Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλεκο, εγω καθως ημουν στο μαρκετ ειδα ξαφνικα το tab, χωρις εκκαθαριση :blink:

 

εμένα είναι δύσχρηστο το galaxy και δεν υπακούει.. αν δεν κάνω εκκαθάριση δεν στρώνει τίποτα :)

τυπικά και εγώ πλέον τα βλέπω :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας δουλευει καλα?Εβαλα στην αναζητηση root explorer,rom manager,documents to go,τα οποια ξερουμε οτι ειναι paid και μου εβγαζε μονο τα δωρεαν,ειδικα τον root explorer δεν μου τον βγαζει καθολου,απο paid μονο κατι χαζα αγνωστα ειδα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας δουλευει καλα?Εβαλα στην αναζητηση root explorer,rom manager,documents to go,τα οποια ξερουμε οτι ειναι paid και μου εβγαζε μονο τα δωρεαν,ειδικα τον root explorer δεν μου τον βγαζει καθολου,απο paid μονο κατι χαζα αγνωστα ειδα

 

αν και ειμαστε offtopic ουτε εμενα μου τα βγαζει

μαλλον χρειαζεται καποιος χρονος προσαρμογης...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν το είχα προσέξει, αλλά τώρα που το λες όντως ακούγεται ελαφρά. Δεν αποτελεί μειονέκτημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ειμαι στο γραφειο και εχουμε συνδεση lan

μπορω να συνδεσω το κινητο με usb και να εχω internet?

γενικα με τετοια συνδεση μπορω να εχω internet στο κινητο με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ειμαι στο γραφειο και εχουμε συνδεση lan

μπορω να συνδεσω το κινητο με usb και να εχω internet?

γενικα με τετοια συνδεση μπορω να εχω internet στο κινητο με καποιο τροπο?

 

Γίνεται, αλλά έχει φασαρία και adb commands. Εκτός αν ένα από τα PC του ορόφου έχει wireless κάρτες, υπάρχει; Αν ναι, μπορείς να κάνεις ad hoc δίκτυο εύκολα.

Βέβαια το πιο εύκολο είναι να τους πείτε ότι έχει πολλούς τοίχους μέχρι τον 5ο και δεν πιάνουν οι συσκευές σας, και να σας πάρουν (ή να πάρετε μόνοι σας) ένα φτηνό ρουτεράκι ασύρματο και να κάνετε τη δουλειά σας...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, αλλά έχει φασαρία και adb commands. Εκτός αν ένα από τα PC του ορόφου έχει wireless κάρτες, υπάρχει; Αν ναι, μπορείς να κάνεις ad hoc δίκτυο εύκολα.

Βέβαια το πιο εύκολο είναι να τους πείτε ότι έχει πολλούς τοίχους μέχρι τον 5ο και δεν πιάνουν οι συσκευές σας, και να σας πάρουν (ή να πάρετε μόνοι σας) ένα φτηνό ρουτεράκι ασύρματο και να κάνετε τη δουλειά σας...

 

τωρα που ησυχασα απο τη μαυρη οθονη (ok το back up :) )

αν και μαλλον θα παω για την δευτερη λυση

αυτη τη στιγμη εχω συνδεσει 1 ασυρματο usb σε vmware με xp και εχω ΚΑΙ ασυρματη συνδεση στο pc

μπορω με αυτο να κανω ad hock που λες? Αν ναι πες μου τι googlaro πλιζ

 

edit: βρηκα αυτο http://androidforums.com/lg-eve/64579-ad-hoc-mode-working.html

αλλα προς το παρον μου φαινεται δυσκολο

δεν ξερω αν εχει βγει καποια εφαρμογη που να βοηθαει...

 

ισως παω για την δευτερη λυση

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 βδομαδες ταλαιπωριας, το κινητο της γυναικας ειναι πισω με αλλαγμενη οθονη και να υπενθυμισω πως για μια μερα δεν εγινε η αμεση αντικατασταση του (αγορα 7/4 περιθωριο αντικαταστασης μεχρι 22/4). τεσπα οπως κ να εχει δεν ηθελα να το τραβηξω παραπανω για να παρω καινουρια συσκευη μιας και δεν θα την παλευε η γυναικα να μεινει χωρις sgs για ενα 2μηνο ισως και 3μηνο, γιατι σιγουρα τοσο θα τραβουσε το σκηνικο...

να ευχαριστησω δημοσια ολα τα παιδια που βοηθησαν στην ταλαιπωρια μου και κυριως τον φιλο Παναγιωτη (red_herring) :) για την πολυτιμη βοηθεια του και τις ωρες που ξοδεψε μεχρι τα ξημερωματα για να βγαλω μια ακρη...

 

τωρα λεμπον, τι περναμε?? την 9.5 του darky που εδειχνε να δουλευει super 'η οfficial 2.3 με ενα ρουταρισμα απλα 'η κατι αλλο?

ακου προτασεις παιδες...

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 βδομαδες ταλαιπωριας, το κινητο της γυναικας ειναι πισω με αλλαγμενη οθονη και να υπενθυμισω πως για μια μερα δεν εγινε η αμεση αντικατασταση του (αγορα 7/4 περιθωριο αντικαταστασης μεχρι 22/4). τεσπα οπως κ να εχει δεν ηθελα να το τραβηξω παραπανω για να παρω καινουρια συσκευη μιας και δεν θα την παλευε η γυναικα να μεινει χωρις sgs για ενα 2μηνο ισως και 3μηνο, γιατι σιγουρα τοσο θα τραβουσε το σκηνικο...

να ευχαριστησω δημοσια ολα τα παιδια που βοηθησαν στην ταλαιπωρια μου και κυριως τον φιλο Παναγιωτη (red_herring) :) για την πολυτιμη βοηθεια του και τις ωρες που ξοδεψε μεχρι τα ξημερωματα για να βγαλω μια ακρη...

 

τωρα λεμπον, τι περναμε?? την 9.5 του darky που εδειχνε να δουλευει super 'η οfficial 2.3 με ενα ρουταρισμα απλα 'η κατι αλλο?

ακου προτασεις παιδες...

 

Ιοραδανη τελικα τι εγινε, ηταν στην εγγυηση το κινητο η πληρωσες? Καμμενο pixel δεν ειχε η θυμαμαι λαθος? Οσο για την ερωτηση σου ειναι υποκειμενικο το θεμα, παντως η 9.5 ειναι απο τις καλες custom αλλα και η jvh φαινεται να ειναι πολυ καλη. Τωρα η γυναικα σου δεν ξερω τι ειδους ψωνιο εχει με το κινητο, αλλα αν ειναι απλη χρηστης μια JS8 απο την πρωτη σελιδα θα ηταν οτι πρεπει, αφου ειναι και δοκιμασμενη η λυση.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ιοραδανη τελικα τι εγινε, ηταν στην εγγυηση το κινητο η πληρωσες? Καμμενο pixel δεν ειχε η θυμαμαι λαθος? Οσο για την ερωτηση σου ειναι υποκειμενικο το θεμα, παντως η 9.5 ειναι απο τις καλες custom αλλα και η jvh φαινεται να ειναι πολυ καλη. Τωρα η γυναικα σου δεν ξερω τι ειδους ψωνιο εχει με το κινητο, αλλα αν ειναι απλη χρηστης μια JS8 απο την πρωτη σελιδα θα ηταν οτι πρεπει, αφου ειναι και δοκιμασμενη η λυση.:)

 

Παναγιωτη μου ολα οκ. δεν πληρωσα κατι. κακως ανησυχησα κιολας...

στην αιτιολογια ειχανε αντικατασταση οθονης. μονο αυτο. δεν μου ειπανε κατι αλλο. ειχε προβλημα η οθονη και τελος...

παντως δεν νομιζω πως εχει ξανασυμβει κατι αντιστοιχο.

απλη χρηστης ειναι απλα θελω να της βαλω κατι που θα ξενοιασει και να μην εχει το παραμικρο θεμα με lag και fcs.

με την 9.5 φαινοταν να μην εχει κανενα prob.

παιχνιδακια παιζει, κανα mail και χαλαρααααα :lol:

οποτε?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη μου ολα οκ. δεν πληρωσα κατι. κακως ανησυχησα κιολας...

στην αιτιολογια ειχανε αντικατασταση οθονης. μονο αυτο. δεν μου ειπανε κατι αλλο. ειχε προβλημα η οθονη και τελος...

παντως δεν νομιζω πως εχει ξανασυμβει κατι αντιστοιχο.

απλη χρηστης ειναι απλα θελω να της βαλω κατι που θα ξενοιασει και να μην εχει το παραμικρο θεμα με lag και fcs.

με την 9.5 φαινοταν να μην εχει κανενα prob.

παιχνιδακια παιζει, κανα mail και χαλαρααααα :lol:

οποτε?

 

Ξερεις σε ρωτησα γιατι στην δικια μου ηθελα να πειραματιστω και της εδωσα παλια να χρησιμοποιησει το κινητο με την eclair JM2 χωρις lagfix κλπ και τρελαθηκε με το ποσο γρηγορο ηταν:lol: Αφου ειχε βολευτει η γυναικα σου περνα της ξανα darkys και εισαι οκ.

 

Ωραιος και με το service, αφου τελικα την εβγαλες τσαμπα εισαι μια χαρα. Τελειωσε ομορφα η περιπετεια σου.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ησυχασα απο τη μαυρη οθονη (ok το back up :) )

αν και μαλλον θα παω για την δευτερη λυση

αυτη τη στιγμη εχω συνδεσει 1 ασυρματο usb σε vmware με xp και εχω ΚΑΙ ασυρματη συνδεση στο pc

μπορω με αυτο να κανω ad hock που λες? Αν ναι πες μου τι googlaro πλιζ

 

edit: βρηκα αυτο http://androidforums.com/lg-eve/64579-ad-hoc-mode-working.html

αλλα προς το παρον μου φαινεται δυσκολο

δεν ξερω αν εχει βγει καποια εφαρμογη που να βοηθαει...

 

ισως παω για την δευτερη λυση

 

Aφού έχεις ασύρματη σύνδεση, για να μην κάνεις μόνος σου κόλπα με adb, googlare το Connectify. Προϋποθέτει Windows 7. Πρέπει να φύγω τώρα και δε θα μπορέσω να σε βοηθήσω, αλλά δεν είναι δύσκολο...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω σοβαρο προβλημα και θελω βοηθεια καθοτι λιγο ασχετος.Το τηλ ειχε froyo 2.2 και πηγα να του περασω ανεπισημη rom μeσω oldin.Oλα καλα στην αρχη πατωντας power+volume down+home το εβαλα σε download mode και ξεκινησα κανονικα πατωντας start.Στην αρχη ολα ενταξει,η μπαρα προοδου στο τηλ.προχωρουσε κανονικα ωσπου εφτασε η στιγμη να κανει reboot,που δυστηχως ομως ποτε δεν εκανε γιατι κολλησε εκει και τωρα πλεον δεν ανοιγει με τιποτα,ουτε με συνδιασμο πληκτρων ουτε με συνεχομενο πατημα του power.Το μονο που κανει ειναι οταν κραταω το power πατημενο μου αναβει το λαμπακι του flash και μενει αναμενο,και οταν το ξαναπαταω σβηνει για λιγο και μετα αναβει παλι και μενει αναμενο ξανα.Η οθονη καμια ενδειξη και το λαμπακι του flash δεν λεει να σβησει παροτι που εβγαλα και μπαταριες και τα παντα.Μπορει να με βοηθησει καποιος μηπως υπαρχει λυση,η παει για πεταμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω σοβαρο προβλημα και θελω βοηθεια καθοτι λιγο ασχετος.Το τηλ ειχε froyo 2.2 και πηγα να του περασω ανεπισημη rom μeσω oldin.Oλα καλα στην αρχη πατωντας power+volume down+home το εβαλα σε download mode και ξεκινησα κανονικα πατωντας start.Στην αρχη ολα ενταξει,η μπαρα προοδου στο τηλ.προχωρουσε κανονικα ωσπου εφτασε η στιγμη να κανει reboot,που δυστηχως ομως ποτε δεν εκανε γιατι κολλησε εκει και τωρα πλεον δεν ανοιγει με τιποτα,ουτε με συνδιασμο πληκτρων ουτε με συνεχομενο πατημα του power.Το μονο που κανει ειναι οταν κραταω το power πατημενο μου αναβει το λαμπακι του flash και μενει αναμενο,και οταν το ξαναπαταω σβηνει για λιγο και μετα αναβει παλι και μενει αναμενο ξανα.Η οθονη καμια ενδειξη και το λαμπακι του flash δεν λεει να σβησει παροτι που εβγαλα και μπαταριες και τα παντα.Μπορει να με βοηθησει καποιος μηπως υπαρχει λυση,η παει για πεταμα?

 

Εχεις flash σε galaxy s??Πρώτη φορα το ακουω...Καποιο αλλο κινητο εχεις μαλλον για σιγουρέψου...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

χιλια συγγνωμη παιδια εχω κανει λαθος,ειμαι εντελως off-topic μιας και αναφερομαι σε samsung galaxy tab,και παλι συγνωμη για την αναστατωση
Link to comment
Share on other sites

χιλια συγγνωμη παιδια εχω κανει λαθος,ειμαι εντελως off-topic μιας και αναφερομαι σε samsung galaxy tab,και παλι συγνωμη

 

Δεν τρεχει τιποτα..Ελπιζω να βρεις λυση!

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αναβαθμιση για τον flash player 10.3 στο market για οποιον ενδιαφερεται :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πήρε μια φίλη μου το galaxy s. Ήρθε κλειστό με 2.1 eclair. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το συνδέω στο kies (δοκίμασα και στο 2 και στο 1.5) μου βγάζει ότι η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Το κινητό το αγόρασε από κατάστημα στο internet και με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τα στοιχεία είναι

PDA XWJM2

PHONE XXJM1

CSC OXXJM2

PRODUCT CODE HKYTMN

Link to comment
Share on other sites

Πήρε μια φίλη μου το galaxy s. Ήρθε κλειστό με 2.1 eclair. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το συνδέω στο kies (δοκίμασα και στο 2 και στο 1.5) μου βγάζει ότι η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Το κινητό το αγόρασε από κατάστημα στο internet και με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τα στοιχεία είναι

PDA XWJM2

PHONE XXJM1

CSC OXXJM2

PRODUCT CODE HKYTMN

 

Το product code δεν συμφωνει με αυτα που πρεπει να ισχυουν για να αναγνωριστει ως ελληνικο γιαυτο δεν σου δινει την αναβαθμιση. Δεν ξερω αν μπορεις πλεον να πειραξεις την registry για να το αλλαξεις σε COS πχ και να σου το δωσει οπως καναμε παλια (νομιζω πλεον δεν μπορεις να το κανεις). Εναλλακτικα περνα την επισημη 2.2 απο την πρωτη σελιδα hacks/roοt.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η criskelo παίζει 3D απροβλημάτιστα γιατί έχει Kernel πάνω που βασίζεται σε JVH sources. (τον supercurio jvh). Λογικά και η καινούρια juwe θα παίζει κανονικά ότι παίζει η criskelo, γιατί και αυτή έχει τον νέο cf kernel πάλι απο jvh.

Σε λίγες μέρες θα βγεί και simply 3.5 με dark core 2.3.1 kernel (supercurio branch) άρα λογικά θα είναι εξίσου γρήγορη και καλή με την criskelo.

Έχω πει πως τη διαφορά στη ταχύτητα την κάνει ο kernel. Αυτά τα tweaks κτλ που κάνει κάθε dev, δεν κάνουν διαφορά. Και αν κάνουν μερικά, λογικά τα έχουν όλοι οι devs. Σε μια rom να κοιτάτε σταθερότητα. Και για ταχύτητα τον kernel. Γνώμη μου.

Πάντως ο damiangto kernel είναι καλός, αλλά νομίζω (νομίζω λέω) όχι τόσο σταθερός όσο ο supercurio. Και οι δύο με lagfix.

Δεν έχω καταλήξει, πάντως η αλήθεια είναι πως αν επιτρεπόταν ο damian στο xda, οι περισσότεροι devs θα είχαν δικό του kernel.

 

Το aura μου τρέχει πιο γρήγορα στην CM7...

 

ποια εκδοση του aura σας τρεχει ρε παιδια σωστα...?

εγω εβαλα την καινούργια και γινεται ο χαμος...

δεν βγαζει οδους..κολλάει συνεχως χανει το σημα gps και διαφορα αλλα τετοια...

για μια φαση αναγκαστηκα να κανω restart για παρει το κινητο μπρος....

η προηγουμενη εκδοση δουλευε ρολοι...

δεν νομιζω οτι ειμαστε οφ τοπικ(γιατι μιλαμε για εφαρμογη) μια και η συγκεκριμένη εφαρμογη ειναι πλεον για μενα ενα σημαδι αν δουλευει σωστα το κινητο η οχι....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αναβαθμιση για τον flash player 10.3 στο market για οποιον ενδιαφερεται :).

 

antoine περα απο guru του mobile internet εχει γινει και guru του flash... :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση του aura σας τρεχει ρε παιδια σωστα...?

εγω εβαλα την καινούργια και γινεται ο χαμος...

δεν βγαζει οδους..κολλάει συνεχως χανει το σημα gps και διαφορα αλλα τετοια...

για μια φαση αναγκαστηκα να κανω restart για παρει το κινητο μπρος....

η προηγουμενη εκδοση δουλευε ρολοι...

δεν νομιζω οτι ειμαστε οφ τοπικ(γιατι μιλαμε για εφαρμογη) μια και η συγκεκριμένη εφαρμογη ειναι πλεον για μενα ενα σημαδι αν δουλευει σωστα το κινητο η οχι....

με την 2.1.3 δεν εχω κανενα προβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το product code δεν συμφωνει με αυτα που πρεπει να ισχυουν για να αναγνωριστει ως ελληνικο γιαυτο δεν σου δινει την αναβαθμιση. Δεν ξερω αν μπορεις πλεον να πειραξεις την registry για να το αλλαξεις σε COS πχ και να σου το δωσει οπως καναμε παλια (νομιζω πλεον δεν μπορεις να το κανεις). Εναλλακτικα περνα την επισημη 2.2 απο την πρωτη σελιδα hacks/roοt.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο δικό μου που έχει την 2.2.1. js5, με product key tph , μου βγάζει ότι είναι έχει την τελευταία αναβάθμιση. Ενώ στο 2.1 δεν μπορεί να αναβαθμιστεί, δεν είναι περίεργο?

έχω βρει κάτι που αλλάζει το product key. Το δοκίμασα στο δικό μου κ γίνονται όλα μέχρι το install που δεν το πάτησα.

 

1. Open phone dialler enter *#06# and write down IMEI

2. Phone dialler again enter *#272#YOUR_IMEI# << this will open a screen showing your current sales (or product) code

3. Select COS and press install, the phone will then reboot.

WARNING this will wipe all settings and data from your phone if you want to keep all apps and data do a backup with either CWM od Titanium backup first.

You can then check the Product code again using step 2 method.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...