Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας,ψαχνω να κατεβασω απο το market καποιες εφαρμογες και θα ηθελα την γνωμη σας για να αποφυγω τις δοκιμες.

1)το wi-fi κλεινει οταν κλεινει και η οθονη,εχω ακουσει για καποια fix,αξιζει καποιο?(η ειναι κλαυτερα να κλεινει αυτοματα για μειωση καταναλωσης)

2)καποια καλη εφαρμογη για την μπαταρια υπαρχει?

3)ευχρηστο πληκρτολογιο (αν ειχε βελακια και tab θα το προτιμουσα)

4)φιλος μου στο x8 εχει μια αφαρμογη που κραταει το chat του facebook συνεχεια ανοιχτο με ελαχιστη χρεωση σε kb,δεν γνωριζω αν υπαρχει η ιδια στο Market μιας και σε αυτον ηταν προ εγκαταστημένη εφαρμογη,καποια παρομοια θα υπαρχει λογικα.

5)υπαρχει καποιος τροπος να κλεισω ολες τισ αυτοματες ενημερωσεις των εφαρμογων οταν δεν εχω wi-fi?εννοω να μην επιτρεπει το κινητο να συνδεετε στο internet αυτοματα με χρεωση στην καρτα παρα μονο οταν το θελω εγω.αλλα ταυτοχρονα η εφαρμογη no4 να μενει συνεχεια ανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμεινε απο μπαταρια και μολις το φορτησα και ανοιξε ξαναεσβησε. Οταν παταω το πανω κουμπι να ανοιξει δεν κανει τιποτα παραμονο μια δονηση ανα 1 δευτερολεπτο... Δεν ανοιγει... Τι μπορει να εχει παθει???

Δειχνει οτι δεν φορτιζει... αλλα φορτιζει μονο απο το usb του pc... εχει χαλασει ο φορτιστης???

Edited by veritasx
Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι το jumbo εχει και φορτιστη αυτοκινητου mini-usb!!!

 

Μέχρι πρότινος τα καταστήματα Wind είχαν σε προσφορά φορτιστή micro-usb αυτοκινήτου, μάρκας Sony-Ericsson με μόλις 6 ευρώ. Νομίζω πως ακόμα προλαβαίνεις!

 

::edit:: Αλλαγή του λανθασμένου mini σε micro-USB

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέχρι πρότινος τα καταστήματα Wind είχαν σε προσφορά φορτιστή mini-usb αυτοκινήτου, μάρκας Sony-Ericsson με μόλις 6 ευρώ. Νομίζω πως ακόμα προλαβαίνεις!

 

Μόνο που το mini-usb δεν κάνει, εκτός και αν εννοείτε micro-usb.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμεινε απο μπαταρια και μολις το φορτησα και ανοιξε ξαναεσβησε. Οταν παταω το πανω κουμπι να ανοιξει δεν κανει τιποτα παραμονο μια δονηση ανα 1 δευτερολεπτο... Δεν ανοιγει... Τι μπορει να εχει παθει???

Δειχνει οτι δεν φορτιζει... αλλα φορτιζει μονο απο το usb του pc... εχει χαλασει ο φορτιστης???

 

Βγάλε την μπαταρία και βάλτην ξανά και πες μας αν δούλεψε.

 

Sent from my Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και βάλτην ξανά και πες μας αν δούλεψε.

 

Sent from my Blade using Tapatalk

 

Το εκανα, ανοιξε, και μολις εβαλα κωδικο για την sim ξαναεσβησε. Πρεπει να εχει χαλασει ο φορτιστης, γιατι φορτιζει απο usb. Το εχω αφησει να φορτισει για να δω μηπως φταιει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το 3g με το blade..το χω καιρό το κινητό αλλά μόλις πριν λίγες μέρες έβαλα πρόγραμμα που δίνει MB οπότε δεν είχα χρησημοποιήσει.Έχω βάλει σωστά τις ρυθμίσεις της Wind και έχω ενεργοποιήσει 3g και την επιλογή με τα δεδομένα και όλα, αλλά αρνείται και να μπει και δε δείχνει ούτε σήμα 3g ή gprs ή οτιδήποτε στην αρχική οθόνη..γνωρίζει κανείς τίποτα για κάτι τέτοιο;

 

P.S έχω βάλει τα 2.2 τα froyo απ'το σάιτ της Wind

Λοίπον.έκανα ένα πείραμα και δοκίμασα άλλη sim στο blade μου και τη δικιά μου σε άλλο blade.Το δικό μου δούλεψε και το blade με τη sim μου όχι.Το περίεργο είναι πως σε άλλα κινητά η sim μου δεν είχε κανένα πρόβλημα με το 3g άρα δε σκέφτηκα νωρίτερα να κάνω κάτι τέτοιο αφού θεωρητικά δεν έπρεπε να έχει θέμα :S.Tελικά πήρα καινούρια sim και όλα μια χαρά!

 

Τώρα έχω το δίλλημα να βάλω μια custom rom ή όχι.Είχα δοκιμάσει της cyanogen η οποία δε με πολύενθουσίασε, γιατί δεν είχε ράδιο, πλην του ότι κάνεις εγκατάσταση εφαρμογών στην sd χωρίς πρόγραμμα κτλ. .Υπάρχει καμιά καλή custom ή να μείνω στη froyo με ξεκλειδομένη ραμ που μας έδωσε ο kogos i think και μου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εδώ και λίγη ώρα αντιμετωπίζω το εξής περίεργο πρόβλημα.Καταρχήν να αναφέρω να αναφέρω οτι στο κινητό έχω περάσει το ss4 και το panda home για launcher.Εδώ και λίγη ώρα η home screen ανασβοσβήνει και δεν περιέχει κανένα στοιχείο.Yποψιάζομαι οτι είναι καθαρά πρόβλημα του panda home καθως το τηλ. λειτουργει κανονικά αφου λαμβάνω κλήσεις και στη μπάρα ειδοποιήσεων μπορώ να μπω.Ωστόσο δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο καθώς οτι και να προσπαθώ να πατήσω στο menu η οθόνη ανασβοσβήνει...Έχει κανείς καμιά ιδέα να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα micro-usb ή mini-usb εχει ως φορτιστη το blade? (δεν εχω blade γι αυτο ρωτω)

 

Το Blade έχει micro-usb, όπως και όλα τα σύγχρονα κινητά (αντικαθιστά το mini-usb). Zητώ συγγνώμη για το μπέρδεμα που προκάλεσα με το μήνυμά μου παραπάνω...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πείτε λίγο γνώμες....

 

έβαλα την επισημη 2.2 της wind (την φτιαγμένη του φίλου kogos που σου αφήνει και μπολικο χώρο και τα 512 και gen 2) και μετά κάποια στιγμή cyanogenmod και τώρα πάλι την 2.2 wind

αυτό που παρατηρώ είναι ότι η 2.2 της wind έχει ανεβάσει το επίπεδο της εικόνας στην φωτογραφική μηχανή!πολύ καλύτερη εικόνα και στην στόχευση, άλλα και στην φωτογραφία.

το έχει προσέξει κανείς άλλος?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος:

θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά στο σύστημα... ξέρει κάποιος το πως; να βοηθήσω λίγο, έχω βάλει το lancher ex το οποίο υποστηρίζει 3rd party fonts, τις έβαλα σ' εναν φάκελο αλλά δεν τις βλέπει όλες... καμμιά ιδέα κανείς;

 

Οποια βοήθεια δεκτή & ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

έχω το galaxy S και το έχω μάθει τέλεια, χθες μου έδωσε η αδελφή μου το blade της το οποίο έχει γίνει αστα να πάνε!

 

επειδή είναι αδύνατον να ξαναδιαβάζω άλλο τόπικ (μου έχουν βγει τα μάτια στο τόπικ για το galaxy) οδηγός στα Έλληνικα για να το αναβαθμισω, ρουτάρω, ξεκλειδώσω τα επιπλέον 256 mb έχουμε;

ξέρω, ζητάω πολλά αλλά είμαι απελπισμένος (δεν αντέχεται η γκρίνια της αδελφής :p)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος:

θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά στο σύστημα... ξέρει κάποιος το πως; να βοηθήσω λίγο, έχω βάλει το lancher ex το οποίο υποστηρίζει 3rd party fonts, τις έβαλα σ' εναν φάκελο αλλά δεν τις βλέπει όλες... καμμιά ιδέα κανείς;

 

Οποια βοήθεια δεκτή & ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Βαλε το absolute system από market επί πληρωμή.

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

έχω το galaxy S και το έχω μάθει τέλεια, χθες μου έδωσε η αδελφή μου το blade της το οποίο έχει γίνει αστα να πάνε!

 

επειδή είναι αδύνατον να ξαναδιαβάζω άλλο τόπικ (μου έχουν βγει τα μάτια στο τόπικ για το galaxy) οδηγός στα Έλληνικα για να το αναβαθμισω, ρουτάρω, ξεκλειδώσω τα επιπλέον 256 mb έχουμε;

ξέρω, ζητάω πολλά αλλά είμαι απελπισμένος (δεν αντέχεται η γκρίνια της αδελφής :p)

 

Εδώ θα βρείς όλους τους οδηγούς που ψάχνεις: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

έχω το galaxy S και το έχω μάθει τέλεια, χθες μου έδωσε η αδελφή μου το blade της το οποίο έχει γίνει αστα να πάνε!

 

επειδή είναι αδύνατον να ξαναδιαβάζω άλλο τόπικ (μου έχουν βγει τα μάτια στο τόπικ για το galaxy) οδηγός στα Έλληνικα για να το αναβαθμισω, ρουτάρω, ξεκλειδώσω τα επιπλέον 256 mb έχουμε;

ξέρω, ζητάω πολλά αλλά είμαι απελπισμένος (δεν αντέχεται η γκρίνια της αδελφής :p)

 

[Οδηγός] Blade: «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ

 

Μια ερώτηση, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος:

θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά στο σύστημα... ξέρει κάποιος το πως; να βοηθήσω λίγο, έχω βάλει το lancher ex το οποίο υποστηρίζει 3rd party fonts, τις έβαλα σ' εναν φάκελο αλλά δεν τις βλέπει όλες... καμμιά ιδέα κανείς;

 

Οποια βοήθεια δεκτή & ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

To Go Launcher Ex είναι free και scannάρει όλα τα αρχεία σου για fonts αυτόματα και σου δίνει επιλογή να αλλάξεις κατά βούληση. Δες

. Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Αν βάλω την cyanogen υπάρχει εφαρμογή για ράδιο που δε θέλει ίντερνετ ή μέσω δικτύου;προτείνετε κάποια ρομ πλιζ που έχει το ράδιο.ξέρω έχει ειπωθεί πιο πριν αλλά έχω χαθεί λίγο αν κάποιος μοντ με παραπέμψει στις σελίδες του θρεντ αν είναι δυνατόν.θενξ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω blade με 2.2 και 512mb μνημη,το συνδεω wifi με router oxygen της wind,μπαινει κανονικα στο ιντερνετ,αλλα αν τυχον αφησω ανοιχτο το wifi στο κινητο για αρκετη ωρα χωρις πλοηγηση στο νετ,μετα δεν ξανασυνδεεται, ουτε καν ανοιγει παλι το wifi. πρεπει να κανω restart στο router Για να το ξαναδει το κινητο.

αυτο συνεβαινε εξ'αρχης και πριν κανω την αναβαθμιση του κινητου.

τι μπορει να φταιει?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω blade με 2.2 και 512mb μνημη,το συνδεω wifi με router oxygen της wind,μπαινει κανονικα στο ιντερνετ,αλλα αν τυχον αφησω ανοιχτο το wifi στο κινητο για αρκετη ωρα χωρις πλοηγηση στο νετ,μετα δεν ξανασυνδεεται, ουτε καν ανοιγει παλι το wifi. πρεπει να κανω restart στο router Για να το ξαναδει το κινητο.

αυτο συνεβαινε εξ'αρχης και πριν κανω την αναβαθμιση του κινητου.

τι μπορει να φταιει?

 

Ειναι πολυ γνωστη ασυμβατοτητα, αλλαζεις ενα απο τα δυο και εισαι ενταξει

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να δω που αποθηκευει τα βιντεο που τραβαω και τις φοτο?δηλαδη να βλεπω αν τις αποθηκευει στο κινητο η στην καρτα και πως τις μετακινω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να δω που αποθηκευει τα βιντεο που τραβαω και τις φοτο?δηλαδη να βλεπω αν τις αποθηκευει στο κινητο η στην καρτα και πως τις μετακινω

 

Το default είναι στην κάρτα, στον κατάλογο DCIM. Μπορείς να τις μετακινήσεις από εκεί και να τις πας όπου αλλού θες, να τις ομαδοποιήσεις σε υποκαταλόγους κλπ. Το gallery θα ψάξει να τις βρει και θα στις εμφανίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα utf των γραμματοσειρών... μου είπε κάποιος να έψαχνα ελληνικές γραμ/ρές για linux μήπως "ταίριαζαν" καλύτερα. Ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...