Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πειτε πιο προγραμμα να βαλω για να μην ανοιγουν ολες οι εφαρμογες και να με τρωει την καρτα οταν μπαινω στο νετ χωρις wifi?ειπα να μπω στο 0.facebook και εφαγε 1 ευρω γιατι ανοιξαν εφαρμογες χωρις να το θελω

 

δυστυχώς ολο και κάτι θα ανοιξει να κατεβάζει...

 

Για αρχή κλείσε τον συγχρονισμό του gmail λογαριασμου και τα δεδομένα φόντου.

πλήκτρο μενου>ρυθμίσεις>Λογαριασμοι και συγχρονισμός.

 

Αυτό λογικά θα απενεργοποιήσει και το μαρκετ.

 

Μπορείς να βάλεις το εγκατεστημένο στο λειτουργικό wigdet (γραφικό στοιχείο) "Ελεγχος ισχύος" στην αρχική οθόνη σου.

σε αυτό βάλε τα δεδομένα δικτύου, το wifi, και τον συγχρονισμό. Μην επιλέξεις να ανοιγει-κλείνει τιποτε μαζι με άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας , θα ήθελα να βρω έναν μεταφραστή από αγγλικά σε ελληνικά να επιλέγω το κείμενο και να μου βγάζει αμέσως τη μετάφραση να μη χρειάζεται να κάνω αντιγραφές και επικολλήσεις από πρόγραμμα σε πρόγραμμα ...ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας , θα ήθελα να βρω έναν μεταφραστή από αγγλικά σε ελληνικά να επιλέγω το κείμενο και να μου βγάζει αμέσως τη μετάφραση να μη χρειάζεται να κάνω αντιγραφές και επικολλήσεις από πρόγραμμα σε πρόγραμμα ...ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:cool:

 

Απευθύνσου αν θες στο σχετικό για αυτού του είδους εφαρμογές θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271529

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τις τελευταίες nightly, ποιά παίζει καλύτερα?

 

Από θέμα μπαταρίας, η rc1 είναι χιλιόμετρα μπροστά πάντως απο τις αλλες (ειδικά αν αλλαξεις και το libaudio.so, κάπως έτσι λέγετε. Το έχει ανεβάσει ένα παιδί στο θρεντ της cyanogen)

Πραγματικά όλες η αλλες που δοκίμασα ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΝ τη μπαταρία! η 122 για παράδειγμα, 9 ώρες standby με μισή ώρα κλήσεις μόνο (2 κλήσεις όλες κι όλες από ένα τέταρτο), είχε πέσει στο 10%!! (μετά άνοιξα wifi 3-4 λεπτά και έκλεισε..)

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε πιο προγραμμα να βαλω για να μην ανοιγουν ολες οι εφαρμογες και να με τρωει την καρτα οταν μπαινω στο νετ χωρις wifi?ειπα να μπω στο 0.facebook και εφαγε 1 ευρω γιατι ανοιξαν εφαρμογες χωρις να το θελω

 

Εδώ είσαι. DROIDWALL.

Δοκιμασμένο απο εμένα εδώ και πολύ καιρό και κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά.Επιλέγεις ποιες εφαρμογές να δουλεύουν σε WIFI η σε 3G και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.Θέλει root.

Και με αυτό εδώ βλέπεις τι όγκο έχεις χρησιμοποιήσει.

Edited by Archutas
Link to comment
Share on other sites

+1 για το droidwall και από εμένα, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και έχω ησυχάσει.

 

Σχετικά με το 0.facebook.com βρήκα αυτό

Να έχει υπόψη του (ο χρήστης) ότι το “τσάμπα” παρέχεται ΜΟΝΟ στην περίπτωση που δεν ανοίξει φωτογραφίες και δεν “κλικάρει” links σε άλλα web sites. Αν κάνετε κάτι από αυτά, “το ρολόι γράφει”…

Κανονικά, οι πάροχοι θα έπρεπε να ειδοποιούν το χρήστη, σε περίπτωση που φύγει από τη “δωρεάν ζώνη”, ζητώντας την έγκρισή του για να μπει σε “επίπεδο πληρωμών”, αλλά σας συνιστούμε να μην περιμένετε κάτι τέτοιο…

Μήπως έκανες click σε κάτι από τα παραπάνω και σου έφαγε το 1 euro?(δεδομένο ότι δεν έχεις enable autoupdate & widgets)

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάπιος να βοηθήσει με το εξής πρόβλημα (αγορά απο wind 4/11> 2.2 RLS5 cpu 691-122 on demand Go Launcher Ex) σχετικά με τη μπαταρία.

Μου βγάζει απο μιάμιση έως δυόμιση μέρες αναλόγως τη χρήση.Το πρόβλημα όμως είναι το έξης το οπoίο μου το έχει κάνει 5-6 φορές.Για παράδειγμα χτες το βράδυ το απενεργοποίησα και η μπαταρία έδειχνε 48% και το πρωί που το άνοιξα έδειξε 26%.....τι μπορώ να κάνω?:!:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάπιος να βοηθήσει με το εξής πρόβλημα (αγορά απο wind 4/11> 2.2 RLS5 cpu 691-122 on demand Go Launcher Ex) σχετικά με τη μπαταρία.

Μου βγάζει απο μιάμιση έως δυόμιση μέρες αναλόγως τη χρήση.Το πρόβλημα όμως είναι το έξης το οπoίο μου το έχει κάνει 5-6 φορές.Για παράδειγμα χτες το βράδυ το απενεργοποίησα και η μπαταρία έδειχνε 48% και το πρωί που το άνοιξα έδειξε 26%.....τι μπορώ να κάνω?:!:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

wipe battery stats... δεν διαβάζει σωστά η RLS5 την μπαταρία σου... τα ίδια κολλήματα είχα κι εγώ με τις πολλές αλλαγές των CM: μου έδειχνε 80%, έκανα reboot και έδειχνε 70%, έκανα πάλι καπάκι reboot και έδειχνε 75%, καπάκι reboot 60%. Με wipe battery stats και 2-3 κύκλους φόρτισης, κρατάει 3 μέρες περίπου με σχετικά απαιτητική χρήση σε wifi, και κανά μισάωρο GPS την κάθε μέρα. Όχι με CM βέβαια, γιατί η CM ρουφάει σαν παλαβή και από επιδόσεις δεν είναι και η καλύτερη, ακόμα κι όταν είναι overclocked.

 

Όλα αυτά με Ginger Stir Fry (android 2.3.4) που είναι βασισμένο στον leaked kernel της ZTE και κάνει την καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας και έχει σαν πρόσθετα addons όλα τα σχετικά καλούδια της CM. Δεν πέρνει overclock βέβαια, αλλά τι να το κάνω το overclock όταν πάει πιο γρήγορα χωρίς overclock από όλες τις άλλες που έχω δοκιμάσει. Άσε που τώρα που καλοκαίριασε, τα σαββατοκύριακα δεν θέλω να είμαι με το φορτιστή παραμάσχαλα στην παραλία:):) Και χωρίς gps reboots και σχετικά bugs γιατί χρησιμοποιεί τα επίσημα libs της zte (φυσικά με ράδιο από την αρχή αφού είναι της zte ο kernel και τα libs).

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Kogos ευχαριστώ για την απάντηση σου.Επειδή σκέφτομαι (δηλαδη ψήθηκα :lol:) να περάσω τη ρομ που λες ,θέλω τη βοηθεια σου επείδη ειναι το πρωτο μου android και έχω κάνει 2-3 φορές flash install κλπ,μη κάνω καμια πατατια.

1.Το κινητό το έχω κάνει repartitioning για μεγαλύτερο χώρο αλλα απο οτι καταλαβαίνω πρέπει να χωράει.144 mb για ρομ διαθέσιμα.Σωστα?

2.Πριν κάνω install θα πρεπει να κάνω κάπιο wipe?

3.Τις εφαρμογές αν τις κάνω backup με το Titanium backup μπορώ μετα να τις επεναφέρω? (και ειδικότερα αν ξέρεις τι γινεται με τον launcher δλδ αν μπορώ να επαναφέρω τις οθόνες οπως πριν κλπ )

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

Edited by mcrae13

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι. DROIDWALL.

Δοκιμασμένο απο εμένα εδώ και πολύ καιρό και κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά.Επιλέγεις ποιες εφαρμογές να δουλεύουν σε WIFI η σε 3G και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.Θέλει root.

Και με αυτό εδώ βλέπεις τι όγκο έχεις χρησιμοποιήσει.

 

+1 για το droidwall και από εμένα, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και έχω ησυχάσει.

 

Σχετικά με το 0.facebook.com βρήκα αυτό

Μήπως έκανες click σε κάτι από τα παραπάνω και σου έφαγε το 1 euro?(δεδομένο ότι δεν έχεις enable autoupdate & widgets)

 

οχι φιλος δεν ανοιξα τιποτα,δεν προλαβα να μπω ειχαν ανοιξει τα μειλ κτλπ μονα τους

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημμα με το κινητο μου.

εχω το zte blade με την γνησια εκδοση λογισμικου αλλα με ξεκλειδωτα τα 512 μνημης.

γιατι δεν μου κραταει η μπαταρια παραπανω απο 6-7 ωρες μετριας πρως σκληρης χρησης???

υπαρχει καποιο προβλημμα με την μπαταρια? εκανα λαθος πρωτη φωστηση?

 

υ.γ αυτο μου το εκανε και πριν ξεκλειδωσω τα 512 μνημης

Link to comment
Share on other sites

Kogos ευχαριστώ για την απάντηση σου.Επειδή σκέφτομαι (δηλαδη ψήθηκα :lol:) να περάσω τη ρομ που λες ,θέλω τη βοηθεια σου επείδη ειναι το πρωτο μου android και έχω κάνει 2-3 φορές flash install κλπ,μη κάνω καμια πατατια.

1.Το κινητό το έχω κάνει repartitioning για μεγαλύτερο χώρο αλλα απο οτι καταλαβαίνω πρέπει να χωράει.144 mb για ρομ διαθέσιμα.Σωστα?

2.Πριν κάνω install θα πρεπει να κάνω κάπιο wipe?

3.Τις εφαρμογές αν τις κάνω backup με το Titanium backup μπορώ μετα να τις επεναφέρω? (και ειδικότερα αν ξέρεις τι γινεται με τον launcher δλδ αν μπορώ να επαναφέρω τις οθόνες οπως πριν κλπ )

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

 

1. σωστά

2. ναι.. wipe data + cache

3. δεν ξέρω ποιον launcher έχεις αλλά οι περισσότεροι έχουν επιλογή για backup + restore. Το titanium θα δουλέψει μια χαρά αλλά όπως με κάθε rom όχι για εφαρμογές του συστήματος

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Kogos ολα οκ.. !! κατ'αρχην σε ευχαριστώ για τη βοή8εια.Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ωραία ρομ, νομίζω λίγο πιο light απο την RLS5 . Το μόνο που με προβλημάτισε είναι οτι δεν υποστηρίζει HTC IME πληκτρολόγιο που το είχα συνηθήσει. Τώρα οσον αφορά ταχύτητα σε παιχνίδια και βίντεο θα το δώ στη πορεία,για τη διαχειριση μπαταρίας είμαι σίγουρος (για να το λες κάτι παραπάνω ξέρεις).

Υστερα απο λίγο ψάξιμο βρηκα κάτι ,ίσως μπορέσεις να με βοηθήσεις-είχα κάνει partition στην SD για περισότερο χώρο σε εφαρμογές βάσει οδηγού απο το φορουμ.με την RLS5 στις πληροφορίες πχ απο το Titanium backup μου έδειχνε χωρητικότητα a2sd 350+ περίπου mb και cache 44 mb, ενω τώρα με την ginger stir fry έχω 100 mb a2sd και cache 200 mb, τι γίνεται τώρα με αυτό,τι τα θέλει τα 200 για cache? υπάρχει τρόπος να το αλάξω?

Edited by mcrae13

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο λίγο ψάξιμο βρηκα κάτι ,ίσως μπορέσεις να με βοηθήσεις-είχα κάνει partition στην SD για περισότερο χώρο σε εφαρμογές βάσει οδηγού απο το φορουμ.με την RLS5 στις πληροφορίες πχ απο το Titanium backup μου έδειχνε χωρητικότητα a2sd 350+ περίπου mb και cache 44 mb, ενω τώρα με την ginger stir fry έχω 100 mb a2sd και cache 200 mb, τι γίνεται τώρα με αυτό,τι τα θέλει τα 200 για cache? υπάρχει τρόπος να το αλάξω?

 

Το μέγεθος cache όλων των custom 2.3.4 είναι εικονικό. Δεν θα χρησιμοποιηθεί καθόλου cache εκτός αν απαιτηθεί από το android. Εγώ έχω στο κινητό μου 2mb μόνο για cache, αλλά στα info μου εμφανίζει 200mb όπως κι εσένα, και όταν κατεβάζω κάτι μεγαλύτερο από 2mb κάνει divert την cache στην ram... με πιο απλά λόγια, χρησιμοποιεί προσωρινά την μνήμη ram σαν αποθηκευτικό χώρο της cache. Όταν τελειώσει το download, τότε απελευθερώνεται η ram προς χρήση πάλι όπως ήταν πριν. Ο τρόπος αυτός λειτουργίας της ram κάνει τα download ελάχιστα πιο γρήγορα και είναι καλύτερος τρόπος διαχείρισης της μνήμης. Θα υπάρχει δε σε όλες τις μελλοντικές εκδόσεις android από εδώ και πέρα. (για κάποιον που θέλει να το ψάξει λίγο καλύτερα, οι αλλαγές γίνονται στο /system/etc/init.qcom.post_boot.sh ή στο /system/bin/userinit.sh, ανάλογα την rom... ίσως και στο /system/etc/sysctl.conf). Ο παλιός τρόπος της SS ήταν αντίστοιχος, αλλά αντί να κάνει link την cache στην ram, την έκανε στο data, κάτι που σε κάποιες συσκευές (όχι στα blade ευτυχώς) κάνει restart ή καθυστερεί πολύ το download από το market. Η ρύθμιση στο userinit.sh του παλιού τρόπου ήταν να έχει σαν μέγιστο 44mb... οπότε ακόμα κι εκεί που έβλεπες 44mb δεν ήταν αληθινά αλλά εικονικά.

 

Οπότε τα 200mb cache που βλέπεις δεν είναι αληθινά, αλλά είναι η μέγιστη cache που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν χρειαστεί.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω την πολυ καλη διαχειρηση της μπαταριας της Ginger Stir Fry που προτεινε ο φίλος Kogos.

ΤΗν εχω περάσει 2 μερες και κανει πολύ καλή δουλειά σε σχέση με την Cyan RC1 που είχα απο την μέρα που είχε βγεί.

Ενδεικτικά σήμερα απο τις 7.00 που το έβγαλα απο την φόρτιση μέχρι τώρα (11.15) αρα 4h15min με έλαχιστη χρήση (δηλ. δύο τηλέφωνα μικρης διαρκειάς) ειναι ακόμα 100%.

Αρα απο θέμα μπαταρίας Ginger Stir Fry FTW!!!!

 

Κατι που θέλω να ρωτήσω καιρό τώρα αλλα δεν είχα πολυασχοληθεί.

Παλέυω να συγχρονίσω τις επαφές μου με τις επαφές στο FB.

Εστω οτιο ξεκινάω το κιν απο το μηδεν. Συγχρονίζω με gmail (μου τις κατεβάζει όλες εστω 100επαφες), Συγχρονίζω με FB (παλί τις κατεβάζει όλες,εστω αλλες 100).

Αρα σωστα μου δείχνει 200 επαφες.

Μερικές επαφές που έχουν στο FB και στο Gmail την ίδια ονομασία τις συγχρονίζει αυτοματα. Αλλα αυτες ειναι 2 απο τις 200.

Φτιάχνω μια καινούργια επαφη δοκιμαστικη με καποιο όνομα που υπαρχει στο FB.και μετα απο λίγο σε τυχαίο χρονικο διάστημα μου την συγχρονιζει με το FB.

Μετονομάζω 2 επαφες απο το gmail με την ονομασια του FB , θεωρώντας οτι θα τις συγχρονίσει με το FB αλλα πάλι τυχαία συγχρονίζει μονο την μια!!! Σημειωτέο οτι και οι 2 επαφές εχουν το ίδιο ονομα με το FB + περασμένο το μαιλ που είναι δηλωμένο στο FB.

Τι συμβαίνει?Υπαρχει κατι που δεν καταλαβαίνω - δεν το βλέπω?

Γιατι δεν μπορώ να του "λινκαρω" ποια επαφη του gmail να παει να "δέσει" με την "τάδε" του FB? Το ρωτάω έτσι γιατι παρατήρησα οτι σε ενα HTC φίλου του έχει την επιλογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν η χρήση που του κάνεις είναι τόσο μικρή θα σου κρατάει η μπαταρία 5 μέρες τουλάχιστον με την Ginger Stir Fry... δεν το λέω για πλάκα, τεσταρισμένο

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Μπορει καποιος να μου πει πως θα αλλαξω την microsd του κινητου...

Πηρα μια 8αρα sandisk...

Πρεπει να αντιγραψω ολους τους φακελους της παλια στην καινουρια και μετα να την βαλω?

Και πως θα το κανω αυτο...??

(δεν εχω cardreader για το PC)

Link to comment
Share on other sites

αν η χρήση που του κάνεις είναι τόσο μικρή θα σου κρατάει η μπαταρία 5 μέρες τουλάχιστον με την Ginger Stir Fry... δεν το λέω για πλάκα, τεσταρισμένο

 

Η ginger όντως είναι σταθερή και με πολή καλή κατανάλωση.

Παρατήρησα πάραυτα ότι πολλές 2.2 εφαρμογές δε τρέχουν σε 2.3 όπως πχ το root explorer apk που είχα.

To X9 κράσαρε πολλές φορές και το έβγαλα ενώ η διαθέσιμη RAM ακόμη στην καλύτερη δε ξεπερνάει τα 290 MB με όλες τις εφαρμογές κλειστές ενώ με την rls5 είχα πάντα γύρω στα 315.

 

Εφαρμογές που δούλευαν στάταρ σε 2.2 δεν είναι σίγουρο ότι δουλεύουν σωστά σε 2.3.

Αυτό σίγουρα έχει να κάνει με αλλαγές που γίνανε από την google στο framework.

Πχ το mms.apk (Messaging) που είχα διορθώσει στην 2.2 ενώ φαίνεται να δουλεέυι στην 2.3 ο Notification Manager δεν δουλεύει κ έτσι δε βγάζει notifications στο taskbar. Ο κώδικας όμως είναι σωστός και δε θέλει αλλαγές οπότε απλά απαιτείται recompile σε 2.3.

 

Άρα αναμένουμε updates σε πολλά προγράμματα στο market σύντομα..

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις κανεις που μπορω να βρω μπαταρια καινουρια?θα παρω βεβαια τηλ αυριο στην αντιπροσωπια αλλα μηπως ξερει κανεις?

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις κανεις που μπορω να βρω μπαταρια καινουρια?θα παρω βεβαια τηλ αυριο στην αντιπροσωπια αλλα μηπως ξερει κανεις?

 

Ebay.....εγω ηδη περιμενω να ερθει η δικη μου..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ginger stinger τετοια, πως θα την περασω σε gen 2; έψαξα λίγο στο google αλλά δε βγάζω άκρη..

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

κανονικα οπως και τις αλλες.wipe και καλο περασμα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οπως και τις αλλες.wipe και καλο περασμα!

 

 

Ευχαριστώ! Θα την περασω αύριο γιατί ακούω πολύ καλά λόγια.

Για να επιστρέψω μετά στην rc1 (αν χρειαστεί), πρέπει να περασω την rc1 και μετά να κάνω ρεστορ το nandroid backup που θα κάνω στην rc1; (λόγο διαφορετικού κερνελ. Στο γκαλαξι πχ, το ρεστορ σου επαναφέρει μόνο τη ρομ και όχι τον κερνελ) η απλά ενα ρεστορ το backup?

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με την μπαταρία της ginger stir fry.

Μετα απο 25 ωρες Uptime με νορμαλ χρηση, Μερικα τηλέφωνα + SMS + κανα 30λεπτο χαζεμα στο market + λιγο youtube και λιγο FB με το wifi και τις 25 ωρες ανοιχτο ασχετα αν τις περισσότερες ώρες δεν ηταν συνδεδεμένο με κάποιο δίκτυο, αλλα οπου εβρισκε όμως συνδεότανε κατεβαζε μαιλ κτλ. ειμαι τώρα στο 74% !!!

Αρα χθες που έλεγε ο kogos για 5 μερες αν του κάνεις ελάχιστη χρήση ισχύει!!

Ginger Stir Fry FTW!!!

 

Εχει κανείς καμια ιδέα για το θέμα που έγραψα σε προηγούμενο πόστ μου για το FB sync?

 

@nikos523 Απο RC1 πέρασα σε ginger αλλα ήθελα για κάποιο λόγο να επιστρέψω στην RC1. Έκανα απλό restore απο τον Rom Manager του backup που έιχα κρατήσει απο την προηγούμενη μέρα και έπαιξε κανονικά.Ουτε nandroid ούτε τίποτα. Μετα ξαναπέρασα την Ginger και την έστησα με την ησυχία μου και 3 μέρες τώρα απολαμβάνω την ηρεμία της!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...