Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, minast said:

Κι εμένα σε σταθερό μου είχαν τάξει πάγιο για μέρες που δεν είχα υπηρεσία, και δεν το είδα ποτέ, παρά τα 2-3 τηλέφωνα που τους ξαναπήρα. Δεν ξανασχολήθηκα γιατί έκανα φορητότητα μετά από λίγο καιρό...

Έχει μηδενίσει το τρέχον πάγιο... 

Αν δε με ενδιέφερε το unlimited data δε θα έκανα αυτό το συμβόλαιο. 

Οπότε, καλό το 0 πάγιο αλλά δεν είναι το "ποθούμενο"! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cmvr said:

Ξάνθη ή Κομοτηνή είσαι ; 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Εγώ σε λίγες ώρες αποχωρίζομαι τη Vodafone. Είναι απαράδεκτη στην Αθήνα και σε όλη την αττική. Ούτε να μιλήσεις σε πολλά σημεία. Όσο για το internet τα έχω γράψει τραμπολίνο η κατάσταση.

 

Αφού δεν σε θέλει το συμβόλαιο, φύγε να χαρείς. Το Giga WiFi on the Spot σε καλύπτει για τα δεδομένα όπου η πρασινη ζορίζεται. 
Εγω πάντως το Unlimited δεν το κοβω,εκτός αν βρω στα ίδια λεφτά της πρασινης και έχω ενα τηλέφωνο.
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8244737075

 

7 το πρωί... Πολύ μετά μέχρι 2-3mbps

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αφού δεν σε θέλει το συμβόλαιο, φύγε να χαρείς. Το Giga WiFi on the Spot σε καλύπτει για τα δεδομένα όπου η πρασινη ζορίζεται. 
Εγω πάντως το Unlimited δεν το κοβω,εκτός αν βρω στα ίδια λεφτά της πρασινης και έχω ενα τηλέφωνο.
 

Τώρα με την αναμπουμπούλα των προσφορών κάποιοι έχουν πάρει σε χαμηλότερες τιμές.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θαύμα! Το Pita Network αποφάσισε να βάλει κεραία εκεί που είχε η WIND, κοντά στον σταθμό Χαλανδρίου. Πλέον από 2 γραμμές 4G και 0,3 Mbps, πήγε στο παρακάτω. Μάλλον η κεραία άνοιξε αυτές τις μέρες, γιατί νομίζω τη Δευτέρα που πέρασα ξανά είχε το παλιότερο χάλι. 

Τους πήρε χρόνια, αλλά έχουν φτιάξει αρκετά από τα σημεία που έχω δηλώσει. Στην (παλαιά) Πεντέλη πάντως γενικά παραμένει αίσχος, αν και ψηλά στην πλατεία Αγίας Τριάδας, έπιανε σήμα από τη Νέα Πεντέλη απέναντι (#211). Χρειάζεται νέο σταθμό μαζί με την μπλε... 

Screenshot_2022-03-26-13-53-10-175_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-03-26-13-53-36-695_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Θαύμα! Το Pita Network αποφάσισε να βάλει κεραία εκεί που είχε η WIND, κοντά στον σταθμό Χαλανδρίου. Πλέον από 2 γραμμές 4G και 0,3 Mbps, πήγε στο παρακάτω. Μάλλον η κεραία άνοιξε αυτές τις μέρες, γιατί νομίζω τη Δευτέρα που πέρασα ξανά είχε το παλιότερο χάλι. 

Τους πήρε χρόνια, αλλά έχουν φτιάξει αρκετά από τα σημεία που έχω δηλώσει. Στην (παλαιά) Πεντέλη πάντως γενικά παραμένει αίσχος, αν και ψηλά στην πλατεία Αγίας Τριάδας, έπιανε σήμα από τη Νέα Πεντέλη απέναντι (#211). Χρειάζεται νέο σταθμό μαζί με την μπλε... 

Screenshot_2022-03-26-13-53-10-175_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-03-26-13-53-36-695_cz.mroczis.netmonster.jpg

Ευχάριστο νέο 

Στο Baroque απεναντι από το κτηριο της Περιφέρειας Ιόνιων Νήσων, Αργοστόλι. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5050025009

Για να δίνει τέτοιες ταχύτητες πιάνει από τον σταθμό της Πλατείας που έχει συνεγκατασταση με την μπλε. 
Χωρις κίνηση βλέπεις και 100αρια.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Σούνιο και Λαύριο η καλύτερη ταχύτητα.

https://www.speedtest.net/my-result/a/8256540047

Μέσα στο Λαύριο είχε απο

https://www.speedtest.net/my-result/a/8256260284

https://www.speedtest.net/my-result/a/8256192184

Δεν ξέρω αν φταίει που μέτρησα με cosmote server.

Γενικά και Μαρκόπουλο τα ίδια μια του ύψους μια του βάθους.

Θελει πολύ δουλειά το δίκτυο σε όλη την Ελλάδα όχι μόνο στην Αττική και κυρίως στο κέντρο της Αθήνας.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και γω με την Cosmote που έχω ήδη συμβόλαιο,μου δίνουν το απεριόριστο medium (όλα απεριόριστα εκτός από λεπτά προς όλους 300) στα 40€ μέχρι τον Νοέμβριο που λήγει το ήδη υπάρχον συμβόλαιο μου και μετά πάει στα 52€ ή αλλιώς να πάρω ένα νέο καρτοκινητό και να πάρω την προσφορά με τα 37€(προφανως δεν θα αλλάξω τον κύριο αριθμό μου).Οπότε έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα σε Vodafone και Wind.Μιλησα και με τους 2,με κάλυψε πιο πολύ η Vodafone με την έξτρα σιμ και την έκπτωση αν φέρω την σταθερή οποιαδήποτε στιγμή και τους λέω συμφωνώ αλλά δώστε μου λίγες μέρες να πάρω ένα CU,μιας και είναι δέσμευση τα 2 χρόνια να δω τις ταχύτητες που πιάνω στα Τρίκαλα να δω άμα είναι όλα οκ.Και μέχρι να ξημερώσει να πάω,λέω δεν μπαίνω να διαβάσω την παρέα να δω από περιέργεια τι παίζει;Και είδα τα ίδια ακριβώς προβλήματα που είχα σε ένα CU για λίγους μήνες πριν 3-4 χρόνια και χειρότερα τώρα και λέω τι φάση..Αυριο όπως και να χει θα πάρω έναν αριθμό και θα επανέλθω με τις μετρήσεις στα Τρίκαλα να έχουμε και από δω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως, στα Γιάννενα, σε εσωτερικό χώρο, (δωμάτιο) δοκιμαζω μια κάρτα Vodafone data μονο,  απο το unlimited πακέτο. Εκει που της cosmote επιανε 70, της Vodafone πιανει 2..

Για πέταμα λεω.. Δοκιμάζω σε καθε παράθυρο μπας και εχει καλύτερο σημα, συν εξω στο μπαλκόνι. Όντως στο ένα παράθυρο ανέβαινε σε 6-10. Δοκίμασα σε διάφορα σημεία και όταν το άφησα το κινητο σε ενα σημείο που βαση λογικής είναι το χειρότερο, δε βλέπει πουθενά, πανω σε μια βιβλιοθήκη, εκει βαραει αναλόγως την ωρα απο 17-55 Απίστευτο ακούγεται. Οπότε εβαλα μονιμα ενα παλιο κινητό ως ρουτερ σε αυτό το σημείο ωστε να στέλνω ίντερνετ και είναι ενα μινι vdsl.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sosimple2 said:

Εγω πάντως, στα Γιάννενα, σε εσωτερικό χώρο, (δωμάτιο) δοκιμαζω μια κάρτα Vodafone data μονο,  απο το unlimited πακέτο. Εκει που της cosmote επιανε 70, της Vodafone πιανει 2..

Για πέταμα λεω.. Δοκιμάζω σε καθε παράθυρο μπας και εχει καλύτερο σημα, συν εξω στο μπαλκόνι. Όντως στο ένα παράθυρο ανέβαινε σε 6-10. Δοκίμασα σε διάφορα σημεία και όταν το άφησα το κινητο σε ενα σημείο που βαση λογικής είναι το χειρότερο, δε βλέπει πουθενά, πανω σε μια βιβλιοθήκη, εκει βαραει αναλόγως την ωρα απο 17-55 Απίστευτο ακούγεται. Οπότε εβαλα μονιμα ενα παλιο κινητό ως ρουτερ σε αυτό το σημείο ωστε να στέλνω ίντερνετ και είναι ενα μινι vdsl.. 🙂

Κλασική vodafone μην αγχώνεσαι. Και στο σπίτι έτσι και στο ξενοδοχείο και σε φίλους κλπ. Παντού θέλει να ψάχνεις τα ειδικά σημεία γιατί το δίκτυο είναι για τα πανηγύρια 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Κλασική vodafone μην αγχώνεσαι. Και στο σπίτι έτσι και στο ξενοδοχείο και σε φίλους κλπ. Παντού θέλει να ψάχνεις τα ειδικά σημεία γιατί το δίκτυο είναι για τα πανηγύρια 🤣🤣🤣🤣🤣

Γιατι συμβαίνει αυτό όμως.. Ειναι πολυ κουφο. Συνεργάζεται η Vodafone με κάποια άλλη πχ με την cosmote? Αν ξέρει κανείς. Σκέφτομαι πχ μήπως σε εκείνο το σημείο δεν πιάνει καθόλου την κεραία της vodafone, οπότε γυρνάει σε κεραία άλλης εταιρείας πχ cosmote, που ακόμα και σε εκείνο το σημείο έχει καλύτερη λήψη οπότε πιάνει και καλύτερη ταχύτητα.. Αλλιως παίζει και ενα άλλο σενάριο. Τα κινητά δουλεύουν περίεργα για εξηκονομηση μπαταρίας. Ίσως πιάνει τόσο χάλια εκεί που ανεβάζει τάση για να πιάσει καλύτερα με αποτέλεσμα να πιάνει τελικά καλύτερα από ποιο καλά σημεία.. 

Αν δείτε που έχω βάλει το κινητο και πιάνει 5πλασιες ταχύτητες από ανοιχτά σημεία, θα ξηνετε το κεφάλι σας και εσείς.. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο σχεδιασμός των κυψελων στην Vodafone προσπαθει να παραβιασει τους νομους της φυσικής.

Εχουν την κακη συνήθεια να μην στρωνουν τις δεσμες των Sectors με ακριβεια και το αποτελεσμα ειναι να εισαι βουτηγμενος στις παρεμβολές απο γειτονικές κυψέλες ανεξέλεγκτα. Η Vodafone προτιμά να ειναι σε " safe mode " καλής και σίγουρης κάλυψης παρά να πετυχαίνει καθαρές non extremely overlapped συχνότητες. 

Αποτελεσμα: 

Στην ... βιβλιοθήκη πετυχαίνεις καλύτερη απομόνωση μιας συγκεκριμένης κυψελης και καλυτερο SNR με ...λιγοτερα neighbor cells. ( Download speed)

Και καπως ετσι κανεις εσυ optimize την κεραία και ....οχι η Vodafone για σενα απο ...ψηλα 🙂

Αυτο που ομως δεν θα καταφερεις με την " βιβλιοθήκη " ειναι να κανεις τον σταθμο βασης εκει ...ψηλα  να σε " βρει " καθαρα.  ( χαμηλο upload διοτι ο σταθμος βασης δεν ξερει τι να " πρωτοακουσει"  με τοσο χάος απο overlapped overpopulated cells.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Δυστυχώς ο σχεδιασμός των κυψελων στην Vodafone προσπαθει να παραβιασει τους νομους της φυσικής.

Εχουν την κακη συνήθεια να μην στρωνουν τις δεσμες των Sectors με ακριβεια και το αποτελεσμα ειναι να εισαι βουτηγμενος στις παρεμβολές απο γειτονικές κυψέλες ανεξέλεγκτα. Η Vodafone προτιμά να ειναι σε " safe mode " καλής και σίγουρης κάλυψης παρά να πετυχαίνει καθαρές non extremely overlapped συχνότητες. 

Αποτελεσμα: 

Στην ... βιβλιοθήκη πετυχαίνεις καλύτερη απομόνωση μιας συγκεκριμένης κυψελης και καλυτερο SNR με ...λιγοτερα neighbor cells. ( Download speed)

Και καπως ετσι κανεις εσυ optimize την κεραία και ....οχι η Vodafone για σενα απο ...ψηλα 🙂

Αυτο που ομως δεν θα καταφερεις με την " βιβλιοθήκη " ειναι να κανεις τον σταθμο βασης εκει ...ψηλα  να σε " βρει " καθαρα.  ( χαμηλο upload διοτι ο σταθμος βασης δεν ξερει τι να " πρωτοακουσει"  με τοσο χάος απο overlapped overpopulated cells.

αυτο που λες φαινεται να γινεται σε πολλες περιοχες... η μπλε τι κανει? (μιας και εχουν πολλες κοινες εγκαταστασεις?)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HORGRAP said:

Δυστυχώς ο σχεδιασμός των κυψελων στην Vodafone προσπαθει να παραβιασει τους νομους της φυσικής.

Εχουν την κακη συνήθεια να μην στρωνουν τις δεσμες των Sectors με ακριβεια και το αποτελεσμα ειναι να εισαι βουτηγμενος στις παρεμβολές απο γειτονικές κυψέλες ανεξέλεγκτα. Η Vodafone προτιμά να ειναι σε " safe mode " καλής και σίγουρης κάλυψης παρά να πετυχαίνει καθαρές non extremely overlapped συχνότητες. 

Αποτελεσμα: 

Στην ... βιβλιοθήκη πετυχαίνεις καλύτερη απομόνωση μιας συγκεκριμένης κυψελης και καλυτερο SNR με ...λιγοτερα neighbor cells. ( Download speed)

Και καπως ετσι κανεις εσυ optimize την κεραία και ....οχι η Vodafone για σενα απο ...ψηλα 🙂

Αυτο που ομως δεν θα καταφερεις με την " βιβλιοθήκη " ειναι να κανεις τον σταθμο βασης εκει ...ψηλα  να σε " βρει " καθαρα.  ( χαμηλο upload διοτι ο σταθμος βασης δεν ξερει τι να " πρωτοακουσει"  με τοσο χάος απο overlapped overpopulated cells.

Με αυτά που γράφεις με έβαλες σε σκέψεις.. Παλια είχα σταθμό fm, προ 30 και ετών και κατι καταλαβαίνω από σήμα.. Μη κάνω κανα πείραμα να κόψω αριστερά δεξιά τα σήματα και αφήσω μόνο εκεί που βλέπει την κεραία, να δω αν θα ανέβει και αλλο.. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

Νόμοι της φυσικής και στο παλιο αναλογικό ραδιόφωνο ...μονο που εδω εχεις να κανεις με 5.000.000+ μικρα μικρα " τετράγωνα" σηματακια 🙂 (carriers και εκατοντάδες εναλλασσόμενα αναλογα με τον θορυβο και τα overlappings MHz σε frames και microseconds 🙂

Ενας κοινός εχθρός και στα δυο ειναι το multipath distortion ,αν και στην κινητη τηλεφωνια το προκαλει και ο ιδιος ο παροχος αν δεν ασχολείται με  optimization και ...οχι μονο τα βουνά και οι θάλασσες  🙂

d7d8e2f7e2bdb94e88e70a4e2b7f2fae.png

5G-NR-Frame-structure-for-0-8-antenna-ports-and-SFI-0.png

Interactivity-test-results-in-the-presence-of-carrier-aggregation-and-handovers_w900_hX.jpg

spectrum_aggregation_complexity.png

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Τρίκαλα Θεσσαλίας,30 μέτρα από την κεντρική πλατεία.Θα επανέλθω και με άλλα σημεία. 

IMG_20220331_194044.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιησω vpn, οπότε αν και είμαι Ελλάδα φαίνεται πχ οτι μπαίνω απο Αμερική, υπάρχει περίπτωση τα data να μέτρησουν σαν roaming? 

Thanks, 

Link to comment
Share on other sites

-Οι πρώτες 4 μετρήσεις ξεκινάνε 150 μέτρα από το κολυμβητήριο Τρικάλων (η 1η) και γινονται σε μια ακτίνα 200 μέτρων σε ευθεία γυρνώντας προς κεντρική πλατεία.

 

-Η 5η μέτρηση έγινε με πολύ προσπάθεια στην ίδια περιοχή ένα στενό παράλληλα έξω από σπίτι φίλου αλλά δεν έμπαινε με τίποτα στο ίντερνετ και έπρεπε να παίξω με Flight mode.

 

-Η 6η μέτρηση έγινε με πολύ κόπο πολύ κοντά στην αστυνομία Τρικάλων όπου έπαιζα πάλι με Flight mode καθως 9 στις 10 μετρήσεις δεν ξεκινούσαν καν (έγραφαν error μετά από λίγο) 

-Η προτελευταία μέτρηση έγινε έξω από τις παλιές φυλακές (νυν μουσείο Τσιτσάνη) δίπλα από το Τζαμί).

-Και η τελευταία έγινε στο σπίτι μου μέσα,2ος όροφος πολύ κοντά στο νοσοκομείο Τρικάλων.

 

Αυτα εν ολίγοις,αύριο θα πιάσω και την υπόλοιπη πόλη και ίσως και λίγο πιο έξω αν μπορέσω για να έχετε όλοι όσοι μπορεί να επισκεφθείτε τα Τρίκαλα μια ιδέα.Σε πολλά σημεία έδειχνε 5G αλλά με πετούσε στο 4G και σε άλλα σημεία δεν έμπαινε καν ίντερνετ και έπαιζα με Flight mode.Προς το παρόν τα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι εκτός από κάποιες εξαιρέσεις (και στο σπίτι μου ευτυχώς) το 4G εδώ έχει θέμα! 

 

 

IMG_20220401_011048.jpg

IMG_20220401_011101.jpg

IMG_20220401_011112.jpg

IMG_20220401_011123.jpg

IMG_20220401_011228.jpg

IMG_20220401_010856.jpg

IMG_20220401_010832.jpg

IMG_20220401_010814.jpg

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, George6633 said:

-Οι πρώτες 4 μετρήσεις ξεκινάνε 150 μέτρα από το κολυμβητήριο Τρικάλων (η 1η) και γινονται σε μια ακτίνα 200 μέτρων σε ευθεία γυρνώντας προς κεντρική πλατεία.

 

-Η 5η μέτρηση έγινε με πολύ προσπάθεια στην ίδια περιοχή ένα στενό παράλληλα έξω από σπίτι φίλου αλλά δεν έμπαινε με τίποτα στο ίντερνετ και έπρεπε να παίξω με Flight mode.

 

-Η 6η μέτρηση έγινε με πολύ κόπο πολύ κοντά στην αστυνομία Τρικάλων όπου έπαιζα πάλι με Flight mode καθως 9 στις 10 μετρήσεις δεν ξεκινούσαν καν (έγραφαν error μετά από λίγο) 

-Η προτελευταία μέτρηση έγινε έξω από τις παλιές φυλακές (νυν μουσείο Τσιτσάνη) δίπλα από το Τζαμί).

-Και η τελευταία έγινε στο σπίτι μου μέσα,2ος όροφος πολύ κοντά στο νοσοκομείο Τρικάλων.

 

Αυτα εν ολίγοις,αύριο θα πιάσω και την υπόλοιπη πόλη και ίσως και λίγο πιο έξω αν μπορέσω για να έχετε όλοι όσοι μπορεί να επισκεφθείτε τα Τρίκαλα μια ιδέα.Σε πολλά σημεία έδειχνε 5G αλλά με πετούσε στο 4G και σε άλλα σημεία δεν έμπαινε καν ίντερνετ και έπαιζα με Flight mode.Προς το παρόν τα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι εκτός από κάποιες εξαιρέσεις (και στο σπίτι μου ευτυχώς) το 4G εδώ έχει θέμα! 

 

 

IMG_20220401_011048.jpg

IMG_20220401_011101.jpg

IMG_20220401_011112.jpg

IMG_20220401_011123.jpg

IMG_20220401_011228.jpg

IMG_20220401_010856.jpg

IMG_20220401_010832.jpg

IMG_20220401_010814.jpg

Κλασική Vodafone μια του ύψους μια του βάθους. Τα ίδια και μέσα στην Αθήνα και σε κεντρικότατα σημεία εκεί που πιάνει 100 πέφτει στα 2 και μετά στα 6 και μετά σε h+ και μετά στα 50 κλπ κλπ κλπ 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Κλασική Vodafone μια του ύψους μια του βάθους. Τα ίδια και μέσα στην Αθήνα και σε κεντρικότατα σημεία εκεί που πιάνει 100 πέφτει στα 2 και μετά στα 6 και μετά σε h+ και μετά στα 50 κλπ κλπ κλπ 

Τουλάχιστον στο σπίτι μου παίζει πολύ δυνατά,αλλά γενικά στην πόλη παρατήρησα αρκετά θέματα,φοβάμαι να βγω και πιο έξω 🥴

Τουλάχιστον να μην κλείσουν ακόμα το 3G,πριν λίγο έκανα μια μέτρηση στα 14mbps download είναι τουλάχιστον τίμιο.

 

Edit:Δεν μπορώ να καταλάβω τι φρίκες τρώει το σύστημα.Ξαφνικα και ενώ στην μπάρα είναι 4G+ με 4 γραμμές,δεν μπαίνει πουθενά και στα speedtest μου γράφει error.. Μετα από 2-3' επανήλθε το ίντερνετ.Ειναι η 3η φορά που μου το κάνει αυτό το συγκεκριμένο θέμα.Δεν μπορώ να καταλάβω.. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Τουλάχιστον στο σπίτι μου παίζει πολύ δυνατά,αλλά γενικά στην πόλη παρατήρησα αρκετά θέματα,φοβάμαι να βγω και πιο έξω 🥴

Τουλάχιστον να μην κλείσουν ακόμα το 3G,πριν λίγο έκανα μια μέτρηση στα 14mbps download είναι τουλάχιστον τίμιο.

 

Edit:Δεν μπορώ να καταλάβω τι φρίκες τρώει το σύστημα.Ξαφνικα και ενώ στην μπάρα είναι 4G+ με 4 γραμμές,δεν μπαίνει πουθενά και στα speedtest μου γράφει error.. Μετα από 2-3' επανήλθε το ίντερνετ.Ειναι η 3η φορά που μου το κάνει αυτό το συγκεκριμένο θέμα.Δεν μπορώ να καταλάβω.. 

Αύριο θα δεις και το φουλ σήμα 4G+ που γίνεται 2G(E) χωρίς λόγο, ακόμα και χωρίς να είναι idle. Μην τρομάξεις, νορμάλ είναι για VF. 🤪

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...