Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα...λιγο υπερβολικος ο φιλος.

Αυτο με το καμμενο πιχελ ειναι καθαρα και μονο ευθυνη της Htc και οχι του μαγαζιου απο το οποιο το αγορασες.Φανταζεσαι οτι μπορει να υπαρχη συμφωνια με καταστηματα οτι θα παρετε αυτα που εχουν καμμενα πιχελ;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά εγώ πήρα από πλαίσιο και μάλιστα το εκθεσιακό κομμάτι γιατί δεν είχε αλλο,το πήρα 320 ευρώ και δεν έχει καμμένο πίξελ οπότε είναι θέμα ατυχίας..η αστοχίας της εταιρίας,το πλαίσιο δεν νομίζω να φταίει κάπου..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κανένα ελληνικό tutorial για s-off,root k unlock bootloader γιατί στο xda με τα αγγλικά το ψιλοχανω..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά υπάρχει κανένα ελληνικό tutorial για s-off,root k unlock bootloader γιατί στο xda με τα αγγλικά το ψιλοχανω..

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα το πρωτο post αλλα στους οδηγους ποθ παραπεμπει(και που ειχα κοιταξει και εγω πιο πριν) εχει αρχεια απο το megaupload το οποιο εχει κλεισει..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κοιταξα το πρωτο post αλλα στους οδηγους ποθ παραπεμπει(και που ειχα κοιταξει και εγω πιο πριν) εχει αρχεια απο το megaupload το οποιο εχει κλεισει..

 

Δεν έχουν κλείσει όλα, πχ από το depositfiles κατεβάζεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μαλλον κανεις λαθος.

Με 1 καμμενο πιχελ πhρα τηλεφωνο στην Ace hellas μου ειπαν οτι εαν ειναι μεχρι 1 μηνων το κανουνε αντικατασταση...εαν ειναι περισσοτερο επισκευη.Με την arvato η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω....Επειδη το κινητο ηταν 2 ημερων το ειχα παει στο πλαισιο οπου το ειχα παρει και μου το κανανε απευθειας αντικατασταση..Εαν εχει αλλαξει κατι και ξερεις κατι παραπανω ομως δεν αντιλεω...Ελπιζω να κανεις λαθος.Ο φιλος ομως εαν δεν του το αλλαξει το μαγαζι μπορει να απευθυθει στην ιδια την Htc.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

παιδια παντως οπως εγραψα καποιες σελιδες πισω μου το αλλαξαν καθως ημουν μεσα στις 7 μερες.φιλε με το καμενο πιξελ αμα σου πουν οχι πιεσε τους λιγο στο πλαισιο, κανε παραπονα και πιστευω θα στο αλλαξουν.εμενα παντως μου ειχαν πει πως θα επικοινωνησουν με την εταιρια και θα με καλεσουν.ετσι εγινε και τωρα εχω καινουριο και εχω κρατησει και την καρτα μνημης που ειχε η πρωτη συσκευασια;)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να δημιουργησω λογαριασμο email και μου βγαζει το

παρακατω μηνυμα και στους 2 λογαριασμους που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να δημιουργησω λογαριασμο email και μου βγαζει το

παρακατω μηνυμα και στους 2 λογαριασμους που εχω.

 

Στο Διακομιστης ΡΟΡ βαζης pop.mail. (και το mail που εισαι π.χ yahoo.gr ή yahoo.com ktl)

Το ιδιο και στο SMTP στο επομενο βημα βαζης smtp.mail. (και το mail που εισαι π.χ yahoo.gr ή yahoo.com ktl)

Link to comment
Share on other sites

Στο Διακομιστης ΡΟΡ βαζης pop.mail. (και το mail που εισαι π.χ yahoo.gr ή yahoo.com ktl)

Το ιδιο και στο SMTP στο επομενο βημα βαζης smtp.mail. (και το mail που εισαι π.χ yahoo.gr ή yahoo.com ktl)

Το εκανα αλλα παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

έχω να κάνω μόνο μιά δυσάρεστη διαπίστωση! Η διάρκεια της μπαταρίας σε σχέση με το Atrix είναι θλιβερή!

 

Πόσο κρατούσε το Atrix και πόσο τώρα το EVO ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

To μισό!!!!!! Μετα βίας μιά μέρα έναντι (μετά βίας) δύο ημερών! :cry:

Sense και 4.3 οθόνη είναι η αιτία σε σχέση με αυτά που ήξερες με το Atrix, αλλά αν σε παρηγορεί και το δικό μου (πρώην) Galaxy S αν το δούλευα φουλ, την ημέρα δεν την έβγαζε.

Στα υπόλοιπα είσαι ευχαριστημένος ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει είναι. Πάντως το Sense έχει αντικατασταθεί από τον ADW EX και η διαφορά στην οθόνη είναι μικρή. Βέβαια το "γομάρι" είχε μπάταρία 1930 mah. Aν πάντως τα είχα και τα δύο ταυτόχρονα, μάλλον θα προτιμούσα να κρατήσω το Atrix, με διαφορά 51/49!

 

Εεε εντάξει, με μπαταρία 1930mAh σίγουρα και το EVO θα είχε διαφορετικές επιδόσεις, αλλά είπαμε όλα τα android (συνήθως) "πονάνε" στην μπαταρία σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Παρόλα αυτά ξέρουμε ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και μεγάλες οθόνες με υψηλές αναλύσεις και διάρκεια μπαταρίας, κάπου κερδίζουμε και κάπου χάνουμε, έτσι είναι. ;)

Σημασία έχει να είναι απροβλημάτιστο το τηλέφωνο και για την αυτονομία άς είναι καλά η δεύτερες μπαταρίες !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναφορικά με τη μπαταρία, εγώ πήρα μία Gold της eCell από eBay και δεν το πιστεύω, αλλά το κινητό βγάζει άνετα 2.5 μέρες! Πιστεύω ότι αξίζει να τη δοκιμάσετε. Γράφει ότι είναι 2.430mah. Δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως κρατάει πολύ, πάρα πολύ! Και είναι και οικονομική: http://www.ebay.com/itm/260868773401?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναφορικά με τη μπαταρία, εγώ πήρα μία Gold της eCell από eBay και δεν το πιστεύω, αλλά το κινητό βγάζει άνετα 2.5 μέρες! Πιστεύω ότι αξίζει να τη δοκιμάσετε. Γράφει ότι είναι 2.430mah. Δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως κρατάει πολύ, πάρα πολύ! Και είναι και οικονομική: http://www.ebay.com/itm/260868773401?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

2.5 μέρες !!! :) Αυτό είναι, ορίστε η λύση στο θέμα σου φίλε haki, με μόνο 15,50€ !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
απο χθες δοκιμαζω την ics 4.0.3 που εχει βγει στο xda. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1456793 ειναι εξαιρετικα γρηγορη, χωρις καποιο σοβαρο bug εκτος απο το γεγονος οτι δεν δουλευει το 3d και η καμερα, αρκετα ελαφρια και γενικα κανει το evo να πεταει. ενω στην αρχη ειχα απογοητευτει απο το τηλεφωνο διοτι ηταν πιο αργο απο το οπτιμους 2χ και κυριως το ατριξ που ειχα προηγουμενως, με το ics μου φαινεται αλλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι η κατανάλωση της μπαταρίας έχει να κάνει με την φωτεινότητα της οθόνης και όχι τόσο με το Sense. Δοκιμάστε μέσα στο σπίτι να έχετε την μικρότερη φωτεινότητα και σε χώρους εξωτερικούς την αυτόματη. Όσον αφορά αυτό που λέγεται για μια ημέρα ή δύο ημέρες διάρκεια της μπαταρίας είναι κάτι το πολύ σχετικό. Εάν π.χ έχεις 3g ή Wi-Fi συνέχεια ανοιχτά και το πόσες φορές πειράζεις το κινητό. Σίγουρα Μια μεγαλύτερη μπαταρία θα ήταν επιθυμητή όμως δεν πιστεύω ότι για μερικά mAh θα βλέπαμε μεγάλη διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Α για την 1.20.401.8 λες ;. Προσθέτει κάποια παιχνίδια 3D. Aλλά εάν είσαι root Και s-off μην κατεβάζεις τίποτα. Ούτως η άλλως δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις. Βασικά δεν προσφέρει και πολλά πράγματα. Πέρασε του Gani την ROM, που είναι και rooted 1.20.401.8
Link to comment
Share on other sites

απο χθες δοκιμαζω την ics 4.0.3 που εχει βγει στο xda. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1456793 ειναι εξαιρετικα γρηγορη, χωρις καποιο σοβαρο bug εκτος απο το γεγονος οτι δεν δουλευει το 3d και η καμερα, αρκετα ελαφρια και γενικα κανει το evo να πεταει. ενω στην αρχη ειχα απογοητευτει απο το τηλεφωνο διοτι ηταν πιο αργο απο το οπτιμους 2χ και κυριως το ατριξ που ειχα προηγουμενως, με το ics μου φαινεται αλλη συσκευη.

 

τρεχεις και sence με την ICS?

 

να δουμε πως θα τρέχει το evo με ICS ΚΑΙ sence 4!!!!!!!!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...