Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α επισης φιλε MyMais πηγαινε εκει που παιρνεις τηλ και πατα *#123# και πες μας τι γραφει αν μπορεις.

 

p.s. Καλα ρε Bill εσυ δεν θα πεις στο φιλο να παει να φτιαξει την οθονη με τα καμμενα pixel???:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jesus christ!!!! Παναγιωτη τελικα υπαρχει κι αλλο κρουσμα...

τι δι@ολο κολλητικο ειναι???:lol:

 

φιλε πηγαινε να σενιαρεις το sgs και ασε τα υπολοιπα...

πραγματικα δεν ξερεις τι αλλο μπορει να σου βγαλει στην συνεχεια...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.

ποια ειναι η καλυτερα ραμ για js8?

 

για παμε παλι

τι εννοεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδεια μολισ περασα χτεσ την jvk rom υπαρχει καποια καλυτερη ? γιατι αθτη την βλεπω πολυ φτωχη σε σχεση με τιν 2.3 του nexus s

 

και κατι αλλο παιδεια αφου εβελα τρην jvk μου εξαφανησε το 3G . ξερει κανεισ πωσ να το διορθοσω?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως διαγράφω το cache από το market για να δω τα paid apps?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στη διαχειρηση εφαρμογων και απο την εφαρμογη market κατω εχει κατι που λεει διαγραφη προεπιλογων αν θυμαμαι καλα.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μολισ περασα χτεσ την jvk rom υπαρχει καποια καλυτερη ? γιατι αθτη την βλεπω πολυ φτωχη σε σχεση με τιν 2.3 του nexus s

Ποια εννοείς JVK? Καταρχάς για να μη μπερδευόμαστε πάτα στο πληκτρολόγιο *#1234#* και πες μας τις λέει...

H JVK είναι παλιά LEAKED (όχι επίσημη) και αρκετά προβληματική... Αν πέρασες αυτή (θα το δεις πατώντας αυτό που είπα παραπάνω στο πεδίο PDA) τότε θα πρέπει να αναβαθμιστείς... Έχουν κυκλοφορήσει έκτοτε και επίσημες, η XWJVB (που ανακλήθηκε) και η καινούργια XWJVH (πολύ καλύτερη). Οπότε όπως και να χει πέρνα την XWJVH 2.3.3 να βρεις την υγειά σου!

Οδηγίες στον οδηγό της υπογραφής μου, τα βήματα 1 εως 5 (σταμάτα στο 5ο βήμα απλά και θα έχεις την επίσημη XWJVH)!!!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. Αυτό που μπορώ να επιλέξω είναι το Διαγραφή δεδομένων, να το κάνω? Η έκδοση του market που έχω είναι ή 2.3.6 και τρέχω σε js8.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. Αυτό που μπορώ να επιλέξω είναι το Διαγραφή δεδομένων, να το κάνω? Η έκδοση του market που έχω είναι ή 2.3.6 και τρέχω σε js8.

 

ναι κανε το αφοβα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι κανε το αφοβα :)

Ευχαριστώ πολύ. Μου βγάζει τις εφαρμογές με πληρωμή, αλλά σε μερικές μου βγάζει αρνητικό ποσο (π.χ. PowerAMP Full Version -3,67€). Είναι κάποιο bug, ή όντως έτσι τις εμφανίζει?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Α επισης φιλε MyMais πηγαινε εκει που παιρνεις τηλ και πατα *#123# και πες μας τι γραφει αν μπορεις.

 

p.s. Καλα ρε Bill εσυ δεν θα πεις στο φιλο να παει να φτιαξει την οθονη με τα καμμενα pixel???:lol:

 

Χαίρετε! Γράφει τα εξής: PDA: I9000XWJPH, PHONE: I9000XXJPP, CSC: I9000OXXJP9, Build Info: 2010.12. Ελπίζω εσύ να καταλαβαίνεις κάτι από όλα αυτά, εγώ μόνο το build info "πιάνω" ;)

 

Mα γιατί κάνατε όλοι έτσι για την οθόνη, αφού έχει περάσει η DOA; Κάποτε στο χρόνο επάνω κάηκαν με τη μια 3 πιξελ σε sharp GX25 και μου είχαν πει δεν τα καλύπτει η εγγύηση, γιατι δεν κατέστη ανέφικτη η δεν εμποδίζεται σημαντικά η χρήση του αντικειμένου:wacko: Και διάφοροι γνωστοί μου τα ίδια μου έχουν πει. Στο σαρπ έκαναν και μπαμ, ενω εδώ έπρεπε να κάνω κάτι που να παίζει έντονα χρώματα στην οθόνη, και να έχω ψηλά τη φωτινότητα για να τα διακρίνω με το ζόρι και πάλι στην αρχή τα περνούσα για σκουπιδάκια. Μετα κατάλαβα ότι κάθε φορά είναι στο ίδιο σημείο :O

 

Κι έπειτα... εδώ δε δουλεύει το ξυπνητήρι όταν κλείνεις τη συσκευή, κατα τον suspect21!!!:shock: Για 2 πιξελάκια θα τρέχω!

 

Ευχαριστώ για τις άπαντήσεις σας παιδιά! :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Γράφει τα εξής: PDA: I9000XWJPH, PHONE: I9000XXJPP, CSC: I9000OXXJP9, Build Info: 2010.12. Ελπίζω εσύ να καταλαβαίνεις κάτι από όλα αυτά, εγώ μόνο το build info "πιάνω" ;)

 

Mα γιατί κάνατε όλοι έτσι για την οθόνη, αφού έχει περάσει η DOA; Κάποτε στο χρόνο επάνω κάηκαν με τη μια 3 πιξελ σε sharp GX25 και μου είχαν πει δεν τα καλύπτει η εγγύηση, γιατι δεν κατέστη ανέφικτη η δεν εμποδίζεται σημαντικά η χρήση του αντικειμένου:wacko: Και διάφοροι γνωστοί μου τα ίδια μου έχουν πει. Στο σαρπ έκαναν και μπαμ, ενω εδώ έπρεπε να κάνω κάτι που να παίζει έντονα χρώματα στην οθόνη, και να έχω ψηλά τη φωτινότητα για να τα διακρίνω με το ζόρι και πάλι στην αρχή τα περνούσα για σκουπιδάκια. Μετα κατάλαβα ότι κάθε φορά είναι στο ίδιο σημείο :O

 

Κι έπειτα... εδώ δε δουλεύει το ξυπνητήρι όταν κλείνεις τη συσκευή, κατα τον suspect21!!!:shock: Για 2 πιξελάκια θα τρέχω!

 

Ευχαριστώ για τις άπαντήσεις σας παιδιά! :happy::happy:

 

Ωραια σε ρωτησα για να δουμε τι firmware φοραει η συσκευη σου. Εχει την επισημη ελληνικη 2.2 μεσα οποτε μαζι με την αποδειξη σου εισαι εντος εγγυησης. Για ολα τα υπολοιπα δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο απο οσα σου ειπα και χθες. Εφοσον εισαι εντος εγγηυσης μπορεις (επιβαλλεται για μενα) να το στειλεις πισω και να σου κανουν μια αλλαγη οθονης χωρις οικονομικη επιβαρυνση. Απο κει και περα φυσικα η αποφαση ειναι δικη σου, αλλα σκεψου οτι πληρωσες ενα σωρο λεφτα για μια ελλατωματικη συσκευη. Αν αυτο δεν σε ενοχλει προφανως η δικη μου αποψη δεν μετραει. Απλα με τετοιο σκεπτικο (δεν βαριεσαι...) συγγνωμη φιλε μου, αλλα μετα πως να περιμενουμε απο τις αντιπροσωπειες να ειναι ενταξει απεναντι μας.

 

Οσο για το ξυπνητηρι, οπως εχει ειπωθει πανω απο 100 φορες απο το καλοκαιρι εδω, αγορασες ενα smartphone που ουσιαστικα ειναι σαν ενας μικρος υπολογιστης. Προφανως δεν γινεται να ανοιγει μονο του για να χτυπαει το ξυπνητηρι. Αυτα και για οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήθελα να κάνω μια ερώτηση μπάς και μπορεί κάποιος κάτοχος galaxy s ξέρει τι μπορεί να φταίει.

 

Εχω το galaxy s και σε froyo 2.2 . Προχθές έκανα restart στο κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις γιατί είχα βάλει πολύ πράγμα μέσα.

Τό έκανα και πέρασα μέσα 2-3 βασικά απλά πράγματα όπως και το igo8.

Μέχρι προχθές όταν έβαζα σε wifi κατάσταση On είχα κανόνικά internet είτε απο το σπίτι μου είτε απο άλλα rooter που είχα κωδικούς.Υστερα όμως απο το restart δεν μπορώ να μπώ σε ιντερνετ μέσω wifi . Βλέπει κανονικά το rooter μου λέει ότι έχω πολύ καλό σήμα αλλα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και ότι εφαρμογή κάνω Open που θέλει ιντερνετ μου λέει ότι δεν έχω.

Δοκίμασα να μπώ στις ρυθμίσεις αλλα δεν έχει κάτι που θα μπορούσε να φταίει γιαυτό.

Εκανα rr το κινητό πολλές φορές αλλα μάταια. Σαν σύνδεση με 3g είναι κομπλέ αλλα καμια σχέση φυσικά η ταχύτητα.

Αν μπορεί κάποιος να πεί καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ας μου πεί.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Έβαλα και το wifi FIxer αλλα μου λέει οτι συνέχεια ψάχνει και ενώ είναι κομπλέ το σήμα μετα βγάζει faild.

 

Συνδέω κανονικά laptot netbook Και πέρνουν ιντερνετ κανονικά.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σημερα!! αντιμετώπισα ενα προβλημα σημερα εκανα αναβαθμιση το titanium back up donate version και ολα καλα ανοιγει και τα λοιπα αλλα οταν ειναι να κανει μια ενεργεια πχ batch αντι να μου βγαλει ολες τις λειτουργιες μου κανει αναγκαστηκο κλεισιμο το απεγκατεστησα το ξανα εκγατεστησα οπως και το κλειδι αλλα τπτ αυτο εκει... καμια ιδεα πως να το φερω στα παλια??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σημερα!! αντιμετώπισα ενα προβλημα σημερα εκανα αναβαθμιση το titanium back up donate version και ολα καλα ανοιγει και τα λοιπα αλλα οταν ειναι να κανει μια ενεργεια πχ batch αντι να μου βγαλει ολες τις λειτουργιες μου κανει αναγκαστηκο κλεισιμο το απεγκατεστησα το ξανα εκγατεστησα οπως και το κλειδι αλλα τπτ αυτο εκει... καμια ιδεα πως να το φερω στα παλια??

 

Το αυθεντικό δεν το κάνει αυτό. Επίσης εδώ είναι off topic.

 

Βασικά ήθελα να κάνω μια ερώτηση μπάς και μπορεί κάποιος κάτοχος galaxy s ξέρει τι μπορεί να φταίει.

 

Εχω το galaxy s και σε froyo 2.2 . Προχθές έκανα restart στο κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις γιατί είχα βάλει πολύ πράγμα μέσα.

Τό έκανα και πέρασα μέσα 2-3 βασικά απλά πράγματα όπως και το igo8.

Μέχρι προχθές όταν έβαζα σε wifi κατάσταση On είχα κανόνικά internet είτε απο το σπίτι μου είτε απο άλλα rooter που είχα κωδικούς.Υστερα όμως απο το restart δεν μπορώ να μπώ σε ιντερνετ μέσω wifi . Βλέπει κανονικά το rooter μου λέει ότι έχω πολύ καλό σήμα αλλα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και ότι εφαρμογή κάνω Open που θέλει ιντερνετ μου λέει ότι δεν έχω.

Δοκίμασα να μπώ στις ρυθμίσεις αλλα δεν έχει κάτι που θα μπορούσε να φταίει γιαυτό.

Εκανα rr το κινητό πολλές φορές αλλα μάταια. Σαν σύνδεση με 3g είναι κομπλέ αλλα καμια σχέση φυσικά η ταχύτητα.

Αν μπορεί κάποιος να πεί καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ας μου πεί.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Έβαλα και το wifi FIxer αλλα μου λέει οτι συνέχεια ψάχνει και ενώ είναι κομπλέ το σήμα μετα βγάζει faild.

 

Συνδέω κανονικά laptot netbook Και πέρνουν ιντερνετ κανονικά.

 

Δοκίμασε να ξεχάσεις το δίκτυο του σπιτιού σου και να τα ξαναβάλεις μετά όλα από την αρχή. Επίσης έλεγξε το router μήπως έχεις κανένα filter ενεργοποιημένο. Αν δε γίνει τίποτα, ξανακάνε επαναφορά, αφού την έχεις πρόσφατη.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ειμαι κατοχος του γαλαξια με 2.2stock και rooted.θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με μερικα προβληματακια που αντιμετωπιζω:

1)οταν διαγραφω μια ταινια για παραδειγμα τοσο απο την εσωτερικη,οσο κ απο την εξωτερικη μνημη απο την διαχειριση αρχειων,μετα δεν μου δειχνει οτι εχει απελευθερωθει ο αντιστοιχος χωρος!κανω επανεκιννηση αλλα και παλι δεν αλλαζει κατι..τι φταιει?μηπως χρειαζεται να διαγραφω τα αρχεια μου οταν ειμαι συνδεδεμενος στον υπολογιστη ή να κανω format τις μνημες?

2)αφοτου εχω χρησιμοποιησει τον stock internet explorer,παρατηρω οτι στις εκτελεσιμες εφαρμογες,τρεχει κανονικα δεσμευοντας μνημη..τι να κανω για να κλεινει?πρεπει να τερματιζω την λειτουργια του χειροκινητα καθε φορα που βγαινω??

3)με τον stock gallery 3d,πολλες φορες αργει να μου εμφανισει ολες τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει απο την καμερα!επισης για καποιο διαστημα,μου εμφανιζε διπλες φωτογραφιες που ειχα σωσει σε ενα φακελο στην εξωτερικη καρτα μνημης..γιατι αυτο?

4)τα αρχεια .mkv οταν τα περναω απ'ευθειας απο τον υπολογιστη,δεν μου τα παιζει κανονικα..εχω εγκαταστησει διαφορα προγραμματα,rockplayer,vplayer,mvideoplayer...οι δυο πρωτοι ειτε μου κολλανε,ειτε δεν παιζουν ηχο..με τον τελευταιο,εκτελειται κανονικα το αρχειο βιντεο αλλα μετα απο καποια ωρα,αποσυγχρονιζεται ο ηχος με την εικονα!τι μπορω να κανω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ειμαι κατοχος του γαλαξια με 2.2stock και rooted.θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με μερικα προβληματακια που αντιμετωπιζω:

1)οταν διαγραφω μια ταινια για παραδειγμα τοσο απο την εσωτερικη,οσο κ απο την εξωτερικη μνημη απο την διαχειριση αρχειων,μετα δεν μου δειχνει οτι εχει απελευθερωθει ο αντιστοιχος χωρος!κανω επανεκιννηση αλλα και παλι δεν αλλαζει κατι..τι φταιει?μηπως χρειαζεται να διαγραφω τα αρχεια μου οταν ειμαι συνδεδεμενος στον υπολογιστη ή να κανω format τις μνημες?

2)αφοτου εχω χρησιμοποιησει τον stock internet explorer,παρατηρω οτι στις εκτελεσιμες εφαρμογες,τρεχει κανονικα δεσμευοντας μνημη..τι να κανω για να κλεινει?πρεπει να τερματιζω την λειτουργια του χειροκινητα καθε φορα που βγαινω??

3)με τον stock gallery 3d,πολλες φορες αργει να μου εμφανισει ολες τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει απο την καμερα!επισης για καποιο διαστημα,μου εμφανιζε διπλες φωτογραφιες που ειχα σωσει σε ενα φακελο στην εξωτερικη καρτα μνημης..γιατι αυτο?

4)τα αρχεια .mkv οταν τα περναω απ'ευθειας απο τον υπολογιστη,δεν μου τα παιζει κανονικα..εχω εγκαταστησει διαφορα προγραμματα,rockplayer,vplayer,mvideoplayer...οι δυο πρωτοι ειτε μου κολλανε,ειτε δεν παιζουν ηχο..με τον τελευταιο,εκτελειται κανονικα το αρχειο βιντεο αλλα μετα απο καποια ωρα,αποσυγχρονιζεται ο ηχος με την εικονα!τι μπορω να κανω??

 

Τα περισσότερα από αυτά θα λυθούν αν αλλάξεις rom. Όσο για τα .mkv αρχεία, είναι θέμα αρχείου, μπορεί να είναι πολύ βαρύ σε κωδικοποίηση για το τηλέφωνο. Ο mvideoplayer χρησιμοποιεί τα codecs του τηλεφώνου, όχι τα δικά του όπως οι άλλοι. Αν θες δοκίμασε και τον Moboplayer, ακούγονται καλά λόγια γενικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από αυτά θα λυθούν αν αλλάξεις rom. Όσο για τα .mkv αρχεία, είναι θέμα αρχείου, μπορεί να είναι πολύ βαρύ σε κωδικοποίηση για το τηλέφωνο. Ο mvideoplayer χρησιμοποιεί τα codecs του τηλεφώνου, όχι τα δικά του όπως οι άλλοι. Αν θες δοκίμασε και τον Moboplayer, ακούγονται καλά λόγια γενικά.

 

να αλλαξω rom δηλαδη?θελω να βαλω επισημη,οποτε θα περιμενω λιγο μηπως βγει 2.3.3 τυπου JVH με ελληνικα και μετα θα φλασαρω..τωρα για τα αρχεια .mkv ,θα δοκιμασω κ τον moboplayer αν κ νομιζω οτι τον εχω δοκιμασει κ αυτον παλιοτερα..μου κανει εντυπωση γιατι ο mvideoplayer τα τρεχει μια χαρα,απλα μου αποσυγχρονιζει τον ηχο με την εικονα...

Link to comment
Share on other sites

να αλλαξω rom δηλαδη?

 

Ναι και σου συνιστώ να βάλεις την JS8 που έχουμε στο hacks/rooot/βελτιώσεις για την συσκευή μας.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος οταν μιλαω με καποιον στο σκαιπ να μιλαω μεσω bluetooth???

προσπαθω και δεν μπορω να το καταφερω....με τιποτα..

με το νοκια ν8 γινοταν κανονικα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

για παμε παλι

τι εννοεις?

αξιζει να βαλω κατι σε darky η κατι αλλο που να ειναι πολυ πιο αξιολογο απο js8 με speedmodeπου εχω τωρα;

απλα θελω κατι για αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να βαλω κατι σε darky η κατι αλλο που να ειναι πολυ πιο αξιολογο απο js8 με speedmodeπου εχω τωρα;

απλα θελω κατι για αλλαγη...

 

αν θες κατι για αλλαγη βαλε την miui... :lol:

ναι φυσικα αξιζει, δεν χανεις και τιποτα με το να δοκιμασεις ;)

υπαρχουν αρκετες custom roms και φυσικα οι cm7 και miui που παιζουν μπαλα μονες τους ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...