Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους !!

Περιμένω από μέρα σε μέρα την καινούργια μνήμη, τώρα στο κινητό έχω μια 8αρα με πολλά προγράμματα... Υπάρχει τρόπος να τα πάρω backup ώστε να μην τα ξαναεγκαταστώ απο την αρχή στην καινούργια κάρτα ?

 

Το κινητό είναι Stock σε όλα ...:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους !!

Περιμένω από μέρα σε μέρα την καινούργια μνήμη, τώρα στο κινητό έχω μια 8αρα με πολλά προγράμματα... Υπάρχει τρόπος να τα πάρω backup ώστε να μην τα ξαναεγκαταστώ απο την αρχή στην καινούργια κάρτα ?

 

Το κινητό είναι Stock σε όλα ...:X

 

Ότι εφαρμογή έχεις στην sd (δεν υπάρχει λόγος με σχεδόν 2gb rom.. Είναι τραγικό να μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd με τόση rom), βρίσκεται στην εσωτερική sd του κινητού και όχι στη εξωτερική που αλλάζεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ότι εφαρμογή έχεις στην sd (δεν υπάρχει λόγος με σχεδόν 2gb rom.. Είναι τραγικό να μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd με τόση rom), βρίσκεται στην εσωτερική sd του κινητού και όχι στη εξωτερική που αλλάζεις εσύ.

 

 

Μιλάω για την ext SD... πρόσφατα έκανα μετάβαση απο 2giga στην 8αρα την τωρινή και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω πολλά προγράμματα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !!

Περιμένω από μέρα σε μέρα την καινούργια μνήμη, τώρα στο κινητό έχω μια 8αρα με πολλά προγράμματα... Υπάρχει τρόπος να τα πάρω backup ώστε να μην τα ξαναεγκαταστώ απο την αρχή στην καινούργια κάρτα ?

 

Το κινητό είναι Stock σε όλα ...:X

 

Αν εννοείς τα data παιχνιδιών, όπως αυτά της Gameloft, τότε copy paste

Edit: για ποία προγράμματα λές;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την ext SD... πρόσφατα έκανα μετάβαση απο 2giga στην 8αρα την τωρινή και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω πολλά προγράμματα ...

 

Μα και move to sd να κάνεις τις εφαρμογές σου, δεν μπαίνουν στην external sd!

Επίσης τα μεγάλα παιχνίδια που αποθηκεύουν δεδομένα στην sd (οπως τα περισσότερα της gameloft) δεν πάνε ούτε εκείνα στην external. Συνήθως τα προγράμματα GPS μπορούν να διαβάσουν τα δεδομένα τους και από external sd οπότε αν μιλάς για τέτοια προγράμματα, τότε απλά copy paste όπως σου είπαν και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ναι με το go sms pro η αληθεια ειναι κατι εγινε αλλα εδω εχω αλλα προβληματα τα σπαει σε μικρα κομματια τα στελνει μετα ανακατεμενα τελος παντων με βοηθησες αρκετα ευχαριστω.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

ναι με το go sms pro η αληθεια ειναι κατι εγινε αλλα εδω εχω αλλα προβληματα τα σπαει σε μικρα κομματια τα στελνει μετα ανακατεμενα τελος παντων με βοηθησες αρκετα ευχαριστω.

 

Στις ρυθμίσεις του Go sms πήγαινε Advanced> Send settings> τσεκάρεις το Enable locale support και από κάτω επιλέγεις Greek support. Έτσι χωράει 160 χαρακτήρες στο μήνυμα και δεν σου τα χωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο το απλό copy paste μεταξύ τηλεφώνου και καινούργια μνήμης μένει χωρίς να αντιγραφεί ο φακελος: .android_secure

Έτσι έβγαλα την 8αρα κάρτα την έβαλα στο card reader και αντέγραψα το φάκελο που ανέφερα στον υπολογιστή και μετά τα πέρασα στη καινούργια κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο το απλό copy paste μεταξύ τηλεφώνου και καινούργια μνήμης μένει χωρίς να αντιγραφεί ο φακελος: .android_secure

Έτσι έβγαλα την 8αρα κάρτα την έβαλα στο card reader και αντέγραψα το φάκελο που ανέφερα στον υπολογιστή και μετά τα πέρασα στη καινούργια κάρτα :)

 

Ναι γιατί αυτός ο φάκελος εκτός από την εξωτερική sd, υπάρχει και στην εσωτερική sdcard του τηλεφώνου και περιέχει μερικά δεδομένα από κάποιες εφαρμογές. Δεν μπορείς να τον πειράξεις από το κινητό οπότε δε μπορούσες να τον αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Go sms πήγαινε Advanced> Send settings> τσεκάρεις το Enable locale support και από κάτω επιλέγεις Greek support. Έτσι χωράει 160 χαρακτήρες στο μήνυμα και δεν σου τα χωρίζει.

 

Εκανα οτι ακριβως ειπες αλλα παλι 60 βγαζει μολις αρχιζω και γραφω:(

Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι ακριβως ειπες αλλα παλι 60 βγαζει μολις αρχιζω και γραφω:(

 

Με τις ρυθμίσεις που φαίνονται στις φωτό που σου δείχνω, δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος καποια πληροφορια αν θα δωθει τελικα η jw1 επισημα απο samsung(αν κ φανταζομαι πως οχι).....????

Ρωταω γιατι ημουν απο τους ελαχιστους που μετα απο 4 αλλαγες ρομ με το odin (ακολουθωντας πιστα τους οδηγους) εκαψα την πλακετα του

galaxy (παλι καλα γιατι με καλυψε το σερβις) κ τωρα φοβαμαι να φλασαρο ξανα με odin.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν θα δοθεί η JW1 επίσημα στην Ελλάδα.

Δεν φταίνε τα φλασαρίσματα που κάηκε η πλακέτα, απλά δυστυχώς ήταν ελαττωματική. Έχει συμβεί άλλη μία φορά σε αυτό το sub-forum να καεί πλακέτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δικια μου ηταν.....οποτε εξακολουθω να ειμαι ο πρωτος....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμόμουνα. Άρα αφού είσαι o μόνος που του κάηκε η πλακέτα καταλαβαίνεις ότι δεν έφταιγε το φλασάρισμα. Μερικοί από εδώ έχουν φλασάρει δεκάδες φορές χωρίς να πάθει τίποτα η πλακέτα τους. Με ένα φλασάρισμα της JW1 δεν πιστεύω να συμβεί τίποτα. Δεν νομίζω να είσαι τόσο άτυχος! Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια μου εμφανιζει διπλα τα ονοματα στις επαφες, ενω τις εχω μια φορα μονο στο gmail, και ουτε μια στη μνημη της καρτας sim?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τις πέρασες κατά λάθος και ως επαφές τηλεφώνου;

Για δες τις επιλογές εμφάνισης και βεβαιώσου ότι έχεις μόνο τις Gmail επαφές αφού μόνο αυτές θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο ειναι...αλλα δεν καταλαβαινω...απο καθαρο φορματ με το που συγχρονιζει το gmail στο exdialer μου τις εμφανιζε διπλες....και τελικα στις διπλες επαφες η πανω ειναι του τηλεφωνου και η κατω του gmail...
Link to comment
Share on other sites

Ναι η δικια μου ηταν.....οποτε εξακολουθω να ειμαι ο πρωτος....

 

Δεν είσαι ο πρώτος πάντως, ο πρώτος ήταν ο redherring πέρισυ :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου ξεχασε τον κωδικο του gmail:lol:και εκανε το λαθος

να βαλει μια αλλη καρτα στο κινητο και τωρα που ξαναβαλε την δικια του

ζηταει κωδικο για να μπει στο μαρκετ,τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως έχει σχέση η κάρτα με τον κωδικό του Gmail.

Το market για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται ένα λογαριασμό Gmail οπότε ο αδερφός σου ή πρέπει να θυμηθεί τον κωδικό ή πρέπει να φτιάξει καινούργιο Gmail.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως έχει σχέση η κάρτα με τον κωδικό του Gmail.

Το market για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται ένα λογαριασμό Gmail οπότε ο αδερφός σου ή πρέπει να θυμηθεί τον κωδικό ή πρέπει να φτιάξει καινούργιο Gmail.

Δοκίμασε να κάνει αλλαγή pass από το pc?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...