Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα με ταλαιπωρεί η μπαταρία,ειδικά μόλις το πήρα δεν έβγαζε μέρα ολόκληρη.

Χθες το φόρτισa 100% με το calibration και μετά το έβαλα κατάσταση πτήσης και κοιμηθηκα. Τώρα που στέλνω μήνυμα είναι με 73 % και κανα δίωρο WiFi.

Είναι η δεύτερη φορά με το calibration και μου φαίνεται ότι έφτιαξε λίγο.

Πάντως θεωρώ ότι αν το σκίζω ολη την μερα και το φόρτιζω κάθε βράδυ τότε είναι καλά .θα είμαι ευχαριστημένος .

παραπανω δεν νομιζω οτι θα βγαλει αυτη η μπαταρια.

Edited by makiskat
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να ξεκαθαρίσω, το τηλέφωνο το θεωρώ φοβερό. Ειδικά κάποια στιγμή που έβαλα rom με Sense 3.5, ήταν και (ακόμα) πιο πολύ λειτουργικό και eye candy. Που δηλαδή να φορέσει και ICS. Όπως έγραψα και κάπου παραπάνω, διαβάζοντας, ήμουν ενήμερος για το θέμα μπαταρίας, με 4.3 οθόνη, δεν πίστευα ότι θα βγάλω και βδομάδα, ειδικά όταν είμαι όλη μέρα στο δρόμο και υπάρχουν μέρες που οι κλήσεις δεν προλαβαίνονται....

 

Όπως λέει όμως και ο makiskat, να το δουλέψω όλη μέρα, να χαρώ τις δυνατότητες του (λίγο wifi, λίγο ράδιο, σπάνια φωτό, ελάχιστα και αν παιχνίδια) και το βράδυ να το φορτίσω. Όχι και αυτό όμως. Ακόμα και που το κοιτάω είμαι σίγουρος κάποιο process αντι-ματιάσματος ενεργοποιήται και αδειάζει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και αυτό όμως. Ακόμα και που το κοιτάω είμαι σίγουρος κάποιο process αντι-ματιάσματος ενεργοποιήται και αδειάζει την μπαταρία.

Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Αυτό ξαναπές το!!:p:( Πόσες φορές έχω κοιτάξει να δω ποιες λειτουργίες τρέχουν στο παρασκήνιο και βρίσκω εφαρμογές και παιχνίδια που είχα μήνες να τα πειράξω!!:blink: Άβυσσος η ψυχή του android!:O

 

Με όλα αυτά που λέμε για τις μπαταρίες, είπα σήμερα να βάλω την stock, να ξανά πιάσω λεπτό τηλέφωνο στο χέρι. Με wifi ανοιχτό από το πρωί, κράτησε μόλις 5 ώρες.:cry: Βέβαια, την είχα και καιρό σε αδράνεια, αλλά και πάλι είναι ενδεικτικό.

 

Mugen, 3600mAh κι άγιος ο Θεός!!:D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Αυτό ξαναπές το!!:p:( Πόσες φορές έχω κοιτάξει να δω ποιες λειτουργίες τρέχουν στο παρασκήνιο και βρίσκω εφαρμογές και παιχνίδια που είχα μήνες να τα πειράξω!!:blink: Άβυσσος η ψυχή του android!

Δε βλέπω το λόγο αν δεν έχεις πάντως battery drain, να σε απασχολεί το τί τρέχει στο παρασκήνιο. Αν το κινητό σου δεν έχει κολλήματα, τί σε νοιάζει τι τρέχει; ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Με τη μπαταρία της mugen η αλήθεια είναι δεν με νοιάζει τίποτα.:p Έτσι κι αλλιώς, όπως λες, κολλήματα δεν έχω.

Απλά δεν βρίσκω λόγο να τρέχουν "άσχετες" εφαρμογές.

Anyway...That's android!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν έχεις WiFi ή 3g, ανοιχτα συνέχεια με αυτόματους συγχρονισμούς πόσο η μπαταρία διαρκεί ;
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχεις παραθεση, μαλλον εμενα ρωτας ε? :p

Πλεον τα εχω μονιμως ανοιχτα, ολη μερα, μιας και χρησιμοποιω πολυ facebook, whatsup messenger και internet. Πολυ σπανια φτανει βραδυ και εχει φτασει στο 20%. Ειναι μετα και αναλογα τι επιπλεον χρηση (τηλεφωνα, παιχνιδια, βιντεο, κτλ) θα κανω.

Παντως με wifi και 3g μονο, δεν εχω κανενα προβλημα. Στο τελος της μερας θα εχω απο 40-60%. Χθες, πχ. το εκλεισα στο 63%. Αν ειμαι ολη μερα απο πανω ισχυουν τα παραπανω.;)

 

Ειναι τεραστια ευκολια να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, οτι θα εχεις οση μπαταρια χρειαζεσαι μες στη μερα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Διαβάζω εδώ κ κάποιες μέρες το forum κ βρήκα αρκετές χρήσιμες πληροφορίες για το κινητό μας..

Έχω όμως 2 ερωτησούλες κ θα ήθελα τη βοήθεια σας..

1) Ενώ διαβάζω ότι έχουν γίνει αρκετές αναβαθμίσεις λογισμικού εμένα δεν βρίσκει καμία..

Έχω την 1.20.401.8, την έκδοση 3.0 του sence και την 2.3.4 android..

Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν γίνεται η αναβάθμιση στο software του κινητού μου??

2) Δεν βρίσκω πουθενά το swype, υπάρχει τέτοια δυνατότητα ή τζάμπα το ψάχνω??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους σας για την βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού. Επόμενη αναβάθμιση τον Μάρτιο. Το swype τζάμπα το ψάχνεις. Μπορείς όμως να χρησιμοποιείς το διαδραστικό πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

@apitsakis

Ειδα οτι τεσταρεις τον κερνεl του anryl.....Για πες εντυπωσεις......

 

Stable είναι αλλά περιμένω να ξεφορτιστεί η μπαταρία για να δω πως τα πάει με την μπαταρία. Ας πούμε π.χ ότι σε 12 ώρες με χρόνο ενεργής οθόνης στις 2.5 ώρες με φωνητικές κλήσεις 38 λεπτά ,Ίντερνετ για 38 λεπτά, μάρκετ για 15 λεπτά, 10 μηνύματα, αυτόματο συγχρονισμό για καιρό κάθε μία ώρα, αποστολή και λήψη 20 emails, και περίπου 10 μηνύματα, λίγο facebook 7 benchmarks (quadrant,CF Bench, Auntutu) τώρα έχω 17%. Wifi για 10:30 ώρες, και 1:30 ώρα 3g.

 

Aυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο βρε συ ρωταω.

 

Σαν μαρκα ειναι γνωστη ? πχ οπως η mugen, ή ειναι μια μπαταρια φτηνη του ebay.

 

Και ρωταω γιατι εχω παθει ζημια απο μπαταρια ανταλλακτικη.

 

Και εγώ έχω παραγγείλει την συγκεκριμμένη μπαταρία για έναν λόγο είναι made in Japan οχι China.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παραγγείλει την συγκεκριμμένη μπαταρία για έναν λόγο είναι made in Japan οχι China.

 

Eτσι γράφει. Ειναι ομως γιαπωνέζικη; Γιατι ένα αυτοκολητάκι που γράφει ότι θες, ειναι μισή μέρα δουλειά για τους κινέζους.

 

Η mugen είναι ειναι εγγύηση αλλά κάνει το τηλέφωνο ακόμα πιο μεγάλο και κάνει και 100ε δυστυχώς.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η μεγαλύτερη μπαταρία σε όγκο έχει τα αρνητικά της. Ο καθένας με τις ανάγκες του. Δεν είμαι αρνητικός στο να αγοράσω αυτή τη μεγάλη μπαταρία, όμως είναι πολλά τα λεφτά Άρη...και δεν έχω και σκοπό να μείνω με αυτό το κινητό μέχρι το καλοκαίρι. Θα ήθελα να πάω σε κινητό με μεγαλύτερη οθόνη, όχι όμως και του Note, που τελικά δεν με βολεύει. Στις 4.7 ίντσες θα ήταν...perfect :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του EVO.

Το πίσω κάλυμα παρουσιάζει προβλήματα εφαρμογής ή τριξίματος;

Σε μία παρουσίαση στο digital life λένε ότι έχει θέμα στο κομμάτι αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του EVO.

Το πίσω κάλυμα παρουσιάζει προβλήματα εφαρμογής ή τριξίματος;

Σε μία παρουσίαση στο digital life λένε ότι έχει θέμα στο κομμάτι αυτό.

 

Το έχω δύο εβδομάδες και μέχρι στιγμής τιποτε απο αυτά που αναφέρονται στο digital life, δεν συμβαίνει. :)

Τώρα εάν αργότερα παρουσιάση...εδω είμαστε...:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού. Επόμενη αναβάθμιση τον Μάρτιο. Το swype τζάμπα το ψάχνεις. Μπορείς όμως να χρησιμοποιείς το διαδραστικό πληκτρολόγιο.

 

Τζαμπα παιδευομουν τοσες μερες δλδ....

Αυτο εδω ειδα κ νομιζα οτι ημουν πολυ πισω:

http://community.sprint.com/baw/thread/83734?start=0&tstart=0 :X:X:X

Ευχαριστω για την βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του EVO.

Το πίσω κάλυμα παρουσιάζει προβλήματα εφαρμογής ή τριξίματος;

Σε μία παρουσίαση στο digital life λένε ότι έχει θέμα στο κομμάτι αυτό.

 

Είναι τόσο εύκαμπτο υλικό (όταν το πρωτοάνοιξα για να βάλω την sim λύγισε τόσο που φοβήθηκα μην σπάσει) που θεωρώ αδύνατον να δημιουργήσει τριξίματα ακόμη και στο μέλλον .

Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν το φοβήθηκα καθόλου. Και η εφαρμογή του είναι άψογη σε αντίθεση με το unibody Sensation που είχα πριν.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

σχετικά με την οθόνη, το έχει συγκρίνει κανείς με Desire HD να μου πει αν καταλήγει στο ίδιο συμπέρασμα με εμένα, ότι δηλαδή η οθόνη του Desire HD φαίνεται καλύτερη..??

 

και επίσης, για αναπαραγωγή 3D χρησιμοποιείτε κάποιες συγκεκριμένες ριυθμίσεις? ή επιλογές? γιατί εμένα μου φαίνεται εντελώς "άκυρο" το 3d του..

 

Ασχετο αλλα καπου διαβασα εδω οτι το 3D ειναι χαλια.

 

Εμενα παλι γιατι μου φαινεται παρα πολυ καλο ?

 

ΕΙδικα σε σχεση με το 3DS (απο το 3ds γιατι εχεις και την δυνατοτητα 3D ταινειων και youtube, πιο πολλες επιλογες δλδ) και το Optimus ειναι καλυτερο.

 

Το χαλανε μονο οι γωνιες θεασης.

 

εγώ το είχα γράψει φίλε μου, δεν ξέρω αν το έχουν γράψει και άλλα παιδιά, πάντως εγώ αυτό που βλέπω, είναι σαν αυτό που είχα διαβάσει και στο review του Myphone, σαν τους παλιούς χάρακες που τους γυρνάς και βλέπεις κάπως διαφορετικές φιγούρες..

 

σήμερα "έφαγα" το net για να δω συγκριτικά στις οθόνες desire hd, και evo 3d, δεν βρήκα βίντεο..

βρήκα μόνο άρθρα, που λένε ότι υπερτερεί σαφώς του 3d..εγώ πάντως που τις βλέπω δίπλα δίπλα, π.χ. το "λευκό" στην ώρα του sense, στο μεν 3d μου μοιάζει προς το κίτρινο, στο δε desire, προς το άσπρο-μπλε.. σαν να έχει μεγαλύτερη ζωηράδα..

 

παιδιά κάτι που ίσως το χρειαστώ..

το hdmi out, (μέσω της θύρας usb? ) λέει κάτι..???

σκέφτομαι επειδή στη διπλωματική μου έχω να παρουσιάσω μια εφαρμογή σε android, να συνέδεα το κινητό με τον projectora, αλλά δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα είναι Ok...το έχει δοκιμάσει κανείς..?? να αγοράσω κάτι τέτοιο..?? http://www.ebay.co.uk/sch/?_kw=htc%20usb%20hdmi&_ds=1&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1

Link to comment
Share on other sites

σήμερα "έφαγα" το net για να δω συγκριτικά στις οθόνες desire hd, και evo 3d, δεν βρήκα βίντεο..

βρήκα μόνο άρθρα, που λένε ότι υπερτερεί σαφώς του 3d..εγώ πάντως που τις βλέπω δίπλα δίπλα, π.χ. το "λευκό" στην ώρα του sense, στο μεν 3d μου μοιάζει προς το κίτρινο, στο δε desire, προς το άσπρο-μπλε.. σαν να έχει μεγαλύτερη ζωηράδα..

 

'Εχω και τα δύο κινητά παράλληλα, μπορώ να πω πως όντως το DHD έχει λίγο καλύτερη οθόνη, σε κάποιους τομείς και για τα γούστα μου (λίγο πιο κρύο προφίλ στο χρώμα και λίγο καλύτερο contrast). Επειδή έχω το DHD καιρό μπορώ να πω η οθόνη του δεν ήταν έτσι στην αρχή και βελτιώθηκε αισθητά σε ένα από τα update που είχαν κάνει (δεν θυμάμαι πότε). Ευελπιστώ πως μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο και στο EVO.

 

Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές παρατηρήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Με Leedroid παντως και Bravia engine διπλα διπλα με το DHD δεν εχει καμμια σχεση με το δικο μου τηλ τουλαχιστον. Και συγκεκριμενα αυτο με το ασπρο του Sense κοιτωντας τωρα, ειναι "ψυχρο ασπρο" σε μενα.

 

Σε σχεση βεβαια με το Desire με Amoled ειναι πιο πισω.

 

Για το πισω καπακι αν πιεσω την καμερα κανει ενα τριξιμο στο δικο μου.

Edited by hollow_83
Link to comment
Share on other sites

Με Leedroid παντως και Bravia engine διπλα διπλα με το DHD δεν εχει καμμια σχεση με το δικο μου τηλ τουλαχιστον. Και συγκεκριμενα αυτο με το ασπρο του Sense κοιτωντας τωρα, ειναι "ψυχρο ασπρο" σε μενα.

 

Σε σχεση βεβαια με το Desire με Amoled ειναι πιο πισω.

 

Για το πισω καπακι αν πιεσω την καμερα κανει ενα τριξιμο στο δικο μου.

Προφανώς και θα έχει διαφορά μιας και που εσύ έχεις διαφορετικό προφίλ οθόνης. Εγώ, μάλλον και ο φίλος, μιλάμε για unroot. Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί και η ίδια η HTC να αλλάξει το προφίλ σε κάποιο update, αν υπάρχουν παράπονα βέβαια. Πάντως εμένα δεν με χαλάει καθόλου η οθόνη του σε σχέση με του DHD μιας και που η μεγαλύτερη ανάλυση, το πολύ καλύτερο response time και οι καλύτερες γωνίες θέασης, την κάνουν πολύ καλύτερη.

 

Όσον αφορά το απλό Desire. Όλα καλά με το φοβερό contrast, της γωνίες θέασης και τα υπερκορεσμένα χρώματα (αν σου αρέσουν), αλλά το άσπρο της είναι πολύ θερμό.

 

Για τρίξιμο, το δικό μου είναι solid as a block...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...