Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχαχαχαχα δεν υπάρχει πρόβλημα. :p Θα το ψάξω. Ευχαριστώ.;)

To βρήκα στο πρώτο post.;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε κάποιο widget από το μάρκετ όπως το smooth calendar η το jorte

 

 

Δηλαδή δεν γίνεται με το sense (όπως στα wm6.5 ) να φαίνεται η επόμενη συνάντηση στην αρχική οθόνη η έστω στην οθόνη κλειδώματος ?

 

 

Αν και το ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να τα ανεβασει καπου ?

 

Δώσε μου το email σου. Όλα τα sites για κατέβασμα είναι σχεδόν κλειστά.

 

Στο νέο CWM φορτίζει η μπαταρία εάν το κινητό είναι σε γρήγορη εκκίνηση όχι όμως αν δεν είναι τικαρισμένη η επιλογή αυτή...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο χθες και εγώ ευτυχής κάτοχος του κινητού.

Περίμενα ουσιαστικά ένα Sensation+, μιας και είχα Sensation πέρυσι τον Ιούνιο και τώρα ξαναγύρισα στην HTC. Αυτό όμως που συνάντησα ήταν κάτι άλλο, σίγουρα όχι ένα καλύτερο Sensation.

 

Ξεκινώντας, είναι αρκετά παχύτερο και βαρύτερο. Επειδή δεν έχει τις καμπύλες του Sensation παρά μια πιο μιλιταριστική φόρμα και ΚΥΡΙΩΣ επειδή υπάρχει το εξώγκομα των καμερών, το πιάσιμό του είναι πολύ περίεργο :blink:. Μάταια προσπαθούσα να με κάνω να αισθανθώ άνετα με το κινητό. Η χρήση με το ένα χέρι σχεδόν αδύνατη κάτι που με το παλιό δεν είχα θέμα.

 

Στη συνέχεια, η οθόνη ποιοτικά μου φαίνεται παρακάτω απο του Sensation. Δεν ξέρω γιατί, μου φαίνεται λιγότερο ακριβής χρωματικά, έχει έντονη απόχρωση ώχρας αντί για λευκό και με κουράζει κάπως στα μάτια.

 

Το μεγάλο του βάρος με κουράζει στο χέρι όταν μιλώ στο τηλέφωνο ενώ πραγματικά δε σου δίνει την ποιοτική εντύπωση του Sensation παρά του ότι το τελευταίο ήταν ελεφρύτερο. Η οθόνη μου δίνει την εντύπωση πλαστικού ενώ για το τζαμάκι των καμερών πίσω είμαι κατα 99% σίγουρος ότι ειναι πλαστικό.

 

Η μέγιστη ένταση με ακουστική σε μουσική μου φαίνεται χαμηλότερη από τα προηγούμενα κινητά μου ( Nexus S < iPhone 4 < Sensation < iPhone 4 ) αλλά είναι αρκετά καλή για τη μη-κόφωση μου. Με δυο λόγια εγώ θέλω ένα τσακ πιο δυνατά αλλά ο οργανισμός μου σίγουρα όχι.

 

Με το 3D με πιάνει πραγματικά ζαλάδα σε σημείο που μετά βλέπω 2D και με δυσκολεύει. Δε με ένοιαζε καθόλου όταν το αγόρασα, πόσο μάλλον τώρα που είδα ότι με κουράζει αφάνταστα αλλά για να ψαρώνουμε κόσμο καλά είναι :p

 

Από ταχύτητα σε browsing πάει φέτες, είναι ότι πιο γρήγορο είχα και με τη βοήθεια του απίστευτου text reflow των HTC, δε χρειάζομαι πια τον υπολογιστή μου.

 

Η μπαταρία του είναι Α Σ Τ Ε Ι Α. Αν θα το κρατήσω καιρό είναι το πρώτο πράγμα που θα πάρω ( οπότε λογικά θα την πάρω :p, αλλά μπορεί και όχι ). Το βγάζω φορτισμένο πλήρες στις 9μιση το πρωί, και στη μία ακριβώς μου έβγαλε μήνυμα ότι έμεινε λιγότερο απο 10%. Εντάξει το έλιωσα στο youtube αλλά και πάλι :ninja:

 

 

Γενικά είμαι πιο ευχαριστημένος από όσο αφήνει να φανεί το post μου. Μου φαίνεται ένα κινητό γομάρι σε όλα του και αυτή τη στιγμή αυτό ήθελα. Δεν ξέρω όμως για κάποιο λόγο ενώ με το Nexus S ( ICS ON) είχα την εντύπωση ότι είχα νοικοκυρεμένο κινητό με το EVO νιώθω ένα άπειρο μπάχαλο. Σα να μην υπάρχει τάξη πουθενά, πληροφορίες να πετάγονται από παντού κλπ κλπ :lol:

 

3 ερωτήσεις:

 

1) Χρειάζομαι έναν όμορφο, αξιόπιστο Launcher για να παίζω όταν βαριέμαι το Sense ο οποίος να μη χρειάζεται root κλπ

2) Αν αγοράσουμε γυαλιά απο τα 3D, θα βελτιωθεί καθόλου το ζήτημα του 3D ? Έχω δει με γυαλιά σε λάπτοπ 3D και ήταν κορυφαίο, καμία σχέση με αυτό το αίσχος

3) Έχετε υπόψη θήκη που να συμμαζεύει το εξόγκωμα της κάμερας ώστε να μην το αισθάνομαι τόσο περίεργα στο χέρι μου ;

 

Ευχαριστώ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

αν και παραλίγο να πάω για google nexus, η προσφορά στα 350ευρώ με οδήγησε στο 3d.. :)

αν και το καταλαβαίνω ότι θα ρωτήσω πράγματα που έχουν ξανααπαντηθεί, αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια απάντηση σύντομα στα ερωτήματά μου θα το εκτιμούσα πολύ..

α) αν και κατόπιν εορτής, μια συνολική άποψη για το τηλέφωνο..?? :)

β) σε review του myphone, είχα διαβάσει ότι η αναπαράσταση του "3d" είναι "αποτυχία στο συγκεκριμένο τηλέφωνο..δεν το πολυέψαξα, αλλά κανά δυο φωτογραφίες που είδα (αποθηκευμένες) όντως με προβλημάτισαν... (δεν ξέρω αν πρέπει να υπάρχει ανοιχτή κάποια ειδική ρύθμιση πριν δεις 3d)..

γ) sms..γι'αυτό το θέμα βρήκα κάποιες αναφορές στο ίντερνετ, αλλά όχι συγκεκριμένη λύση..τι πρόβλημα έχω..?? δεν μου εμφανίζει τα ονόματα των επαφών που έχω ανταλλάξει μηνύματα..!!!

δ) επαφές..έκανα ανάκτηση από το wildfire, και η πλειοψηφία των επαφών έχει περαστεί 3,4,5 φορές..συνδεδεμένη με τον εαυτό της...!! από το να τις διορθώσω μία μία, υπάρχει κάτι πιο εύκολο..???

και τέλος, αλλά πολύ σημαντικό για αρχή..

μια recommended value for money case-screen protector..δεν με νοιάζει Ελλάδα ή Ebay..Πακιστάν Μπαγκλαντές ή Χονγκ Κονγκ..μια δοκιμασμένη, και οικονομική.. :)

 

αυτά... :)

 

edit μόλις είδα ότι κάποιες απορίες είναι κοινές με το φίλο zerow, οπότε όποιος μπορεί, ας μας καλύψει και τους δύο.. :)

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανενας την στοκ ρομ του evo σε ruu μορφη για να το κανω locked? ευχαριστω προκαταβολικα

 

εδω θα βρεις ρομ οριτζιναλ. βεβαια απο αυτα που διαβασα στο xda εδω θελει τη διαδικασια του

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
εδω θα βρεις ρομ οριτζιναλ. βεβαια απο αυτα που διαβασα στο xda εδω θελει τη διαδικασια του

 

το ξερω απλως το filesonic υπολειτουργει και δεν μπορω να το κατεβασω. αν γνωριζει καποιος αλλο link θα ημουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

@zerow

στα περισσοτερα που αναφερεις εχεις ενα δικιο, ομως γιατι εχουν περασει και τα 2 κινητα στα χερια μου και προσφατα τα ειχα διπλα διπλα, στην οθονη κανεις λαθος. Το evo εχει ανωτερη οθονη απο το sensation, δεν εχει την αλοιωση χρωματων που παρουσιαζει το se στις γωνιες θεασης και γενικοτερα η οθονη εχει καλυτερη αποδοση. Κιολας δεν εχει το ιδιο oleophobic coating που εχει το sensation, οπου γεμιζε ευκολα δακτυλιες και δεν γλυστρουσε ευκολα το δακτυλο. Σε ολα τα review το αναφερουν σαν σημειο αναφορας για την οθονη του με συγκριση του sensation. Απο πλευρας design, οπως σωστα αναφερεις δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο, αλλα εχει καλυτερο καπακι απο το sensation με τις γνωστες αποκολλησης πλαστικου- μεταλικου. Η μπαταρια θελει στρωσιμο και βγαζει ανετα 1 με 1,5 μερα με σοβαρη χρηση. Για την καμερα εχεις δικιο, δεν ειναι τζαμακι αλλα πλαστικο.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου το email σου. Όλα τα sites για κατέβασμα είναι σχεδόν κλειστά.

 

Στο νέο CWM φορτίζει η μπαταρία εάν το κινητό είναι σε γρήγορη εκκίνηση όχι όμως αν δεν είναι τικαρισμένη η επιλογή αυτή...

εδω ειμαι φιλε gesamgr@gmail.com ευχαριστω

οντως ετσι ειναι για τη φορτιση θα το εγραφα και εγω γιατι σε μενα ενω κλεινει εντελως το κινητο δεν το κανει..αλλα εχω γρηγορη εκκινηση

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της θήκης, πήρα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0057UAM6K αυτή. Υπάρχει στο eBay αλλά στο Amazon το βρήκα φτηνότερα. Ποιοτική και με προφύλαξη οθόνης. Για τα υπόλοιπα θα επανέλθω...
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι φιλε gesamgr@gmail.com ευχαριστω

οντως ετσι ειναι για τη φορτιση θα το εγραφα και εγω γιατι σε μενα ενω κλεινει εντελως το κινητο δεν το κανει..αλλα εχω γρηγορη εκκινηση

 

To έστειλα . Έλεγξε το email σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με νορμαλ χρηση σημερα κλεινω 2.5 μερες! φοραω την ρομ του LEE την τελευταια τον κερνελ του Anthrax και χωρις sense με SPB 3d
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της θήκης, πήρα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0057UAM6K αυτή. Υπάρχει στο eBay αλλά στο Amazon το βρήκα φτηνότερα. Ποιοτική και με προφύλαξη οθόνης. Για τα υπόλοιπα θα επανέλθω...

 

 

Φαίνεται καλή πες μας εντυπώσεις .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλή πες μας εντυπώσεις .

 

Λοιπόν, θήκη είναι πολύ καλής ποιότητος, καμιά σχέση με κινεζιές TPU του eBay. Καλή εφαρμογή και στιβαρή αίσθηση κρατήματος. Κουμπιά power, Volume + / -, camera είναι καλυμμένα. USB, 2D/3D, ακουστικά ανοιχτά. Προτίμησα το φτηνό μοντέλο γιατί είναι πιο λεπτό. Είναι που είναι τέρας το τηλέφωνο, μην το χοντρύνω πολύ ακόμη.

 

Την προστασία οθόνης δεν την έβαλα ακόμη γιατί φοράω από άλλο τηλέφωνο. Όταν την βάλω θα δω και θα συμπληρώσω ανάλογα.

Δείχνει αξιοπρεπής αγορά για την τιμή της και όπως είπα, η αίσθηση είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

το Htc Evo 3D μπορει να δεχτεί keyboard and mouse με το Bluetooth?

Καπου ειχα διαβασει στο XDA για το xoom keyboard.

mouse?

και κατι αλλο, Οταν συνδέουμε το τηλεφωνο μεσω DLNA λειτουργει μόνο η βιβλιοθηκη με τα αρχεια video και εικονας?

Και οταν το συνδέουμε με MHL (HDMI) Λειτουργει ολοκληρο στην μεγάλη οθονη?

Σας ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θήκη είναι πολύ καλής ποιότητος, καμιά σχέση με κινεζιές TPU του eBay. Καλή εφαρμογή και στιβαρή αίσθηση κρατήματος. Κουμπιά power, Volume + / -, camera είναι καλυμμένα. USB, 2D/3D, ακουστικά ανοιχτά. Προτίμησα το φτηνό μοντέλο γιατί είναι πιο λεπτό. Είναι που είναι τέρας το τηλέφωνο, μην το χοντρύνω πολύ ακόμη.

 

Την προστασία οθόνης δεν την έβαλα ακόμη γιατί φοράω από άλλο τηλέφωνο. Όταν την βάλω θα δω και θα συμπληρώσω ανάλογα.

Δείχνει αξιοπρεπής αγορά για την τιμή της και όπως είπα, η αίσθηση είναι καλή.

 

ωραία πρόταση φίλε μου, αν το είχα δει νωρίτερα, ίσως ακολουθούσα το δικό σου παράδειγμα..

εγώ τελικά παρήγγειλα σήμερα αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51499

αν μοιάζει με μία που έχει φίλος μου στο sensation, πρέπει να είναι αρκετά στιβαρή, αλλά με το αρνητικό ότι όντως κάνει πιο γκουμούτσα το τηλέφωνο..

μου έκανε εντύπωση, ότι σε "επώνυμες" θήκες δεν βρήκα σημαντικές αποκλίσεις, γι'αυτό προτίμησα να την πάρω από εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να μου απαντησει καποιος φιλος,πως μπορω να απενεργοποιησω το μηνυμα που βγαζει στην φωνητικη εισοδο μιληστε παλι η ακυρωση. Αυτο εμφανιζεται μερικες φορες.Πως ενεργοποιειται(τι πληκτα πατω εκτος απο το να παω στο μενου και πατησω το εικονιδιο φωνητικη πληκτρολογηση)?Πως απενεργοποιειται?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Από την περασμένη παρασκευή έχω παραγγείλει σε μαύρο αυτήν : netimes/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-evo πιθανόν να την έχω μέχρι τέλος εβδομάδας .

Είχα στο hd2 την ίδια σε διάφανο αλλά είχα πρόβλημα με το φλας που αντανακλούσε και δεν έβγαιναν οι φωτό σωστά .

Με αυτήν δεν ξέρω , την παρήγγειλα όμως διότι θα έπαιρνα από αυτούς τα screen protector τα οποία είναι καλής ποιότητος (σχεδόν χρόνο στο hd2 ) και μιας και τα μεταφορικά θα ήταν ίδια πήρα και την θήκη .

 

Μου αρέσει που καλύπτει το πίσω τζαμάκι καθώς διάβασα πως είναι πλαστικό .

Link to comment
Share on other sites

Από την περασμένη παρασκευή έχω παραγγείλει σε μαύρο αυτήν : netimes/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-evo πιθανόν να την έχω μέχρι τέλος εβδομάδας .

Είχα στο hd2 την ίδια σε διάφανο αλλά είχα πρόβλημα με το φλας που αντανακλούσε και δεν έβγαιναν οι φωτό σωστά .

Με αυτήν δεν ξέρω , την παρήγγειλα όμως διότι θα έπαιρνα από αυτούς τα screen protector τα οποία είναι καλής ποιότητος (σχεδόν χρόνο στο hd2 ) και μιας και τα μεταφορικά θα ήταν ίδια πήρα και την θήκη .

 

Μου αρέσει που καλύπτει το πίσω τζαμάκι καθώς διάβασα πως είναι πλαστικό .

 

αυτό το θέμα με τα screen protectors εν Ελλάδι, είναι γνώμη μου, ή είναι υπερκοστολογημένα..? ακόμα και το χειρότερο screen protector, είναι πολύ ακριβότερο από πολλά που κυκλοφορούν στο internet..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος δεν συμπαθώ τις θήκες που ντύνουν μόνιμα όλο το κινητό

πήρα αυτήν http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-HTC-Evo-3D-PO-S510-Leather-Pouch-Case-Cover-/160647804638?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item25675af6de

απο το ebay , προστατεύει το κινητό απο τα πάντα . Όταν το βγάζω απο την θήκη θέλω να νιώθω το κινητό μου να χρησιμοποιώ , και όχι μια θήκη που έχει μέσα κινητό. Απλά και μόνο για να μην μου πέσει την ώρα που κάνω το τηλεφώνημα ή την ώρα που στέλνω μήνυμα.

Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι η απίστευτη ποιότητα δέρματος! το μυρίζω συνέχεια και δεν μπορώ να το πιστέψω!. μυρίζει σαν ακριβή δερμάτινη ζώνη-τσάντα- πορτοφόλι!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος δεν συμπαθώ τις θήκες που ντύνουν μόνιμα όλο το κινητό

πήρα αυτήν http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-HTC-Evo-3D-PO-S510-Leather-Pouch-Case-Cover-/160647804638?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item25675af6de

απο το ebay , προστατεύει το κινητό απο τα πάντα . Όταν το βγάζω απο την θήκη θέλω να νιώθω το κινητό μου να χρησιμοποιώ , και όχι μια θήκη που έχει μέσα κινητό. Απλά και μόνο για να μην μου πέσει την ώρα που κάνω το τηλεφώνημα ή την ώρα που στέλνω μήνυμα.

Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι η απίστευτη ποιότητα δέρματος! το μυρίζω συνέχεια και δεν μπορώ να το πιστέψω!. μυρίζει σαν ακριβή δερμάτινη ζώνη-τσάντα- πορτοφόλι!

 

Πολύ όμορφη θήκη πραγματικά.

Εγώ σιλικόνης πήρα μαζί με το τηλέφωνο από το Πλαίσιο μια PURO σαν αυτή :PURO Silicon Case For HTC Evo

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να μου απαντησει καποιος φιλος,πως μπορω να απενεργοποιησω το μηνυμα που βγαζει στην φωνητικη εισοδο μιληστε παλι η ακυρωση. Αυτο εμφανιζεται μερικες φορες.Πως ενεργοποιειται(τι πληκτα πατω εκτος απο το να παω στο μενου και πατησω το εικονιδιο φωνητικη πληκτρολογηση)?Πως απενεργοποιειται?Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Φίλε δεν γνωρίζω πως απενεργοποιείται αλλά μάλλον έτσι όπως κρατάς το κινητό κρατάς πατημένο και το touch sensitive κουμπί της αναζήτησης (αυτό με το μεγεθυντικό φακό,το πιο δεξιά) και σου εμφανίζεται η φωνητική αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...