πείσει να μην περιμένω ούτε το Galaxy S3, ούτε τίποτα...

 

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα παρακάλαγαν όλοι οι χρήστες του NOTE θα ήταν να έτρεχε ios5 λόγω του market.

Θα πλήρωνα και 100€ παραπάνω αυτή τη συσκευή αν είχε το λειτουργικό της apple.

 

Δυστυχώς την απόλαυση και το μεγαλείο του applestore θα αργήσει πολύ να το αποκτήσει το android.

 

Επίσης κάτι που πρέπει να προβληματίζει τους χρήστες των samsung συσκευών είναι αυτή η απαξίωση που προκαλεί η ίδια η samsung με το να βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μια λίγο διαφορετική συσκευή και ρίχνει τις τιμές κατακόρυφα.

 

Ποιος ξεχνάει ότι μέσα σε 2-3 μήνες το S2 από 599 έφτασε να το αγοράζει κανείς 425 ευρώ και κάτι ανάλογο έχει αρχίσει να συμβαίνει και με το NOTE.

Από 699 ευρώ πλέον το παίρνεις 513 ευρώ και η κατρακύλα συνεχίζεται. Σε αυτό πάλι η apple έχει κάνει τη διαφορά αφού αν θα δει κάποιος το iphone4 19 μήνες μετά την κυκλοφορία του και κρατάει την τιμούλα του θαυμάσια.

 

Για χρήστες σαν και εμένα που θέλουν να δοκιμάζουν συνεχώς νέες συσκευές είναι μεγάλο αρνητικό να μειώνονται οι τιμές κατακόρυφα αφού με αποτρέπουν να το αποκτήσω με τον φόβο ότι μετά από λίγο θα "το φάω"

 

Τα κινητά όπως και κάθε άλλη συσκευή υψηλής τεχνολογίας είναι μια τις χειρότερες οικονομικές επενδύσεις.

Σε μια δίκαιη αγορά η αξία τους πέφτει κατακόρυφα και έτσι πρέπει να συμβαίνει.

Οποιοδήποτε άλλο φαινόμενο είναι μια κατάσταση που δημιουργείται είτε από το κυνήγι μύθων (νομίζεις πως είσαι ή πως θα γίνεις κάποιος έχοντας πχ ένα iPhone) είτε από την υπερβολικά παραφουσκωμένη αρχική τιμή αγοράς η οποία τονώνει ακόμη περισσότερο το "1".

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα παρακάλαγαν όλοι οι χρήστες του NOTE θα ήταν να έτρεχε ios5 λόγω του market.

Θα πλήρωνα και 100€ παραπάνω αυτή τη συσκευή αν είχε το λειτουργικό της apple.

 

Δυστυχώς την απόλαυση και το μεγαλείο του applestore θα αργήσει πολύ να το αποκτήσει το android.

 

Επίσης κάτι που πρέπει να προβληματίζει τους χρήστες των samsung συσκευών είναι αυτή η απαξίωση που προκαλεί η ίδια η samsung με το να βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μια λίγο διαφορετική συσκευή και ρίχνει τις τιμές κατακόρυφα.

 

Ποιος ξεχνάει ότι μέσα σε 2-3 μήνες το S2 από 599 έφτασε να το αγοράζει κανείς 425 ευρώ και κάτι ανάλογο έχει αρχίσει να συμβαίνει και με το NOTE.

Από 699 ευρώ πλέον το παίρνεις 513 ευρώ και η κατρακύλα συνεχίζεται. Σε αυτό πάλι η apple έχει κάνει τη διαφορά αφού αν θα δει κάποιος το iphone4 19 μήνες μετά την κυκλοφορία του και κρατάει την τιμούλα του θαυμάσια.

 

Για χρήστες σαν και εμένα που θέλουν να δοκιμάζουν συνεχώς νέες συσκευές είναι μεγάλο αρνητικό να μειώνονται οι τιμές κατακόρυφα αφού με αποτρέπουν να το αποκτήσω με τον φόβο ότι μετά από λίγο θα "το φάω"

 

Δεν είναι επιχειρήματα αυτά για να προτιμήσει ένας σοβαρός χρήστης ένα iphone απο μια android συκευή. Αυτά είναι οικονομικά θέματα που αφορούν την τσέπη του καθενός και όχι τους λάτρεις της τεχονολογίας. Τα 700ρια που βλέπουμε στην αρχή είναι συνήθως pre-order τιμές. Το Note day one κόστιζε 550 ευρώ στο amazon.de. Η Samsung μια χαρά στρατηγική έχει με 1 συσκευή σε κάθε κατηγορία. Αυτή που έχει μπλέξει τα μπούτια της και αλλάζει τις high end σαν τα πουκάμισα είναι η HTC :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι διαβάζω δεν βρίσκω δυσαρεστημένο κάτοχο του Note...

Τόσο κορυφή είναι η συσκευή???

Από μπαταρία τόσο καλό???

Δηλαδή από όλα αυτά που διαβάζω, σχεδόν με έχετε πείσει να μην περιμένω ούτε το Galaxy S3, ούτε τίποτα...

 

 

Sent from DHD with Mixed Theme

και προβλημα να υπαρξει η λυση λεγεται xda!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι διαβάζω δεν βρίσκω δυσαρεστημένο κάτοχο του Note...

Τόσο κορυφή είναι η συσκευή???

Από μπαταρία τόσο καλό???

Δηλαδή από όλα αυτά που διαβάζω, σχεδόν με έχετε πείσει να μην περιμένω ούτε το Galaxy S3, ούτε τίποτα...

 

 

Sent from DHD with Mixed Theme

 

Ολα θα τα πάρουμε αλλά το GS3 αργεί :p

 

Πέρα από την οθόνη που είναι να μην σου τύχει δεν έχει αναφερθεί κάτι άλλο. Χτύπα το άφοβα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360843

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1335161

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την οθόνη που είναι να μην σου τύχει δεν έχει αναφερθεί κάτι άλλο.

 

τι εννοείς να μου σου τύχει? δεν έχουμε όλοι την ίδια απόχρωση στο άσπρο?

 

πως μπορώ να του πω όταν είναι συνδεδεμένο σε USB και φορτίζει να μη σβήνει η οθόνη?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι στη δεύτερη μέρα χωρίς φόρτιση. Με τη χρήση που κάνω προσωπικα με το S2 πχ δε θα είχα αυτή τη στιγμή 42% ακόμα μπαταρία!

Αν οφείλεται στην αναβάθμιση δε το γνωρίζω. :)

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

με το θεμα της πρώτης φόρτισης τι ισχύει εδώ? με το που έρχεται, του εξαντλούμε όση μπαταρία έχει ήδη μέσα και κανουμε 2 πλήρη γεμίσματα αδειάσματα?

ή δεν χρειάζετε τιποτα ιδιαίτερο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...