Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι φιλε μου, 4 ωρες μου ακουγονται πολλες. Εδω 3 και κατι ωρες κανει το Note. Το Galaxy S μου κανει πανω κατω 2 ωρες.

 

3 ώρες κάνει το sgs.

Μπορεί να τύχει και 3 ώρες και 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να επαναφέρω ένα θέμα που είχα ρωτήσει και παλιότερα.

 

Με τον γαλαξία μου δεν μπορώ να συνδεθώ (δεν τα βλέπω καν) σε ad-hoc ασύρματα δίκτυα (πχ να έχω ένα wifi adapter στον υπολογιστή μου και να μοιράζομαι την ethernet σύνδεση μου). Υπάρχει περίπτωση αυτό να ισχύει σε μεγαλύτερη από την 2.3.3 έκδοση;

 

Ή πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Το Android, για την ώρα, δεν υποστηρίζει σύνδεση σε ad-hoc ασύρματα δίκτυα. Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις root το κινητό σου και να ακολουθήσεις κάποιον αδηγό (σαν αυτόν που δίνεις) για να ενεργοποιήσεις την λειτουργία. Έχω την εντύπωση ότι χρειάζεσαι ένα τροποποιημένο αρχείο wpa_supplicant ώστε να ενεργοποιήσεις την λειτουργία ad-hoc αλλά το αρχείο πρέπει να ταιριάζει στην rom που θα φοράς. Ρίξε μια ματιά στο xda μήπως βρεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω λιώσει τον τελευταίο καιρό ψάχνοντας xda και myphone για να σετάρω το κινητό. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με τις roms.

Οι τελευταίες που δοκίμασα ήταν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431596 2.3.6

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324232 ROM][27 DEC' 11] WP7.0.3 SGS Edition

Καμία από τις δύο δεν μ άφησε ευχαριστημένο.

Η πρώτη είχε prob me to phone.application και κάτι χαζά κολλήματα και η 2η χρηστικά.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να βάλω μία σταθερή σχετικά custom rom από τις τελευταίες και να χει Ελληνικά?

Semaphore απ ότι κατάλαβα είναι για να τρώει λιγότερα rescourses?

JW1, JVU κτλ ποιά σας φαίνεται καλύτερη?

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα θα χαρακτηριστώ και πάλι "κακός" (το έχει η μέρα σήμερα)! Ρίξε μια ματιά εδώ. Η ίδια συζήτηση σήμερα για τις JW1, JVU και Semaphore σε διαφορετικό θέμα. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω to galaxy s και η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος. εχω δουλεψει το galaxy s2 και η αποκριση του ειναι φανταστικη! γινεται να κανουμε κατι αντιστοιχο και στο galaxy s? ποια ειναι η πιο γρηγορη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δουλέψει και τα δύο μπορώ να σου πω ότι εκτός του multitasking (έχει διπλάσια RAM το SII) δεν έχει να ζηλέψει και πάρα πολλά το Galaxy S. Την διαφορά πιστεύω ότι την κάνει ο TW4 που φοράει το SII και είναι τόσο smooth. Άρα δοκίμασε μερικούς άλλους launchers από το market και πιστεύω ότι θα δεις διαφορά.

Η τελευταίες εκδόσεις για να βάλεις είναι οι 2.3.6.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου να ήταν οι κακοί σαν κι εσένα :P

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είδα αυτό αλλά με το search στο site δεν το είδα/βρήκα...

Θα κάτσω να τα κοιτάξω και να τα περάσω από τα links που έχει εκεί.

Όπως και να χει ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Φιλικά

Στράτος

 

Και τώρα θα χαρακτηριστώ και πάλι "κακός" (το έχει η μέρα σήμερα)! Ρίξε μια ματιά εδώ. Η ίδια συζήτηση σήμερα για τις JW1, JVU και Semaphore σε διαφορετικό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κοντά στο 3ωρο κάνει να φορτίσει, ενημερωτικά.

Και με την ευκαιρία μόλις είδα ότι έχει και νέα έκδοση το Κιες. Ίσως αξίζει να τις κάνουμε κι αυτές για να έχουμε πιό νέες εκδόσεις του usb driver.

 

Πάντως παιδιά θυμάμαι στις αρχές που περιμέναμε αναβαθμίσεις και τις συσχετίζαμε με νέες εκδόσεις του Κιες: βγήκε νέα έκδοση, κοντοζυγάει και η αναβάθμιση, νά τη η αναβάθμιση, τη βλέπω, να τη, να τη πετιέται.... και τώρα οι πάντες το έχουμε ΕΝΤΕΛΩΣ χεσμ@νο :) Και όχι άδικα βέβαια, αν σκεφτεί κανείς ότι η Samsung Ελλας μας έχει γράψει στα @@ της εδώ κι ένα 6μηνο και σε 1,5 χρόνο έδωσε το αστρονομικό νούμερο των ***2*** αναβαθμίσεων (και ήταν μάπα και οι δύο)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! μπορει να μου πει καποιος πως να ανεβασουμε το οριο των λεξεων στα μηνυματα για το galaxy s?
Google
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! μπορει να μου πει καποιος πως να ανεβασουμε το οριο των λεξεων στα μηνυματα για το galaxy s?

 

απο τον οδηγό για νέους χρήστεςhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

:- Πώς στέλνω sms στα Ελληνικά; Στέλνω μόνο ερωτηματικά! Kαι στέλνει μικρά μηνύματα!

 

Πρέπει να αλλάξεις το input mode (μέθοδος εισαγωγής) σε Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Φτάνεις στις ρυθμίσεις πατώντας το menu (το αρίστερο κουμπί touch) όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα. Αν θες να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων χρησιμοποίησε την εφαρμογή GoSMS (στο market), και ενεργοποίησε την επιλογή για Ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Bοήθεια ρε παιδιά έχω ένα θέμα εκεί που είναι οι φωτογραφίες στην έκθεση μου βγάζει την κάθε μια 3 φορές αλλά μόνο αυτές που είναι στην κάρτα μνήμης όχι της αλες ενώ στον φάκελο όταν Πάο μου λέει τον κανονικό αριθμό τη συμβαίνει ?:confused:

 

Δεν μου το έκανε ποτέ λέτε να φταίει που εγκατέστησα το mc3 ?

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το service της Samsung είναι ακόμα στο Χαϊδάρι? Και τι πιθανό κόστος μπορεί μα έχει η αλλαγή της θύρας micro-usb, η επισκευή του κεντρικού κουμπιού και η αλλαγή του digitizer... Με τρόπο να μου πείτε το ποσό...
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το service της Samsung είναι ακόμα στο Χαϊδάρι? Και τι πιθανό κόστος μπορεί μα έχει η αλλαγή της θύρας micro-usb, η επισκευή του κεντρικού κουμπιού και η αλλαγή του digitizer... Με τρόπο να μου πείτε το ποσό...

 

Δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου αλλά τι νταλίκα το πάτησε?

Τέλος πάντων από τι γνωρίζω η usb συνδέεται με την μητρική του όπου θα αλλαχτεί αναγκαστικά ε και το κουμπάκι πάλι αίνιγμα θέλει έλα μωρέ 150/180 ευρουλακια στην καλύτερη:worry: περίπτωση Κίτα αυτό με την usb με ανησυχεί λίγο (έχω ακούσει κάτι σενάρια άσε μην σου τα πω τώρα ) περαστικά δεν θα ήθελα ποτέ να δω έτσι το δικό μου και Πάνο από όλα υγεία .:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου αλλά τι νταλίκα το πάτησε?

Τέλος πάντων από τι γνωρίζω η usb συνδέεται με την μητρική του όπου θα αλλαχτεί αναγκαστικά ε και το κουμπάκι πάλι αίνιγμα θέλει έλα μωρέ 150/180 ευρουλακια στην καλύτερη:worry: περίπτωση Κίτα αυτό με την usb με ανησυχεί λίγο (έχω ακούσει κάτι σενάρια άσε μην σου τα πω τώρα ) περαστικά δεν θα ήθελα ποτέ να δω έτσι το δικό μου και Πάνο από όλα υγεία .:)

 

 

Φίλε, δεν έγιναν όλα με τη μία...σε διάστημα 1 μήνα... η κόρες μου το μικρό κουμπί...ο μπαμπάς τους τα υπόλοιπα:) Το service ξέρεις αν είναι Χαϊδάρι ακόμα?

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν έγιναν όλα με τη μία...σε διάστημα 1 μήνα... η κόρες μου το μικρό κουμπί...ο μπαμπάς τους τα υπόλοιπα:) Το service ξέρεις αν είναι Χαϊδάρι ακόμα?

 

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

 

 

 

Για δες αιδώ ελπίζω να βοήθησα.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

απο τον οδηγό για νέους χρήστεςhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

:- Πώς στέλνω sms στα Ελληνικά; Στέλνω μόνο ερωτηματικά! Kαι στέλνει μικρά μηνύματα!

 

Πρέπει να αλλάξεις το input mode (μέθοδος εισαγωγής) σε Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Φτάνεις στις ρυθμίσεις πατώντας το menu (το αρίστερο κουμπί touch) όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα. Αν θες να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων χρησιμοποίησε την εφαρμογή GoSMS (στο market), και ενεργοποίησε την επιλογή για Ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοω το hack που κανουν στις custom rom's...απλα θα ηθελα τα command lines για να το κανω μεσο terminal εαν γινοταν

Google
Link to comment
Share on other sites

trancer9

Ναι η smartec στο Χαϊδάρι υπάρχει ακόμα. Δε θέλω όμως να σε απογοητεύσω, αλλά δεν παίζει να σου αλλάξουν μόνο digitizer, αλλά θα πάει μαζί με οθόνη κλπ οπότε το λιγότερο 100 ευρώ για αυτό και μόνο. (εμένα μου έχουν αλλάξει όλο το μπροστινό μέρος μαζί με το πλαστικό περίβλημα, χωρίς να είχε πρόβλημα κάτι άλλο πέρα από το ασημένιο πλαίσιο! Το κόστος έβγαινε στα 140€!!!!) Το USB δε ξέρω πιθανότατα να αλλάζει χωρίς να αλλάξουν την πλακέτα του. (αν δεν έχει πάθει και ζημιά η πλακέτα, λογικά το ξεκολλάνε και βάζουν καινούριο) Επίσης τα κουμπάκια πρέπει να σου τα αλλάξουν μαζί με όλο το υπόλοιπο μπροστινό μέρος (τζάμι, οθόνη) Αλλά δεν πιστεύω πως αξίζει μία τέτοια επισκευή.

 

Bοήθεια ρε παιδιά έχω ένα θέμα εκεί που είναι οι φωτογραφίες στην έκθεση μου βγάζει την κάθε μια 3 φορές αλλά μόνο αυτές που είναι στην κάρτα μνήμης όχι της αλες ενώ στον φάκελο όταν Πάο μου λέει τον κανονικό αριθμό τη συμβαίνει ?:confused:

 

Δεν μου το έκανε ποτέ λέτε να φταίει που εγκατέστησα το mc3 ?

Βάζεις το QuickPic και ξεμπερδεύεις, αλλά δοκίμασε να βρεις το πρόγραμμα Συλλογή στη διαχείριση εφαρμογών, και να κάνεις κατάργηση δεδομένων και ότι άλλο καθαρίζει από εκεί, γιατί μπορεί να έχει φάει κάνα σκάλωμα και να ξεκολλήσει.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοω το hack που κανουν στις custom rom's...απλα θα ηθελα τα command lines για να το κανω μεσο terminal εαν γινοταν

 

Πού το είδες αυτό το hack;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα εννοω το hack που κανουν στις custom rom's...απλα θα ηθελα τα command lines για να το κανω μεσο terminal εαν γινοταν

 

Πού το είδες αυτό το hack;

Ειδα κάπου ένα hack για να μην μετατρέπονται τα sms σε mms (νομίζω δηλ.) αλλα δεν θυμάμαι πού. Αύτο λές;

 

EDIT: - Modded MMS/SMS: no conversion after 3 SMS, sent time and unlimited recipients αυτό εννοώ

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το QuickPic και ξεμπερδεύεις, αλλά δοκίμασε να βρεις το πρόγραμμα Συλλογή στη διαχείριση εφαρμογών, και να κάνεις κατάργηση δεδομένων και ότι άλλο καθαρίζει από εκεί, γιατί μπορεί να έχει φάει κάνα σκάλωμα και να ξεκολλήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ έκανα διαγραφή δεδομένων κ.τ.λ χαμπάρι δεν πίρε. αλλά το QuickPic είναι πολύ καλό και μια ακόμα ερώτηση μπορώ να απενεργοποιήσω την συλλογή τις samsung για τη η κάμερα βλέπει αυτήν ?

 

A και επειδή προσπάθησα να σβήσω τα αντίγραφα και σβήστηκαν μερικές κανονικές τι να Κάνο να κατεβάσω το titanium backup ? :cry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά .

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ έκανα διαγραφή δεδομένων κ.τ.λ χαμπάρι δεν πίρε. αλλά το QuickPic είναι πολύ καλό και μια ακόμα ερώτηση μπορώ να απενεργοποιήσω την συλλογή τις samsung για τη η κάμερα βλέπει αυτήν ?

 

A και επειδή προσπάθησα να σβήσω τα αντίγραφα και σβήστηκαν μερικές κανονικές τι να Κάνο να κατεβάσω το titanium backup ? :cry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά .

Ρυθμίσεις> Εφαρμογές> διαχείριση εφαρμογών> Συλλογή> κουμπάκι: Διαγραφή προεπιλογών (προς τα κάτω στα τελευταία κουμπάκια που έχει) Μετά από την κάμερα λογικά θα σε ρωτάει με πιο πρόγραμμα να ανοίξεις. Μπορείς να την βγάλεις την Συλλογή μέσα από το titanium backup για να μην υπάρχει καθόλου.

 

Το άλλο που λες δεν κατάλαβα, τι αντίγραφα πηγες να σβήσεις και τι σβήστηκε? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Εφαρμογές> διαχείριση εφαρμογών> Συλλογή> κουμπάκι: Διαγραφή προεπιλογών (προς τα κάτω στα τελευταία κουμπάκια που έχει) Μετά από την κάμερα λογικά θα σε ρωτάει με πιο πρόγραμμα να ανοίξεις. Μπορείς να την βγάλεις την Συλλογή μέσα από το titanium backup για να μην υπάρχει καθόλου.

 

Το άλλο που λες δεν κατάλαβα, τι αντίγραφα πηγες να σβήσεις και τι σβήστηκε? :worry:

 

 

Στην συλλογή έβγαζε την κάθε φωτογραφία 3 φορές και εγώ έσβησα τα εικονικά αντίγραφα από την έκθεση αλλά αυτό ώμος στην πραγματικότητα έσβηνε τα κανονικά γιατί στην πραγματικότητα 1 φωτογραφία ήταν όχι 3 .

(κολλήματα της έκθεσης )

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Δώθηκε σήμερα επίσημα η JW1 στην Ολλανδία ;)

 

τι να κανω. Να την περασω. Θα ειναι καλυτερη και σε ποια σημεια απο την 2.3.6 JVZ Poland ?

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...