Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται η επόμενη συνάντηση του ημερολογίου στην αρχική οθόνη , η έστω στην οθόνη κλειδώματος ώστε κάθε φορά που το ανοίγω να το βλέπω ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, αναφορικά με τη μπαταρία, εγώ πήρα μία Gold της eCell από eBay και δεν το πιστεύω, αλλά το κινητό βγάζει άνετα 2.5 μέρες! Πιστεύω ότι αξίζει να τη δοκιμάσετε. Γράφει ότι είναι 2.430mah. Δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως κρατάει πολύ, πάρα πολύ! Και είναι και οικονομική: http://www.ebay.com/itm/260868773401?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Την είχα παραγγείλει και εγώ και περιμένω από μέρα σε μέρα να σκάσει. Χάρηκα που άκουσα τόσο καλές εντυπώσεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Την είχα παραγγείλει και εγώ και περιμένω από μέρα σε μέρα να σκάσει. Χάρηκα που άκουσα τόσο καλές εντυπώσεις... :D

την παραγγειλα και εγω.για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Και είναι σε μέγεθος εργοστασιακής??:confused: Άμα είναι έτσι να την πάρω κι εγώ, γιατί με της mugen είμαι ευχαριστημένος πολύ απο αυτονομία, αλλα σε εμφανιση όχι και τόσο.

 

Update: Μπήκα απο το κινητό και δεν πρόσεξα τα mAh. Της mugen ειναι 3600, ονομαστικά... Και βγάζει 2 μέρες με αρκετή χρήση. Εσένα αυτή βγάζει το ίδιο με λιγότερα? Αν είναι έτσι συμφέρει. Με 3g, wifi, internet,κλήσεις, μηνύματα, παιχνίδια και εφαρμογές?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Και είναι σε μέγεθος εργοστασιακής??:confused: Άμα είναι έτσι να την πάρω κι εγώ, γιατί με της mugen είμαι ευχαριστημένος πολύ απο αυτονομία, αλλα σε εμφανιση όχι και τόσο.

 

Update: Μπήκα απο το κινητό και δεν πρόσεξα τα mAh. Της mugen ειναι 3600, ονομαστικά... Και βγάζει 2 μέρες με αρκετή χρήση. Εσένα αυτή βγάζει το ίδιο με λιγότερα? Αν είναι έτσι συμφέρει. Με 3g, wifi, internet,κλήσεις, μηνύματα, παιχνίδια και εφαρμογές?

Ναι είναι στο μέγεθος της εργοστασιακής. Τώρα για συγκρίσεις σε καταναλώσεις μεταξύ διαφορετικών χρηστών μόνο ασφαλή συμπεράσματα δεν βγάζουν. Σε αυτές τις περιπτώσεις ισχύει το buy and try... :)

 

Αν εσένα πάντως σου βγάζει η 3600 Mugen μόνο 2 μέρες, δεν νομίζω ότι θα δεις κάτι καλύτερη από αυτή. Το θέμα είναι αν βαρέθηκες το μέγεθος και θες να κάνεις κάποιο συμβιβασμό...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως, το συνήθισα μπορώ να πω. :p

Η αλήθεια είναι ότι θα το προτιμούσα στο κανονικό (μισό) του μέγεθος, αλλά απο το να ξεμένω μες στη μέρα από μπαταρία, καλύτερα έτσι.

Ίσως την πάρω κάποια στιγμή για δοκιμή.

Ευχαριστώ.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τρέχει Sense. Είναι pure ICS :)

 

Τότε λογικό να πηγαίνει πιο γρήγορα απο την 2.3 με sence 3

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. ψες το κινητό (htv evo 3d) αποφορτίστικε πλήρως. Το έβαλα στο φορτιστή, άναψε κόκκινη λάμπα για 3 δευτερόλεπτα, έσβησε και μετά τίποτα. Έβγαλα-έβαλα ξανά το καλώδιο, ούτα καν άναψε κ κόκκινη λάμπα. Άμα βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω, η κόκκινη λάμπα ανάβει για 3 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει.

 

Τι μπορεί να έγινε; Το κινητό έχει εγγύηση αλλά έχει CFW, δεν είχα πειράξει τίποτα όμως. Διάβασα ότι μπορεί να είναι η μπαταρία και την αφήσω εκτός του κινητού για κάποιες ώρες και μετά να ξαναδοκιμάσω, αλλά δεν πέτυχε. Σκέφτομαι να τη φορτίσω με εξωτερικό φορτιστή αλλά δεν έχω ένα και θέλω το κινητό άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. ψες το κινητό (htv evo 3d) αποφορτίστικε πλήρως. Το έβαλα στο φορτιστή, άναψε κόκκινη λάμπα για 3 δευτερόλεπτα, έσβησε και μετά τίποτα. Έβγαλα-έβαλα ξανά το καλώδιο, ούτα καν άναψε κ κόκκινη λάμπα. Άμα βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω, η κόκκινη λάμπα ανάβει για 3 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει.

 

Τι μπορεί να έγινε; Το κινητό έχει εγγύηση αλλά έχει CFW, δεν είχα πειράξει τίποτα όμως. Διάβασα ότι μπορεί να είναι η μπαταρία και την αφήσω εκτός του κινητού για κάποιες ώρες και μετά να ξαναδοκιμάσω, αλλά δεν πέτυχε. Σκέφτομαι να τη φορτίσω με εξωτερικό φορτιστή αλλά δεν έχω ένα και θέλω το κινητό άμεσα!!!

 

Δοκίμασε άλλη μπαταρια....

 

Αλλιώς σερβις , και παρακάλα να μην καταλάβουν οτι το έχεις πειράξει

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορούμε να έχουμε στο ημερολόγιο πάνω και της γιορτές ? η αν γίνετε να έχουμε στην αρχική οθόνη την γιορτή τις ημέρας η μετά από 1-2 μέρες που θα υπάρχει κάτι ανάλογο? Στο hd2 που είχα γινόταν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. ψες το κινητό (htv evo 3d) αποφορτίστικε πλήρως. Το έβαλα στο φορτιστή, άναψε κόκκινη λάμπα για 3 δευτερόλεπτα, έσβησε και μετά τίποτα. Έβγαλα-έβαλα ξανά το καλώδιο, ούτα καν άναψε κ κόκκινη λάμπα. Άμα βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω, η κόκκινη λάμπα ανάβει για 3 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει.

 

Τι μπορεί να έγινε; Το κινητό έχει εγγύηση αλλά έχει CFW, δεν είχα πειράξει τίποτα όμως. Διάβασα ότι μπορεί να είναι η μπαταρία και την αφήσω εκτός του κινητού για κάποιες ώρες και μετά να ξαναδοκιμάσω, αλλά δεν πέτυχε. Σκέφτομαι να τη φορτίσω με εξωτερικό φορτιστή αλλά δεν έχω ένα και θέλω το κινητό άμεσα!!!

 

φιλε μου, ειναι γνωστο θεμα αυτο που επαθες, ειναι bug του CWM. οταν αποφορτιστει το κινητο δεν ανοιγει. παντου εγραφαν μην αφηνεις το κιν να σβησει απο μπαταρια.

 

Υπαρχουν 2 τροποι για να επανελθει το κινητο και να μπορει να φορτιστει παλι.

 

1))plug the phone in, let the red led show, wait a few seconds (5-10) then press the camera button. The phone should now restart.

 

2)Try to press volume up + down + full press Camera button for several seconds.Then plug in the power connector and you should be fine again.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορούμε να έχουμε στο ημερολόγιο πάνω και της γιορτές ? η αν γίνετε να έχουμε στην αρχική οθόνη την γιορτή τις ημέρας η μετά από 1-2 μέρες που θα υπάρχει κάτι ανάλογο? Στο hd2 που είχα γινόταν κανονικά

 

Βάλε κάποιο widget από το μάρκετ όπως το smooth calendar η το jorte

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχω παρατηρήσει με τη μπαταρία είναι ότι όταν ανοίξω το κινητό μετά από πλήρη φόρτιση, θα είναι ή 100%, 95%, 90%, καπου εκει. Οτι και να δειχνει στην αρχη, πεφτει πολυ γρηγορα στο 87%-85% κι απο εκει και μετά πεφτει με φυσιολογικα επιπεδα. Και στις ρυθμισεις που κοιταξα, στις πληροφοριες για την μπαταρια φαινεται στο σχεδιαγραμμα οτι δεν ξεκιναει απο 100%. Το φορτιζω κλειστο, το βραδυ, σε πριζα τοιχου, καθε πρωτη ή δευτερη μερα.

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το επαναφερω στο κανονικο?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, ειναι γνωστο θεμα αυτο που επαθες, ειναι bug του CWM. οταν αποφορτιστει το κινητο δεν ανοιγει. παντου εγραφαν μην αφηνεις το κιν να σβησει απο μπαταρια.

 

Υπαρχουν 2 τροποι για να επανελθει το κινητο και να μπορει να φορτιστει παλι.

 

1))plug the phone in, let the red led show, wait a few seconds (5-10) then press the camera button. The phone should now restart.

 

2)Try to press volume up + down + full press Camera button for several seconds.Then plug in the power connector and you should be fine again.

 

 

+++++++++++++++++++++++

 

Να σαι καλά!!!! THANKS!!!!

 

:):)

 

Πέτυχε το 1ο, στην αρχή έκανα το πρώτο αλλά μαλλον καθυστέρησα να πατήσω το κουμπί της κάμερας. Μετά έκανα το 2ο και δεν πέτυχε. Εκεί που πάω να το αφήσω, λέω να ξαναδοκιμάσω. Βγάζω μπαταρία, τη ξαναβάζω μέσα, μόλις σβήνει το κόκκινο λαμπάκι, μετράω 10 sec, πατάω full το κουμπί της κάμερας για 2 sec, και βουαλά.... Αυτά αν σας τύχει και εσάς!

 

Πάνω που ετοιμαζόμουνα να δοκιμάσω να καλωδιώσω τη μπαταρία με τον εξωτερικό φορτιστή της κάμερας μου που είναι 4.2Volt και δίνει 0.65 ampere, είχα και άλλο φορτιστή li-ion που δίνει 4.2volt και 0,33 ampere! Εκεί θα έπεφτε γέλοιο! Σε άλλα foroum εξωτερικού πάθανε κάτι παρόμοιο, με το κόκκινο led να αναβοσβήνει αν θυμάμε καλά και όχι να σβήνει αμέσως και προτίνανε να αφήνεις τη μπαταρία εκτός για κανά 12ωρο! Σε μένα δεν έπιασε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχω παρατηρήσει με τη μπαταρία είναι ότι όταν ανοίξω το κινητό μετά από πλήρη φόρτιση, θα είναι ή 100%, 95%, 90%, καπου εκει. Οτι και να δειχνει στην αρχη, πεφτει πολυ γρηγορα στο 87%-85% κι απο εκει και μετά πεφτει με φυσιολογικα επιπεδα. Και στις ρυθμισεις που κοιταξα, στις πληροφοριες για την μπαταρια φαινεται στο σχεδιαγραμμα οτι δεν ξεκιναει απο 100%. Το φορτιζω κλειστο, το βραδυ, σε πριζα τοιχου, καθε πρωτη ή δευτερη μερα.

 

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το επαναφερω στο κανονικο?

 

κατεβασε απο το market το Battery Calibration https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration. φορτισε το κινητο και περιμενε οταν σου πει η εφαρμογη οτι εισαι πραγματικα 100% η μπαταρια (μην εμπιστευτεις το led που σου δειχνει πρασινο οταν η μπαταρια ειναι full), κανε battery calibration και βγαλε το απο την φορτιση. λογικα μετα θα εισαι ενταξει, θα χρειαστει να επαναλαβεις την διαδικασια οποτε αλλαζεις ROM κτλ..

 

+++++++++++++++++++++++

 

Να σαι καλά!!!! THANKS!!!!

 

:):)

 

Πέτυχε το 1ο, στην αρχή έκανα το πρώτο αλλά μαλλον καθυστέρησα να πατήσω το κουμπί της κάμερας. Μετά έκανα το 2ο και δεν πέτυχε. Εκεί που πάω να το αφήσω, λέω να ξαναδοκιμάσω. Βγάζω μπαταρία, τη ξαναβάζω μέσα, μόλις σβήνει το κόκκινο λαμπάκι, μετράω 10 sec, πατάω full το κουμπί της κάμερας για 2 sec, και βουαλά.... Αυτά αν σας τύχει και εσάς!

 

Πάνω που ετοιμαζόμουνα να δοκιμάσω να καλωδιώσω τη μπαταρία με τον εξωτερικό φορτιστή της κάμερας μου που είναι 4.2Volt και δίνει 0.65 ampere, είχα και άλλο φορτιστή li-ion που δίνει 4.2volt και 0,33 ampere! Εκεί θα έπεφτε γέλοιο! Σε άλλα foroum εξωτερικού πάθανε κάτι παρόμοιο, με το κόκκινο led να αναβοσβήνει αν θυμάμε καλά και όχι να σβήνει αμέσως και προτίνανε να αφήνεις τη μπαταρία εκτός για κανά 12ωρο! Σε μένα δεν έπιασε αυτό!

 

χαιρομαι που λυθηκε το προβλημα, για αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. θα ηταν κριμα να το πηγαινες για σερβις.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να μου απαντησει καποιος φιλος,πως μπορω να απενεργοποιησω το μηνυμα που βγαζει στην φωνητικη εισοδο μιληστε παλι η ακυρωση. Αυτο εμφανιζεται μερικες φορες.Πως ενεργοποιειται(τι πληκτα πατω εκτος απο το να παω στο μενου και πατησω το εικονιδιο φωνητικη πληκτρολογηση)?Πως απενεργοποιειται?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το market το Battery Calibration. λογικα μετα θα εισαι ενταξει, θα χρειαστει να επαναλαβεις την διαδικασια οποτε αλλαζεις ROM

Δεν αλλαζω rom, μιας και δεν το εχω πειραξει καθολου απο τοτε που το αγορασα.

Σε ευχαριστω πολυ!!

 

Edit: Το κατεβασα και μου ειπε να κανω root πρωτα. :-/ Σε εργοστασιακη συσκευη δεν κανει δουλεια ε?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζω rom, μιας και δεν το εχω πειραξει καθολου απο τοτε που το αγορασα.

Σε ευχαριστω πολυ!!

 

Edit: Το κατεβασα και μου ειπε να κανω root πρωτα. :-/ Σε εργοστασιακη συσκευη δεν κανει δουλεια ε?

 

θελει root για να δουλεψει, δλδ s-off. μπορει να του κανεις και προσωρινο root χωρις s-off. παντως ολες αυτες οι κινεζικες μπαταριες εχουν ενα θεμα με την διαχειριση και την αποδοση της καταναλωσης.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω σκοπο να αλλαξω rom, θα κανω το root γιατι μου το ζητησαν κατι εφαρμογες που κατεβασα σημερα. Οπως και αυτο με τη μπαταρια.

Ποιον οδηγο να ακολουθησω? Το κανω απο το htcdev? Ή εκεινο ειναι αλλο?

Αυτο?: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192245

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω σκοπο να αλλαξω rom, θα κανω το root γιατι μου το ζητησαν κατι εφαρμογες που κατεβασα σημερα. Οπως και αυτο με τη μπαταρια.

Ποιον οδηγο να ακολουθησω? Το κανω απο το htcdev? Ή εκεινο ειναι αλλο?

Αυτο?: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192245

 

Τι hboot έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπω αυτό? Δεν το εχω πειράξει από την αγορά του πάντως, αν παίζει ρόλο.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτει κάποια παιχνίδια 3D. .

μπορει καποιος να τα ανεβασει καπου ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπω αυτό? Δεν το εχω πειράξει από την αγορά του πάντως, αν παίζει ρόλο.

 

Bγάλε την μπαταρία από το κινητό. Τοποθέτησε την ξανά. Μετά θα έχεις παρατεταμένα πατημένο το volume down Και μετά πατάς το Power button. Θα σε βγάλει σε ένα λευκό μενού και κάπου εκεί λέει HBOOT .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Το βρήκα. :) Aναλυτικά...

SHOOTER_U PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.49.0018

eMMC-boot

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το ΗΒΟΟΤ δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί εγώ είχα το 007 και ήταν πολύ απλό. Όμως κάποιοι εδώ μέσα το έχουν κάνει root και S-OFF στην έκδοση HBOOT που έχεις. Κοίταξε λίγα Post ποιο πίσω και θα καταλάβεις. Σίγουρα θα σε βοηθήσουν και εσένα. Χίλια συγγνώμη . Απλά δεν θέλω να κάνω καμιά χαζομάρα και μετά να με βρίζεις :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...