Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας! Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως κάνουμε εκκαθάριση δεδομένων γιατί δεν μου ανοίγουν οι νέες εφαρμογές στο market :confused:;

 

Χρησιμοποιεις το titanuim (με root εννοειται) και πας "αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα" πατας στην εφαρμογη και "σβησιμο δεδομενων".

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να μην εννοηθει οτι για να σβησουμε τα δεδομενα μιας εφαρμογης πρεπει αποκλειστικα να ειμαστε root, προς ενημερωση μπορει να γινει και πολυ απλα μεσα απο τις ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-ολες-επιλεγουμε την εφαρμογη που θελουμε κι εκει επιλεγουμε εκκαθαριση δεδομενων. :p

αν κριθει ασκοπο, ας διαγραφει.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

για να μην εννοηθει οτι για να σβησουμε τα δεδομενα μιας εφαρμογης πρεπει αποκλειστικα να ειμαστε root, προς ενημερωση μπορει να γινει και πολυ απλα μεσα απο τις ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-ολες-επιλεγουμε την εφαρμογη που θελουμε κι εκει επιλεγουμε εκκαθαριση δεδομενων.

+1, θα ήταν η επόμενη ερώτηση μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κινητο θα φτιαχθει με 148 ευρω τοσα ζητησαν τελικα θα το κανω αν και το μυαλο μου εχει κολλησει στο galaxy s 2
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κινητο θα φτιαχθει με 148 ευρω τοσα ζητησαν τελικα θα το κανω αν και το μυαλο μου εχει κολλησει στο galaxy s 2

 

Θυμησε μου εισαι ο ηρωας που το πατησε με τη γουρουνα Δημητρη?:p Εισαι σιγουρος, ψαχτηκες για κανενα μεταχειρισμενο που ισως σου βγει πιο κατω?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θυμησε μου εισαι ο ηρωας που το πατησε με τη γουρουνα Δημητρη?:p Εισαι σιγουρος, ψαχτηκες για κανενα μεταχειρισμενο που ισως σου βγει πιο κατω?
ναι για μεταχειρισμενο δεν ψαχτηκα αλλα δεν πιστευω οτι αξιζε τον κοπο μαλλον θα το πασσαρω στον πατερα μου για να παρω το 2
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Καταρχήν να ευχαριστήσω για τη βοήθεια και τις ιδέες.

Για την ιστορία τώρα, το πρόβλημα με την ανάγνωση της sim συνεχίστηκε οπότε σήμερα το πήγα στο service.

Είπαν θα το κοιτάξουν και αν χρειαστεί θα σταλεί Αθήνα.

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μου είπαν πως η Samsung (Αθήνα) δεν αναγνωρίζει την εγγύηση για συσκευές που έχουν αγοραστεί από εξωτερικό (το δικό μου είναι από Γερμανία μέσω Amazon).

Όταν τους ανέφερα ότι ισχύει διετής πανευρωπαϊκή εγγύηση, μου ανέφεραν (ευγενικότατα) ότι αυτοί το γνωρίζουν αλλά και ένα άλλο κινητό που είχαν στείλει πρόσφατα, η Samsung στην Αθήνα δεν αναγνώρισε την εγγύηση.

Αναμονή λοιπόν....

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Καταρχήν να ευχαριστήσω για τη βοήθεια και τις ιδέες.

Για την ιστορία τώρα, το πρόβλημα με την ανάγνωση της sim συνεχίστηκε οπότε σήμερα το πήγα στο service.

Είπαν θα το κοιτάξουν και αν χρειαστεί θα σταλεί Αθήνα.

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μου είπαν πως η Samsung (Αθήνα) δεν αναγνωρίζει την εγγύηση για συσκευές που έχουν αγοραστεί από εξωτερικό (το δικό μου είναι από Γερμανία μέσω Amazon).

Όταν τους ανέφερα ότι ισχύει διετής πανευρωπαϊκή εγγύηση, μου ανέφεραν (ευγενικότατα) ότι αυτοί το γνωρίζουν αλλά και ένα άλλο κινητό που είχαν στείλει πρόσφατα, η Samsung στην Αθήνα δεν αναγνώρισε την εγγύηση.

Αναμονή λοιπόν....

 

Ωραια, οταν τα ακουω αυτα τρελαινομαι πραγματικα. Λοιπον φιλε η εγγυηση σου ισχυει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και οτιδηποτε αλλο σου πουν θα ειναι μεγαλειωδης μπαρουφα. Αν δεν υπαρχει δικη σου υπαιτιοτητα και φυσικα αν εχεις αποδειξη (και δεν εστειλες φλασαρισμενο το κινητο με καμια custom η root) εχεις κανονικα εγγυηση. Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια με συσκευη απο amazon.de και σε συμβουλευω να αντιδρασεις σε οτιδηποτε αλλο ακουσεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

Εχω συνδεση εταιρικη cosmote (τωρα μαλλον θα μας το ριξουν το χρονο ομιλιας -- περικοπες...)

μπορω να βαλω στο Galaxy καποια sim 2σε1 οπου την δευτερη να την εχω μονο για internet όποτε μου χρειάζεται? Αν ναι εχετε κατι να προτεινετε? Η χρηση θα ειναι μονο για ωρες αναγκης - συνηθως εκει που βρισκομαι υπαρχει wi-fi

 

Επισης μηπως ξερετε καποιο εφαρμογη ή κατι ωστε να ενισχυεται το σημα του ασυρματου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

Εχω συνδεση εταιρικη cosmote (τωρα μαλλον θα μας το ριξουν το χρονο ομιλιας -- περικοπες...)

μπορω να βαλω στο Galaxy καποια sim 2σε1 οπου την δευτερη να την εχω μονο για internet όποτε μου χρειάζεται? Αν ναι εχετε κατι να προτεινετε? Η χρηση θα ειναι μονο για ωρες αναγκης - συνηθως εκει που βρισκομαι υπαρχει wi-fi

 

Επισης μηπως ξερετε καποιο εφαρμογη ή κατι ωστε να ενισχυεται το σημα του ασυρματου?

 

Από αυτά που ξέρω υπάρχει θέμα με τις sim 2σε1 σε όλες τις android συσκευές και μάλλον είναι αδύνατον.

Παρόλαυτα επειδή εγώ προσωπικά δεν έχω εμπειρία καλό θα ήταν να σου απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν δυό μέρες είχα αναφέρει ένα (γνωστό) πρόβλημα, το κινητό κολλούσε στο S και δονούνταν χωρίς να ανάβει, ευπειθώς αναφέρω ότι τελικά χρειάστηκε φλασάρισμα. Αλλά ο πραγματικός λόγος που γράφω είναι το γεγονός ότι στην πρώτη απόπειρα φλασαρίσματος είχα corrupt αρχείο, με αποτέλεσμα το κινητό να μπρικάρει (έβγαλε οθόνη "τηλ-θαυμαστικό-υπολογιστής"). Μέσα στην απελπισία μου δοκίμασα την πιό άκυρη λύση που υπήρχε: το ζέστανα μισό λεπτό με πιστολάκι και μπήκε σε download mode!!! Δεν το πίστευα ότι γίνεται μέχρι που το είδα με τα μάτια μου.

 

Προς κάθε μπρίκι εκεί έξω, μην απελπίζεστε, το myphone και η παρέα του που με βοήθησε, κάνουν θαύματα :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν δυό μέρες είχα αναφέρει ένα (γνωστό) πρόβλημα, το κινητό κολλούσε στο S και δονούνταν χωρίς να ανάβει, ευπειθώς αναφέρω ότι τελικά χρειάστηκε φλασάρισμα. Αλλά ο πραγματικός λόγος που γράφω είναι το γεγονός ότι στην πρώτη απόπειρα φλασαρίσματος είχα corrupt αρχείο, με αποτέλεσμα το κινητό να μπρικάρει (έβγαλε οθόνη "τηλ-θαυμαστικό-υπολογιστής"). Μέσα στην απελπισία μου δοκίμασα την πιό άκυρη λύση που υπήρχε: το ζέστανα μισό λεπτό με πιστολάκι και μπήκε σε download mode!!! Δεν το πίστευα ότι γίνεται μέχρι που το είδα με τα μάτια μου.

 

Προς κάθε μπρίκι εκεί έξω, μην απελπίζεστε, το myphone και η παρέα του που με βοήθησε, κάνουν θαύματα :p

 

Ναι ειναι απο τις πιο ακυρες λυσεις κι εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει δεν το πιστευα. Το ειχα γραψει μαλιστα πολλες φορες παλιοτερα σαν λυση εδω στο φορυμ. Καλα εσενα πως σου ξεφυγε και δεν ειχες το συνδυασμο των 3 πληκτρων?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απο τις πιο ακυρες λυσεις κι εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει δεν το πιστευα. Το ειχα γραψει μαλιστα πολλες φορες παλιοτερα σαν λυση εδω στο φορυμ. Καλα εσενα πως σου ξεφυγε και δεν ειχες το συνδυασμο των 3 πληκτρων?

 

πρέπει να διάβασα δικό σου ποστ, ήταν ένα που είχε πολλές λύσεις μαζεμένες.

τον είχα τον συνδυασμό, απλά μπρικαρε επειδή πήγα να φλασάρω μόνο κέρνελ, μήπως και καταφέρω να το ανοίξω ίσα ίσα για backup, αλλά το αρχείο δεν κατέβηκε σωστά από το ιντερνετ, ήρθε corrupt και δεν το πήρα χαμπάρι. Οπότε μόλις το odin πήγε να το περάσει στο κινητό, τούβλιασε και δεν έμπαινε ούτε σε download ούτε σε recovery (δεν ξέρω γιατί, για να είμαι ειλικρινής). Και τα έπαιξα όλα για όλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

μία άλλη λύση είναι ένα jig, μάλιστα ο μοντεράτορας άλεξ έχει ένα μικρό γλυκούλι που το ερωτεύτηκα!

εμένα δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα πάντως :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που ξέρω υπάρχει θέμα με τις sim 2σε1 σε όλες τις android συσκευές και μάλλον είναι αδύνατον.

Παρόλαυτα επειδή εγώ προσωπικά δεν έχω εμπειρία καλό θα ήταν να σου απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει

στο galaxy s με official 2.2.1 η κάρτα sim 2in1 δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια , επειδη παρήγγειλα το GS II και το GS I θα το πουλήσω σε ένα φίλο μου ο οποίος δε θέλει να περνάει καθε τρεις και λίγο καινουργια cooked rom. Εχει δοκιμάσει κανεις την official 2.3.3 που διαβασα ότι κυκλοφορεί ? ειναι σταθερή? αν όχι ποια μου προτείνεται 2.2.1 darky rom?

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλτου τότε την official για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα του εμφανίσει κάτι και να είναι και εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια , επειδη παρήγγειλα το GS II και το GS I θα το πουλήσω σε ένα φίλο μου ο οποίος δε θέλει να περνάει καθε τρεις και λίγο καινουργια cooked rom. Εχει δοκιμάσει κανεις την official 2.3.3 που διαβασα ότι κυκλοφορεί ? ειναι σταθερή? αν όχι ποια μου προτείνεται 2.2.1 darky rom?

thanks

 

Περνα του την jvh και ενα βουντου κερνελ. Για αποριες-λεπτομέρειες- διευκρινίσεις κοιτα στο hacks και στους οδηγους του τυχερακια.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια , επειδη παρήγγειλα το GS II και το GS I θα το πουλήσω σε ένα φίλο μου ο οποίος δε θέλει να περνάει καθε τρεις και λίγο καινουργια cooked rom. Εχει δοκιμάσει κανεις την official 2.3.3 που διαβασα ότι κυκλοφορεί ? ειναι σταθερή? αν όχι ποια μου προτείνεται 2.2.1 darky rom?

thanks

 

Εχε υποψιν σου παντως οτι με οποια και να του περασεις, εκτος της ελληνικης JPH η καποιας eclair, ο φιλος σου δεν θα εχει εγγυηση.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

περνα του την jph 2.2 και οτι θελει ας κανει μετα... ;)

οδηγιες υπαρχουν στην πρωτη σελιδα hacks/root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s με official 2.2.1 η κάρτα sim 2in1 δουλεύει κανονικά.

 

Καλημερα

το κινητο αυτη τη στιγμη (ετσι το αγορασα) ειναι με

firmware 2.2.1

baseband version: I9000XXJPY

kernel: 2.6.32.9 root@DELL105#1

bulid No:froyo XWJS8

 

απο οτι καταλαβα ομως (με τη βοηθεια του φορουμ) δεν ειναι η official

ξερεις ή ξερει κανεις αν θα δουλεψει η 2σε1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα καταραμένα παιχνίδια πως μπορουμε να τα παίξουμε στο facebook; ότι σελίδα και αν ανοίξω τα βγάζει άκυρο ..στο ν900 μερικά τα διάβαζε κανονικά έστω και αργά ..χθες ήμουν με ένα φιλαράκι που έχει iphone πήγα να πουλήσω μούρη και έγινα ρόμπα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει όταν γεμίσει το dbdata με κάτι... αν κλικάρεις αυτήν την κόκκινη κάρτα θα σε πάει στη διαχείριση εφαρμογών. Πήγαινε στο ΌΛΑ, ή αν έχεις Eclair ακόμα menu, φίλτρο, όλα, ώστε να βλέπεις όλες τις εφαρμογές... και κοίτα αρχικά στο Μedia Storage, και σε κάποια app που έχουν σχέση με Gallery... θα δείς κάποιο που είναι τεράστιο το data ή το cache κομμάτι του (ΠΟΛΛΑ MB). Πάτα clear data ή cache στο συγκεκριμένο, και καθάρισες.

 

Tyxerakia σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου, αλλά δυστηχώς το πρόβλημα δεν λύθηκε:(Συγκεκριμένα,δοκίμασα και έλεξα(delet cache) όλες τις μνήμες cache των εφαρμογών απο τη διαχείρηση εφαρμογών, όπως μου ανέφερες.Επίσης σε προηγούμενο post επί του παρόντος θέματος είχε γίνει αναφορά για το com.cooliris.media, πράγμα που δοκίμασα να σβήσω όλα τα περιεχόμενα του φακέλου cache.Σαν τελευταία προσπάθεια,έσβησα κάποια video και images, για πάν ενδεχόμενο αλλά τίποτα!Εκτός από αυτό το πρόβλημα, τώρα δεν κάνει εγκατάσταση τις ενημερώσεις σε κάποιεσ εφαρμογές!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα καταραμένα παιχνίδια πως μπορουμε να τα παίξουμε στο facebook; ότι σελίδα και αν ανοίξω τα βγάζει άκυρο ..στο ν900 μερικά τα διάβαζε κανονικά έστω και αργά ..χθες ήμουν με ένα φιλαράκι που έχει iphone πήγα να πουλήσω μούρη και έγινα ρόμπα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μηπως ξεχασες να κατεβασεις flash player;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...