Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω αν το Galaxy S απο Vodafone, εχει μενου Vodafone η καποια διακριτικα της Vodafone πανω του. Επισης, αν το αναβαθμισω σε 2.3.3 χρειαζεται να κατεβασω καποιο αρχειο απο τη Vodafone η απο το site της Samsung?

 

Γενικα, υπαρχει καποιο μειονεκτημα αν ειναι απο Vodafone?

 

Δεν έχει μενού vodafone, αλλά έχει boot screen vodafone καθώς και κάποιες εφαρμογές... όπως πάντα η vodafone με τις χαζομάρες στα κινητά. Ευτυχώς όλα αυτά βγαίνουν εύκολα.

Αναβάθμιση της vodafone σε 2.3.3 δεν υπάρχει ακόμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρα δηλαδη πρεπει να φλασαρω οταν βγει η ελληνικη επισημη σωστα; Αρα θα πρεπει να φλασαρω και τα αναλογα pda και csc; Σωστα ξανα; Και που θα τα βρω αυτα;
Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη πρεπει να φλασαρω οταν βγει η ελληνικη επισημη σωστα; Αρα θα πρεπει να φλασαρω και τα αναλογα pda και csc; Σωστα ξανα; Και που θα τα βρω αυτα;

 

Καταρχας αν μπορες κανε παραθεση στο μηνυμα που απαντας γιατι δεν γινεται να ψαχνουμε για ποιο πραγμα μιλας για να απαντησουμε. Λοιπον οταν και αν βγει ελληνικη αναβαθμιση θα το μαθεις απο εδω μεσα αμεσα. Για ολα τα υπολοιπα οδηγοι για νεους χρηστες και hacks/root/βελτιωσεις οταν βγει η ρομ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα. Εχεις δικιο για την παραθεση. Τους οδηγους τους εχω διαβασει. Και στα hacks roots κτλ εχω κρατησει μια σελιδα που ειναι το ζουμι σε καποια πραματα. Αλλα σκεφτηκα αν φλασαρω την 2, 2 για να μου βγαλει την αναβαθμιση μεσω κις μετα, μπορει να εχω προβλημα καθως pda kai csc εχω jpx. Αρα απλα θα περιμενω τι θα σκασει μυτη και αναλογος πρατω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα. Εχεις δικιο για την παραθεση. Τους οδηγους τους εχω διαβασει. Και στα hacks roots κτλ εχω κρατησει μια σελιδα που ειναι το ζουμι σε καποια πραματα. Αλλα σκεφτηκα αν φλασαρω την 2, 2 για να μου βγαλει την αναβαθμιση μεσω κις μετα, μπορει να εχω προβλημα καθως pda kai csc εχω jpx. Αρα απλα θα περιμενω τι θα σκασει μυτη και αναλογος πρατω.

 

Και να φλασαρεις τωρα την 2.2 δεν θα κερδισεις κατι και το kies δεν θα σου βγαλει αναβαθμιση αφου δεν υπαρχει. Οταν και αν τοτε βλεπουμε. Παντως επειδη θεωρω οτι δεν υπαρχει νοημα να περιμενει καποιος ελληνικη 2.3.3 κυκλοφορουν επισημες gingerbread αν θελεις να περασεις καποια με πιο τελευταια την αγγλικη JVO. Η εγγυηση φυσικα γινεται παρελθον.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Και να φλασαρεις τωρα την 2.2 δεν θα κερδισεις κατι και το kies δεν θα σου βγαλει αναβαθμιση αφου δεν υπαρχει. Οταν και αν τοτε βλεπουμε. Παντως επειδη θεωρω οτι δεν υπαρχει νοημα να περιμενει καποιος ελληνικη 2.3.3 κυκλοφορουν επισημες gingerbread αν θελεις να επρασεις καποια με πιο τελευταια την αγγλικη JVO. Η εγγυηση φυσικα γινεται παρελθον.

 

Εγω αυτο που θελω ειναι να εχω εγγυηση με 2. 2. 1. Οταν ερθει εδω φυσικα. Τωρα δεν εχω εγγυηση. Αλλα μενω με την jpx επειδη δουλευει αψοχα. Μια χαρα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Νέο μέλος στο forum, παλαιός κάτοχος του Galaxy S. Μία ερώτηση: Σήμερα συνέδεσα το τηλέφωνο μέσω Kies και μου έβγαλε νέα αναβάθμιση ( ο πάροχός μου είναι η Vodafone). Μετά τη διαδικασία κατέληξα με τα εξής:

PDA : I9000BUJV9

PHONE: I9000BUJV3

CSC : I9000GVODJV5

Build info: Fri May 6 KST 2011.

Αυτό σημαίνει ότι η 2.3.3 δίνεται επισήμως από τη Vodafone ή παίζει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Νέο μέλος στο forum, παλαιός κάτοχος του Galaxy S. Μία ερώτηση: Σήμερα συνέδεσα το τηλέφωνο μέσω Kies και μου έβγαλε νέα αναβάθμιση ( ο πάροχός μου είναι η Vodafone). Μετά τη διαδικασία κατέληξα με τα εξής:

PDA : I9000BUJV9

PHONE: I9000BUJV3

CSC : I9000GVODJV5

Build info: Fri May 6 KST 2011.

Αυτό σημαίνει ότι η 2.3.3 δίνεται επισήμως από τη Vodafone ή παίζει κάτι άλλο;

 

ποια ρομ ειχες προηγομενως?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες είμαι κάτοχος του Galaxy S. Σήμερα, με την πρώτη σύνδεση στο Kies αναβαθμίστηκε σε 2.3.3 από τη χθεσινή 2.2.1. Η taskbar παραμένει η ίδια ή αλλάζει σε 3 κουμπιά?
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειχες προηγομενως?

 

Έκδοση είχα σίγουρα τη 2.2.1. Τώρα σχετικά με τα PDA, PHONE και CSC πώς ήταν ακριβώς θα σε γελάσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες είμαι κάτοχος του Galaxy S. Σήμερα, με την πρώτη σύνδεση στο Kies αναβαθμίστηκε σε 2.3.3 από τη χθεσινή 2.2.1. Η taskbar παραμένει η ίδια ή αλλάζει σε 3 κουμπιά?

 

Τί σημαίνει αυτό;

 

Καλησπέρα σας! Νέο μέλος στο forum, παλαιός κάτοχος του Galaxy S. Μία ερώτηση: Σήμερα συνέδεσα το τηλέφωνο μέσω Kies και μου έβγαλε νέα αναβάθμιση ( ο πάροχός μου είναι η Vodafone). Μετά τη διαδικασία κατέληξα με τα εξής:

PDA : I9000BUJV9

PHONE: I9000BUJV3

CSC : I9000GVODJV5

Build info: Fri May 6 KST 2011.

Αυτό σημαίνει ότι η 2.3.3 δίνεται επισήμως από τη Vodafone ή παίζει κάτι άλλο;

 

Ναι, αυτό σημαίνει. Καλορίζικη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και στην 2.2 αν θυμαμαι καλα η vodafone ειχε δωσει πρωτη το update. Αρα εχουμε την πρωτη ελληνικη gingerbread και λογικα ακολουθουν συντομα και οι υπολοιπες. Ειμαι σιγουρος οτι αν ψαξω μηνυματα μου απο το Νοεμβριο σχετικα με αυτο το θεμα, θα γελαει ο κοσμος.:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τα ευχαριστα.Θα υπαρξει καποιος οδηγος πως να φλασαρουμε την επισημη ελληνικη μαζι με csc κτλ? Βεβαια οταν βγει και για XEU!!!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τα ευχαριστα.Θα υπαρξει καποιος οδηγος πως να φλασαρουμε την επισημη ελληνικη μαζι με csc κτλ? Βεβαια οταν βγει και για XEU!!!

 

Δεν πολυκαταλαβα το μηνυμα σου. Η ελληνικη τι σχεση εχει με το XEU?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκαταλαβα το μηνυμα σου. Η ελληνικη τι σχεση εχει με το XEU?

 

Θα απαντήσω εγώ... καμία απολύτως :)

 

Και για να απαντήσω το παραπάνω μήνυμα ναι, θα γίνει οδηγός και για gingerbread.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στην 2.2 δεν ειχε βγει στο τελος για οσα ειχαν product code XEU?Θυμαμαι οτι καπου το ειχα διαβασει αυτο.Κανω λαθος παλι? Δε το πιστευω πια.Φτιαχνω μοντελα αεροπλανων και πετανε τελεια και δεν μπορω να μαθω 2 ονομασιες και να διακρινω 2 πραματα σε ενα κινητο.Ειμαι απαραδεκτος πια.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος διατύπωση, εννοούσα αν αλλάζει ο launcher στη 2.3.3 ή παραμένει ο ίδιος με πριν.

 

Ο launcher και στην 2.3.3. εξακολουθεί να είναι ο touchwiz 3. Και θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς την παράθεση γιατί είναι κουραστικό να ψάχνει κάποιος σε τι αναφέρεσαι :).

 

Εμεις που δεν το πηραμε απο Vodafone ποσο θα περιμενουμε ακομα?

 

Αν αναφέρεσαι στην ελληνική 2.2.1 και 2.3.3 απάντηση μπορεί να σου δώσει μόνο η samsung hellas. Κρίνοντας από παλαιότερη εμπειρία π....ο.....λ.....ύ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

επειδή για κάποιο άγνωστο λόγο,δεν βρίσκω την εφαρμογή για να ακούω fm radio,μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι πείτε μου σας παρακαλώ, το ς (τελικό) στο κλασσικό πληκτρολόγιο που βρίσκεται;

 

Δεν το βρίσκω πουθενά!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι πείτε μου σας παρακαλώ, το ς (τελικό) στο κλασσικό πληκτρολόγιο που βρίσκεται;

 

Δεν το βρίσκω πουθενά!

 

Στο κλασσικό της Samsung με 3Χ4 format πουθενά! Μόνο στο qwerty.

Edited by Tyxerakias

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!!

 

Είμαι απογοητευμένος κάτοχος nokia N8 και σκέφτομαι να κάνω και γω το βήμα για android και συγκεκριμένα για galaxy s....

Μπορείτε να μου πείτε γενικά τα άσχημα και αυτά που δεν έχουν άλλα λειτουργικά όπως ios και symbian???

Γενικότερα τι θα μπορούσα να προσέξω πρίν την αγορά (όσον αφορά το λειτουργικό) γιατί δεν θέλω να τρέχω να ξαναπουλάω...

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by gerost
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!!

 

Είμαι απογοητευμένος κάτοχος nokia N8 και σκέφτομαι να κάνω και γω το βήμα για android και συγκεκριμένα για galaxy s....

Μπορείτε να μου πείτε γενικά τα άσχημα και αυτά που δεν έχουν άλλα λειτουργικά όπως ios και symbian???

Γενικότερα τι θα μπορούσα να προσέξω πρίν την αγορά (όσον αφορά το λειτουργικό) γιατί δεν θέλω να τρέχω να ξαναπουλάω...

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Απευθύνσου στο γενικό θέμα Android, ή στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς. Αυτή η συζήτηση δεν ανήκει στο θέμα του Galaxy S.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από 10 μέρες, πήρα πίσω το κινητό από service (να θυμίσω ότι είχε πρόβλημα ανάγνωσης της sim).

Άλλαξαν τον κονέκτορα που διαβάζει την κάρτα, αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα.

Ενώ χωρίς τη sim ανοίγει και ξεκλειδώνει η οθόνη κανονικά, με τη sim μέσα φαίνεται να μπλοκάρει και να μην ξεκλειδώνει ο οθόνη. Το ξαναπήγα, έβαλαν μια sim δική τους και δεν είχε πρόβλημα, οπότε μου είπαν να απευθυνθώ στην cosmote για αντικατάσταση sim μήπως και φταίει το ότι η κάρτα είναι παλιά και μπλοκάρει το κινητό (υπόψη ότι το τηλέφωνο το έχω τώρα σχεδόν ένα χρόνο).

Το καλό είναι ότι δέχτηκαν την εγγύηση (αγορασμένο από amazon.de και όταν το πήγα είχε την JPU - από το service ήρθε με την JPP).

Sorry για το μακροσκελές, αλλά έχω πάθει στερητικό χωρίς το γαλαξία :wacko:

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...