Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν παταω να συνδεθω σε 3g μου γραφει ανεπιτυχης συνδεση λογω εσφαλμενης ρυθμισης APN.

Πρεπει να μιλησω με τον παροχο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έβγαζε χθες, και είδα στις ρυθμίσεις ότι για κάποιο λόγο είχε αλλάξει το APN. Το άλλαξα σε "internet" και μπαίνω και πάλι κανονικά εγώ. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έβγαζε χθες, και είδα στις ρυθμίσεις ότι για κάποιο λόγο είχε αλλάξει το APN. Το άλλαξα σε "internet" και μπαίνω και πάλι κανονικά εγώ. ;)

Δεν εχει αλλαξει τιποτα σε εμενα, σε internet ειναι.

 

Λυθηκε, μιλησα με παροχο.

Edited by pannic
Link to comment
Share on other sites

πηρα χθες τηλ στο πλαισιο για την συγκεκριμενη συσκευη,και μου ειπαν οτι εξαντληθηκαν ολα τα αποθεματα,αλλα οτι θα φερναν και αλλα....και οταν τους ρωτησα σε τιμη θα ειναι αυτα που θα φερουν μου ειπανε οτι κανοβνικα η τιμη θα ειναι με την εκπτωση δηλ 349 ευρω......
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάλαβα γιατί το data connection δεν δούλευε με το gps στις rom του Lee!! . Έχει να κάνει σχέση με την vodafone :lol: . To ΑPN Setting!!!

 

@pannic

Tι rom έχεις και ποιον πάροχο ;.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά !είμαι και εγώ κάτοχος από την προηγούμενη Τρίτη κα αφού πέρασαν από τα χέρια μου hd kai hd 2 πείρα το evo !είμαι καινούργιος με το android και θέλω να σας ρωτήσω μερικά πράγματα …

1. Πως μπορώ να συνδέομαι στο pc αλλά να μην !φορτίζει την μπαταρία?( στο hd2 είχε τέτοια λειτουργία)

2. Προσπαθώ να μπω στην sd να δω τα αρχεία της (μέσα από το htc ,oxi apo το pc)… από πού στο καλό μπαίνεις?

3. Πατώντας πολλές φορές το κουμπί που ενεργοποιεί το htc δείχνει μαύρη εικόνα και πρέπει να το ξαναπατήσω για να ανοίξει κανονικά

4. Το ηχείο στο ακουστικό λίγο πριν ακόμα και στο τέρμα …μικροφωνίζει ι κάπως !

5. Σήμερα μού έγινε και για πρώτη φορά το έξης κουλό! Ήμουν σε κάποιο σιμίο που ..οκ ..δεν έπιανε καλά…όσοι με πέρνανε τους άκουγα πεντακάθαρα! Αλλά έμενα δεν μπορούσαν να με ακούσουν …και δεν έγινε μόνο σε μια κλίση!

6. Υπάρχει και σε αυτό το htc quick gps όπως στο hd2 η έχω μήνη πολύ πίσω ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η μπαταρία κρατά με το ζόρι μία μέρα.

Τηλέφωνα φωτό και ασύρματο καί κάθε βράδυ φόρτιση.

Επίσης με το usb φορτίζει παρά πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.

Ειμαι και εγω κατοχος του EVO εδω και 1 βδομαδα αγορασμενο απο το πλαισιο.

Σε γενικες γραμμες και σαν πρωτη εντυπωση απο το τηλεφωνο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, και γιατι ειναι απο τα πρωτα τηλεφωνα με ADROIND που δεν καταπιαστηκα αμεσως για ρουταρισμα και τα σχετικα,αλλα και για την υπολογιστικη του δυναμη που ακομα ειναι ανεκμεταλευτη.

Το μονο προβληματακι που εχω ,και γιαυτο ζηταω βοηθεια σε οποιον γνωριζει ειναι πως μπορω να βαλω ηχους μηνυματος δικους μου που εχω κατεβασει.Η μονη επιλογη που μου δινει ειναι οι δικοι του,η στην χειροτερη περιπτωση να κατεβασω απο HTC που ειναι για κλαματα.

Καμια ιδεα κανεις?:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.

Ειμαι και εγω κατοχος του EVO εδω και 1 βδομαδα αγορασμενο απο το πλαισιο.

Σε γενικες γραμμες και σαν πρωτη εντυπωση απο το τηλεφωνο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, και γιατι ειναι απο τα πρωτα τηλεφωνα με ADROIND που δεν καταπιαστηκα αμεσως για ρουταρισμα και τα σχετικα,αλλα και για την υπολογιστικη του δυναμη που ακομα ειναι ανεκμεταλευτη.

Το μονο προβληματακι που εχω ,και γιαυτο ζηταω βοηθεια σε οποιον γνωριζει ειναι πως μπορω να βαλω ηχους μηνυματος δικους μου που εχω κατεβασει.Η μονη επιλογη που μου δινει ειναι οι δικοι του,η στην χειροτερη περιπτωση να κατεβασω απο HTC που ειναι για κλαματα.

Καμια ιδεα κανεις?:cry:

 

Βάλε το mp3 της επιλογής σου κάπου στο τηλέφωνο, παίξε το κομμάτι με τον player πάτα επιλογές και σου δίνει τη δυνατότητα να το θέσεις ως ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Kατα τα άλλα, εμείς που το αγοράζουμε πλεόν με 349 ευρώ, είμαστε μεσ' στην τρελλή χαρά! :(:cry:

 

Δεν πρέπει να ισχύει για τα Ελληνικά καταστήματα της ενλόγο εταιρίας.

Αυτές οι τιμές είναι για άλλες ευρωπαϊκές χώρες (πιο φτωχές απο την Ελλάδα) που δεν έχουν την δυνατότητα να πάρουν τόσο ακριβά κινητά.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τιμές είναι για άλλες ευρωπαϊκές χώρες (πιο φτωχές απο την Ελλάδα) που δεν έχουν την δυνατότητα να πάρουν τόσο ακριβά κινητά.

 

 

Αφού μπορούν εκεί να το πουλήσουν τόσο , θα το κάνουν και εδώ αργά η γρήγορα .

 

Δεν είχανε το SGS1 στα 200 ευρώ πριν λίγο καιρό ?

 

Πάντα συμβαίνει κάτι τέτοιο , ο μόνος τρόπος για να μη σε απασχολεί είναι η υιοθέτηση της σκέψης :

Ναι καλά , εγώ το 3d κινητό το χαίρομαι εδώ και 1 η 2 η δεν ξέρω και εγώ πόσους μήνες .

 

Έτσι σκέφθηκα και όταν είδα την τιμή της 42" τηλεόρασής μου να πέφτει και να την αγοράζουν μαζικά πλέον αρκετά φθηνότερα ,

πως όταν αυτοί έβλεπαν σε μπαούλα των 25" εγώ χαιρόμουνα μία λεπτότατη κομψή 42" HD τηλεόραση .

 

Δυστυχώς κύριοι τα γούστα πληρώνονται , θα μου πεις γιατί να μην το πάρω σε λίγο καιρό το γούστο μου φθηνότερα ?

Γιατί τότε θα έχει βγει κάτι άλλο και θα γουστάρεις εκείνο , που θα είναι ακριβό φυσικά .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλέσω η συζήτηση να μην ξεφεύγει από το θέμα που είναι το Evo 3D και μόνο.

 

Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ απο το Plaisio με την προσφορά δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Είχα το HTC Wildfire πριν και είχε αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα απο την θολή οθόνη και την έλλειψη δύναμης.

 

Το Εvo είναι φοβερό, προσπαθώ να συνιθίσω το μέγεθός του βέβαια αλλά είναι μικρότερο απ, ότι περίμενα.

1. Η μπαταρία ξεζουμίζεται σε μία μέρα με όλα τα πρόσθετα δίκτυα απενεργοποιημένα.

2. Όταν πατάς το κουμπί επάνω της απενεργοποίησης τότε δεν εμφανίζεται η αλλαγή Προφίλ Ήχου όπως στο wildfire μου.

Σημαντική και χαζή έλλειψη, δεν υπήρχε λόγος να το βγάλουν αυτό.

 

Κατά τα άλλα είναι πανίσχυρο με απίστευτη οθόνη... Άν γνωρίζει με τα προφίλ ήχου τίποτα παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του.

 

ΥΓ: Σας έχει έρθει η ICS 4.0? Εμένα τίποτα ακόμα...

ANDROID for ever!

Edited by jim_pcplace
ICS
www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΓ: Σας έχει έρθει η ICS 4.0? Εμένα τίποτα ακόμα...

 

Δεν σου έχει έρθει γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει καν ακόμα για καμία από τις συσκευές της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι μαζευόμαστε όλο και περισσότεροι... :)

 

Άν γνωρίζει με τα προφίλ ήχου τίποτα παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του.

 

ΥΓ: Σας έχει έρθει η ICS 4.0? Εμένα τίποτα ακόμα...

 

Καλορίζικο... Για τα προφίλ δεν μπορείς να κάνεις αυτό που μπορούσες να κάνεις με το wildfire. Το έβγαλε από το sense η htc. Αν θες δοκίμασε το audiomanager από το market. Για την ics, είναι νωρίς ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!!παιδια! μια ερωτηση σε οσους φιλους εχουν την κινηταρα αυτη. ψαχνοντας βρηκα μερικα προβληματα που παρουσιαζει το συγκεκριμενο οπως η μεγαλες θερμοκρασιες τωρα δεν εχω βρει συγκεκριμενο λογο που το κανει αλλα ρωταω μηπως στον μελλον αντιπμετωπισουμε τεοια κατασταση (ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΤΕ).
Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενο οπως η μεγαλες θερμοκρασιες τωρα δεν εχω βρει συγκεκριμενο λογο

Δεν ανεβάζει θερμοκρασία και το ξεθεωνω. Το hd2 aνεβαζε πολύ παραπάνω

.δηλαδή το battery solo widget μου δείχνει συνέχεια 25 βαθμούς κελσίου στο EVO. Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπαίνουμε στο μενού της sd μέσα από το htc?ας πούμε έχω βάλει στιν sd to destinator 7. Πώς μπορώ να πάω μέσα στν κάρτα και να το δώ και να το εγκαταστήσω ? 2 μέρες ψάχνω να το βρω να δώ πος γίνετε και δε μπορώ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπαίνουμε στο μενού της sd μέσα από το htc?ας πούμε έχω βάλει στιν sd to destinator 7. Πώς μπορώ να πάω μέσα στν κάρτα και να το δώ και να το εγκαταστήσω ? 2 μέρες ψάχνω να το βρω να δώ πος γίνετε και δε μπορώ !!!!!

 

Κατεβάζεις από market έναν οποιοδήποτε file explorer. π.χ es file explorer. Voila! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή με την έκδοση που φοράμε (2.3) το κινητό δεν χρησιμοποιεί στο 100% και τους 2 πυρήνες του;

με το ICS θα γίνετε καλύτερη διαχείριση του hardware? είναι σίγουρο αυτό; ή φήμες...?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτήν την στιγμή με την έκδοση που φοράμε (2.3) το κινητό δεν χρησιμοποιεί στο 100% και τους 2 πυρήνες του;

 

Ισχύει αυτό.

 

με το ICS θα γίνετε καλύτερη διαχείριση του hardware?

 

Και αυτό ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το evo!

Ευχαριστώ το πλαίσιο για το....

Ένα καμένο πίξελ!

Την δευτέρα πάω για αλλαγή.

 

Ώχ και θέλω να το πάρω από κεί...:cry:

 

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΠΙΞΕΛ!!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΠΙΞΕΛ!!!!

 

πρωτον μην γραφεις με κεφαλαια. ειναι σαν να φωναζεις

δευτερον δεν σημαινει τιποτα το γεγονος οτι το επειδη το δικο σου εχει καμενο πιξελ οτι θα ειναι προβληματικα και ολα τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...