Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν βγάζεις τον φορτιστή και πέφτει η μπαταρία, αν το συνδέσεις ξανά άλλα χωρίς να αφήσεις την οθόνη να σβήσει, φορτίζει κανονικά ως το 100%.

Σε όλες τις gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα με cm9 μου φόρτισε χτες μέχρι 100% με την πρώτη χωρίς να το παραβιάσω :p

 

:lol: trollαρεις κιολας ε? :lol:

μου φαινεται οτι με την cm9 φορτιζει λιγο πιο γρηγορα. ενα τεταρτακι γρηγοροτερα πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με cm9 μου φόρτισε χτες μέχρι 100% με την πρώτη χωρίς να το παραβιάσω :p

Κάθε φορά 100% θα σου δείχνει αν και το πραγματικό ποσοστό είναι αυτό που δείχνουν οι samsung roms. Φρόντισαν αυτοί να πάρουν τα μέτρα τους για να μην τους πρήζουν :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκαναν, αρκεί να μην κόβεται η φόρτιση στο 93% γιατί χάνεις αρκετή μπαταρία έτσι. Στις gingerbread συνήθως το έβλεπα στο 98% που δεν με πείραζε καθόλου, αλλά 93 το θεωρώ πολύ λίγο για "πλήρη" φόρτιση...
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκαναν, αρκεί να μην κόβεται η φόρτιση στο 93% γιατί χάνεις αρκετή μπαταρία έτσι. Στις gingerbread συνήθως το έβλεπα στο 98% που δεν με πείραζε καθόλου, αλλά 93 το θεωρώ πολύ λίγο για "πλήρη" φόρτιση...

 

το νορμαλ τοσο ειναι. 2-3% πιστευω κοβει και οχι παραπανω

τωρα δεν θα κολλησουμε εκει ;)

Link to comment
Share on other sites

το νορμαλ τοσο ειναι. 2-3% πιστευω κοβει και οχι παραπανω

τωρα δεν θα κολλησουμε εκει ;)

 

 

πολυ σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνετε να βλέπω τι κίνηση δεδομένων για να ελέγχω τα δωρεάν MB που έχω ωστε να μη τα ξεπεράσω?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος Samsung Galaxy S κι εγώ, και τις τελευταίες μέρες, όταν πάω να εγκαταστήσω μια νέα εφαρμογή από το Android Market (ή να ενημερώσω μια ήδη εγκατεστημένη) η λήψη κολλάει στην πράσινη κινούμενη μπάρα, και δεν προχωράει καθόλου. Έχω κάνει restart αρκετές φορές, το πρόβλημα παραμένει. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Έκδοση Android 2.3.3 I9000XXJVO

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Εφαρμογές> Διαχείριση Εφαρμογών βρες το Market και κάνε διαγραφή των δεδομένων του. Πιστεύω ότι θα λειτουργήσει κανονικά μετά από αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292830&page=442

 

Δυστυχως μου το ξανακανε παλι σημερα ,πηγα να δω τι ωρα ειναι και

το βρισκω νεκρο το τηλ.:( Το περιεργο τις υποθεσεις ειναι οτι μολις

πηγα να βγαλω καπακι,μπαταρια και κτλ για να λειτουργησει παλι

με πηραν τηλ και χτυπαγε κανονικα χωρις να μου δειχνει τιποτα στην

οθονη απλα ακουγα το ηχο και μολις το ανοιξα βρηκα την κληση

σαν αναπαντητη.

 

Τι μπορω να κανω ρε παιδια για αυτο, το οποιο να εχει αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο σενάρια. Το πιο πιθανό είναι να φταιει η έκδοση λογισμικού που χρησιμοποιείς, αφού η 2.3.3 είναι πρώιμη και σχετικά προβληματική υλοποίηση της 2.3. Θα πρέπει να δοκιμάσεις λοιπόν μια νεώτερη έκδοση την οποία όμως λόγω της απαράδεκτης samsung hellas θα πρέπει να εγκαταστήσεις μόνος σου. Αν το πρόβλημα δεν λυθεί, τότε πάμε στο δεύτερο σενάριο, έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Σε αυτή την περίπτωση γυρνάς στην 2.3.3 έκδοση και το στέλνεις στο service. :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην στο site τις samsung κια δεν μου βγαζει καποια αναβαθμιση..

Αν τωρα μου λες να κανω αυτο που μου ειπε ο nikospot

 

[H μαμά Samsung της Ελλάδας δεν σου έβγαλε αναβάθμιση φίλε μου. Υπάρχουν επίσημες αναβαθμίσεις σε 2,3,6 αλλά όχι στην Ελλάδα. Υπάρχει οδηγός αν θες να αναβαθμίσεις χειροκίνητα, και απλά αν θες την εγγύηση θα περάσεις πάλι με τον ίδιο τρόπο την 2.3.3 που υπάρχει στο ίδιο θέμα εκεί που λέει Επίσημα Ελληνικά firmwares (JVI 2.3.3) και θα αλλάξεις το product code σε EUR όπως λέει ο οδηγός και θα έχεις πάλι την εγγύηση σου.]

τοτε σου λεω οτι το μονο που θα καταφερω ειναι να κανει μπαμ το τηλ:lol:

Ειμαι λιγο ασχετος απ αυτα,εκτος αν βρεθει κανενα παληκαρι και βοηθησει

γιατι αν το παω στην samsung το πιο πιθανο ειναι να το παρω σε δυο μηνες:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην στο site τις samsung κια δεν μου βγαζει καποια αναβαθμιση..

Αν τωρα μου λες να κανω αυτο που μου ειπε ο nikospot

 

[H μαμά Samsung της Ελλάδας δεν σου έβγαλε αναβάθμιση φίλε μου. Υπάρχουν επίσημες αναβαθμίσεις σε 2,3,6 αλλά όχι στην Ελλάδα. Υπάρχει οδηγός αν θες να αναβαθμίσεις χειροκίνητα, και απλά αν θες την εγγύηση θα περάσεις πάλι με τον ίδιο τρόπο την 2.3.3 που υπάρχει στο ίδιο θέμα εκεί που λέει Επίσημα Ελληνικά firmwares (JVI 2.3.3) και θα αλλάξεις το product code σε EUR όπως λέει ο οδηγός και θα έχεις πάλι την εγγύηση σου.]

τοτε σου λεω οτι το μονο που θα καταφερω ειναι να κανει μπαμ το τηλ:lol:

Ειμαι λιγο ασχετος απ αυτα,εκτος αν βρεθει κανενα παληκαρι και βοηθησει

γιατι αν το παω στην samsung το πιο πιθανο ειναι να το παρω σε δυο μηνες:mad:

 

Αυτό που σου είπε και ο nikospot σου λεω :)

Κοίτα όλοι πριν φλασάρουμε πρώτη φορά άσχετοι ήμασταν αλλά με την βοήθεια του καλογραμμένου (για τα δεδομένα του tyxerakias) οδηγού που υπάρχει στα υπομνήματα, όλα γίνονται εύκολα και με σχετική ασφάλεια :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την 2.3.3 και οχι για την 2.3.6 σωστα?γιατι αλλιως

νομιζω χανω την εγγυηση..

 

Που ακριβως βρισκω τον οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την 2.3.3 και οχι για την 2.3.6 σωστα?γιατι αλλιως

νομιζω χανω την εγγυηση..

 

Που ακριβως βρισκω τον οδηγο?

 

Οχι για την 2.3.6 μιλάμε. Την 2.3.3 την έχεις ήδη. Τι νόημα θα είχε να την ξαναβάλεις?

Ναι με την 2.3.6 χάνεις την εγγύηση. Αυτό σημαίνει ότι αν θες να το πας στο service ξανα περνάς την 2.3.3 και είσαι πάλι εντός εγγύησης. Ο οδηγός είναι στα υπομνήματα, στην αρχή του φόρουμ μας. Εκεί είναι και οι διάφορες εκδόσεις λογισμικού.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μέσω kies την 2.3.6 εδω και μέρες.

 

Εεε;;; βγηκε ελληνικη και δεν το πηραμε χαμπαρι που ασχολιομαστε ολο με τις ξενες? Για πατα *#1234# και γραψε μας τι λεει σε παρακαλω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εεε;;; βγηκε ελληνικη και δεν το πηραμε χαμπαρι που ασχολιομαστε ολο με τις ξενες? Για πατα *#1234# και γραψε μας τι λεει σε παρακαλω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μήπως έχει ολλανδικό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ολλανδικό;

 

Η τελευταία που δόθηκε επίσημα είναι η JW1 όπως ήδη ξέρουμε... Δεν υπάρχει κατι άλλο ούτε νέα αναβάθμιση για Ελλάδα (σιγά μην υπήρχε:lol:)!

Περισσότερα για τα τελευταία firmware εδώ!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

δίνονται 2 λίνκ στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 της τελευταίας I9000XWJW1 φτιαγμένες απο τον Superuser με μόνη διαφορά απο την κανονική τα ελληνικά APN.

 

Το 1 λινκ είναι 157.5Mb (mediafire) το άλλο λινκ είναι 174.55Mb (rapidshare)

 

Ποιο από τα 2 είναι το κανονικό και ποιες οι διαφορές τους? Όχι τίποτα άλλο αλλά να ξέρουμε τι φλασάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...