Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εχτές το κινητάκι μας παίζει και FLASH!!!!

 

Κατεβάζετε το αρχείο από εδώ κάνετε επανεκκίνηση και καλό λιώσιμο!

 

http://androidcampus.blogspot.com/2011/07/app-working-adobe-flash-player-for.html

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από εχτές το κινητάκι μας παίζει και FLASH!!!!

 

Κατεβάζετε το αρχείο από εδώ κάνετε επανεκκίνηση και καλό λιώσιμο!

 

http://androidcampus.blogspot.com/2011/07/app-working-adobe-flash-player-for.html

 

Too good to be true. Και ο stock browser & o Dolphin "σκάνε" όταν είναι να εμφανίσουν flash περιεχόμενο. Εσύ το έχεις δοκιμάσει και σου παίζει κανονικά?

 

@potis21 έβαλα τα settings για το auto (δεν κατάλαβα και πολλά :p ), αλλά συνεχίζει να μου φαίνεται σκοτεινό. Βασικά θα το δοκιμάσω άυριο στο φως της μέρας να δώ πως παίζει. :)

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Too good to be true. Και ο stock browser & o Dolphin "σκάνε" όταν είναι να εμφανίσουν flash περιεχόμενο. Εσύ το έχεις δοκιμάσει και σου παίζει κανονικά?

 

@potis21 έβαλα τα settings για το auto (δεν κατάλαβα και πολλά :p ), αλλά συνεχίζει να μου φαίνεται σκοτεινό. Βασικά θα το δοκιμάσω άυριο στο φως της μέρας να δώ πως παίζει. :)

 

δε νομιζω να δουλευει αν και τις ρυ8μισεις που λες δεν τις βρηκα.παντως αν πληκτρολογησεις στον dolphin youtube παλι δε παιζει τιποτα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Too good to be true. Και ο stock browser & o Dolphin "σκάνε" όταν είναι να εμφανίσουν flash περιεχόμενο. Εσύ το έχεις δοκιμάσει και σου παίζει κανονικά?

 

@potis21 έβαλα τα settings για το auto (δεν κατάλαβα και πολλά :p ), αλλά συνεχίζει να μου φαίνεται σκοτεινό. Βασικά θα το δοκιμάσω άυριο στο φως της μέρας να δώ πως παίζει. :)

 

Σε εμένα παίζει κανονικότατα! Cyanogen 21...Με τον Stock browser όταν ανοίγεις το in.gr τι κάνει διλαδή?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την Swedish Spring RLS5 και έχω το εξής πρόβλημα .

Όταν φτάνω στο σημείο που ανοίγεις το κινητό με πατημένο το volume down πατάω να κάνει Wipe data/factory reset μου βγάζει μόνο το καπελάκι του cwm και κολλάει εκεί . Αν πατήσω το menu με πηγαίνει πάλι πίσω στο μενού του cwm αλλά και πάλι δε μπορώ να κάνω κάτι ?

 

Καμιά ιδέα γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου από το μεσημέρι ?

 

edit : Και τώρα υπάρχει ποιο σοβαρό πρόβλημα .Νομίζοντας ότι έπρεπε να γίνει το κινητό gen 2 το έκανα με αποτέλεσμα τώρα να μη μπορώ να σβήσω το φάκελο image και κάθε φορά που ανοίγει το κινητό μπαίνει σε cwm που από εκεί ότι επιλογή και να επιλέξω δε προχωράει ..

 

Βρές κάποιο κινητό ή κάποιο card adapter και χώσε την microsd. Φορμαρε την σε κάποιο PC και ρίξε μέσα την SS5. βαλτην πισω στο κουνητό, μπες CWM, Κανε wipe σε όλα/factory reset, install zip from SD card την SS5.

 

δες αν στήνει.

 

κανεις φιλαράκος πιό σχετικός με τα gen1?

 

το flash κατεβάστε το απο δώ για να γλυτώσουν τα σκώθια σας το κάρο μλ....ς διαφημίσεις.

 

https://sites.google.com/site/androidcampus911/flash_player10.1armv6android.apk?attredirects=0

 

http://qrcode.kaywa.com/img.php?s=6&d=https%3A%2F%2Fsites.google.com%2Fsite%2Fandroidcampus911%2Fflash_player10.1armv6android.apk%3Fattredirects%3D0

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει κανονικότατα! Cyanogen 21...Με τον Stock browser όταν ανοίγεις το in.gr τι κάνει διλαδή?

 

για αρχη κανει μια ωρα να φορτωσει την σελιδα ολοκληρη...απο κει και περα βλεπουμε...

edit:αν και αρκετα αργα ανοιγει την σελιδα ολοκληρη,κατι αλλο για να κανουμε καλη δοκιμη;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τράβα ένα backup και δοκίμασε...

http://download.cyanogenmod.com/?type=nightly&device=blade

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα πρόσφατα το ZTE BLADE και θα ήθελα να μου πείτε μερίκα χρήσιμα πράγματα γιατί είμαι λίγο αδαής. Τι πρέπει να κάνω άρχικα για να το κάνω καλύτερο και επείσης τι σημαίνει η έκφραση root?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα πρόσφατα το ZTE BLADE και θα ήθελα να μου πείτε μερίκα χρήσιμα πράγματα γιατί είμαι λίγο αδαής. Τι πρέπει να κάνω άρχικα για να το κάνω καλύτερο και επείσης τι σημαίνει η έκφραση root?

 

Καλά θα είναι να έχει τα 512 mb μνήμη σε σχέση με τα 256 που έχει τώρα. Ανάλογα με τις ανάγκες σου ,ίσως μια custom rom να ειναι καλύτερη.

 

Root είναι να έχεις δικαιώματα σαν admin στην συσκευή. Τα συν και μείον είναι :

 

συν: μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιες extra εφαρμογές. Η πιο απλή που θα ήθελε κάποιος root μαλλον είναι κάποιο app για screenshoot (το shoot me πχ). Μετά υπάρχουν και πολλά άλλα που αξίζει το root ,αλλά θα συνιστούσα υπομονή και διάβασμα σε κάποιον που δεν ξέρει(εντελώς φιλικά , αλλά αν δεν ξέρεις τι είναι root ,μάλλον είσαι καινούριος στο android ) .

Για περισσότερα δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Δες το android section και δες τα γενικά για αρχή και μετά διάβασε αυτό το thread ( ξέρω πως ειναι πολλά αλλά το έκανα και αξίζει).

 

Ήδη με απλό ξεκλείδωμα της μνήμης θα δείς διαφορά προς το καλύτερο.

 

Το πιο ΒΑΣΙΚΟ είναι ,το ότι με όλα τα παραπάνω, χάνεις την εγγύηση. Και με το root το ίδιο.

 

Σε κάποιες περιπτώσεις βλάβης (που θα θέλεις να δώσεις την συσκευή χωρίς να έχεις φόβο πως τα "πειράγματα" που έκανες , μπορεί να ακυρώσουν την εγγύηση) όλα τα πιο πάνω (root , custom rom, 512 unlock) είναι αντιστρέψιμα. Σε άλλες όχι.

 

Κάνε λίγο υπομονή , δεν είναι και χάλια το blade έτσι. Όταν διαβάσεις αρκετά και θέλεις να δοκιμάσεις κάτι, εδώ είμαστε .

 

Καλά ειναι να ξέρεις και τα ρίσκα πριν τα γούστα ;) .

 

edit : Και τώρα υπάρχει ποιο σοβαρό πρόβλημα .Νομίζοντας ότι έπρεπε να γίνει το κινητό gen 2 το έκανα με αποτέλεσμα τώρα να μη μπορώ να σβήσω το φάκελο image και κάθε φορά που ανοίγει το κινητό μπαίνει σε cwm που από εκεί ότι επιλογή και να επιλέξω δε προχωράει ..

 

Ούτε το mound sd από clockwork δεν πιάνει, με τη συσκευή στο usb του PC;

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα (αγόρασα) το root explorer και πείραξα την εντολή που ενεργοποιεί το hardware acceleration. Ομολογώ πως στο angry birds π.χ. είδα μεγάλη διαφορά...

 

Ήθελα να σας ρωτήσω, δεδομένου ότι αγόρασα το εν λόγω πρόγραμμα, αν μπορώ να κάνω και άλλα tweaks. Το κινητό μου είναι Froyo 2.2 με 512 ram και rooted.

 

Επίσης, αν κάνω overclock στα 800mhz με αυτό το πρόγραμμα, θα δω κάποια ουσιαστική διαφορά (responce times etc), πέραν του πιο γρήγορου θανάτου της μπαταρίας?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει κανονικότατα! Cyanogen 21...Με τον Stock browser όταν ανοίγεις το in.gr τι κάνει διλαδή?

 

Στo in.gr ανοίγουν όλα και χωρίς το flash, για δοκίμασε το contra.gr στην μέση της σελίδας έχει καθαρό flash contend και πες μας αν σου δουλεύει κανονικά, χωρίς να κρασάρουν οι browsers.

Έχω CM7 RC1.

 

@potis21 τελικά δεν είδα διαφορά, στο φως της ημερας περίμενα να γίνει φωτεινό γιατί δεν βλέπεις τίποτα, αλλά μπα :confused:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τελικά παιζει το flash. κακήν-κακώς, αλλά παίζει. Μάλλον σκανάρει πρώτα τον κώδικα για Floating Point Operations και αφου τις μετατρέψει σε integer και τις τρέξει παρουσιάζει περιεχόμενο. Εξ ου και οι τρελές καθυστερήσεις. Οπως και να χει, ΕΤΣΙ ειναι το flash στην συσκευή μας, όποιος και να το βγάλει. Καλύτερο δεν γίνεται.

 

Στις τελευτάιες στήλες

 

1000 (2990) 190 0

3000 (oo) 240 0

 

Βάλε

 

1000 (2999) 230 0

3000 (οο) 255 0

 

αλλά ετσι ρε γμτ τα πίνεις τα led αν εχεις amoled. πάει πάλι η μπαταρία.

 

Γενικά, η φωτεινότητα πάει μεχρι 255 και η ενδειξη σε lux που βλέπεις πάνω αναφέρεται στον σενσορα, στο τι βλέπει την δεδομένη στιγμή.

Παιξε λιγο, μην περιμένεις τα πάντα στο πιάτο!!!! :D

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ούτε το mound sd από clockwork δεν πιάνει, με τη συσκευή στο usb του PC;

 

Τελικά μπόρεσα να βάλω την SS5 αλλά υπάρχουν όλοι οι προηγούμενοι φάκελοι στην sd .Πως γίνεται να την φορμάρω τελείως ?

 

Αν βάλω τώρα την cm7 θα σβηστούνε όλα ?

Edited by moldovan
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τελικά παιζει το flash. κακήν-κακώς, αλλά παίζει. Μάλλον σκανάρει πρώτα τον κώδικα για Floating Point Operations και αφου τις μετατρέψει σε integer και τις τρέξει παρουσιάζει περιεχόμενο. Εξ ου και οι τρελές καθυστερήσεις. Οπως και να χει, ΕΤΣΙ ειναι το flash στην συσκευή μας, όποιος και να το βγάλει. Καλύτερο δεν γίνεται.

 

Στις τελευτάιες στήλες

 

1000 (2990) 190 0

3000 (oo) 240 0

 

Βάλε

 

1000 (2999) 230 0

3000 (οο) 255 0

 

αλλά ετσι ρε γμτ τα πίνεις τα led αν εχεις amoled. πάει πάλι η μπαταρία.

 

Γενικά, η φωτεινότητα πάει μεχρι 255 και η ενδειξη σε lux που βλέπεις πάνω αναφέρεται στον σενσορα, στο τι βλέπει την δεδομένη στιγμή.

Παιξε λιγο, μην περιμένεις τα πάντα στο πιάτο!!!! :D

οι ρυθμισεις αυτες απο που γινονται?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@potis21

Έβαλα τις ρυθμίσεις το δοκίμασα και τώρα είναι οκ! Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!

 

@ Chryssostomos

Οδηγίες του potis21 :

Settings>cyanogenmod>Display>Automatic backlight

 

Enabled >V

Window lenght 10 sec

reset threshold 1000 lux

sample interval 2 secs

 

light levels

 

Use custom >V

Screen dim level 20 (η χαμηλότερα αν η οθόνη σας καιει τα ματάκια στο σκοτάδι στην lock)

 

Edit other levels.....

 

0 199 33 255

200 399 120 255

400 999 150 0

1000 2999 190 0

3000 oo 240 0

 

Στα 2 τελευταία από πάνω βάζεις αυτά που έχεις κάνει quote αν θες να δουλεύει φωτεινά στο φως της ημέρας ;)

 

allow light decrease >V

Decrease hysteresis 30%

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως απαιτεί και σύνδεση στο internet για να δουλέψει.

εχει κανεις backup to gmaps που ειχε μεσα Η wind? τουλαχιστον πειτε ποιο version ειναι. γιατι το τελευταιο που κατεβασε το market μου φαινεται βαρυ( Η' ειναι η ιδεα μου?).

 

επισης παιζει το vtok σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις αυτες απο που γινονται?

 

ειναι μικρορυθμίσεις στην αυτόματη φωτεινότητα στο Cyanogen οι οποίες απαιτουνται για χρήση σε εξωτερικό χώρο καλοκαίρι στην Ελλάδα.

 

Ανεβάζει στο μεγιστο εφικτό την αυτόματη φωτεινότητα ωστε να ειναι πλέον αξιοποιήσιμη.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν αυτές οι ρυθμίσεις στην SS5.

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρορυθμίσεις στην αυτόματη φωτεινότητα στο Cyanogen οι οποίες απαιτουνται για χρήση σε εξωτερικό χώρο καλοκαίρι στην Ελλάδα.

 

Ανεβάζει στο μεγιστο εφικτό την αυτόματη φωτεινότητα ωστε να ειναι πλέον αξιοποιήσιμη.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν αυτές οι ρυθμίσεις στην SS5.

 

ναι δε υπαρχουν,αλλα τι να κανουμε,δε δουλευει σωστα παντως,κλεινει σε καποια στιγμη ο browser.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

o_O τι δουλειά εχει ο browser; Για την οθόνη ειναι η αυτόματη φωτεινότητα, και για την αυτονομία τσι μπαταρίας, και όχι για το flash player....;)

 

αν με το flash σου κλείνει ο browser, κάνε αυτό που ΗΔΗ εχω κάνει εγω: Ξήλωσέ το το ρημάδι!

 

Ξερετε τι σπαστικό ειναι να κάνει 1 ωρα να ανοιξει η σελίδα μονο και μόνο για να πιτάρει στις διαφημίσεις; Το ξήλωσα και βρήκα την υγειά μου.

 

ασε που μου φαίνεται οτι αν δεν υπάρχει ο player μέσα δεν τα κατεβάζει κάν με το αντίστοιχο επακόλουθο στις χρεώσεις δεδομενων (δεν ειμαι όμως σίγουρος).

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

Για μια στιγμή νόμιζα ότι εγώ ήμουν ο περίεργος που δεν του έπαιζε το flash. Πάντως μετά από 2 χρόνια με iphone, σου φεύγει η όρεξη για flash στο κινητό :p :lol:
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε πιο προγραμμα να βαλω για να μην ανοιγουν ολες οι εφαρμογες και να με τρωει την καρτα οταν μπαινω στο νετ χωρις wifi?ειπα να μπω στο 0.facebook και εφαγε 1 ευρω γιατι ανοιξαν εφαρμογες χωρις να το θελω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε πιο προγραμμα να βαλω για να μην ανοιγουν ολες οι εφαρμογες και να με τρωει την καρτα οταν μπαινω στο νετ χωρις wifi?ειπα να μπω στο 0.facebook και εφαγε 1 ευρω γιατι ανοιξαν εφαρμογες χωρις να το θελω

 

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Μπορείς απλά να απενεργοποιήσεις την επικοινωνία δεδομένων δικτύου κινητής.

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματο και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ενεργοποίηση δεδομένων (το ξε-τικ-άρεις)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

:cool::cool::cool:

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Μπορείς απλά να απενεργοποιήσεις την επικοινωνία δεδομένων δικτύου κινητής.

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματο και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ενεργοποίηση δεδομένων (το ξε-τικ-άρεις)

 

ναι ομως ετσι δεν μπαινω καθολου στο ιντερνετ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...