Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδεια μια βοηθεια εκανα σημερα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα το χαος δεν μπαινει με τιποτα στο wifi ενω βρισκει διαθεσιμα δικτυα παει να κανει συνδεση και μετα απο δευτερολεπτα λεει αποσυνδεθηκε μια βοηθεια παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol::lol:το ειχα ποσταρει πρωτος εγω απο εχθες,αλλα..επεσε κλαδεμα στο ποστ!!!Αnyway,να πω μονο οτι επειδη το δοκιμαζω απο εχθες,δουλευει αψογα και απροβληματιστα στην jvh (μαλον θα ξαναπεσει σβησιμο στο ποστ :p)

 

Mα το είπαμε πολλές φορές, και μάλιστα έκανα και μία ανάλυση του γιατί το προηγούμενο δουλεύει καλύτερα στο SGS... δε θα το σβήσω το post, αλλά αν είναι να συνεχίσει η συζήτηση η θέση της είναι στα προγράμματα πλοήγησης Αndroid... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Iορδανη ετσι οπως ειναι το κινητο τωρα θα βρει αναβαθμιση απο το kies μονο οταν (και αν ) δωσει ποτε η samsung hellas καινουργια αναβαθμιση στο galaxy s. Αν περασεις την φινλανδικη JS8 με odin ας πουμε θα σου δωσει επισημα την JVH (2.3.3). Αγγλικη 2.3.3 δεν υπαρχει ακομα. Η τελευταια ειναι η JVH.

 

οποτε μενω στην 9.5 και ολα good...

ειπα μπας και της το κανω πειραματοζωο για να ξερω τι να βαλω και εγω αργοτερα αλλα ποιος την ακουει μετα...:lol::lol:

thx Πανο..:happy:

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε ξαφνικά από το κινητό μου το google maps. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω?

 

http://thegadgets.net/2010/12/17/download-google-maps-5-0-apk/

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Mα το είπαμε πολλές φορές, και μάλιστα έκανα και μία ανάλυση του γιατί το προηγούμενο δουλεύει καλύτερα στο SGS... δε θα το σβήσω το post, αλλά αν είναι να συνεχίσει η συζήτηση η θέση της είναι στα προγράμματα πλοήγησης Αndroid... :p

 

ενα τελευταιο και σταματαω...:):p(θα σκασω δηλαδη γιατι δεν μπορω να βρω τι φταιει αφου ολα στο κινητο τωρα δουλευουν ρολοι....)...

εγω παθαινω αυτο που βλεπετε στην εικονα..χανονται τα ονοματα...στους δρομους....

οτι και αν δοκιμασα δεν εστρωσε....μαλλον με περιμενει φορματ παλι....:worry:

Link to comment
Share on other sites

ενα τελευταιο και σταματαω...:):p(θα σκασω δηλαδη γιατι δεν μπορω να βρω τι φταιει αφου ολα στο κινητο τωρα δουλευουν ρολοι....)...

εγω παθαινω αυτο που βλεπετε στην εικονα..χανονται τα ονοματα...στους δρομους....

οτι και αν δοκιμασα δεν εστρωσε....μαλλον με περιμενει φορματ παλι....:worry:

 

με στοκ jvh σου κανει τα ιδια?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με στοκ jvh σου κανει τα ιδια?

 

Την καινούρια έκδοση δεν πρόλαβα να την δοκιμάσω σε στοκ ήδη είχα φύγει από εκεί ..τεσπα θα το ξαναδώ το θέμα ..κάτι δεν πάει καλά γενικως ..μάλλον δεν πρέπει να φταίει το πρόγραμμα ..

Link to comment
Share on other sites

Mα το είπαμε πολλές φορές, και μάλιστα έκανα και μία ανάλυση του γιατί το προηγούμενο δουλεύει καλύτερα στο SGS...
αποψεις ειναι αυτες και ολες σεβαστες!!.anyway,δε θα το συνεχισω το θεμα.

 

ενα τελευταιο και σταματαω...:):p(θα σκασω δηλαδη γιατι δεν μπορω να βρω τι φταιει αφου ολα στο κινητο τωρα δουλευουν ρολοι....)...

εγω παθαινω αυτο που βλεπετε στην εικονα..χανονται τα ονοματα...στους δρομους....

οτι και αν δοκιμασα δεν εστρωσε....μαλλον με περιμενει φορματ παλι....:worry:

φιλε freddaras σε βλεπω και παιδευεσαι ασκοπα.Κανε ενα re-flash και μην το βασανιζεις ετσι οπως ειναι για να μην βασανιζεσαι κι εσυ,κατι δεν παει με το στησιμο του κινητου σου ;)
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε freddaras σε βλεπω και παιδευεσαι ασκοπα.Κανε ενα re-flash και μην το βασανιζεις ετσι οπως ειναι για να μην βασανιζεσαι κι εσυ,κατι δεν παει με το στησιμο του κινητου σου ;)

 

φιλε μαλλον προς τα εκει παω φοβαμαι απλα μην περασω στοκ παλι και δεν δουλευει το προγραμμα ουτε εκει...(φταιει δηλαδη το προγραμμα και οχι το κινητο..) για αυτο το ψάχνω λιγο...;)

ασε που δοκιμασα την προηγουμενη εκδοση και δουλευει καμπανα...

τι να πω...

οσοι ρε παιδια εχετε στοκ καποιο θεμα(σοβαρο που να τρεχει) η τελος παντων κατι που να αλλαζει λιγο τον τροπο κλειδωματος η το στατους της μπαταριας εχετε βρει...?

με ξενερωνει απιστευτα το θεμα της στοκ....ρομ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. Μια βοηθεια.Εδω και μια βδομαδα χωρις να εχω πηραξει η αλαξει κατι στο τηλεφωνο οτα μπενω στο ιντερνετ απο το τηλεφωνο μου τρωει πολυ μπαταρια δηλαδη σε10' λεπτα ιτερνετ πεφτει 20-25% η μπαταρεια και ζεστενεται πολυ .Ειμαι με2.2 μαμα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. Μια βοηθεια.Εδω και μια βδομαδα χωρις να εχω πηραξει η αλαξει κατι στο τηλεφωνο οτα μπενω στο ιντερνετ απο το τηλεφωνο μου τρωει πολυ μπαταρια δηλαδη σε10' λεπτα ιτερνετ πεφτει 20-25% η μπαταρεια και ζεστενεται πολυ .Ειμαι με2.2 μαμα.

Ευχαριστω

 

Μήπως έχεις και άλλα προγράμματα που τρέχουν στο παρασκήνιο; Είναι γνωστό οτι το wifi στην 2.2 τρώει μπαταρία αλλά το 25% σε 10 λεπτά μου φαίνεται υπερβολικό!

Εν πάση περιπτώσει, οι συμβουλές μου:

1) Δες εδώ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρώτα απ όλα(βίβλος της μπαταρίας),

2) Κοίταξε τα battery stats (Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->χρήση μπαταρίας) και πες τι σου λέει...

3) Επίσης συνιστάται να τα σβήσεις (τα battery stats). Υπάρχουν προγράμματα που το κάνουν αυτό (θέλουν ροοτ) ή και μέσω CWM recovery απευθείας (αν έχεις CWM), μετά έχουμε και πιο πιο δραστικά βήματα αν αυτά δεν αρκούν:

 

4) Πέρνα εναν kernel που να διορθώνει το drain, πχ ο speedmod kernel (και δίνει και CWM recovery και πολλά ακόμα + στο κινητό σου)

5) Ακόμα καλύτερη (και δραστική) λύση: πέρνα την Js8 της πρώτης σελίδας hacks & roots και δες πως πρέπει να τρέχει το κινητό σου. Πέρνα και τον κέρνελ του 4) και θα μείνεις άφωνος!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον προς τα εκει παω φοβαμαι απλα μην περασω στοκ παλι και δεν δουλευει το προγραμμα ουτε εκει...(φταιει δηλαδη το προγραμμα και οχι το κινητο..) για αυτο το ψάχνω λιγο...;)

ασε που δοκιμασα την προηγουμενη εκδοση και δουλευει καμπανα...

τι να πω...

οσοι ρε παιδια εχετε στοκ καποιο θεμα(σοβαρο που να τρεχει) η τελος παντων κατι που να αλλαζει λιγο τον τροπο κλειδωματος η το στατους της μπαταριας εχετε βρει...?

με ξενερωνει απιστευτα το θεμα της στοκ....ρομ....

Tο μονο <θεμα> που εχει η stock JVH,ειναι οτι δουλευει τοσο απροβληματισμα σε σημειο που μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια!!!:lol: Δεν εχει κατι να της διρθωσω και δεν ξερω με τι να ασχοληθω!!! (προυποθεση βεβαια,να περαστει σωστα ;) )

 

παιδια καλημερα. Μια βοηθεια.Εδω και μια βδομαδα χωρις να εχω πηραξει η αλαξει κατι στο τηλεφωνο οτα μπενω στο ιντερνετ απο το τηλεφωνο μου τρωει πολυ μπαταρια δηλαδη σε10' λεπτα ιτερνετ πεφτει 20-25% η μπαταρεια και ζεστενεται πολυ .Ειμαι με2.2 μαμα.

Ευχαριστω

Φιλε Μακη βαλε την stock js8 απο την πρωτη σελιδα,να δεις το κινητο σου να δουλευει σωστα,γρηγορα και απροβληματισμα και μην ασχολεισαι με τιποτα αλλο.;)
Link to comment
Share on other sites

Tο μονο <θεμα> που εχει η stock JVH,ειναι οτι δουλευει τοσο απροβληματισμα σε σημειο που μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια!!!:lol: Δεν εχει κατι να της διρθωσω και δεν ξερω με τι να ασχοληθω!!! (προυποθεση βεβαια,να περαστει σωστα ;) )

 

Φιλε Μακη βαλε την stock js8 απο την πρωτη σελιδα,να δεις το κινητο σου να δουλευει σωστα,γρηγορα και απροβληματισμα και μην ασχολεισαι με τιποτα αλλο.;)

 

 

ε με τι κερνελ να ειμαι στην στοκ . λεω με speedmod kernel...ειναι καλη λυση...?

θελω να τα βαλω ολα σωστα γιατι την επομενη βδομαδα δεν θα εχω χρονο για φλασαρισματα...:lol::lol:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ε με τι κερνελ να ειμαι στην στοκ . λεω με speedmod kernel...ειναι καλη λυση...?

θελω να τα βαλω ολα σωστα γιατι την επομενη βδομαδα δεν θα εχω χρονο για φλασαρισματα...:lol::lol:

Βαλε τον κερνελ του supercurio που εχω κι εγω και θα με θυμηθεις.Εχε υποψη σου,μετα τα hard reset (κι οταν λεω hard reset,εννοω κανονικο hard reset,με format sd κλπ) και τα σχετικα,στο φλασαρισμα να κανεις απαραιτητα repartition. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον προς τα εκει παω φοβαμαι απλα μην περασω στοκ παλι και δεν δουλευει το προγραμμα ουτε εκει...(φταιει δηλαδη το προγραμμα και οχι το κινητο..) για αυτο το ψάχνω λιγο...;)

ασε που δοκιμασα την προηγουμενη εκδοση και δουλευει καμπανα...

τι να πω...

οσοι ρε παιδια εχετε στοκ καποιο θεμα(σοβαρο που να τρεχει) η τελος παντων κατι που να αλλαζει λιγο τον τροπο κλειδωματος η το στατους της μπαταριας εχετε βρει...?

με ξενερωνει απιστευτα το θεμα της στοκ....ρομ....

 

για τσεκαρε εδω στα mods για jvk, jvb κτλ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

κατα 90% θα δουλευουν και στην jvh

αν δεν μπουταρει το πολυ πολυ ξαναφλασαρεις μισο λεπτο :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S, τώρα ειδικά που έχει μειωθεί αισθητά η τιμή του. Είμαι κάτοχος Wildfire και υποθέτω ότι η διαφορά θα είναι τεράστια. Αν μείνω με τη 2.2 χωρίς να το 'πειράξω' πιστεύετε πως αδικώ τις δυνατότητες του Galaxy?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S, τώρα ειδικά που έχει μειωθεί αισθητά η τιμή του. Είμαι κάτοχος Wildfire και υποθέτω ότι η διαφορά θα είναι τεράστια. Αν μείνω με τη 2.2 χωρίς να το 'πειράξω' πιστεύετε πως αδικώ τις δυνατότητες του Galaxy?

 

δεν είχα ποτέ την επίσημη 2.2 (πήγα από 2.1 stock κατευθείαν σε επίσημη ολλανδική 2.2.1) αλλά νομίζω ότι ΟΛΟΙ εδώ θα σου πούν ΝΑΙ. Και δεν μιλάω για cooked ή custom roms, αλλά για τις επίσημες που βγήκαν μετά την χριστουγεννιάτικη ελληνική 2.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S, τώρα ειδικά που έχει μειωθεί αισθητά η τιμή του. Είμαι κάτοχος Wildfire και υποθέτω ότι η διαφορά θα είναι τεράστια. Αν μείνω με τη 2.2 χωρίς να το 'πειράξω' πιστεύετε πως αδικώ τις δυνατότητες του Galaxy?

 

ναι το αδικεις

παρτο πρωτα και μετα θα δεις ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρε εδω στα mods για jvk, jvb κτλ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901

κατα 90% θα δουλευουν και στην jvh

αν δεν μπουταρει το πολυ πολυ ξαναφλασαρεις μισο λεπτο :lol:

 

:lol::lol:

τωρα εβαλα στοκ και δεν κουνιεμαι απο εδω ουτε για πλακα...;)

παιδια τελικα μαπα το καρπουζι για το sygic3.....

και αλλα παιδια εχουν το ιδιο προβλημα με μενα...

περισσοτερα εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3635926#post3635926

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy μετά από αρκετή σκέψη, γιατί με άλλα 100 πήγαινα στο optimus 2x, αλλα ξέφευγε πολύ στην τιμή και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Εχει 2 καμένα pixel στο επάνω μέρος της οθόνης αλλα δε βαριέσαι :p Άργησα να τα καταλάβω και πέρασε η εβδομάδα DOA. Είναι η πρώτη μου επαφή με android, έχει επάνω το 2.2, γρήγορα πάει, και έχω ξεκινήσει μανιωδώς να διαβάζω τις αναρίθμητες σελίδες του φόρουμ. Προς το παρόν όμως έχω 3 ερωτησούλες. 1)Το ξυπνητήρι δουλεύει; 2)Διάβασα στον οδηγό για νέους χρήστες ότι δε μπορούμε να δούμε όλο το android market εκτός αν "πειράξουμε" τη συσκευή. Χάνουμε πολλά πράγματα; Ακόμα θέλω αρκετό διάβασμα για να ξεκινήσω τα πειράγματα, αν τα ξεκινήσω (rοot κλπ), απλά ρωτάω. Πάντως έχει παααρα πολλές εφαρμογες και δωρεάν και επί πληρωμη. 3) Έχω τη φωτεινότητα στο πολύ χαμηλό. Κάθε φορά που ανοίγω ιντερνετ, ανεβαίνει όμως πολύ. Την κατεβάζω χρησιμοποιώντας την μπάρα στο επάνω μέρος της οθόνης, αλλα μόλις φορτώσει νέα σελίδα, ανεβαίνει πάλι. Πως σταματάει; Και τις ρυθμίσεις του browser πείραξα, αλλα πάλι την ανεβάζει. Ελπίζω να μην τα έχετε χιλιοαπαντήσει, ακόμα διαβάζω τα παλιά ποστς! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy μετά από αρκετή σκέψη, γιατί με άλλα 100 πήγαινα στο optimus 2x, αλλα ξέφευγε πολύ στην τιμή και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Εχει 2 καμένα pixel στο επάνω μέρος της οθόνης αλλα δε βαριέσαι :p Άργησα να τα καταλάβω και πέρασε η εβδομάδα DOA. Είναι η πρώτη μου επαφή με android, έχει επάνω το 2.2, γρήγορα πάει, και έχω ξεκινήσει μανιωδώς να διαβάζω τις αναρίθμητες σελίδες του φόρουμ. Προς το παρόν όμως έχω 3 ερωτησούλες. 1)Το ξυπνητήρι δουλεύει; 2)Διάβασα στον οδηγό για νέους χρήστες ότι δε μπορούμε να δούμε όλο το android market εκτός αν "πειράξουμε" τη συσκευή. Χάνουμε πολλά πράγματα; Ακόμα θέλω αρκετό διάβασμα για να ξεκινήσω τα πειράγματα, αν τα ξεκινήσω (rοot κλπ), απλά ρωτάω. Πάντως έχει παααρα πολλές εφαρμογες και δωρεάν και επί πληρωμη. 3) Έχω τη φωτεινότητα στο πολύ χαμηλό. Κάθε φορά που ανοίγω ιντερνετ, ανεβαίνει όμως πολύ. Την κατεβάζω χρησιμοποιώντας την μπάρα στο επάνω μέρος της οθόνης, αλλα μόλις φορτώσει νέα σελίδα, ανεβαίνει πάλι. Πως σταματάει; Και τις ρυθμίσεις του browser πείραξα, αλλα πάλι την ανεβάζει. Ελπίζω να μην τα έχετε χιλιοαπαντήσει, ακόμα διαβάζω τα παλιά ποστς! :)

 

Καταρχας φιλε δεν μπορει να μιλας σοβαρα για τα καμμενα pixel...Δεν σε πειραζει που το τηλεφωνο για το οποιο εδωσες τοσα λεφτα να ειναι ελαττωματικο? Στη θεση σου θα αφηνα ολα τα υπολοιπα και θα το εστελνα αμεσα για αντικατασταση. Εγγυηση κλπ φανταζομαι εχεις. Οσο για τις ερωτησεις (που για μενα εχουν ελαχιστη σημασια μπροστα στα 2 καμμενα pixel αλλα τεσπα):

1) Ναι...Smartphone αγορασες...

2) Εδω και λιγες μερες μπορεις πλεον να τα δεις ολα στο android market.

3) Πρεπει να το ρυθμισεις μεσα απο τις ρυθμισεις του browser αυτο. Επισης τσεκαρε απο τις ρυθμισεις οθονης να μην ειναι η φωτεινοτητα στο αυτοματο.

 

Τελος επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερεις να διαβασεις ολα τα post (και δεν εχει και νοημα-τα δεδομενα συνεχως αλλαζουν) διαβασε καλα τους οδηγους για νεους χρηστες και εισαι οκ. Επισης μην πειραξεις τιποτα στο λειτουργικο, μην φλαασαρεις, μην αλλαξεις ρομ, μην κανεις root κλπ γιατι χανεται η εγγυηση σου και θεωρω οτι θα ειναι βλακεια να μην πας το τηλ να σου αλλαξουν την οθονη και να εχεις s amoled χρυσοπληρωμενη με 2(!!) καμμενα pixel.

 

Αυτα απο μενα και καλωσηρθες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy μετά από αρκετή σκέψη, γιατί με άλλα 100 πήγαινα στο optimus 2x, αλλα ξέφευγε πολύ στην τιμή και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Εχει 2 καμένα pixel στο επάνω μέρος της οθόνης αλλα δε βαριέσαι :p Άργησα να τα καταλάβω και πέρασε η εβδομάδα DOA. Είναι η πρώτη μου επαφή με android, έχει επάνω το 2.2, γρήγορα πάει, και έχω ξεκινήσει μανιωδώς να διαβάζω τις αναρίθμητες σελίδες του φόρουμ. Προς το παρόν όμως έχω 3 ερωτησούλες. 1)Το ξυπνητήρι δουλεύει; 2)Διάβασα στον οδηγό για νέους χρήστες ότι δε μπορούμε να δούμε όλο το android market εκτός αν "πειράξουμε" τη συσκευή. Χάνουμε πολλά πράγματα; Ακόμα θέλω αρκετό διάβασμα για να ξεκινήσω τα πειράγματα, αν τα ξεκινήσω (rοot κλπ), απλά ρωτάω. Πάντως έχει παααρα πολλές εφαρμογες και δωρεάν και επί πληρωμη. 3) Έχω τη φωτεινότητα στο πολύ χαμηλό. Κάθε φορά που ανοίγω ιντερνετ, ανεβαίνει όμως πολύ. Την κατεβάζω χρησιμοποιώντας την μπάρα στο επάνω μέρος της οθόνης, αλλα μόλις φορτώσει νέα σελίδα, ανεβαίνει πάλι. Πως σταματάει; Και τις ρυθμίσεις του browser πείραξα, αλλα πάλι την ανεβάζει. Ελπίζω να μην τα έχετε χιλιοαπαντήσει, ακόμα διαβάζω τα παλιά ποστς! :)

 

Μην κανεις τιποτα απλα στειλε το κινητο για επισκευη...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy μετά από αρκετή σκέψη, γιατί με άλλα 100 πήγαινα στο optimus 2x, αλλα ξέφευγε πολύ στην τιμή και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Εχει 2 καμένα pixel στο επάνω μέρος της οθόνης αλλα δε βαριέσαι :p Άργησα να τα καταλάβω και πέρασε η εβδομάδα DOA.

 

Αν έχει 2 καμένα pixeλ, επέστρεψε το... δεν ξέρεις τι άλλο μπορεί να σου βγάλει και μόλις το ξαναπάρεις εδώ είμαστε τα συζητάμε.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy μετά από αρκετή σκέψη, γιατί με άλλα 100 πήγαινα στο optimus 2x, αλλα ξέφευγε πολύ στην τιμή και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Εχει 2 καμένα pixel στο επάνω μέρος της οθόνης αλλα δε βαριέσαι :p Άργησα να τα καταλάβω και πέρασε η εβδομάδα DOA. Είναι η πρώτη μου επαφή με android, έχει επάνω το 2.2, γρήγορα πάει, και έχω ξεκινήσει μανιωδώς να διαβάζω τις αναρίθμητες σελίδες του φόρουμ. Προς το παρόν όμως έχω 3 ερωτησούλες. 1)Το ξυπνητήρι δουλεύει; 2)Διάβασα στον οδηγό για νέους χρήστες ότι δε μπορούμε να δούμε όλο το android market εκτός αν "πειράξουμε" τη συσκευή. Χάνουμε πολλά πράγματα; Ακόμα θέλω αρκετό διάβασμα για να ξεκινήσω τα πειράγματα, αν τα ξεκινήσω (rοot κλπ), απλά ρωτάω. Πάντως έχει παααρα πολλές εφαρμογες και δωρεάν και επί πληρωμη. 3) Έχω τη φωτεινότητα στο πολύ χαμηλό. Κάθε φορά που ανοίγω ιντερνετ, ανεβαίνει όμως πολύ. Την κατεβάζω χρησιμοποιώντας την μπάρα στο επάνω μέρος της οθόνης, αλλα μόλις φορτώσει νέα σελίδα, ανεβαίνει πάλι. Πως σταματάει; Και τις ρυθμίσεις του browser πείραξα, αλλα πάλι την ανεβάζει. Ελπίζω να μην τα έχετε χιλιοαπαντήσει, ακόμα διαβάζω τα παλιά ποστς! :)

1) στους περισσοτερους δουλευει, φυσικα με κλειστο κινητο δεν δουλευει, εγω παντως εχω το alarm extreme που εχει παρα πολλες επιλογες και δεν με εχει προδωσει ποτε, σε καθημερινη βαση

2) πλεον το βλεπεις κανονικα χωρις να πειραξεις κατι ;)

3) δεν ξερω

4) οταν διαβασεις 5 πραγματα βαλε την 2.2.1 js8

 

 

ρε παιδια, 4 ποστς σε 1 λεπτο???? :blink::blink:

:lol::lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...