Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν δεν κανω λαθος,ναι γινεται.Απλως θα πρεπει να κανεις παλλι το κινητο σου GEN1 και τοτε να περασεις το backup της Ρομ που κρατησες.

----------

Να ρωτησω κατι αλλο.Συγγνωμη εαν εχει απαντηθει προηγουμενως,αλλα οσο και να εχω ψαξει δεν βρισκω απαντηση.Μια μπαταρια καλη,πανω απο 1250mAh που μπορουμε να βρουμε;Αξιζει ή δεν θα δω διαφορα με την ηδη υπαρχουσα;

Ευχαριστω

 

στο ebay κυκλοφορουν.τωρα για διαφορα λογικα κατι θα εχει

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, δεν έχει νόημα να βάλεις τα πρόσθετα... εγώ έχω βάλει μόνο το zte dialer γιατί μου χρειάζονται τα engineering codes για δοκιμές στις rom που έρχονται.

 

Υπάρχει πληθώρα από themes, αλλά και από addons, mods κ.α.... Μπορείς να βρεις ένα κάρο πράματα για την συγκεκριμένη rom από εδώ (updated σχετικά συχνά). Αλλά μην ξεχνάς πως για οτιδήποτε theming ή modding, η συγκεκριμένη rom υποστηρίζεται και από το UOT (Ultimate Online Theme Kitchen) οπότε μπορείς να φτιάξεις και μόνος σου χωρίς κόπο και χωρίς να έχεις και τρελές android γνώσεις το δικό σου theme, ή το δικό σου circle mod... Το συγκεκριμένο site δέχεται πολύ λαό κάθε μέρα, οπότε καλύτερα να φτιάχνετε τα themes σας αργά το βράδυ που δεν υπάρχει μεγάλος φόρτος.

 

http://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat16.pnghttp://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat25.pnghttp://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat23.pnghttp://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat24.pnghttp://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat22.pnghttp://uot.dakra.lt/images/custombat/custombat21.png και πολλά άλλα ακόμα

 

Για να μην ψάχνετε, circle mod για την b13_update2 (MD5: e5ecbbf8505f0b31913c6f5f946def11) (πρέπει να βάλετε πρώτα το b13_update2 αν έχετε b13, που διορθώνει κάτι μικροπροβλήματα και κάνει ακόμα καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας... με CWM, δεν χρειάζεται wipe φυσικά γιατί είναι μόνο ένα απλό fix)

 

Πέρασα το παραπάνω update και απο τα addons τον dialer που αναφέρεις παραπάνω.Κάθε φορά όμως που πάω να κάνω μια κλήση με ρώταει αν θέλω να κάνω κλήση IP και είμαι αναγκασμένος να επιλέξω.Εκτός οτι δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, είναι και σπαστικό σε κάθε κληση να σου το ζητάει.Έχεις κάποια λύση ? ευχαριστώ:)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα htc_ime μέσα στην SD κάρτα μου εδώ και μήνες.

Στην CM7 RC1 δούλευε κανονικά αλλα μετά από reset έπρεπε να το δηλώσω στο input method.

Τώρα με την Gingerbread δεν χρειάζεται και το βλέπει αυτόματα μετά το reset.

Νομίζω ότι έχω αυτό αλλα δεν είμαι σίγουρος.

 

Δούλεψε. Ευχαριστώ πολύ

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Πόση μνήμη συστήματος χρειάζεται η ginger stir fry ώστε να την περάσω με επιτυχία;Τα 136 MB που έχω είναι αρκετά;

Διαβάζω στο modaco πως για κάποια addons θέλει και κάποια μνήμη συστήματος παραπάνω,αν τα σουμάρω όλα αυτά τα 136MB που έχω δεν φτάνουν :S .... τι λέτε;Ευχαριστώ :D

 

η ginger θέλει 119mb system size, και όλα τα addons μαζί θέλουν:

 

ZTE Apps Addon: 2mb

ZTE Dialler, Engineering Mode, Messaging & contacts addon: 4mb

XT9 Keyboard Addon: 14mb

 

Σύνολο 139mb... αν δεν βάλεις το XT9 είσαι μια χαρά... μπορείς εναλλακτικά να βάλεις το HTC_IME που δίνετε λινκ 2-3 ποστ παραπάνω που θέλει πολύ λογότερο χώρο

 

 

Πέρασα το παραπάνω update και απο τα addons τον dialer που αναφέρεις παραπάνω.Κάθε φορά όμως που πάω να κάνω μια κλήση με ρώταει αν θέλω να κάνω κλήση IP και είμαι αναγκασμένος να επιλέξω.Εκτός οτι δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, είναι και σπαστικό σε κάθε κληση να σου το ζητάει.Έχεις κάποια λύση ? ευχαριστώ:)

 

Είναι ένα μικρό bug που έχει η τελευταία έκδοση και θα διορθωθεί στην επόμενη. Δεν υπάρχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με τον AOSP dialer, αλλά μόνο με τον zte dialer. Οπότε, περιμένεις για την επόμενη έκδοση.

 

Επίσης, θα πρέπει να σημειωθεί για όσους δεν το έχουν δει στο thread του developer πως το stock zte alarm δεν δουλεύει. Το alarm που έχει μέσα η rom δουλεύει άψογα, και είναι και πιο λειτουργικό, αλλά αν βάλετε το zte apps addon, σβήστε το alarm (deskclock) από το zip πριν το φλασάρετε ώστε να μην εγκαταστήσει το zte alarm. To συγκεκριμένο alarm δεν δουλεύει σε καμμία 2.3.4 rom, ούτε σε cyanogen, και είναι πρόβλημα της zte

 

Το καλό είναι πως υπάρχει ανοιχτή επικοινωνία με developα της zte_uk, οπότε τα προβλήματα λύνονται σχετικά γρήγορα... επό εκεί ήρθε και η πληροφορία πως ο kernel 35 θα έρθει overclockable τον Σεπτέμβριο (που αναφέρω σε κάποιο thread). Η ΖΤΕ χρησιμοποιεί την επικοινωνία των developers με χρήστες μέσα από forum σαν διαφημιστικό κόλπο... απ'το να πληρώσει λεφτά για διαφημιστική καμπάνια, αναγκάζει τους developers να επικοινωνούν με τον κόσμο, και μέχρι τώρα έχει κερδίσει αφού ο καταναλωτής αισθάνεται πως έχει καλύτερο support (αν τελικά αυτό είναι πραγματικότητα ή απλά η αίσθηση που δίνεται στους καταναλωτές είναι άλλο θέμα, αλλά πάντως είναι έξυπνη κίνηση).

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Η ΖΤΕ χρησιμοποιεί την επικοινωνία των developers με χρήστες μέσα από forum σαν διαφημιστικό κόλπο... απ'το να πληρώσει λεφτά για διαφημιστική καμπάνια, αναγκάζει τους developers να επικοινωνούν με τον κόσμο, και μέχρι τώρα έχει κερδίσει αφού ο καταναλωτής αισθάνεται πως έχει καλύτερο support (αν τελικά αυτό είναι πραγματικότητα ή απλά η αίσθηση που δίνεται στους καταναλωτές είναι άλλο θέμα, αλλά πάντως είναι έξυπνη κίνηση).

 

μια χαρα λειτουργει η zte σε αντιθεση με αλλες εταιριες που με τα 2πλασια λεφτα εχεις τα ιδια χαρακτηριστικα.

και γιατι να κανει καμπανια για να χρεωθει ο πελατης περισσοτερα χρηματα?(βλεπε την απατη sony ericson xperia x8)

προσωπικα εχει κερδισει την εμπιστοσυνη μου η zte και απο οτι βλεπω του περισσοτερου κοσμου αφου εχει ξεπερασει τις 2 εκατ πωλησεις μονο το blade(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310296#)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το παραπάνω update και απο τα addons τον dialer που αναφέρεις παραπάνω.Κάθε φορά όμως που πάω να κάνω μια κλήση με ρώταει αν θέλω να κάνω κλήση IP και είμαι αναγκασμένος να επιλέξω.Εκτός οτι δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό, είναι και σπαστικό σε κάθε κληση να σου το ζητάει.Έχεις κάποια λύση ? ευχαριστώ:)

 

Ginger Stir Fry Beta 14 με διορθωμένο το bug που αναφέρεις

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, θα πρέπει να σημειωθεί για όσους δεν το έχουν δει στο thread του developer πως το stock zte alarm δεν δουλεύει. Το alarm που έχει μέσα η rom δουλεύει άψογα, και είναι και πιο λειτουργικό, αλλά αν βάλετε το zte apps addon, σβήστε το alarm (deskclock) από το zip πριν το φλασάρετε ώστε να μην εγκαταστήσει το zte alarm. To συγκεκριμένο alarm δεν δουλεύει σε καμμία 2.3.4 rom, ούτε σε cyanogen, και είναι πρόβλημα της zte

Φίλε kogos το δοκίμασα και γω το ZTE alarm και αυτό που έκανε ήταν να χτυπάει μια φορά και μετά να κλείνει ο ήχος μόνος του χωρίς να το πειράξεις. Δεν ξέρω τι μπορείτε να κάνετε γι'αυτό εσείς που αναπτύσσετε την GSF. Θα σας πω μόνο ότι αλλάζοντας την lockscreen με το WidgetLocker το ZTE alarm δουλεύει άψογα!!!!!. Οπότε πρέπει να υπάρχει κάποιο bug με την stock lockscreen εφαρμογή στην GFS.

 

Και μια ερώτηση. Για να βάλω το update B14, εγώ που έχω τον zte dialer στην B13, πρέπει να flashάρω χωρίς wipe πρώτα το update και μετά καπάκι το addon με τον zte dialer χωρίς reboot ενδιάμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kogos το δοκίμασα και γω το ZTE alarm και αυτό που έκανε ήταν να χτυπάει μια φορά και μετά να κλείνει ο ήχος μόνος του χωρίς να το πειράξεις. Δεν ξέρω τι μπορείτε να κάνετε γι'αυτό εσείς που αναπτύσσετε την GSF. Θα σας πω μόνο ότι αλλάζοντας την lockscreen με το WidgetLocker το ZTE alarm δουλεύει άψογα!!!!!. Οπότε πρέπει να υπάρχει κάποιο bug με την stock lockscreen εφαρμογή στην GFS.

 

Και μια ερώτηση. Για να βάλω το update B14, εγώ που έχω τον zte dialer στην B13, πρέπει να flashάρω χωρίς wipe πρώτα το update και μετά καπάκι το addon με τον zte dialer χωρίς reboot ενδιάμεσα?

 

ναι, είναι γνωστό πως το alarm δεν δουλεύει γιατί υπάρχει conflict με το lock animation που έχει παρθεί από την CM, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει γνώση ακόμα πως να το διορθώσουμε.

 

Για την διαδικασία update, είναι όπως τα είπες

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ginger Stir Fry Beta 14

Features:

A2sd support, etc/init.d support, nano, bash, busybox, rooted, adb, deodexed, replaced bootanimation, removed some zte apps, replaced ril, gps fix, edited gps.conf, increased network buffer sizes, increased sdcard & internal nand buffer sizes, updated google apps, cm7 apns, edited build.prop, edited init.rc, stock kernel, 64mb /cache on tmpfs, min speed 122mhz, hw acceleration on, fixed usb behaviour, andorko's fm radio, resigned, re-compressed & zipaligned.

 

Τα 122Mhz τα κάνει μονο του και δεν χρειάζεται το set cpu?

Το ρωτάω γιατί αφού δεν έχει overclocking το έσβησα το app γιατί είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ginger Stir Fry Beta 14

Features:

A2sd support, etc/init.d support, nano, bash, busybox, rooted, adb, deodexed, replaced bootanimation, removed some zte apps, replaced ril, gps fix, edited gps.conf, increased network buffer sizes, increased sdcard & internal nand buffer sizes, updated google apps, cm7 apns, edited build.prop, edited init.rc, stock kernel, 64mb /cache on tmpfs, min speed 122mhz, hw acceleration on, fixed usb behaviour, andorko's fm radio, resigned, re-compressed & zipaligned.

 

Τα 122Mhz τα κάνει μονο του και δεν χρειάζεται το set cpu?

Το ρωτάω γιατί αφού δεν έχει overclocking το έσβησα το app γιατί είναι άχρηστο.

 

ακριβώς... το κάνει από default γιατί έχει μπει η ρύθμιση στη rom...

 

έρχετε ακόμα feedback για το ip call bug... σε κάποιους διορθώθηκε, σε κάποιους όχι... θα δείξει μέσα στις επόμενες μέρες

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω περασα την Ginger Stir Fry Beta 14 πριν ειχα την beta 13.τωρα το μαρκετ ειναι το παλιο ενω στην αλλη την 13 το καινουριο!οχι οτι με πειραζει ιδιαιτερα αλλα γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! :D

 

Mou εχει παρει ο καλος μου αντρουλης ενα ZTE BLADE με το cyanogen mod.

Exw καποιες αποριες, 8a μπορουσε καποιος παρακαλω να μου απαντησει?

1. Μπορω να κανω ποιο ευαισθητο το touch screen?

2. Που μπορω να βτω srαbble ελληνικο ?

3. Mετεφερα απο το παλιο μου κινητο τισ επαφεσ μου και εχουν γινει αχταρμας....υπαρχει καμια εφαρμογη στο PC να τα διορθωσω απο εκει?

4.Πως μπορω να φτιαξω φακελους μεσα στο applications? (groups μπορω αλλα μου τα κραταει και στο αρχικο group...και δεν μπορω να τα σβησω)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Σοφη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω περασα την Ginger Stir Fry Beta 14 πριν ειχα την beta 13.τωρα το μαρκετ ειναι το παλιο ενω στην αλλη την 13 το καινουριο!οχι οτι με πειραζει ιδιαιτερα αλλα γιατι συμβαινει αυτο?

 

γιατί το καινούργιο ήταν/είναι beta, με αποτέλεσμα σε κάποιες περιοχές/χώρες να εμφανίζει λάθος γλώσσα... όταν η google το "ανοίξει" κανονικά θα αναβαθμιστεί αυτόματα φυσικά.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ginger Stir Fry Beta 14 με διορθωμένο το bug που αναφέρεις

 

Το πέρασα και δυστυχώς το bug υπάρχει ακόμα..:( Μήπως κάτι δεν έκανα σωστά? Έκανα install to b14 μετα τον dialer και μετά το zteapps αφού πρώτα αφαίρεσα το alarm... δεν έκανα wipe κλπ..

Το επαναεγκατέστησα ,αυτή τη φορά χωρίς τον dialer.Δεν το αντέχω αυτό το bug δυστυχώς κάνω πολλες κλήσεις.Όμως ο default dialer ειναι gtp...τι κάνουμε τώρα?

Edited by mcrae13

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα dialer engineering codes?

 

Η Stir Fry όταν απενεργοποιείς το darktremor (με a2sd remove από το terminal) παύει να λειτουργεί σωστά και κάνει reboot σε κάθε προσπάθεια εγκατάστασης προγράμματος ενώ με uninstall δεν αφαιρεί και τις ήδη εγκατεστημένες.

 

Καλό είναι να έχουμε υποστήριξη για ext3 partitions αλλά να μπορούμε να επιλέγουμε πότε θα περάσουμε κάτι εκεί όχι να τα περνάμε όλα εκεί αυτόματα ενώ υπάρχει Internal χώρος και μετά όταν αφαιρέσει κανείς την sd να μη δουλεέυει τίποτα...

 

Κανέναν δωρεάν root explorer με r.w support εκτός από τον super manager ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έριξε κάτω το κινητό και ράγισε το τζάμι πάνω απ' την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Η οθόνη από κάτω δεν έχει κανένα πρόβλημα, δηλαδή δεν έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα και όποτε περνάω το δάχτυλο από πάνω είναι σαν να μην είναι σπασμένο, δηλαδή δε νιώθω κάτι με το δάχτυλο (παρά μόνο κάτω κάτω, πάνω από το πλήκτρο Menu). Το κακό είναι ότι δεν έχει απόδειξη (αγορασμένο από Wind). Επίσης, έχει περασμένη CM7. Τι μπορεί να κάνει; Αν το πάει στη Wind τι θα του πουν ότι χρειάζεται να αλλάξουν και πόσα περίπου θα του ζητήσουν; Και να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή δε χρειάζεται γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχει εγγύηση;

 

Υ.Γ. Δεν το έγραψα στο topic "Blade Καταγραφή προβλημάτων και πιθανές λύσεις" γιατί αυτό εδώ έχει περισσότερη κίνηση.

http://i54.tinypic.com/2gvimpv.jpg

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έριξε κάτω το κινητό και ράγισε το τζάμι πάνω απ' την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Η οθόνη από κάτω δεν έχει κανένα πρόβλημα, δηλαδή δεν έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα και όποτε περνάω το δάχτυλο από πάνω είναι σαν να μην είναι σπασμένο, δηλαδή δε νιώθω κάτι με το δάχτυλο (παρά μόνο κάτω κάτω, πάνω από το πλήκτρο Menu). Το κακό είναι ότι δεν έχει απόδειξη (αγορασμένο από Wind). Επίσης, έχει περασμένη CM7. Τι μπορεί να κάνει; Αν το πάει στη Wind τι θα του πουν ότι χρειάζεται να αλλάξουν και πόσα περίπου θα του ζητήσουν; Και να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή δε χρειάζεται γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχει εγγύηση;

 

Υ.Γ. Δεν το έγραψα στο topic "Blade Καταγραφή προβλημάτων και πιθανές λύσεις" γιατί αυτό εδώ έχει περισσότερη κίνηση.

http://i54.tinypic.com/2gvimpv.jpg

 

Για δες εδώ,μπορεί να σε βοηθήσει....

[HOWTO]Change the digitizer screen (ZTE Blade)

...τώρα για service απο wind δεν ξέρω τι γίνεται,αν πάντως μάθεις κάτι απο την wind η βρεις digitizer καλό θα ήταν να μας το πεις και εμάς να μάθουμε τι και πώς.

 

edit: και εδώ ένα βίντεο σχετικά

Edited by Archutas
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και δυστυχώς το bug υπάρχει ακόμα..:( Μήπως κάτι δεν έκανα σωστά? Έκανα install to b14 μετα τον dialer και μετά το zteapps αφού πρώτα αφαίρεσα το alarm... δεν έκανα wipe κλπ..

Το επαναεγκατέστησα ,αυτή τη φορά χωρίς τον dialer.Δεν το αντέχω αυτό το bug δυστυχώς κάνω πολλες κλήσεις.Όμως ο default dialer ειναι gtp...τι κάνουμε τώρα?

 

δυστυχώς δεν υπάρχει fix χωρίς wipe. Η προσωρινή λύση είναι να πάρεις το b14 zip και να αντικαταστήσεις το SettingsProvider.apk από το b12 zip. Αλλά θα πρέπει να κάνεις full wipe και flash rom. Άρα, μάλλον καλύτερα να περιμένεις για το επόμενο Update που δεν θα αργήσει καθόλου... κάνουμε δοκιμές για fix χωρίς wipe, αλλά χωρίς τύχη μέχρι τώρα.. αν υπάρχει κάτι νέο θα σου στείλω pm, αλλιώς στην νέα έκδοση δεν θα υπάρχει αυτό το bug.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν υπάρχει fix χωρίς wipe. Η προσωρινή λύση είναι να πάρεις το b14 zip και να αντικαταστήσεις το SettingsProvider.apk από το b12 zip. Αλλά θα πρέπει να κάνεις full wipe και flash rom. Άρα, μάλλον καλύτερα να περιμένεις για το επόμενο Update που δεν θα αργήσει καθόλου... κάνουμε δοκιμές για fix χωρίς wipe, αλλά χωρίς τύχη μέχρι τώρα.. αν υπάρχει κάτι νέο θα σου στείλω pm, αλλιώς στην νέα έκδοση δεν θα υπάρχει αυτό το bug.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν και είναι θέμα για μένα, νομίζω πως θα περιμένω το επόμενο update(απ'οτι βλέπω το τρέχετε γρηγορα).Ούτως η άλλως , θα χρειάζεται και για άλλα fix οπότε θα είναι must,μη μπλέξω με B12 wipe κλπ...

Πάντως το default dialer της ginger stir παρόλο που δεν έχει επιλογές κλπ είναι το πιο ωραίο(μεγάλα πλήκτρα,μαύρο κλπ) θα ήταν τέλειος ο zte dialer με αυτό το skin :P

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει να αγοράσω κάπου από εδώ καπάκι μπαταρίας; Ή μόνο ebay;

 

από την wind, έχει περίπου 12-14ευρώ νομίζω. Και κάνουν περίπου 1 εβδομάδα να σου το φέρουν

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

@Kogos

Κάτι ακόμα για τη ginger stir> δε βρίσκω την επιλογη για φόρτιση ή όχι όταν συνδέω το usb,αν μπορείς να βοηθήσεις,thx:)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

@Kogos

Κάτι ακόμα για τη ginger stir> δε βρίσκω την επιλογη για φόρτιση ή όχι όταν συνδέω το usb,αν μπορείς να βοηθήσεις,thx:)

 

ενσωματωμένη επιλογή δεν υπάρχει από froyo και μετά, οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα που linkάρει ο alex από πάνω. Να θυμάσαι όμως πως δεν κερδίζεις κάτι σημαντικό... η διαφορά στη συνολική ζωή της μπαταρίας είναι μηδαμινή.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έριξε κάτω το κινητό και ράγισε το τζάμι πάνω απ' την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Η οθόνη από κάτω δεν έχει κανένα πρόβλημα, δηλαδή δεν έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα και όποτε περνάω το δάχτυλο από πάνω είναι σαν να μην είναι σπασμένο, δηλαδή δε νιώθω κάτι με το δάχτυλο (παρά μόνο κάτω κάτω, πάνω από το πλήκτρο Menu). Το κακό είναι ότι δεν έχει απόδειξη (αγορασμένο από Wind). Επίσης, έχει περασμένη CM7. Τι μπορεί να κάνει; Αν το πάει στη Wind τι θα του πουν ότι χρειάζεται να αλλάξουν και πόσα περίπου θα του ζητήσουν; Και να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή δε χρειάζεται γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχει εγγύηση;

 

Υ.Γ. Δεν το έγραψα στο topic "Blade Καταγραφή προβλημάτων και πιθανές λύσεις" γιατί αυτό εδώ έχει περισσότερη κίνηση.

http://i54.tinypic.com/2gvimpv.jpg

 

Εγώ είχα αγοράσει digitizer απ το ebay. Ήταν ακριβός τότε και γράφει San Fransisco επάνω.

Στα details έλεγε ότι είναι refurbrished δηλ με μικρογρατσουνιές. Γύρω στο 50άρικο τον είχα πληρώσει.

Μετά ανεβήκαν κ άλλο οι τιμές και μετά σταματήσανε να τους πουλάνε.

 

Αν και δουλεέυει μια χαρά, εμένα είχε και πρόβλημα η οθόνη από κάτω κ ξεθώριαζαν τα χρώματα κ έτσι ενώ διόρθωσα το digitizzer η οθόνη δε δουλεύει σωστά και πήρα τελικώς άλλο τηλ.

 

Αλλάζει εύκολα όμως. Αν θέλεις μπορώ να το βγάλω να στο στείλω εγώ, είμαι θεσσαλονίκη στείλε μου pm.

Δε νομίζω ότι το ότι έχεις CM παίζει ρόλο. H wind θα το στείλει Αθήνα για επισκευή και το κόστος μπορεί μαζί με τον courier λογικά να πιάσει το 100άρικο...

 

Άσχετο με το παραπάνω, να σημειώσω ότι σε πολλες ρομ που δοκιμασα οταν κανεις reboot και οχι power off δε σωζονται αλλαγες σε ρυθμισεις προγραμματων γιατι δε κλει.ουν σωστα οι εφαρμογες. καντε power off οχι reboot οταν αλλαζετε ρυθμισεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...